Category: Aktualności

Spotkanie ze strażakiem

 

24 lutego w kl. II b gościliśmy wyjątkową osobę – strażaka, pana Andrzeja Cyrson. Nasz gość opowiadał nam jak zostać strażakiem oraz jak codziennie pomaga i ratuje ludzkie życie i zdrowie.

 

Zapisy do klasy pierwszej – ogłoszenie dla rodziców


OGŁOSZENIE
Rodzice przyszłych pierwszoklasistów

 

Zapisy uczniów do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie na rok szkolny 2020/2021 rozpoczynają się od 02.03.2020 do 27.03.2020.

Wnioski / karty zgłoszeń można pobrać bezpośrednio w sekretariacie szkoły lub ze szkolnej strony internetowej.

Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły osobiście lub telefonicznie 59 822-27-32.

Dyrekcja SP nr 2 w Bytowie

Dzień Otwarty SP2

 

 

DZIEŃ OTWARTY

Zapraszamy uczniów, którzy rozpoczną naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2020/2021 na Dni Otwarte Szkoły w dniu 29.02.2020r. (sobota) od godziny 10:00 do 12:00.

dav

Rekrutacja do klasy pierwszej na rok 2020/2021

 

Zarządzenie nr 22 na 2020 Burmistrza Bytowa z dnia 28.01.2020

Regulamin rekrutacji

Karta-zgłoszenia-dla-dzieci-z-obwodu

Wniosek-dla-dzieci-spoza-rejonu

Oświadczenie

ulice obwody

klauzula

Grand Prix Gdańska Dzieci

 

Grand Prix Gdańska Dzieci

Medale, emocje, sukcesy, porażki, debiuty badmintonistów bytowskich w Gdańsku

 

Na turniej Grand Prix Gdańska w dniu 15.02.2020 r. trener bytowskich badmintonistów Jerzy Saldat zabrał 12 badmintonistów, aby spróbowali swoich sił z zawodnikami min. z Miastka, Gdańska, Gdyni, Władysławowa, Pucka, Helu, Olsztyna, Bydgoszczy. Jak mówi trener bytowskich zawodników, iż turniej ten miał na celu nie tylko zdobycie medali i wysokich miejsc, ale też pokazać na jakim etapie są obecnie w przygotowaniu do najważniejszych turniejów w sezonie moi zawodnicy. Turniej ten był doskonałym treningiem dla niektórych zawodników, aby zobaczyć mocne i słabe strony każdego z zawodników z Bytowa i nad czym należy popracować na treningach – mówi Jerzy Saldat.

W kategorii najmłodszej U9 wystąpiła Michalina Kurkowska, która pokonała wszystkie cztery swoje rywalki zdobywając złoty medal. Również Julia Fabiszewska w kategorii U11 nie miała sobie równych zdobywając I miejsce pokonała pięć swoich rywalek w stosunku 2:0 w setach.

W kategorii U13 dziewcząt wystąpiła spora nasza grupa badmintonistów z Bytowa (5 dziewcząt) wśród 15 zgłoszonych  zawodniczek. Najlepiej spisała się Aleksandra Treder, która wygrała swoja grupę eliminacyjną docierając do półfinału. W półfinale przegrała minimalnie ze starsza o rok Martyną Cybulską z MKB Lednik Miastko 19:21 i 18:21. W walce o trzecie miejsce Ola uległa zawodniczce Lenie Szablewskiej z Gdańska w setach 14:21 i 16:21. Ostatecznie zajmując IV miejsce czyli najgorsze miejsce dla każdego sportowca. Natomiast Magdalena Krüger jak i Dominika Mularczyk w swojej grupie eliminacyjnej wygrały po dwa spotkania i jednej porażce dało im ostatecznie miejsca od V- VIII. Przegrały jedynie z zawodniczkami, które później zdobyły medale w tej imprezie badmintonowej.

Natomiast Natalia Kosmacińska jak debiutująca po raz pierwszy na turnieju badmintonowym Zuzanna Świeboda w swoich grupach musiały uznać wyższość swoich rywalek dwukrotnie notując na swoim koncie dwie porażki oraz wygrywając po jednym pojedynku. Zarówno Natalia jak i Zuzia uplasowały się na miejscach od IX do XII. Jak mówiły dziewczęta po swoich porażkach, iż muszą jeszcze dużo popracować nad techniką i uderzeniami w głąb kortu.

W kategorii U13 chłopców wystąpiło dwójka zawodników Kryspin Garski i Filip Bujak. W swoich grupach uplasowali się na drugim miejscu co premiowało ich do walki w półfinałach. Oboje jednak przegrali pojedynki półfinałowe i musieli bezpośrednio między sobą rozegrać pojedynek o trzecie miejsce. W tym pojedynku lepszym okazał się Kryspin Garski pokonując swojego klubowego kolegę w dwóch setach 21:12 i 21:11.

W kategorii U15 chłopców wystąpił Jan Kurkowski , który zanotował w swojej grupie eliminacyjnej jedno zwycięstwo i jedną porażkę z późniejszym srebrnym medalista turnieju, co uplasowało go na IV -VI miejscu.

Natomiast w kategorii U15 dziewcząt trener Jerzy Saldat zgłosił 4 zawodniczki. Lecz niestety w ostatniej chwili musiała zrezygnować z udziału w tym turnieju Karolina Brzozecka, która skarżyła się w ostatnim czasie na ból w kolanie. A więc wśród 12 zgłoszonych dziewcząt wystąpiły trzy bytowianki. Izabela Szlachetka, Wiktoria Skoneczna i Aleksandra Treder, która chciała spróbować swoich sił w starszej kategorii wiekowej.

Swoje wszystkie pojedynki grupowe wygrała Wiktoria Skoneczna i Aleksandra Treder, zaś Iza Szlachetka musiał pożegnać się z turniejem w fazie grupowej przegrywając swoje dwa pojedynki i jeden wygrywając. Porażki Izy były trochę dla nas małą niespodzianką, gdyż mieliśmy wszyscy nadzieję, że awansuje do dalszych gier półfinałowych – mówi Jerzy Saldat.

Natomiast zarówno Wiktoria jak i Aleksandra dotarły do finału w tym turnieju i finał ten na zakończenie całego turnieju był godny obserwacji dla wszystkich zgromadzonych na hali sportowej klubu badmintona Garnizon w Gdańsku Wrzeszczu. Pierwszy set nieznacznie wygrała Wiktoria Skoneczna 21:19, zaś drugi set był również bardzo wyrównany, ale tym razem wygrała go klubowa koleżanka i o dwa lata młodsza Ola Treder 21:18. A więc  o pierwszym miejscu musiał zdecydować trzeci set. W trzecim secie żadna z zawodniczek nie chciała pozwolić na odskoczenie punktowe na przynajmniej dwa punkty swojej koleżanki. Mecz był bardzo zacięty akcje i zagrania mogły się podobać zarówno z jednej jak i drugiej strony. W końcówce więcej zimnej krwi zachowała o dwa lata starsza Wiktoria Skoneczna pokonując koleżankę klubową Olę Treder 22:20. Po niespełna trwającym ponad 40 minut pojedynku dziewczęta pogratulowały sobie walki na boisku i z uśmiechem odbierały złoty i brązowy medal w tym turnieju.

Wyniki turnieju

Kategoria U9 dziewcząt

I miejsce – Michalina Kurkowska

 

Kategoria U11 dziewcząt

I miejsce – Julia Fabiszewska

 

Kategoria U13 dziewcząt

IV miejsce – Aleksandra Treder

V-VIII miejsca – Magdalena Krüger i Dominika Mularczyk

IX – XII miejsca – Natalia Kosmacińska i Zuzanna Świeboda

 

 

 

Kategoria U13 chłopców

III miejsce – Kryspin Garski

IV miejsce – Filip Bujak

 

Kategoria U15 dziewcząt

I miejsce – Wiktoria Skoneczna

II miejsce – Aleksandra Treder

VII – IX miejsce – Izabela Szlachetka

 

Kategoria U15 chłopców

IV – VI miejsce – Jan Kurkowski

 

 

 

Przygotowania badmintonistów „Dwójki” do drugiej części sezonu

 

Przygotowania badmintonistów „Dwójki” do drugiej części sezonu

 

Czas wolny od nauki podczas ferii zimowych badmintoniści UKS „Dwójka” Bytów wykorzystują na zajęcia, aby dobrze przygotować się do drugiej części sezonu i zakończone Mistrzostwami polski w różnych kategoriach wiekowych.

Jak mówi trener bytowskich badmintonistów Jerzy Saldat zawodnicy przygotowywali się w różny sposób na obozach sportowych w Wałczu w Ośrodku przygotowań olimpijskich, w Solcu Kujawskim oraz na obozie dochodzeniowym w Bytowie.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych 5 zawodników z bytowskiej „dwójki” uczestniczyło na obozie badmintonowym w Wałczu wspólnie z badmintonistami ze Słupska pod okiem trenera Mateusza Dynaka, byłego reprezentanta Polski a obecnie trenera klubu ze Słupska oraz od miesiąca trenera Kadry Narodowej Juniorów.

Również w pierwszym tygodniu trener Jerzy Saldat zorganizował dla swoich zawodników obóz dochodzeniowy w Bytowie, gdzie zawodnicy doskonalili technikę uderzeń oraz pracę nóg na boisku.

W drugim tygodniu zawodnicy z kadry wojewódzkiej uczestniczą obecnie na obozie w Solcu Kujawskim pod okiem trenerów z Gdańska. Zajęcia głównie są oparte na grze podwójnej i mieszanej. Obecnie w kadrze wojewódzkiej mamy 5 zawodników z Bytowa.

Natomiast nasze najlepsze zawodniczki Anna Duda i Laura Bujak uczące się w Białymstoku nie rozpoczęły jeszcze ferii zimowych. Ale ich zajęcia podczas dni wolnych od zajęć szkolnych będą wypełnione przygotowaniami kondycyjnymi i taktycznymi na obozie Kadry Narodowej Juniorów prowadzone prze słupszczanina Mateusza Dynaka. Zajęcia będą odbywać się w Józefosławowie koło Warszawy, gdzie mieści się centrum przygotowań badmintonistów z Polski.

Mam nadzieję, że ten czas wolny podczas ferii zimowych będzie wykorzystany dobrze, aby w drugiej części sezonu zaprezentować się dobrze i awansować do Mistrzostw Polski w największej ilości zawodników w różnych kategoriach i osiągnąć jak najlepsze wyniki i kolejne medale Mistrzostw Polski dla naszego klubu i miasta. Liczę też, iż najmłodsi nasi badmintoniści zdobędę sporo medali w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego a mamy spora grupę utalentowanych zawodników młodego pokolenia trenującą też pod okiem Magdaleny Tetłak – mówi Jerzy Saldat trener badmintonistów bytowskich.

 

Zna zdjęciu zajęcia na obozie dochodzeniowym w Bytowie

 

 

 

 

„Rysujemy i piszemy, logopedię promujemy”

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie.
2. Konkurs odbywać się będzie w dwóch grupach wiekowych:
- klasy I – III
- klasy IV – VIII.
3. Forma konkursu :
a) dla klas I-III forma plastyczna przedstawiająca trudny pod względem artykulacyjnym wyraz np. można namalować zwierzątko i nadać mu imię, można też zilustrować wybrany łamaniec językowy. W tej kategorii oceniana będzie ilość trudnych do wypowiedzenia głosek (np. sz, ż/rz, cz, dż, s, z, c, dz, ś, ź, ć, dź, r, l), ich sąsiedztwo, oceniane będą także walory estetyczne pracy oraz rodzaje technik, jakimi zostaną wykonane (technika wykonania prac: dowolna, płaska, format A4).
b) dla klas IV-VIII forma wiersza, w którym powinno znajdować się jak najwięcej sąsiadujących ze sobą trudnych artykulacyjnie głosek np. sz, ż/rz, cz, dż, s, z, c, dz, ś, ź, ć, dź, r, l. Ocenianiu podlegać będą: stosunkowa ilość trudnych artykulacyjnie wyrazów do całości tekstu, kreatywność i oryginalność oraz poprawność gramatyczna ( tematyka, forma i długość wiersza dowolna, mile widziana ilustracja).
METRYCZKA Każda praca powinna być opatrzona w metryczkę zawierającą: tytuł konkursu, imię i nazwisko ucznia oraz klasę, do której uczennica/uczeń uczęszcza.
4. Termin:
Prace należy dostarczyć do gabinetu logopedycznego (nr 71), do dnia 25 lutego 2020r .
5. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu dwóch tygodni od jego zakończenia.
6. Prace zostaną ocenione przez jury, powołane przez organizatorów.
7. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na drzwiach gabinetu logopedycznego
oraz na stronie internetowej szkoły.
8. Na laureatów konkursu czekają nagrody niespodzianki.
9. Prace przechodzą na własność organizatorów konkursu i nie podlegają zwrotowi.
10. Dodatkowych informacji udzielają organizatorzy.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE !!!
Organizatorzy: Aurelia Parol
Elżbieta Wischka von Borczyskowska

MIĘDZYSZKOLNA WYMIANA POCZTÓWKOWA

W naszej szkole prowadzona jest MIĘDZYSZKOLNA WYMIANA POCZTÓWKOWA. Podczas trwania I semestru roku szkolnego 2019/2020 otrzymaliśmy 29 kartek pocztowych ze szkół z różnych miejscowości min Szczecina, Kołobrzegu, Gdańska, Olsztyna, Poznania, Leszna, Swarzędza, Ocic, Wrocławia, Lubina, Mikołowa, Katowic, Mysłowic, Raby Wyżnej, Łącka, Chełma, Rzeszowa, Ząbków, Warszawy, Siedlec, Józefowa, Mysiadła, Torunia i Aleksandrowa Kujawskiego.
Uczniowie z naszej szkoły również odesłali kartki do uczniów z tych szkół.
Chętni uczniowie, którzy chcą wziąć udział w wymianie pocztówkowej mogą przynieść kartkę pocztową o Bytowie z przyklejonym znaczkiem do świetlicy szkolnej.
Organizator Anna Duda

bty

bty

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNO -TECHNICZNEGO

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNO-TECHNICZNEGO pt. „ Bawimy się w teatr-pacynka do sztuki „ Domisie” w ramach Programu Innowacyjnego „ Sztuka serca zmienia.”:

Komisja konkursowa w składzie: M.Rogowska-Szach, A.Bartosiewicz, M.Peplińska wyróżniła następujące osoby:

I MIEJSCE: Jakub Wardyn kl.IVc
II MIEJSCE: Jagoda Grzelak kl.VIb, Dawid Rudnik kl.VIa
III Miejsce: Oliwia Strojk kl. VIIa

Wyróżnienie:
Lilianna Pietrzak kl.VIa

Gratulujemy !!! Dziękujemy za udział w konkursie. Dyplomy zostaną wręczone na najbliższym Apelu. Uczestnicy konkursu zostaną zaproszeni na Teatrzyk pacynek w Bibliotece szkolnej w czerwcu 2020r.

Organizatorzy:
A.Gańska-Lipińska, E.Wójtowicz, K.Strojk

IMG_0189

Spotkanie z policjantami

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie policjantów Pana Jarosława Juchniewicz oraz Pana Tomasza Łuczkowskiego z uczniami klas pierwszych w ramach programu „Uczę się bezpieczeństwa”. Uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe.

IMG-20200131-WA0007

IMG-20200131-WA0008

IMG-20200131-WA0009

IMG-20200131-WA0010