Category: Galeria

SZKOLNY TEATRZYK PACYNEK

 

SZKOLNY TEATRZYK PACYNEK

     13 czerwca 2019 roku odbyło się w bibliotece szkolnej przedstawienie p.t. ,,Inna historia Kopciuszka”. Role w sztuce odtwarzali świetliczanie z klas 2-5 i uczniowie z klasy 5C oraz najwytrwalsza aktorka szkolna z klasy 8A. Od listopada 2018 roku aktorzy szkolni ćwiczyli swoje role i umiejętność poruszania pacynkami oraz poloneza. Poznawali słownictwo, związane z teatrem i sztuką, doskonalili dykcję oraz kunszt aktorski. Przedstawienie wystawiali dwukrotnie dla klas 1 i rodziców 16 aktorów.

Wiktoria Prach i Amelia Krasucka uświetniły te występy piosenką p.t.

,, Pierwszy raz jak sięga pamięć” z filmu ,,Kraina lodu”. Niektóre stroje pacynek uszyła p. Małgorzata Osowska.

Na zakończenie szkolni aktorzy otrzymali  nagrody i dyplomy oraz słodkie upominki, ufundowane przez  wychowawczynie klas 1.

                                                                                                   Opiekunowie:

Anna Gańska-Lipińska

Elżbieta Wójtowicz

Katarzyna Strojk :

Szkolny Konkurs „Mam Talent”

SZKOLNY KONKURS  „ MAM  TALENT”:

 

Dnia 13 maja 2019r w naszej szkole odbył się  Szkolny konkurs „ Mam Talent”,  podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje.  Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Tego dnia każdy uczestnik miał na szkolnej scenie swoje „10 minut” sławy. W jury zasiadali uczniowie z klas starszych i nauczyciel:

 1. Hanna Bartosiewicz kl.VIII b
 2. Dawid Jereczek kl.VIII b
 3.  Nauczyciel :Anna Gańska -Lipińska

Przed liczną publicznością, złożoną z dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej, swoje umiejętności i talent zaprezentowali:

 • Wiktoria Pobłocka kl.VII b (śpiew)
 • Julia Litwin kl.IIIb  (śpiew)
 • Suszko Szymon kl.VIIb ( gra na keyboardzie)
 • Bryzek Amelia kl.IIIb (neolina)
 • Kaszubowska Nina kl.IIa ( gra na keyboardzie + śpiew)
 • Lena Lisińska kl. IIIb (gra na keyboardzie +śpiew)
 • Windak Nina kl.Vf  (śpiew)
 • Sebastian Tarasiewicz (kl. III a) – taniec
 • Predel Maja kl.Ic (taniec)
 • Prach Wiktoria kl.VIII a ( śpiew)
 • Cieślińska Martyna , Rudnik Zofia , Cecot Maja kl.Vd (śpiew+ gitara)
 • Szulist Alan kl.Ib (sztuczki balonem)
 • Strojk Weronika kl.V (pokaz z kubeczkami)
 • Kerner Anna kl.V ( gitara)
 • Pietrzak Lilianna kl.V ( akrobatyka)
 • Olejniczak Julia kl.VI e (śpiew)
 • Klaman Klaudia kl.VIIIb (śpiew)
 • Malek Gracjan kl.IV ( klaskanie jedną reką)
 • Greinke Laura kl.VIII (taniec)
 • Werra Maria kl.Ib ( gimnastyka)

 

Jury i publiczność wielkimi brawami wyłoniła zwycięzców:

Nagroda specjalna dla Wiktorii Prach kl VIII. za wykonanie utworu z repertuaru Lady Gagi pt.: „ Shallow”

I miejsce – Laura Greinke kl.VIII  ( taniec)

II miejsce  ex aequo– Szymon Suszko kl.VII b (gra na keyboardzie) i Liliana Pietrzak kl.V (akrobatyka)

Pamiętajmy, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować. 

Uroczyste wręczenie nagród  i dyplomów nastąpi na apelu szkolnym.

Organizatorzy: A.Gańska-Lipińska, K.Strojk, A.Duda, M.Czerwonka.

 

Podsumowanie I Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Uczniów Klas VII Szkół Podstawowych

Dnia 23.05.2019r. w Szkole Podstawowej im.mjr.Henryka Sucharskiego w Gościcinie odbyło się podsumowanie I Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Uczniów Klas VII Szkół Podstawowych.
Spośród wielu uczestników z całego województwa pomorskiego do finału doszło 12 uczniów.
Wśród laureatów, zajmując bardzo wysokie miejsca, znaleźli się: Weronika Grotkowska (I miejsce) i Maksymilian Turzyński (IV miejsce) z klasy VII a SP2 w Bytowie, przygotowywani przez p.Jolantę Miazga.

Gratulujemy sukcesu!

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie – Mysłowice

 

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie – Mysłowice

 

W dniach od 6 do 9 czerwca 2019 r. odbyły się w Mysłowicach (woj. Śląskie) Indywidualne Mistrzostwa Polski w kategorii młodzik w badmintonie. Z województwa pomorskiego zakwalifikowało się 6 zawodników z tego trójka z bytowskiego klubu UKS „Dwójka” Bytów. Najlepiej z naszego województwa spisali się w grach podwójnych Paweł Szach (UKS „Dwójka” Bytów) z Błażejem Lange (MKB Lednik Miastko) oraz w grze mieszanej zawodnicy z UKS Bursztyn Gdańsk Bartłomiej Butkus z Julią Bajerską zajmując pozycje 5-8.

Zawodnicy UKS „Dwójka” Bytów Sebastian Saldat jak i Karolina Brzozecka zakwalifikowali się na te mistrzostwa jako zawodnicy o rok młodsi i ich celem było ogranie się na turnieju takiej rangi aby w przyszłym roku powalczyć o zwycięstwa. Karolina Brzozecka wystąpiła tylko w grze pojedynczej, gdyż w grze podwójnej rozchorowała się jej partnerka z Miastka Hania Bublewicz z którą miał zagrać na tych mistrzostwach. Karolina w pierwszej rundzie przegrała z zawodniczką z  MKSKSOS Kraków Magdaleną Szczepanik w trzech setach 8:21, 21:18 i 14:21.

Natomiast Sebastian Saldat zagrał w grze pojedynczej, gdzie w pierwszej rundzie miał wolny los, zaś w drugiej rundzie spotkał się z rozstawionym zawodnikiem w eliminacjach z numerem 5/8 Maciejem Zimochem (KB Vol-Trick Kępno) w dwóch setach 10:21 i 11:21. Nasz zawodnik Sebastian Saldat wystąpił jeszcze w turnieju głównym mistrzostw w grze mieszanej z Klaudią Gliwińska z MLKS Solec Kujawski. Ta para niestety dopiero dwa miesiące temu się połączyła i nie było zbytnio dużo czasu na wspólna grę i jakiekolwiek treningi. W pierwszej rundzie los zetknął ich z parą reprezentującą klub SKB Badminton4all Sulęcin Łukaszem Chudzińskim i Weroniką Aleksandrowicz. Niestety nasza młodsza para Sebastian z Klaudią przegrała o rok starszymi i już wspólnie ogranymi zawodnikami z Sulęcina 7:21 i 10:21. Na pewno zarówno dla Karoliny Brzozeckiej, Sebastiana Saldata i jego boiskowej partnerki Klaudii Gliwińskiej była to dobra nauka ile jeszcze ich czego pracy do następnych Mistrzostw Polski – mówi trener Jerzy Saldat.

Dla naszego trzeciego reprezentanta w tych mistrzostwach Pawła Szacha były to ostatnie mistrzostwa w tej kategorii, gdyż za rok zagra już o kategorię wyżej w juniorach młodszych.

Przed tymi mistrzostwami mieliśmy nadzieję na dobry występ Pawła w grze podwójnej z Błażejem Lange z MKB Lednik Miastko, gdzie mieli większe szanse na sukces niż w grze pojedynczej – mówi bytowski trener Jerzy Saldat. W pierwszej rundzie w turnieju głównym otrzymali walkowera, gdyż do rywalizacji nie przystąpili zawodnicy w Kędzierzyna – Koźle. W drugiej rundzie los przydzielił im zawodników rozstawionych z nr 5/8 Kajetana Baranowskiego (KS Hubertus Zalesie Górne) i Artura Pruszkowskiego (AZSWAT Warszawa). Nasi zawodnicy na pewno w tym pojedynku trwającym 39 minut nie byli w roli faworytów ale bardzo dobra postawa pary bytowsko-miasteckiej, która realizowała wszystkie założenia trenera wygrała w trzech setach pojedynek 19:21, 21:17 i 21:15 i tym samym awansując do ćwierćfinału.

W ćwierćfinale spotkali się aby powalczyć o półfinał i już pewny medal z para rozstawioną z nr 3/4 Jan Franczak (UKS Wschodnia 12 Kielce) i Jan Wilczak (ABRM Warszawa). Niestety już od samego początku było widać błędy i nerwowości w grze naszych chłopców. Stres tego pojedynku o medal udzielił się naszym zawodnikom, gdzie gładko zostali pokonani w pierwszym secie 8:21. Zaś w drugim secie już nasza gra była o wiele lepsza do stanu 15:15 i w końcówce znów nerwy spowodowały starty lotek lecących na auty lub w siatkę. W drugim secie wynik 21:17 dla rywali. Wydaje mi się, iż jakby Błażej z Pawłem zagrali bardziej pewnie i agresywnie, wynik mógłby być inny oraz uważam też, iż przegraliśmy ten pojedynek własnymi błędami. Szkoda gdyż jakaś szansa była wywalczenie półfinału i medalu, ale taki jest sport – mówi Jerzy Saldat.

W grze pojedynczej Paweł Szach odpadł w pierwszej rundzie z zawodnikiem z KS Hubertus Zalesie Górne Maksymilianem Krogulskim w trzech setach 18:21, 21:11, 19:21. Zwycięstwo i przepustka do następnej rundy była blisko.

Mistrzostwa Polski młodzików skończyły się dla nas zdobyciem jedynie doświadczenia i uświadomieniem, że trzeba jeszcze więcej pracować na treningach w następnym sezonie – mówi trener Jerzy Saldat.

W dniach 14-16 czerwiec br. odbędą się kolejne Mistrzostwa Polski dla juniorów i młodzieżowców w Piotrkowie Trybunalskim i mamy nadzieję, że z tych mistrzostw przywieziemy medal – mówi Jerzy Saldat.

 

 

Na zdjęciu 1 Reprezentacja województwa Pomorskiego wraz z trenerem Jerzym Saldatem

Zdj. 2. Paweł Szach w grze podwójnej z Błażejem Lange z Miastka

Zdj. 3. Sebastian Saldat podczas gry mieszanej z Klaudią Gliwińską z MLKS Solec Kujawski

Konkurs recytatorski

 

Konkurs recytatorski

            3.06. z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Dziecięcy świat”. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI.

Pierwsze miejsce zajął Miłosz Łojek z kl. 4e (na zdjęciu), deklamując wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej „Doświadczenie”.

Na drugim miejscu uplasował się Mariusz  Owczarek z kl. 5c,

a na trzecim Jagoda Gągol z kl. 5b.

 

Rekordzista w szkole

Rekordzista w szkole

            3.06. w poniedziałek uczniów naszej szkoły odwiedził Paweł Mej. Ten „Bosy Biegacz” 2 dni wcześniej na bytowskim rynku próbował pobić rekord Polski w biegu boso przez 24h. W tym samym czasie trwała zbiórka pieniędzy dla chorej Karolinki Orlikowskiej (siostry ucznia naszej szkoły). Gość specjalny opowiedział historię swojego życia, przywołał miejsca, w których biegał, pokazał zwycięskie medale, a także wspomniał o swoich występach w „Szansie na sukces” czy teledysku Moniki Brodki.

Na zdjęciu Witek Paczkowski z kl. 4e, który przebiegł boso z Panem Pawłem ok.1km.

 

Wolontariusze sprzątali groby

Wolontariusze sprzątali groby

            23 i 30 maja wolontariusze naszej szkoły porządkowali zaniedbane groby na bytowskim cmentarzu.

 

Dzień Dziecka 2019r. – wolontariusze w szpitalu

Wizyta u maluchów

            1.06. z okazji Dnia Dziecka wolontariusze naszej szkoły odwiedzili pacjentów na oddziale pediatrycznym w bytowskim szpitalu. Podopieczni otrzymali drobne prezenty i słodkie upominki. Nie zabrakło też wspólnej zabawy.

 

VI Nocny Turniej dla amatorów badmintona IV Rodzinny Turniej „Badminton łączy pokolenia”

 

VI Nocny Turniej dla amatorów badmintona

IV Rodzinny Turniej „Badminton łączy pokolenia”

 

Rekordowa frekwencja

 

 

     Tegoroczne dwa turnieje, które odbyły się w Bytowie w dniach 02/02.VI.2019 (VI Nocny Turniej dla amatorów badmintona oraz IV Rodzinny Turniej „Badminton łączy pokolenia”)

zgromadziły na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie rekordową ilość zawodników , gdyż zgłosiło się 71 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Po raz pierwszy zawitali do naszej hali zawodnicy ze Słupska, Gdyni i goście z Ukrainy. Jak mówili po turnieju nasi goście, to zapewniali, iż na przyszły rok znów tu przyjadą i będą zachwalać organizację tych dwóch turniejów w Bytowie.

 

W pierwszym dniu turnieju o godzinie 18:00 na boiskach badmintonowych spotkali się po raz szósty badmintoniści amatorzy, aby walczyć o zwycięstwo. Rozpoczęcie turnieju było okazją zaprezentowania po raz pierwszy nowych mat (boisk) typowo do gry w badmintona. Na potrzeby miejskiego klubu UKS „Dwójka” Bytów zakupiono dwa przenośne boiska badmintonowe za kwotę 22 tys. złotych. Jak mówi prezes i trener naszego bytowskiego klubu Jerzy Saldat zawsze marzyłem o takich profesjonalnych boiskach i doczekałem się po 14 latach istnienia klubu. Bardzo dziękuję za zakup tych boisk Gminie Bytów, Starostwu Powiatowemu oraz firmie DAF (Doroty i Adama Wiatrowskim z Bytowa). Mam też nadzieję, że dalsze sukcesy naszych zawodników przyczynią się, aby zakupić kolejne maty i wtedy już będzie można zorganizować w naszym mieście np. Mistrzostwa Polski czy Grand Prix Polski w badmintonie, ale najważniejsze, że mamy już na początek dwie maty (boiska) – mówi zadowolony Jerzy Saldat.

 

Rozpoczęcie rywalizacji w sobotę i w niedzielę było okazją do obserwacji profesjonalnych zawodników w pojedynku pokazowym z Ukrainy (Vladislav Ivanov) i Mateuszem Dynakiem (Polska – Słupsk). Zarówno jeden jak i drugi zawodnik to wielokrotni medaliści swoich krajów w różnych kategoriach wiekowych. Wynik ich rywalizacji nie miał znaczenia jedynie celem było pokazanie innym zawodnikom na czym polega badminton w wydaniu profesjonalnym.

 

W turnieju nocnym po raz pierwszy rozegrano oprócz gier pojedynczych, gry podwójne pod nazwą „wesoły debel”. Polegało to , że partnerzy do wspólnej gry zostały wytypowane losowo, co miało wyrównać rywalizację na boiskach. I tak właśnie było na boiskach rywalizacja wśród 7 par była tak bardzo wyrównana, że każdy z każdym mógł wygrać. Niestety zwycięzcą mogła być tylko jedna para. W finale spotkali się Agata Trawicka z Krzysztofem Treder którzy po bardzo zaciętym pojedynku trzy setowym 2:1 (21:18, 19:21 i 24:22)  pokonali parę Magdalena Tetłak z Pauliną Kryzel. W pojedynku o III miejsce para Stanisław Duda z Danielem Kuźmicz (Słupsk) pokonali parę bytowsko – gdyńską Marka Stoltmana i Annę Toczek (Gdynia) w dwóch setach.

 

W rywalizacji w grach pojedynczych również pojedynki były bardzo wyrównane. Tym razem zwyciężył Wojciech Witak (Bytów) który pokonał Marka Stoltmana . Na trzecim miejscu podium stanął w bytowskim nocnym turnieju Daniel Kuźmicz ze Słupska, który pokonał Krzysztofa Tredra (Bytów). Patrząc okiem trenerskim uważam, że poziom rywalizacji z roku na rok wzrasta na naszym turnieju – ocenia trener badmintona Jerzy Saldat. Turniej zakończył się około godziny 2.30 nad ranem.

 

W drugim dniu zmagań badmintonowych 02 czerwca br. do rywalizacji przystąpiło 24 rodzin, które chciały pograć w badmintona i przypomnieć sobie tą grę z dzieciństwa. Prawo gry miały dzieci wraz z rodzicem. Organizator podzielił dzieci na kategorie wiekowe oraz na ich umiejętności w badmintona. System rozgrywek polegał aby rodziny rozegrały trzy sety. Pierwszy set zagrały ze sobą dzieci, drugiego seta grali rodzice a w trzecim secie rywalizacja była w grze podwójnej między rodzinami.

W kategorii A (dzieci o przynajmniej rocznym stażu gry w badmintona) zwyciężyła rodzina Fabiszewskich (Julia i tata Krzysztof) pokonując w finale rodzinę Tredrów (Ola z tatą Krzysztofem) w setach 2:1. Na trzecim miejscu podium stanęła rodzina Garskich (Kryspin junior z tata Kryspinem seniorem).

W kategorii B (dzieci, które dopiero rozpoczęły niedawno przygodę z badmintonem) wystartowało 9 rodzin. Najlepszą okazała się rodzina Duda (Hania z tatą Stanisławem) pokonując w finale rodzinę Wiatrowskich (Olę i tatę Adama). W rywalizacji o trzecie miejsce zagrały rodziny Mularczyk i Kurkowskich tu rywalizacja była zacięta do samego końca i o trzecim miejscu zadecydowała tylko jedna lotka (jeden punkt), która uplasowała rodzinę Mularczyków (Dominikę z tatą) na podium.

W rywalizację zawodników już nieco starszych, którzy swoją przygodę rozpoczęli 3 lub 4 lata temu w kategorii dziewczyn wygrała Karolina Brzozecka przed Izabelą Szlachetka oraz Wiktorią Skoneczną. Zaś kategorii chłopców najlepszy okazał się Paweł Szach, przed Maćkiem Kuźmiczem ze Słupska oraz na trzecim miejscu uplasował się Sebastian Saldat.

 

Chciałbym podziękować jako prezes i trener naszego klubu UKS „Dwójka” Bytów wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do naszego rozwoju badmintona w naszym mieście oraz wspomagali nas w tych turniejach: Gminie Bytów, Starostwo Powiatowe, Firma Veolia Północ, Firma DAF (Doroty i Adama Wiatrowskich), Firmie Dabew, Firmie SI Metal, Firmie Centrum Handlowe Treder (Anna i Tomasz Treder), Dariuszowi Hawryśko, Firmie Drutex, dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie, Fundacji Narodowy Badminton, Federacji Pomorski Badminton, sędziemu głównemu Krystianowi Warcholak oraz wszystkim rodzicom moich zawodników. Bardzo wam dziękuję, bo bez was by nie było badmintona w Bytowie i takich turniejów w miłej atmosferze – Jerzy Saldat.

 

 

Na zdjęciu nr 1 – Najwyższy zawodnik Vladislav Ivanov (195 cm wzrostu) i najniższa zawodniczka w turnieju Michalina Kurkowska (125 cm wzrostu) a co ich łączy, że oboje grają lewą ręką.

 

Zdjęcia pozostałe to rywalizacja na boiskach w hali sportowej w Bytowie i zdjęcia grupowe najlepszych zawodników wśród Nocnego turnieju oraz Rodzinnego.

 

Wizyta studentów z Hongkongu i Nepalu

 

W dniach 29 i 30 maja odwiedziło naszą szkołę dwóch studentów z Hongkongu oraz Nepalu. Nasi goście opowiadali o kulturze i zwyczajach swoich krajów. Zajęcia miały na celu zapoznanie naszych uczniów z kulturą i zwyczajami krajów, z których pochodzą studenci. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję porozmawiać ze starszymi od nich kolegami z krajów, które są dla nich tak odległe i jednocześnie egzotyczne, poszerzając przy tym swoje horyzonty i wiedzę na temat zwyczajów ludzi je zamieszkujących. Dowiedzieli się między innymi o historii, tradycyjnym jedzeniu, rozrywce, klimacie, tradycjach, gospodarce oraz językach, którymi posługiwali się nasi goście. Nadrzędnym celem było również kształtowanie postawy otwartości wobec innych kultur czy narodowości. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów, którzy chętnie zadawali pytania gościom i rozmawiali w języku angielskim.

Wizyta studentów pozostawiła jak zwykle miłe wspomnienia i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również odwiedzą naszą szkołę.