Category: Aktualności

Strefowy Turniej Juniorów i młodzików w badmintonie – Polanów

W dniach 17 i 18 marca 2018 roku w Polanowie (zachodniopomorskie) odbyły się dwa turnieje. Pierwszego dnia zagrali w Strefowym Turnieju Juniorze i młodzicy, gdzie stawką był nie tylko Puchar Burmistrza Polanowa, ale punkty do rankingu Polskiego Związku Badmintona. Zaś w drugim dniu (18.III.2018 r.) swoje pojedynki stoczyli najmłodsi zawodnicy o Puchar i medale Burmistrza Polanowa w kategorii do 8, 10 i 12 lat.

W obu turniejach wystąpili zawodnicy z UKS „Dwójka” Bytów.

W turnieju juniorek wystąpiła nasza juniorka młodsza Weronika Niklas, aby sprawdzić się i zagrać ze starszymi zawodniczkami przed zbliżającym się (23/25.III.2018 r.) za tydzień ważnym turniejem Grand Prix Polski w Suchedniowie – mówi Jerzy Saldat trener zawodniczki. Weronika po dwóch wygranych pojedynkach grupowych zagrała w finale z zawodniczka o 3 lata starszą Joanną Dorawą z MKB Lednik Miastko przegrywając 8:21 i 13:21. W finałowym pojedynku było widać, że brakuje Weronice pewności siebie i dokładności – mówi Jerzy Saldat.

W grze podwójnej Weronika zagrała wspólnie z Joanną Dorawą i nie miały żadnych problemów, aby zając pierwsze miejsce w turnieju.

W kategorii młodzików nasz klub reprezentowało 5 zawodników. W grze pojedynczej chłopców Paweł Szach po wygranych pojedynkach w grupie eliminacyjnej w półfinale spotkał się z Kamilem Raman ze Sławna i pewnie pokonując rywala 21:8 i 21:12. Natomiast w finale spotkał się z Błażejem Lange reprezentujący MKB Lednik Miastko i musiał uznać wyższość rywala przegrywając w dwóch setach do 11 i 10.

Zaś Sebastian Saldat jako młodszy zawodnik w tej kategorii trafił do bardzo silnej grupy eliminacyjnej min. z Błażejem Lange i niestety przegrał dwa pojedynki i jeden wygrał, co dało Sebastianowi miejsca 5/6 w turnieju.

W grze podwójnej nie mieli sobie równych przeciwników w całym turnieju Paweł Szach, który zagrał wspólnie z Błażejem Lange z Miastka.

W kategorii młodzik dziewcząt trener bytowskich badmintonistów zabrał zawodniczki o rok młodsze, aby mogły się sprawdzić z zawodniczkami starszymi. Ich celem było zagrać z pełnym zaangażowaniem i wygrać, co najmniej jeden pojedynek w grupie eliminacyjnej. To zadanie zostało zrealizowane przez Karolinę Brzozecką, Kornelię Treder a Wiktoria Skoneczna wygrała swoje dwa pojedynki i jeden przegrała.Natomiast w grze podwójnej wśród pięciu zgłoszonych par do turnieju młodziczek Karolina i Kornelia wygrały dwa pojedynki i dwa przegrały, co dało im III miejsce w turnieju.

Uważam, iż dziewczęta, czym więcej będą grały w turniejach tym bardziej nabiorą większej pewności siebie i ich gra będzie jeszcze lepsza – ocenia Jerzy Saldat.

Wyniki turnieju

Gra pojedyncza juniorek

II miejsce – Weronika Niklas

Gra podwójna juniorek

I miejsce – Weronika Niklas z Joanną Dorawą z MKB Lednik Miastko

Gra pojedyncza młodzik chłopców

II miejsce – Paweł Szach

5-6 miejsce – Sebastian Saldat

Gra pojedyncza dziewcząt

6 – 10 miejsce – Wiktoria Skoneczna

11- 15 miejsca – Karolina Brzozecka i Kornelia Treder

Gra podwójna chłopców

I miejsce – Paweł Szach z Błażejem Lange z MKB Lednik Miastko

Gra podwójna dziewcząt

III miejsce – Karolina Brzozecka z Kornelią Treder

Na zdjęciu najlepsi bytowscy badmintoniści w turnieju w Polanowie wraz z trenerem Jerzym Saldat, którzy idą w ślady Laury Bujak i Ani Dudy oraz Anety Niklas.

8 Polanów 1 (1)

Udany występ „ Żaków” z UKS „Dwójka” Bytów w Polanowie

Natomiast w dniu 18 marca br. pojechali najmłodsi badmintoniści z Bytowa, aby zaprezentować się w Polanowie. Dla naszych najmłodszych badmintonistów z Bytowa był to kolejny sprawdzian pokazania swoich umiejętności na korcie. Natomiast po raz pierwszy i debiut zaliczyła w tym turnieju Magdalena Tetłak jako instruktorka i opiekunka najmłodszej bytowskiej grupy badmintonistów.

Magda, również kiedyś zaczynała swoją przygodę z badmintonem w UKS „Dwójka” Bytów jako zawodniczka i bardzo się cieszę, iż w końcu mam pomoc ze strony byłych swoich wychowanków – mówi z zadowoleniem Jerzy Saldat.

Debiut Magdy jako opiekun grupy na turnieju dla „Żaków” był bardzo udany. Wśród 5 zawodników, których zabrała ze sobą trzech uplasowało się na podium zdobywając medale. W turnieju w Polanowie „Żaki” zagrały jedynie w grach pojedynczych.

W kategorii do 10 lat (II i III klasa) wśród dziewcząt do finału doszła Aleksandra Treder przegrywając w finale z Anią Lange ze Słupska. Natomiast Julia Fabiszewska uplasowała się na III pozycji zdobywając brązowy medal.

Również z brązowym krążkiem wśród 9 badmintonistów do 10 lat wrócił Kryspin Garski.

Natomiast wśród zawodników do 12 lat zarówno Marii Brechko jak i Zosi Kiżewskiej zabrakło trochę szczęścia do medalu i uplasowały się na miejscach odpowiednio V i VI.

Mam nadzieję, że praca Magdy Tetłak z najmłodszymi badmintonistami z Bytowa jeszcze nie raz pokażą, że mamy uzdolnionych zawodników grających w badmintona – mówi twórca badmintona w Bytowie Jerzy Saldat.

Wyniki bytowskich „Żaków”

Kategoria do 10 lat dziewcząt

II miejsce – Aleksandra Treder

III miejsce – Julia Fabiszewska

Kategoria do 10 lat chłopców

III miejsce – Kryspin Garski

Kategoria do 12 lat dziewcząt

V miejsce -Mariia Brechko

VI miejsce – Zofia Kiżewska

Na zdjęciu najmłodsza grupa bytomskich badmintonistów z instruktorka Magdaleną Tetłak

Polanów 2

 

 

Plan Rekolekcji

Rekolekcje  Wiekopostne  19-21.03.2018r.

  KLASY I-VII 

- w dniach 19 – 21.03 br. odbywają się rekolekcje – nie ma zajęć dydaktycznych, natomiast zajęcia opiekuńcze są prowadzone w godzinach pracy świetlicy,

- spotkanie wielkopostne odbywa się w wyznaczonych godzinach na sali gimnastycznej, opiekę nad uczniami sprawują wyznaczeni  nauczyciele i wychowawcy klas,

- wyjście i powrót z Kościoła pod opieką  wychowawców klas lub wyznaczonych nauczycieli

- opieka wychowawcy kończy się po powrocie z Kościoła do szkoły,

- nauczyciele bez wychowawstwa pełnią dyżur w świetlicy w wyznaczonych godzinach lub są do dyspozycji Dyrektora szkoły w przypadku nieobecności wychowawcy lub innych nieplanowanych zdarzeń.

- nauczyciele klas I-III opiekują się uczniami od spotkania wielkopostnego w szkole do powrotu z Kościoła

PONIEDZIAŁEK  19.03.2018                                                                                                                                        10.00 -10.45 – spotkanie wielkopostne dla klas 1,2,3

11.00 – 11.40 – spotkanie wielkopostne dla klas 4,5,6,7

11.40 – klasy I-VII  wyjście do kościoła pod opieką wychowawców

12.00 –  kościół – droga krzyżowa dla wszystkich dzieci

ok. 13.00 powrót pod opieką wychowawców do szkoły

 

WTOREK  20.03.2018r.

 

10.00 – 11.00   – spotkanie wielkopostne dla klas 1,2,3

11.00 – wyjście do kościoła dla klas 4 – 7

11.20 – kościół – spowiedź święta

11.40 – wyjście do kościoła klas 1,2,3

12.00  -  Msza Święta dla klas I-VI

ok. 13.00 powrót do szkoły pod opieką wychowawców

 

ŚRODA 21.03.2018r.

 

10.00 -10.45 – spotkanie wielkopostne dla klas 1,2,3

11.00 – 11.40 – spotkanie wielkopostne dla klas 4,5,6,7

11.40 – klasy I-VII  wyjście do kościoła pod opieką wychowawców

12.00 –  kościół – Msza Święta  dla klas I – VII

ok. 13.00 powrót pod opieką wychowawców do szkoły

 

OBIADY BĘDĄ WYDAWANE  W GODZINACH :

KLASY  I – III:  11.00 – 11.40

KLASY  IV – VII:  10.30 – 11.00

konkurs „BYTÓW – MOJE MIASTO”

9 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie odbyło się  podsumowanie XI Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „BYTÓW – MOJE MIASTO”, którego honorowym patronem jest  burmistrz Ryszard Sylka. Celami konkursu były: prezentacja i popularyzacja walorów naszego miasta oraz kultury regionalnej wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na miasto i okolicę, w której mieszkają, popularyzacja wartych uwagi obiektów rodzinnych miejscowości, zarówno zabytków jak i miejsc znanych i „oswojonych” (skwery, place zabaw, ulice, parki, miejsca ulubione, zabytki architektury, kamienice, uliczki, tereny zielone, basen), umiejętność pokazania osobliwych zakątków swojej miejscowości w plastyce, skierowanie uwagi dzieci i młodzieży na ciekawe wydarzenia związane z historią miasta, integracja zdrowych i niepełnosprawnych uczestników konkursu. Na konkurs wpłynęło 36 prac, które zostały wykonane różnorodną techniką plastyczną z placówek Gminy Bytów.  Było to malarstwo, rysunek barwny, grafika, wyklejanie kulkami krepiny i plasteliną, collage, praca wykonana techniką przestrzenną. Komisja konkursowa  oceniała prace pod względem  zgodności pracy z tematem konkursu, oryginalności, kreatywności uczestnika,  walorów estetycznych pracy oraz  stopnia trudności wykonania.

 Oto zwycięzcy w tegorocznym konkursie:

I miejsce zajęła Noemi Litwińska ,  uczennica SP 2 Bytów

II miejsce zajęła Gabrysia Ciżmowska, uczennica SP 2 Bytów

III miejsce zajął Paweł Kuczkowski , uczeń SP 2 Bytów

Wyróżnienia otrzymali:

Ksawier Szwarc, uczeń SP 2 Bytów

Filip Lewandowski, uczeń SP  Dąbrówka Bytowska

Inga Rychter, uczennica SP 2 Bytów

Uroczystego wręczenia  nagród już po raz jedenasty dokonała pomysłodawczyni i organizatorka  konkursu,  pani Urszula Sobczak, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej Nr 2, która zadbała, aby każde dziecko biorące udział w konkursie, było dostrzeżone i zauważone. Sponsorem konkursu był Urząd Miejski Bytów oraz osoby prywatne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za uczestnictwo w konkursie i gratulujemy!

ula

 

Otwarte Mistrzostwa Gdańska w badmintonie

W Gdańsku w dniu 11 marca br. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gdańska w badmintonie. W hali Politechniki Gdańskiej przyjechali z województwa Pomorskiego zawodnicy w kategoriach od tych najmłodszych, aż do weteranów. Pojedynki rozgrywane były od samego rana do wieczora na 6 kortach.

Wśród uczestników znalazło się czworo zawodników z UKS „Dwójka” Bytów, którzy wybrali się wspólnie z rodzicami na ten turniej.

W kategorii do lat 11 wystartowała Julia Fabiszewska (9 lat) i Aleksandra Treder (10 lat). W gronie 16 zawodniczek w swojej grupie eliminacyjnej zarówno Ola jak i Julia wygrały po dwa pojedynki awansują do najlepszej piątki w turnieju. Niestety o wejście do półfinału Ola minimalnie przegrała z zawodniczką z Gdyni, tym samym zajmując V miejsce w turnieju. Natomiast Julia Fabiszewska bezpośrednio awansowała do półfinału, w którym pokonała swoja rywalkę z Gdańska w dwóch setach awansując do finału. W finale spotkała się o rok starsza koleżanką Anią Lange ze Słupska i minimalnie przegrywając pojedynek w dwóch setach 21:23 (set na przewagi) i 17:21. Zajmują II miejsce w turnieju.

W kategorii U15 (do 15 lat) Paweł Szach w stawce 15 zawodników bezproblemów wygrał swoja grupę eliminacyjną, następnie w półfinale pokonał kolejnego rywala w dwóch setach zaś w finale stoczył bardzo zacięty bój z Bartłomiejem Butkusem z Gdańska w dwóch setach 23:21 (set na przewagi) i 21:15, zajmując ostatecznie II pozycję w turnieju.

W kategorii do lat 19 żadnych problemów nie miała z pokonaniem trzech rywalek Ola Sieprawska wygrywając turniej w swojej kategorii bez straty nawet seta.

Bardzo się cieszę, iż młodzi moi badmintoniści tacy jak np. Julia Fabiszewska i Ola Treder robią spore postępy w grze i ogrywają się w takich turniejach – mówi trener bytowskich badmintonistów Jerzy Saldat

Wyniki zawodników UKS „Dwójka” Bytów

Kategoria U11

II miejsce – Julia Fabiszewska

V miejsce – Aleksandra Treder

Kategoria U15

II miejsce – Paweł Szach

Kategoria U19

I miejsce – Ola Sieprawska

Na zdjęciu Julka Fabiszewska na drugim miejscu w turnieju

Julia Fabiszewska Gdańsk 2018

Pomagamy Marysi

20180306_113404 20180306_114226 20180306_114237

 

Szkolny Konkurs Piosenki Polskiej

W dniu 05.03.2018r. odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Szkolnej dla klas I-III i IV-VII. Wśród klas I-III najlepsi okazali się:

I miejsce – Metel Lena, Pela Milena

II miejsce – Lorek Julia, Pacyno Marcelina i Rychter Maja

III miejsce – Bober Hubert.

W pionie IV-VII:

I miejsce zdobył zespół -Horbaczuk Anna, Metel Hanna, Mudyń Oliwia i Urbaniak Karolina

II miejsce – Sobański Tadeusz

III miejsce – Chylewska Hanna, Szymon Nazarko.

Wyróżnienie zdobyła Oliwia Jereczek.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

IMG_8343 IMG_8347 IMG_8352 IMG_8395 IMG_8397 IMG_8408

Dzień Otwarty dla Przyszłych Pierwszoklasistów

W dniu 3 marca w naszej szkole odbył się Dnień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców. Naszych gości powitał Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Młody Bytów” oraz Pracownia Tańca Symfonia Ruchu. Młodzi artyści zaprezentowali piosenkę i taniec kaszubski oraz nowoczesny taniec jazzowy.

Na naszych gości czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły nie tylko zwiedzić szkołę, poznać nauczycieli pracujących w naszej szkole, ale także wziąć udział w różnych ciekawych zajęciach. Przyszli pierwszoklasiści  pierwszy raz zasiedli w szkolnych ławkach i wzięli udział w mini lekcji oraz zajęciach informatycznych. W świetlicy szkolnej  wykonali kolorowe zakładki do książek i kartki świąteczne. Dla miłośników sportu (i nie tylko) czekała niespodzianka w sali gimnastycznej: tor przeszkód, gry oraz „spotkanie” z badmintonem. Nasi goście mogli pozować do zdjęć w szkolnym studiu fotograficznym. W czasie gdy dzieci świetnie się bawiły, rodzice mogli napić się kawy w kawiarence „Pod Filarami” oraz otrzymać fachową poradę od psychologa i logopedy szkolnego. Dużym zainteresowaniem cieszył się także kącik „Malowanie Twarzy”. Panie potrafiły wyczarować na małych dziecięcych twarzyczkach  malowidła w postaci biedronek, motylków, kwiatków.

Wszystkim naszym gościom dziękujemy za wspólną zabawę i miło spędzony czas.

DSC_0034DSC_0039 DSC_0065DSC_0020DSC_0092 DSC_0807 DSC_0811 DSC_0812

Spotkanie z poetą

21 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu promującym debiutancki tomik Jerzego Koncika, które odbyło się w Bibliotece Miejskiej w Bytowie. Magdalena Stoltmann, Oliwia Pobłocka, Amelia Krasucka, Wiktoria Prach i Tadeusz Sobański recytowali wiersze z nowego tomiku „Uganda wierszem pisana”. Spotkanie połączone było z prelekcją Joanny Ziembowskiej na temat Ugandy oraz adopcji na odległość za pośrednictwem fundacji Sunrise. Wystąpienie uczniów uświetniło poetyckie popołudnie, zebrało gromkie brawa i szczere podziękowania autora.

 DSC_0033

Dzień Otwarty

dzien

Wyniki wytypowania klas III i VI do SP-1 w Bytowie

W dniu 13.02.2018r. odbyło się losowanie klas III i VI, które w roku szkolnym 2018/2019 będą kontynuować naukę w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bytowie.

Podczas losowania  obecni byli przedstawiciele rodziców z klas III i VI.

W pierwszej kolejności zostały wytypowane trzy klasy trzecie. Przedstawiciel rodziców wylosował 3 kartki z nazwami klas. Do Szkoły Podstawowej Nr 1 przechodzą klasy: III d, III f, III g.

W drugiej kolejności została wytypowana jedna klasa szósta. Kartki z nazwą klasy w obecności rodziców zostały złożone w przeźroczystym pojemniku, z którego przedstawiciel rodziców wylosował 1 kartkę. Do SP-1 przechodzi klasa VI d.

Podsumowując: Z dniem 1 września 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bytowie naukę rozpoczną klasy III d, III f, III g, VI d.