Category: Koło fotograficzne

Sesja z rzutnikiem

Laptop, rzutnik i aparat. A efekt? Sami oceńcie. Dużo zabawy i zamieszania, ale warto było. Kolejne doświadczenie za nami. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Okiem dziecka – widze i fotografuję

Dobiega końca kolejny projekt fotograficzny „Okiem dziecka – widzę i fotografuję” w ramach zadania publicznego pn. „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”. W związku z tym rozpoczęliśmy prezentację naszych tegorocznych prac. Możecie je zobaczyć na holu szkolnym przez najbliższe dwa tygodnie.

 

Cudze chwalicie swego nie znacie…

Od lutego do końca listopada 2016 grupa uczniów z SP2 i G1 w Bytowie wzięła udział w projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie „Żywa Szkoła”, a współfinansowanym przez Urząd Gminy. Zadanie „Cudze chwalicie, swego nie znacie – poznajemy zakątki gminy Bytów” miało na celu zorganizowanie cyklu zajęć w których uczniowie obu szkół pod opieką swoich nauczycieli mięli wykonać zdjęcia ciekawych rejonów gminy Bytów. Efektem pracy dzieci jest baza kilkuset fotografii naszej gminy, która została przekazana Urzędowi Miasta do wykorzystania w promocji regionu.

 

 

Pierwsza seria zajęć za nami.

Już od września kolejna grupa uczniów szkoli swoje umiejętności fotograficzne w naszej szkole. Tradycyjnie pierwsza sesja to sesja „przekrojowa”  :). Bawimy się tak co roku a za każdym razem wychodzi nam coś nowego i niepowtarzalnego. A swoją drogą, wiecie co fotografowaliśmy na głównym zdjęciu?

 

Okiem dziecka- widzę i fotografuję

We wrześniu ruszył w naszej szkole kolejny projekt zajęć fotograficznych „Okiem dziecka – widzę i fotografuję”.  Po raz drugi Stowarzyszenie Żywa Szkoła otrzymało  dotację z Wojewódzkiego Urzędu w Gdańsku w ramach projektu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Uczestniczyć w zajęciach będzie 20 dzieci z naszej szkoły w dwóch grupach po dziesięć osób. Prowadzący zajęcia to pani Agnieszka Stachlewicz i pan Krzysztof Melchert. W tym semestrze eksperymentalnie w zajęciach fotograficznych dodatkowo bierze udział również sześcioro dzieci z klas trzecich. Zajęcia prowadzi pani Katarzyna Franciszkiewicz. Uczestnicy projektu będą zdobywać wiedzę fotograficzną na zajęciach studyjnych, plenerowych i w pracowni komputerowej gdzie poznają tajniki programu photoshop.

Bańki kredką malowane :)

Prezentujemy wam nasze ostatnie prace fotograficzne. Ostatnio wiele się działo w naszej pracowni. Zyskaliśmy nowy sufitowy system podwieszania lamp i dwa nowe softboxy. Dzięki temu mamy w pracowni więcej miejsca i jest bezpieczniej.  Poniżej próbka naszych prac w „nowym” studio :)

 

 

Dyskoteka karnawałowa

Wczoraj odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa. Przy muzyce DJ bawiliśmy się od 17.00 do 20.00. Wskazane było przebranie. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w szkolnym studio foto. Poniżej udostępniamy link do zdjęć, które umieściliśmy na Dropboxie. Chętni proszeni są o ściągnięcie sobie swojego zdjęcia do końca ferii. Potem fotografie znikną z Dropboxa.

link do zdjęć

Studio eksperymentu

Na ostatnich dwóch naszych spotkaniach z aparatem foto eksperymentowaliśmy z różnymi efektami w fotografii. Np. aby uzyskać efekt dymu używaliśmy ruchomego sznurka. Było tajemniczo i ciekawie. Efekty na zdjęciach poniżej :)

Sesja na mokro

Na ostatnich zajęciach bawiliśmy się zamrażaniem ruchu w kadrze. Nie było to łatwe, ale efekty w postaci zdjęć ciekawe. Używaliśmy do zabawy różnych płynów, a nawet udało się nam zatopić w wodzie światełka ledowe.

 

 

Smacznie i ciekawie :)

Na ostatnich zajęciach fotograficznych postanowiliśmy wypróbować swoich sił w fotografii pieczywa. Długo przygotowywaliśmy się do tych zajęć. Trzeba było uszyć worki lniane, zorganizować ziarno, kłosy, pieczywo. Ale wszystko wspaniale się udało. Zabawy było dużo, a na koniec najbardziej smakował chleb z masłem.