Category: Dla uczniów

Badminton – Krajowy Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w Polanowie

Badminton – Krajowy Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w Polanowie

 

Trzy medale Pawła z UKS „Dwójka” Bytów

 

W dniu 25.05.2019 roku odbył się w Polanowie ostatni turniej punktowany do klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona w kategorii młodzik przed Mistrzostwami Polski w tej kategorii, które odbędą się w Mysłowicach (woj. Śląskie) w dniach 06-09.06.2019 r. Na turniej do województwa zachodniopomorskiego wybrali się dwaj zawodnicy bytowskiego klubu UKS „Dwójka” Bytów wraz z trenerem Jerzym Saldatem, aby poprawić swoje pozycje w rankingu PZBad. a którzy już mają zapewniony start w Mistrzostwach Polski. Paweł Szach zagrał w trzech grach: pojedynczej, podwójnej i mieszanej. Zdobywając trzy medale i sporo punktów do rankingu PZBad. W grze podwójnej Paweł zagrał wspólnie z zawodnikiem MKB Lednik Miastko Błażejem Lange, którzy wygrali swoje wszystkie trzy pojedynki zdobywając złoty medal. W finale pokonali parę gdańsko – sulęcińską Bartłomiej Butkus i Łukasz Chudziński w trzech setach 21:18, 18:21 i 21:18. Drugi swój złoty medal Paweł zdobył z partnerką Julią Bajerską z UKS Bursztyn Gdańsk pokonują cztery pary bez straty żadnego seta. Natomiast w grze pojedynczej Paweł Szach pokonał w grze eliminacyjnej (w grupie) swoich trzech rywali z Miastka, Polanowa oraz z Władysławowa awansując do półfinału. W pojedynku o finał spotkał się z Bartłomiejem Butkusem z UKS Bursztyn Gdańsk i niestety lekkie zmęczenie Pawła wcześniejszymi pojedynkami w grach podwójnych dało o sobie znać. Dwukrotnie zawodnik z Gdańska pokonał naszego zawodnika 21:8 i 21:16.

Zaś drugi nasz zawodnik Sebastian Saldat, który również ma już przepustkę na Mistrzostwa Polski zagrał w polanowskim turnieju tylko w grze pojedynczej. Niestety nie miał szczęścia w losowaniu i trafił do grupy, gdzie zagrał z Błażejem Lange z Miastka rozstawionym z nr 2 w tym turnieju. Ale po bardzo dobrej grze i walce do samego końca nasz zawodnik przegrał w dwóch setach 16:21 i 16:21. Jestem zadowolony z postawy mojego zawodnika, iż walczył do samego końca o korzystny wynik, co rokuje dobrą grą za dwa tygodnie na Mistrzostwach Polski – mówi trener Jerzy Saldat.

Nasi młodzicy z Dabew Team (sponsor) Paweł Szach na Mistrzostwach Polski w Mysłowicach zagra w grze pojedynczej i podwójnej z Błażejem Lange (MKB Lednik Miastko), zaś Sebastian Saldat wystąpi w grze pojedynczej i mieszanej z Klaudią Gliwińską z MLKS Solec Kujawski.

W Polanowie również wystąpiła nasza jedyna młodziczka młodsza Julia Fabiszewska, która miała za cel ogrywanie się z lepszymi i starszymi zawodniczkami. Pomimo, że nasza zawodniczka jest dopiero wiekowo młodsza od pozostałych zawodniczek w tej kategorii o dwa i trzy lata  to bardzo dobrze zaprezentowała się w swoich dwóch grupowych pojedynkach – ocenia klubowy trener Julii Jerzy Saldat. W pierwszym pojedynku Julia minimalnie przegrała pojedynek z Zofią Biel z Sulęcina 17:21 i 18:21. W drugi pojedynku miała za przeciwniczkę z nr 3 Wiktorię Rajkowska z Polanowa starsza o dwa lata zawodniczkę przegrywając dwukrotnie 11:21.

Uważam, że ten turniej pokazał mojej młodej jeszcze zawodniczce, że czeka ją dużo pracy na treningach, aby osiągać lepsze wyniki na turniejach, ale cieszę się, że Julia nie załamuje się i wierzę w to, że jej praca na treningach będzie teraz jeszcze większa – mówi trener.

 

 

Na zdjęciu

Nr 1 Julia Fabiszewska w Polanowie

Zdj. 2 Dekoracja najlepszych par w grze mieszanej przy numerze jeden stoją Paweł Szach i Julia Bajerska z Gdańska

 

 

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w badmintonie – Hel

14 medali badmintonistów z Bytowa

W dniu 19.05.2019 roku na Helu odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w badmintonie. Wśród 48 zawodników z całego województwa trener Jerzy Saldat z UKS „Dwójka” Bytów zgłosił jedenastu swoich zawodników w trzech kategoriach junior młodszy, młodzik i młodzik młodszy.

Ekipa badmintonistów z Bytowa okazała się bezkonkurencyjna w całych mistrzostwach, gdyż na 40 rozdanych medali w całych mistrzostwach nasi reprezentanci zdobyli 14 medali w tym 4 krążki złote, 3 srebrne i 7 brązowych. Wszyscy zawodnicy z naszego klubu przywieźli z Helu przynajmniej jeden medal. Rekordzista okazał się Paweł Szach, który czterokrotnie stawał na podium odbierając – dwukrotnie medale złote i dwukrotnie medale srebrne.

Złote medale zdobyli zawodnicy z naszego klubu w kategorii juniorek młodszych grze pojedynczej Weronika Niklas, w grze mieszanej Weronika z Pawłem Szach, w kategorii młodzik w grze podwójnej chłopców Sebastian Saldat z Pawłem Szach, grze podwójnej dziewcząt młodziczki Izabela Szlachetka z Karoliną Brzozecką.

Jako trener bardzo cieszę się z każdego medalu, który został zdobyty przez naszych zawodników. Dla mnie taką małą niespodziankę w postaci brązowego medalu w grze podwójnej dziewcząt w kategorii młodzik zdobyły bardzo młode jeszcze zawodniczki Julia Fabiszewska i Aleksandra Treder. Zawodniczki te musiały w ćwierćfinale pokonać starsze od siebie o rok i dwa lata zawodniczki z UKS Bliza Władysławowo, aby awansować do strefy medalowej – mówi Jerzy Saldat.

W grze podwójnej młodziczek całe podium zostało zdominowane przez zawodniczki z UKS „Dwójka” Bytów. Oprócz brązowego medalu Juli Fabiszewskiej i Aleksandry Treder srebrny krążek przypadł Wiktorii Skonecznej, która grała wspólnie z klubową koleżanką Kornelią Treder. Złoty medal po zaciętym pojedynku, który trwał ponad 40 minut oraz trzy wyrównane sety 21:19, 14:21 i 23:21 zdobyły Karolina Brzozecka z Izabelą Szlachetką, które pokonały swoje młodsze o rok klubowe koleżanki Wiktorię i Kornelię.

W kategorii młodzik i junior młodszy w grach pojedynczych Paweł Szach dwukrotnie spotkał się z zawodnikiem z UKS Bursztyn Gdańsk i niestety dwukrotnie musiał zadowolić się srebrnym medalem przegrywając te pojedynki po bardzo ciekawych pojedynkach.

W grze podwójnej młodzików bezkonkurencyjni okazała się nasza para Sebastian Saldat z Pawłem Szachem pokonując wszystkich swoich rywali nie tracąc nawet jednego seta.

Jak również w kategorii juniorek młodszych Weronika Niklas nie miała sobie równych w pojedynkach w grze pojedynczej jak i w grze mieszanej z klubowym partnerem Pawłem Szachem.

 

Należy podkreślić, iż wszyscy nasi zawodnicy wywiązali się na tych mistrzostwach z założeń jakie stawiał im trener klubowy Jerzy Saldat przed tymi mistrzostwami.

 

Wyniki

Kategoria Młodzik młodszy

Gra pojedyncza dziewcząt

III – IV miejsce – Wiktoria Skoneczna

V-VIII miejsce – Kornelia Treder

Gra pojedyncza chłopców

III – IV miejsce – Kryspin Garski i Jan Kurkowski

 

Kategoria Młodzik

Gra pojedyncza dziewcząt

III – IV miejsce – Karolina Brzozecka

V-VIII miejsce – Izabela Szlachetka

 

Gra pojedyncza chłopców

II miejsce – Paweł Szach

III – IV miejsce – Sebastian Saldat

 

Gra podwójna dziewcząt

I miejsce – Karolina Brzozecka z Izabelą Szlachetka

II miejsce – Kornelia Treder z Wiktorią Skoneczną

III – IV miejsce – Julia Fabiszewska z Aleksandrą Treder

 

Gra podwójna chłopców

I miejsce – Paweł Szach z Sebastianem Saldat

III – IV miejsce – Jan Kurkowski z Kryspinem Garskim

 

Kategoria junior młodszy

Gra pojedyncza dziewcząt

I miejsce – Weronika Niklas

 

Gra pojedyncza chłopców

II miejsce – Paweł Szach

V-VIII miejsce – Sebastian Saldat

 

Gra mieszana

I miejsce – Weronika Niklas z Pawłem Szach

 

 

 

Na zdjęciu nr 1 i 2

cała ekipa z medalami z UKS „Dwójka” Bytów podczas Mistrzostw Województwa Pomorskiego w badmintonie na Helu

 

Na zdjęciu nr 3

Podium w grze podwójnej dziewcząt w kategorii młodzik. Na I miejscu Karolina Brzozecka z Izabelą Szlachetką, na II miejscu Kornelia Treder z Wiktorią Skoneczną oraz na III miejscu (stoją) Julia Fabiszewska z Aleksandrą Treder

 

 

Procedury 2017-2022

Procedura dotycząca podawania leków na terenie szkoły

Procedura groźby zamachu terrorystycznego

Procedura postępowania na wypadek ewakuacji podczas trwania przerw międzylekcyjnych

Procedura postępowania po otrzymaniu zgłoszenia o podłożeniu ładunku wybuchowego

Procedura postępowania w przypadku braku realizacji przez ucznia obowiązku szkolnego

Procedura postępowania w przypadku otrzymania informacji o molestowaniu dziecka w rodzinie lub środowisku

Procedura postępowania w przypadku podłożenia ładunku wybuchowego

Procedura postępowania w przypadku pojawienia się w szkole problemu narkotyków bądź dopalaczy

Procedura postępowania w przypadku problemów wychowawczych

Procedura postępowania w przypadku prób samobójczych lub samobójstwa ucznia

Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia kradzieży

Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia naruszenia godności nauczyciela lub innego pracownika szkoły przez ucznia

Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia przemocy w rodzinie

Procedura postępowania w przypadku uzyskania informacji o popełnieniu na terenie szkoły czynu karalnego ściganego z urzędu

Procedura postępowania w przypadku zagrożenia niebezpiecznymi substancjami chemicznymi

Procedura postępowania w sytuacji wtargnięcia napastnika z niebezpiecznym narzędziem lub bronią

Procedura postępowania w sytuacji zaistnienia wypadku ucznia pozostającego pod opieką szkoły

Procedura postępowania w sytuacji, gdy uczeń samowolnie opuści świetlicę szkolną

Procedura postępowania z uczniami ze SPE w razie ewakuacji

Procedura powiadamiania o zakłóceniu toku lekcji

Procedura usprawiedliwiania nieobecności ucznia w szkole

Procedura współpracy z Policją Procedury – spis treści

Procedury korzystania z telefonów komórkowych i sprzętu elektronicznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie

Wycieczka klasy VI D do Berlina

wycieczka klasy VI D w dniu 16 i 17 maj 2019
Międzyzdroje – Swinoujście – Szczecin – Berlin

 

no images were found

SZKOLNY KONKURS „ MAM TALENT”

 

SZKOLNY  KONKURS

   „ MAM TALENT”

      dla kl.  I-VIII

Konkurs odbywa się w ramach Projektu „ Przez sztukę do serc.”

 

Cele konkursu:

•Popularyzacja działań artystycznych w szkole

•Promocja alternatywnych form spędzania czasu wolnego

•Rozwijanie kreatywności uczniów

•Rozwijanie zainteresowań

•Umożliwienie prezentacji swoich pasji

 

Postanowienia ogólne:

1.Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – VIII, którzy chcą zaprezentować na forum szkoły swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talent.

2.Prezentacja może mieć formę sceniczną, muzyczną, sportową (piosenka, taniec, przemówienie, kabaret, iluzja, itp.).

3.Konkurs składa się z jednego etapu, który odbędzie się w dniu 4 czerwca 2019r. w Świetlicy szkolnej.

4. Chętni uczestnicy zgłaszają swój występ do świetlicy szkolnej

5. Do konkursu dopuszczone zostają jedynie te występy, które nie zagrażają zdrowiu i

życiu uczestników konkursu oraz publiczności.

7. Do udziału zaproszeni są zarówno wykonawcy indywidualni, jak i grupy prezentujące swój talent.

8.Prezentacja nie powinna być dłuższa niż 10 minut, w przypadku wystąpień indywidualnych i grup do 3 osób. Dopuszcza się prezentacje dłuższe, 10 minutowe w przypadku wystąpień grup powyżej 3 osób prezentujących treści kabaretowe lub małe

formy teatralne.

9.W przypadku utworu muzycznego prezentacja dotyczy jednej piosenki lub utworu, a wykonawca może wystąpić z własnym akompaniamentem lub zespołem.

Akompaniament może być nagrany na płycie CD.

10. Uczestnicy konkursu mają obowiązek dostarczyć niezbędne pomoce do swojego występu (akompaniament, itp.) przed konkursem. W przeciwnym wypadku występ może być niedopuszczony do udziału w konkursie.

 

11.W czasie występu niedozwolone jest wykonywanie niestosownych gestów, ruchów,

tańców oraz wykorzystanie niestosownych piosenek czy używanie wulgarnych słów.

12.Występ każdego uczestnika zapowiada osoba prowadząca konkurs.

13.Koniec występu ogłasza sygnał dźwiękowy.

14. Talenty uczestników oceniać będzie jury złożone z wybranych nauczycieli i przedstawicieli uczniów.

15. Jury przyznaje punkty za każdy występ w skali 0 do 5.

16.Jury ma prawo przerwać występ w dowolnym momencie.

17.Trójkę finalistów wyłania jury podczas narady, po zakończeniu występów.

O wyniku decyduje suma punktów.

18.Po krótkiej przerwie nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów oraz nagród.

19.Uczestnictwo w Konkursie oznacza wyrażenie zgody na warunki niniejszego Regulaminu i publikację zdjęć na stronie internetowej szkoły.

20.Decyzja Komisji Konkursowej, typującej finalistów jest ostateczna.

21. Nagrody w konkursie zapewnia organizator.

 

 

Zapraszamy do udziału w zabawie!

 

ORGANIZATORZY:         A.GAŃSKA-LIPIŃSKA, A.DUDA, K.STROJK, M.CZERWONKA.

Zmiany terminu konkursu

 

Informujemy, iż planowany termin konkursu plastycznego pt. „Jak dbamy o naszą planetę Ziemię?” zostaje przesunięty do 17 maja 2019r.

Natomiast konkurs wiedzy się nie odbędzie.

Przepraszamy za utrudnienia.

Organizatorzy

2 maja 2019 – informacja

W dniu 02.05.2019r. zajęcia dydaktyczne w szkole nie odbędą się – był to wcześniej ustalony dzień wolny z tzw „dni dyrektorskich” .
Świetlica szkolna pracuje bez zmian.
Sekretariat szkoły będzie nieczynny.

Wiosenna przerwa świąteczna

 

Od jutra, 18.04.2019r. do wtorku 23.04.2019r. trwa wiosenna przerwa świąteczna. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze nie odbywają się. Świetlica pracuje w ograniczonym wymiarze.

Proszę śledzić stronę internetową naszej szkoły, aby dowiedzieć się od kiedy zajęcia edukacyjne zostaną wznowione.

 

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,  

pełnych wiary, nadziei i miłości. 

Radosnego, wiosennego nastroju,  

serdecznych spotkań w gronie rodziny  

i wśród przyjaciół  

oraz wesołego Alleluja. 

 

Życzy Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintona – Gdańsk

 

Dabew Team UKS „Dwójka” Bytów z medalami

W dniu 13.04.2019 roku w Gdańsku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintona. Prawo startu mieli zawodnicy z dwóch województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego w roczniku 2004-2007. W gronie 8 klubów z dwóch województw wystartowało ponad 70 zawodników i zawodniczek. Wśród nich trener Jerzy Saldat z UKS „Dwójka” Bytów zabrał 9 zawodników. Turniej był rozgrywany systemem pucharowym czyli przegrany odpadał z dalszej gry.

Jak mówi trener Jerzy Saldat jeszcze dwa lata temu w takim turnieju startowało najwyżej 4 kluby z Gdańska, Solca Kujawskiego Miastka i Bytowa a teraz badminton jest również popularny w Gdyni, Smólniku i we Władysławowie.

W tym roku liczyliśmy najwyżej na 3-4 medale, tym bardziej, że nasz najlepszy zawodnik w kategorii młodzik Paweł Szach po 3 tygodniach , dwa dni temu ściągnął gips z nogi. Paweł bardzo chciał pomóc klubowi w zdobyciu medali i dlatego zdecydował się na udział w tym turnieju. Lecz było widać wyraźnie, że jeszcze utykał i odczuwał ból w nodze. W grze pojedynczej wśród 20 zawodników wygrał swoje dwa pojedynki i w ćwierćfinale niestety już czuł większy ból w nodze i przegrał pojedynek o półfinał z zawodnikiem z UKS Bliza Władysławowo Konradem Biżewskim w trzech setach 21:14, 18:21, 21:18. Natomiast Jan Kurkowski odpadł już w pierwszej rundzie z zawodnikiem z UKS Bursztyn Gdańsk rozstawionym z nr 1 w dwóch setach.

W grze pojedynczej dziewcząt wystartowało 23 zawodniczki wśród nich pięć bytowianek. Wśród nich najmłodsze rocznikowo i po raz pierwszy w takim turnieju Mariia Brechko i Zofia Kiżewska, które niestety w swoich pierwszych pojedynkach musiały uznać wyższość rywalek. Natomiast trzy pozostałe zawodniczki z Bytowa to miały za cel awans do najlepszej „ósemki” w turnieju. Niestety żadnej z nich nie udała się ta sztuka. Najbliżej tego awansu do ćwierćfinału była Izabela Szlachetka i Kornelia Treder przegrywając z rywalkami o rok i dwa lata starszymi i po zaciętej walce w trzech setach.

To co nie udało się chłopcom i dziewczynom w grze pojedynczej, aby zdobyć medal to w grach podwójnych zdobyli aż 5 krążków.

Pierwszy medal w grze podwójnej dziewcząt i to srebrny zdobyły Karolina Brzozecka z Kornelią Treder przegrywając tylko w finale z parą miastecko – gdyńską Martyną Cybulską i Leną Jachimek. Drugi medal w kolorze brązowym w grze podwójnej dziewcząt przypadł Izabeli Szlachetka z „dwójki” Bytów, która miała za partnerkę Anię Janik z UKS Badminton School Gdynia.

W grze podwójnej chłopców Sebastian Saldat z Pawłem Szach (leczący kontuzję nogi) zdobyli brązowy krążek ulegając w półfinale parze z Władysławowa Konradowi Biżewskiemu i Pawłowi Oberzig 16:21 i 20:22.

Przy normalnej dyspozycji zdrowotnej naszego zawodnika Pawła Szacha z wygraniem całego turnieju nie było by problemu a tak rywale głównie grali wszystkie lotki w kierunku utykającego jeszcze po kontuzji Pawła Szacha, który nie sposób był obronić czy dojść do lotek. Jestem i tak wielce podziwu dla Pawła, że chciał zagrać w tym turnieju – mówi klubowy trener Jerzy Saldat.

Kolejne dwa medale przypadły naszemu klubowi w grze mieszanej i koloru brązowego zdobyli je para Karolina Brzozecka z Sebastianem Saldat oraz Wiktoria Skoneczna z Janem Kurkowskim. Obie nasze pary wygrały po dwa pojedynki i w półfinale musieli już uznać wyższość rywali.

Dziękuję Panu prezesowi Jerzemu Koska z  Firmy Dabew z Bytowa za wsparcie finansowe naszej młodej kadry młodzików uprawiających badmintona w naszym mieście – trener i zawodnicy UKS „Dwójka” Bytów

 

 

Zdj.1 zawodnicy UKS „Dwójka” Bytów z medalami Mędzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Gdańsku

Zdj. 2 para podwójna dziewcząt, które zdobyły srebrne medale. Kornelia Treder (z lewej) i Karolina Brzozecka (z prawej).

Zdj. 3. Na trzecim stopniu podium stoją Sebastian Saldat i Paweł Szach z brązowymi medalami w grze podwójnej

 

 

Wyniki

Gra pojedyncza dziewcząt

IX – XVI miejsce – Wiktoria Skoneczna, Kornelia Treder, Izabela Szlachetka, Mariia Breczko

XVII – XXIII miejsca – Zofia Kiżewska

 

Gra pojedyncza chłopców

V-VIII miejsce – Paweł Szach

IX – XVI miejsca – Jan Kurkowski

 

Gra podwójna dziewcząt

II miejsce – Kornelia Treder z Karoliną Brzozecką

III – IV miejsce – Izabela Szlachetka z Anią Janik (UKS Badminton School Gdynia)

IX miejsce – Mariia Brechko z Zofią Kiżewską

 

Gra podwójna chłopców

III – IV miejsce – Paweł Szach z Sebastianem Saldat

 

Gra mieszana

III- IV miejsce – Sebastian Saldat z Karoliną Brzozecką

III – IV miejsce – Jan Kurkowski z Wiktorią Skoneczną

 

WAŻNE DLA KLAS 8

 

Zbiórka uczniów klas 8 zdających egzaminy w dniach 15-17.04.2019r. o godzinie 8:15 na holu głównym w wyznaczonych miejscach.

Przejdź do treści