Category: Dla rodziców

Nauczanie zdalne

 

Informuję, że według nowelizacji rozporządzenia MEN, do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym. Do tego czasu, będzie dalej funkcjonowało nauczanie zdalne.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone. Jest to decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W dniach 12 i 13 marca br. nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie tylko zajęcia opiekuńcze (świetlica pracuje bez zmian).
Od 16 do 25 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły.
Wszystkie zajęcia pozalekcyjne są także odwołane.

Rodzicu,

  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

O wszelkich zmianach będziemy Państwa informowali na bieżąco.

Dyrektor Szkoły

Informacje dotyczące bezpieczeństwa zdrowotnego

 

Na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Gdańsku zamieszczane są bieżące informacje dotyczące bezpieczeństwa zdrowotnego, profilaktyki oraz  promocji zdrowia, a także sposobów postępowania szkół w powyższym zakresie, w tym np.:

 

Zachęcam do zapoznania się z informacjami na stronach:

 

ulotkasanepid

Kolejny sukces Poli

 

Kolejny sukces Poli

Pola Jenczyk – uczennica klasy 8b została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego.

Polu, serdecznie gratulujemy Ci tak wielkiego osiągnięcia.

Zapisy do klasy pierwszej – ogłoszenie dla rodziców


OGŁOSZENIE
Rodzice przyszłych pierwszoklasistów

 

Zapisy uczniów do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie na rok szkolny 2020/2021 rozpoczynają się od 02.03.2020 do 27.03.2020.

Wnioski / karty zgłoszeń można pobrać bezpośrednio w sekretariacie szkoły lub ze szkolnej strony internetowej.

Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły osobiście lub telefonicznie 59 822-27-32.

Dyrekcja SP nr 2 w Bytowie

Dzień Otwarty SP2

 

 

DZIEŃ OTWARTY

Zapraszamy uczniów, którzy rozpoczną naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2020/2021 na Dni Otwarte Szkoły w dniu 29.02.2020r. (sobota) od godziny 10:00 do 12:00.

dav

Rekrutacja do klasy pierwszej na rok 2020/2021

 

zarządzenie nr 57 na 2020 z dnia 23 marca 2020

Regulamin rekrutacji uczniów klas I

Karta-zgłoszenia-dla-dzieci-z-obwodu

Wniosek-dla-dzieci-spoza-rejonu

Oświadczenie

ulice obwody

klauzula

Ślubowanie klas pierwszych

 

W dniu 14 października 2019 r. w naszej szkole odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych. Uczniowie z klasy I a, I b, I c i I d wraz z wychowawcami: p. Marzeną Rogowską-Szach, p. Ireną Hryndzio, p. Ewą Myszką, p. Ewą Siemińską zadbali i przygotowali oprawę artystyczną do tej uroczystości. Dzieci były bardzo dzielne. Tak jak przystało na wzorowych uczniów, głośno i wyraźnie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. W nagrodę otrzymały gromkie brawa od rodziców i innych gości, którzy przybyli na tę ważną dla pierwszoklasistów uroczystość. Po części artystycznej odbył się akt ślubowania a następnie pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie przez dyrektora szkoły – Jarosława Jakusz.

14.10.2019 – dzień wolny od zajęć wychowawczo-dydaktycznych

 

Dzień 14.10.2019r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć wychowawczo-dydaktycznych. Świetlica pracuje be zmian (tj 6:30-16:30). W tym dniu o godzinie 11:00 odbędzie się ślubowanie klas pierwszych.

Podsumowanie sportu szkolnego

 

Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku

Bytowskie szkoły wśród najlepszych

W dniu 19.09.2019 r. w Starogardzie Gdańskim odbyło się Uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020 oraz Wojewódzkie Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019. Na wojewódzkie podsumowanie ubiegłego roku szkolnego w sporcie dla dzieci i młodzieży zostały zaproszone, jako laureaci dwie szkoły z Bytowa a mianowicie Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie oraz Gimnazjum nr 1 w Bytowie (obecnie Szkoła Podstawowa nr 1 w Bytowie).

We współzawodnictwie sportowym Szkół Podstawowych (Igrzyska Dzieci) w roku szkolnym 2018/2019  w województwie Pomorskim uczestniczyło 454 szkół. W całym roku szkolnym zostało przeprowadzone współzawodnictwo w 16 dyscyplinach sportowych na różnych szczeblach od gminnych do wojewódzkich. Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie w ubiegłorocznym roku szkolnym uplasowała się na X miejscu w województwie w Igrzyskach Dzieci. Największy sukces uczniowie SP 2 w Bytowie odnotowali na szczeblu wojewódzkim: 3 miejsce w drużynowym badmintonie chłopców oraz 3 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Łącznie wystąpili pięciokrotnie na szczeblu wojewódzkim.