Category: Aktualności

Jak nie czytam, jak czytam…

31 maja 2017 roku czytelnicy z klas I-VI spotkali się na sali gimnastycznej o 10.00. Uczestniczyli w masowym czytaniu książek w ramach wyżej wymienionej w tytule akcji. W trakcie tego czytania nasza szkolna TV nagrała materiał który możecie teraz obejrzeć w postaci klipu. Zapraszamy

link do klipu

Spotkania z rzeźbiarzem

W roku szkolnym 2016/2017 w II semestrze uczniowie na lekcjach j. kaszubskiego spotykali się cyklicznie z bytowskim rzeźbiarzem p. Piotrem Janke. Na początku p. Piotr opowiedział o sobie i o swojej pasji jaką jest rzeźbiarstwo. Dzieci zapoznały się z różnymi technikami i sposobami rzeźbienia. Później uczniowie sami próbowali swoich sił – rzeźbili w mydle, lepili w glinie. Pod okiem rzeźbiarza powstały bardzo ładne i ciekawe prace. Zajęcia były interesujące i bardzo podobały się dzieciom.

„Mieszkanka chatki na moczarach”

„Mieszkanka chatki na moczarach”

Świetliczanie pod kierunkiem wychowawczyni Anny Gańskiej–Lipińskiej oraz nauczycielki biblioteki, Elżbiety Wójtowicz przygotowali teatrzyk pacynkowy. Przedstawienie zostało oparte na książce „Mieszkanka chatki na moczarach” Bożeny Kropki. Jest to współczesna wersja baśni braci Grimm „Jaś i Małgosia”. Ta historia zmienia bieg wydarzeń. Bohaterowie swoją serdecznością i troską o drugą osobę przemieniają serce czarownicy. Wiedźma doznaje całkowitej przemiany, staje się troskliwą, zadbaną i piękną kobietą. Taką moc ma miłość i dobro w tej wersji przygód Jasia i Małgosi.

Teatrzyk został wystawiony 19 czerwca 2017r w bibliotece szkolnej dla świetliczan z klas I-II, uczniów klas I oraz klas II, w których uczą się występujący w nim aktorzy.

Nasze przedstawienie zaszczycili również rodzice aktorów oraz pani wicedyrektor szkoły Alicja Bartosiewicz.

Zakończenie Roku Szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017:

8.30 – klasy I-III

10.00 – klasy IV – V

11.00 – klasy VI

Teatr Młodych Marzeń

10 i 12 czerwca 2017 r. Teatr Młodych Marzeń działający przy Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie wystawił w Bytowskim Centrum Kultury spektakl pt. „Scenariusz życia”. Aktorzy, tworząc scenariusz, próbowali uświadomić odbiorcom, że decyzje podjęte dzisiaj, głośnym echem odbiją się w przyszłości. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami.

Historia Bytowa na WWW

Strona „Historia Bytowa w pigułce” jest naszą (klasy 6d) odpowiedzią na wiele tematów dotyczących historii naszego miasta rozproszonych po Internecie. Przystępnie, łatwo do zrozumienia i to co najważniejsze, takie cele przyświecały nam podczas tworzenia tej strony. Jednocześnie dla bardziej ciekawym znajdziecie źródła gdzie szukać precyzyjniejszej informacji. Tworzyliśmy ją w ramach lekcji o historii regionu. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba.
Link do strony znajdziecie w zakładce linki na naszej stronie. Zapraszamy.

DZIEŃ WOLNY

Uwaga!

16.06.2017 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Sekretariat szkoły tego dnia będzie nieczynny.

Świetlica szkolna pracuje bez zmian  (od 6.30 – 16.30).

Eko- Foto 2017

Sprawozdanie

z Powiatowego Konkursu Fotograficznego Eko- Foto.

 

   W  czerwcu 2017 r. w  został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny .

 

Nasi  uczniowie osiągnęli duży sukces:

 

Kategoria ,,Zjawiska przyrodnicze”

1 – miejsce Lena Misiura kl.  IV c- opiekun J. Lubińska

2- miejsce Anna Glazik kl. VI d – opiekun J. Lubińska

 

Kategoria ,,Krajobraz przyrodniczy” :

1-miejsce – Zofia Wera kl. IV b- opiekun  J. Lubińska

2-miejsce – Kornelia Treder kl.  IV c-opiekun  J. Lubińska.

 

Kategoria ,, Obiekt przyrodniczy”:

3- miejsce  – Szymon Sobisz  kl.  IV c – opiekun J. Lubińska

wyróżnienie- Aleksandra Kobus kl.  IV e- opiekun J. Lubińska

 

Występ szkoły tanecznej ” Top Toys”

Występ szkoły tanecznej ” Top Toys”

IV Nocny Turniej Amatorów w badmintona w Bytowie

IV Nocny Turniej Amatorów w badmintona w Bytowie

Badmintonowy maraton

W Bytowie 02/03.06.2017 r. w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 odbył się po raz czwarty nocny turniej dla amatorów badmintona, jego organizatorem był miejscowy klub UKS „Dwójka” Bytów.

Turniej z roku na rok ma coraz więcej zwolenników nocnego grania w badmintona – mówi prezes i trener klubu badmintonowego w Bytowie Jerzy Saldat. W tym roku wystartowało 19 zawodników i 4 zawodniczki. Tak jak w roku ubiegłym tak i w tym roku również swoją obecność na turnieju zaszczycili zawodnicy z zaprzyjaźnionego klubu z Berlina (4 osoby).

Rozegrano 74 pojedynków na 4 kortach w ciągu 9 godzin. Należy podkreślić, iż jeden pojedynek trwał średnio od 20 do 25 minut a turniej rozpoczął się o godzinie 19,00 a skończył o 4,30 nad ranem. Każdy z uczestników rozegrał 8 lub 9 pojedynków. Pojedynki były bardzo wyrównane i bardzo często pojedynki były trzy setowe – komentuje Jerzy Saldat. Jak tylko nadarzyła się jakaś przerwa między pojedynkami zawodnicy odpoczywali na regenerację sił przed następnym pojedynkiem leżąc na materacach i często zdarzały się zawodnikom mała drzemka – mówi jeden z uczestników.

Jak mówi organizator było trzech zawodników w tym turnieju Krzysztof Sławski (starostwo powiatowe), Tomasz Piekarski (trener klubu tenisowego) jak i Zbigniew Kraszewski (lekkoatletyka – Talex Borzytuchom), którzy w niedzielę (4.06.br.) pobiegli półmaraton „Gochów”.

Wśród kobiet wygrała Magdalena Tetłak (Gdańsk – Bytów), która w finałowym pojedynku pokonała Agatę Raj (Berlin, ubiegłoroczną triumfatorkę tegoż turnieju). O miejsce na podium walczyły Anna Treder (Bytów) z Magdaleną Kowarską (Berlin). Pojedynek na swoją korzyść wygrała bytowianka Anna Treder w setach 2:0.

W kategorii mężczyzn bardzo dużo pojedynków kończyło się dopiero w trzech setach (było 21 takich pojedynków).

Do najlepszej „czwórki” w turnieju awansowali Wojciech Witak (prezes firmy SI Metal – fundator statuetek w kształcie lotki), Andrzej Żarski, Marek Stoltman i Marek Gliniecki (najstarszy uczestnik turnieju), którzy rozegrali ze sobą każdy z każdym pojedynki. O pierwsze miejsce decydował pojedynek pomiędzy Markiem Stoltmanem a Wojciechem Witakiem. Wygrał Marek Stoltman w dwóch setach 2:0 (21:10, 21:17). Zaś o trzecie miejsce pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnął Marek Gliniecki zwyciężając Andrzeja Żarskiego 2:1 (18:21, 21:14 i 23:21).

Pozostali zawodnicy również toczyli pasjonujące pojedynki o kolejne miejsca: Zbigniew Kraszewski (V miejsce), Fabian Wirkus (VI miejsce), Tomasz Piekarski (VII miejsce), Dariusz Hawryśko (VIII miejsce), Stanisław Duda (IX miejsce). Następne miejsca zajęli: Timmi Steffen (Berlin), Jacek Sieprawski, Mirosław Matuszyński, Adam Cesak, Krzysztof Sławski, Dominik Lalik, Krzysztof Piankowski, Krzysztof Treder, Zbigniew Sobisz, Michał Raj.

Jak mówili uczestnicy turnieju i organizator nie tylko wynik na korcie był najważniejszy a dobra zabawa, promocja badmintona i pokazanie, iż w każdym wieku można uprawiać badmintona. Całemu turniejowi przyglądali się i kibicowali oraz pomagali regenerować siły zawodnikom ich żony, mężowie i przyjaciele, którzy licznie przybyli na ten turniej i oglądali pojedynki do samego końca.

Również gry amatorów oglądały zawodniczki UKS „Dwójki” Bytów min. Anna Duda i Laura Bujak (medalistki Mistrzostw Polski i reprezentantki Kadry Narodowej Polski), mówiąc, iż bardzo fajnie, że organizowany jest taki turniej dla takich ludzi w naszym mieście oraz super, że nasz trener Jerzy Saldat organizuje dla amatorów badmintona zajęcia w każdy czwartek, aby mogli utrzymać swoją sprawność fizyczną i doskonalić umiejętności badmintonowi. Dodając, że poziom z roku na rok tych amatorów podnosi się coraz bardziej i pogratulować im tylko za ich kondycję fizyczną, jaką zostawiają na boisku – mówią Ania i Laura.

 

Organizator Jerzy Saldat wspólnie ze wszystkimi tegorocznymi zawodnikami turnieju już teraz zapraszają na następny turniej i zajęcia badmintonowi (w każdy czwartek (od października 2017 r.)

18836870_1170025976434938_1960708995822286457_o 18839759_1170026106434925_7256484674407382938_o DSC04602 DSC04807