Category: Galeria

„Zachowaj Trzeźwy Umysł”

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli  w   Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej  „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.
W dniu 11 marca 2021 r. Burmistrz Bytowa Ryszard Sylka, wręczył 8 uczniom naszej szkoły dyplomy i nagrody w ramach konkursu plastyczno – literackiego pt. „Wehikuł czasu. Mój najszczęśliwszy dzień!”.
Nagrodzeni w konkursie uczniowie:
• Maja Serafinowska
• Karolina Okopińska
• Kalina Sylka
• Alicja Stunża
• Zuzanna Cyrson
• Marysia Grodzicka
• Jakub Komarzański
• Martyna Tyborska
Gratulujemy!
img_7906 m_img_7925 m_img_79082 m_img_79106 m_img_79165

5 marca -Międzynarodowy Dzień Dentysty

5 marzec to Międzynarodowy Dzień Dentysty.  Z tej okazji uczniów klasy IIIb odwiedził dentysta- pan Mirosław Maszluch.

Pan doktor zapoznał dzieci z budową zęba, ilością zębów u dzieci i dorosłych,  prawidłowymi zasadami żywieniowymi oraz zasadami dbania o higienę jamy ustnej. Opowiadał o produktach, które należy spożywać aby mieć zdrowe zęby oraz które ze względu na dużą zawartość cukru należy ograniczyć. W czasie trwania zajęć uczniowie wykonali karty pracy na temat zdrowych zębów. Pan M. Maszluch przyniósł do klasy narzędzie dentystyczne, odlewy szczęk z zębami, fleczery, plomby i lampę utwardzalną. Na zakończenie zajęć każdy z uczniów otrzymał w prezencie szczoteczkę, pastę oraz pomadkę do ust.

Z okazji święta , życzymy Panu doktorowi wiele uśmiechów, sukcesów zawodowych i radości w życiu osobistym.

Dziękujemy, że przyjął Pan nasze zaproszenie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Do końca świata i jeden dzień dłużej.

Do końca świata i jeden dzień dłużej.

         Jak co roku uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W piątek, 29.01., zorganizowaliśmy kwestę, podczas której zebraliśmy 1025,87 zł. Niestety, w związku z pandemią, w szkolnej zbiórce mogli wziąć udział tylko uczniowie klas 1-3. Poza tym, 31.01.,w niedzielę, ponad 50 wolontariuszy naszej szkoły wyruszyło na ulice Bytowa, by dołączyć do akcji Jurka Owsiaka.

WOŚP2 1 WOŚP 1

Tydzień życzliwości i pozdrowień

21 LISTOPAD-Idea Dnia Życzliwości narodziła się w 1973r. w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na konflikt Egiptu i Izraela. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązania problemów w sposób pokojowy.  Obecnie święto jest już obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny a bardziej społeczny. Jego cele są następujące: uwrażliwienie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści i antypatii.

Z tej okazji realizowaliśmy szkolny projekt życzliwości. Przez cały tydzień uczniowie mogli wysyłać zdjęcia na których:  pomagają rodzinie; napisali coś o osobie, którą lubią; zrobili rodzicom niespodziankę; zajmowali się swoimi zwierzakami itp.

 

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Dziękuję wszystkim za włączenie się do akcji.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego – Maja Eliasz

 

 

6b   foto1 foto2    foto3 foto4    foto5 foto6    foto7 Hubert Itrich 5b   Jakub Kuźmin 6b    Julia Fabiszewska 6b Łapiński Aleksander 6c   Maja Serafinowska Va Mateusz Kulas 1b.     Miętki Michał 2c

życzliwość 1

żYCZLIWOŚĆ 2

ŻYCZLIWOŚĆ 3

2 życzenia- Kr-

 

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO W BADMINTONIE 2020 – GDYNIA

 

W dniu 15.11.2020 w Gdyni zostały zorganizowane przez Pomorski Związek Badmintona w Gdańsku Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w badmintonie w kategorii młodzik młodszy, młodzik, junior młodszy i junior. Do Gdyni przyjechało 79 zawodników z 7 klubów województwa Pomorskiego.

W takiej imprezie nie mogło zabraknąć przedstawicieli bytowskiego klubu badmintonowego UKS „Dwójka” Bytów. Trener bytowskich badmintonistów Jerzy Saldat zabrał 15 swoich najlepszych zawodników w tych kategoriach wiekowych. Jak mówi trener Jerzy Saldat, mistrzostwa te były jednocześnie przeglądem dla trenerów kadry wojewódzkiej na powołania nowych obiecujących zawodników z naszego województwa do kadry wojewódzkiej w przyszłym roku 2022.

Obecnie nasz klub ma 7 zawodników w kadrze wojewódzkiej w różnych kategoriach wiekowych od młodzika młodszego do juniora.

Myślę, że jednak w przyszły roku ilość naszych zawodników się zwiększy, gdyż bardzo dobrze wypadliśmy w tych Mistrzostwach Województwa. Nasz klub UKS „Dwójka” Bytów, zdobył na 56 możliwych do zdobycia medali aż 17 w tym 7 złotych, 2 srebrne i 8 brązowych krążków, wygrywając ogólną klubową klasyfikację medalową. Być może jeszcze doszły by 2 medale więcej, lecz Aleksandra Treder pojechał w tym samym czasie na Grand Prix Polski do Warszawy (Mazovia Cup) – mówi zadowolony ze swoich podopiecznych Jerzy Saldat.

Złote medale zawisły na szyi naszych zawodników min. juniorce Weronice Niklas (2 medale), juniorce młodszej Karolinie Brzozeckiej (2 medale), juniorowi młodszemu Pawłowi Szach, oraz w kategorii młodzik młodszy Julii Fabiszewskiej i Kryspinowi Garskiemu.

Srebrnymi medalami cieszyli się Sebastian Saldat (junior młodszy) i Natalia Kosmacińska (młodzik młodszy).

Natomiast brązowe medale zabrali do Bytowa min. Sebastian Saldat (junior młodszy), Kryspin Garski, Magdalena Krüger (2 medale), Zuzanna Świeboda, Zuzanna Masterniak jako młodzik młodszy ,Wiktoria Skoneczna i Jan Kurkowski w kategorii młodzik.

Jedynie z naszej ekipy zabrakło medali dla dwóch młodych zawodników Michaliny Kurkowskiej i Szymona Sylki, którzy jeszcze występują w kategorii Żacy (do lat 10), ale spróbowali swoich sił ze starszymi zawodnikami w tych mistrzostwach i mogli powalczyć z najlepszymi zawodnikami z województwa Pomorskiego o jedną kategorię wyżej niż na co dzień grają. Uważam, że zarówno dla Michaliny jak i Szymona było to bardzo dobre doświadczenie, które zdobyli na boiskach badmintonowych w Gdyni. Było widać u nich dużą chęć walki i zdobycia jak najwięcej punktów w każdym meczu – komentuje klubowy trener Jerzy Saldat.

Zawodnicy UKS „Dwójka” Bytów mają jeszcze w tym roku kalendarzowym zaplanowane turnieje w Białymstoku, Miastku, Gdyni i Solcu Kujawskim oby tylko pandemia korona wirusa nie przeszkodziła naszym zawodnikom w uczestnictwie. Natomiast Laura Bujak i Aneta Niklas wystąpią jeszcze w grach ligowych.

 

Klasyfikacja medalowa w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego 2020 w Gdyni

1 miejsce – UKS „DWÓJKA” BYTÓW – 17 medali (7 złotych, 2 srebrne, 8 brązowych)

2 miejsce – KS Badminton School Gdynia – Słupsk – 12 medali (6 złotych, 1 srebrny, 2 brązowe)

3 miejsce – UKS Bliza Władysławowo – 10 medali (1 złoty, 3 srebrne, 6 brązowych)

4 miejsce – MKB Lednik Miastko – 8 medali (0 złotych, 6 srebrnych, 2 brązowe)

5 miejsce – UKS Bursztyn Gdańsk – 6 medali (2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe)

6 -7 miejsce – KS Badminton Gdańsk i Sportowa Politechnika Gdańsk  -  po 2 medale brązowe

 

 1 (1)

Konkurs plastyczny „Jesień w oczach dziecka”

 

Chętni uczniowie z klas I-III uczęszczający do świetlicy szkolnej pod opieką Pani Anny Duda wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Jesień w oczach dziecka.” Wszystkie prace uczniowie wykonali samodzielnie w świetlicy wykorzystując min. kredki, mazaki, wycinanki, bibułę, kolorowy papier, ozdobne kolorowe listki, kartki piankowe. Wykonane prace zostały wysłane do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach. Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na piękno barw jesiennego krajobrazu.

Prace wykonali:

-Tymon Cyrzan kl. I c

- Ola Bukowska kl. II a

- Milena Dekoszczak-Rudnik kl. II a

-Jan Tarnowski kl. II a

- Stanisław Sommerfeld kl. II a

- Malwina Skorwider kl. II c

- Karina Marciniak II c

- Tina Szewel II b

- Marika Laska kl. III a

Na konkurs napłynęło aż 2349 prac z 276 placówek, ukazujących piękno jesiennej przyrody. Pomimo tego, że prace naszych uczniów były wykonane starannie nie udało się im zająć żadnego miejsca w konkursie.   Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymają nagrody pocieszenia.  Gratulujemy.

 

bdr bty bty bty

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

13 października w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Był to dzień, na który wszystkie dzieci bardzo czekały   przygotowywały się.

Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia.

Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu  dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie i stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Otrzymały birety oraz dyplomy od Szkolnej Rady Rodziców.

Uroczyste chwile uwieczniła zdjęciami Pani Agnieszka Stachlewicz.

Kochani Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów, radości ze zdobywania wiedzy, rozwijania swoich pasji, zdolności oraz wielu szkolnych przyjaciół.

DSC_0039 DSC_0061 DSC_0096 DSC_0107 DSC_0109 DSC_0136 DSC_0172 DSC_0245

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie – Głubczyce 2020

W dniach 01.10 -04.10.2020 r. w Głubczycach (woj. opolskie), tuż przy granicy polsko – czeskiej odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w badmintonie dla młodzików młodszych (U13).

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie

plakat-A3-1024x724 4 1

 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2020/2021

Ze względu na zaistniałą sytuację związaną z pandemią, wybory do Samorządu Uczniowskiego odbędą się w inny sposób. Wasi wychowawcy dostarczą Wam na lekcji karty do głosowania, na których będą znajdować się imiona i nazwiska kandydatów. Oddajecie głos, stawiając znak „X” przy jednym nazwisku. Wasz wychowawca przekaże wasze karty do głosowania do Samorządu Uczniowskiego, którego opiekunowie podliczą oddane głosy i wyłonią nowych członków Samorządu Uczniowskiego.

Również w tym roku nie będziecie mieli okazji zobaczyć plakatów wyborczych na holu. Zapoznacie się z nimi poniżej!!!

ewa bty Lena Jenczyk-plakat SU lena bty Stoltman

zosia    bty  julia2

VII Amatorski Turniej Nocny Bytów. Turniej dla dzieci i młodzieży.

W dniu 12.09.2020 r. odbył się w Bytowie Rodzinny turniej dla dzieci i młodzieży, którego organizatorem był miejscowy klub badmintonowy UKS „Dwójka” Bytów przy współudziale Gminy Bytów, Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie oraz Pomorskiej Federacji Sportowej w Gdańsku.

turiej5turniej 1 turniej2 turniej