Category: Aktualności

Konsultacje z nauczycielami specjalistami

Informujemy, że konsultacje z nauczycielami specjalistami będą się odbywały w dni nauki szkolnej od poniedziałku do piątku w godzinach:
- pedagog – 9:00 – 12:00
- psycholog – 12:00 – 15:00
- logopeda – 12:00 – 15:00

Plan lekcji dla klas I – VIII obowiązujący od dnia 25.03.2020r. do odwołania

Prosimy kliknąć w poniższy link:

Plan lekcji PDF

Plan lekcji dla klas I – VIII obowiązujący od dnia 25.03.2020r. do odwołania

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu logopedycznego:

Rozstrzygnięto szkolny konkurs logopedyczny:
Rysujemy i piszemy, logopedię promujemy!!!

W kategorii klas I – III:
1.miejsce zajęła: Lena Cała -klasa IIIc,
2. miejsce zajęły: Agata Kolaszt – klasa IIIc oraz Lena Pałasz – klasa IIa,
3.miejsce zajął: Igor Łukowicz -klasa IIc,

Wyróżnienia:
Aleksander Bartosiewicz -klasa IIb, Franciszek Bentkowski -klasa IIIc, Aleksandra Bukowska klasa Ia, Nadia Cała – klasa Ic,Hanna Chmielewska -klasa IIId, Julian Durawa -klasa IIIc, Nina Kaszubowska – klasa IIIa, Marika Laska – klasa IIa,Magdalena Lemann -klasa IIIc,Kinga Malek -klasa IIa,Mirella Miotk – klasa Id,Maja Predel -klasa IIc, Aleksandra Stachlewicz -klasa IId, Robert Zahl -klasa Ic.

W kategorii klas IV – VIII:
1.miejsce zajął: Szymon Rokicki- klasa Vd,
2. miejsce zajął: Dawid Cała -klasa VIIf,
3. miejsce zajęli: Maja Serafinowska -klasa IVa oraz Paweł Rybarczyk -klasa IVc,

Wyróżnienia: Jakub Bukowski – klasa IVc,Wiktor Byczkowski -klasa Va,
Kacper Nowak – klasa Va, Monika Skowronek – klasa IVa.

Wszystkich uczestników konkursu, zwycięzców oraz osoby wyróżnione zapraszamy do gabinetu logopedycznego (sala numer 71) po wznowieniu zajęć lekcyjnych.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy !!!

Organizatorzy Aurelia Parol oraz Elżbieta Wischka von Borczyskowska

Konto ucznia LIBRUS

Informacja dot. dostępu do konta Librus dla ucznia:
Każdy rodzic na swoim koncie Synergia (konto rodzica) może wygenerować hasło dla ucznia (górne menu -> Uczeń ->Informacje -> Konto ucznia).
W tym miejscu widoczny jest również login ucznia. Czynności tej nie można dokonać z poziomu aplikacji mobilnej zainstalowanej np. na telefonie.

W przypadku problemów z wygenerowaniem haseł prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły tel: 598222732 bądź poprzez e-mail: sekretariat@sp2bytow.pl

Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie ws. obsługi interesantów

W zawiązku z koniecznością podjęcia działań ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa informuję, że od 16.03 br. do odwołania Szkoła zawiesza bezpośrednią obsługę interesantów. Jednocześnie informuję, że Szkoła nie przerywa pracy.

Kontakt ze Szkołą jest możliwy drogą: elektroniczną (sekretariat@sp2bytow.pl lub e dziennik), telefoniczną (59 822 27 32), a także będzie odbierana poczta tradycyjna.

Wypełnione karty zgłoszenia lub wnioski dzieci do klas I na nowy rok szkolny 2020/2021 można składać osobiście przy wejściu do Szkoły od strony holu głównego (wrzucając je do urny), bądź można przesłać je elektronicznie.
Wzory dokumentów rekrutacyjnych znajdują się na szkolnej stronie internetowej (sp2bytow.pl) w zakładce Rekrutacja.

Dyrektor szkoły Jarosław Jakusz

Turniej w Karate Tradycyjnym

Dnia 07.03.2020 w Wejherowie odbył się Pomorski Turniej w Karate Tradycyjnym. Wzięło w nim udział kilku naszych uczniów, osiągając wysokie wyniki.

I tak, 1 miejsce w kata indywidualnym zajęła Agata Hoppe z klasy Ib, Tosia Szymczyk z klasy Ic i Laura Błyszczak z klasy IId. Maciek Chrzan z klasy Id zajął 2 miejsce w tej samej kategorii, a Tina Szewel z klasy Ib zajęła 3 miejsce.
Agata, Tosia i Maciek zajęli również 1 miejsce w kata drużynowym.  Na podkreślenie zasługuje fakt, że spośród 3 drużyn, które startowały, ich drużyna była najmłodsza.
Osobne słowa uznania należą się Wiktorowi Mohr z klasy V , który stawał aż 3 razy na podium, zdobywając złoto w kata drużynowym i w en-bu, a także srebro w kata indywidualnym.
Wszyscy uczniowie trenują w Karate Klub Bytów u senseia Michała Gawrońskiego i senseia Roberta Kotza.
20200307_122204 FB_IMG_1583687139255 FB_IMG_1583848104760 FB_IMG_1583848121146 FB_IMG_1583848130646 FB_IMG_1583849009848 FB_IMG_1583849027742 IMG-20200310-WA0004 IMG-20200310-WA0009

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone. Jest to decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W dniach 12 i 13 marca br. nie będą się odbywały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie tylko zajęcia opiekuńcze (świetlica pracuje bez zmian).
Od 16 do 25 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły.
Wszystkie zajęcia pozalekcyjne są także odwołane.

Rodzicu,

  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

O wszelkich zmianach będziemy Państwa informowali na bieżąco.

Dyrektor Szkoły

Drużynowe Mistrzostwa Polski – Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie

Drużynowe Mistrzostwa Polski – Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie

VII miejsce SP 2 w Bytowie w Mistrzostwach Polski w badmintonie

W dniach 06-08.03.2020 r. w Białymstoku odbyły się dwa turnieje, w których zagrali nasi bytowscy badmintoniści. Po listopadowym zwycięstwie w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w badmintonie jakie odbyły się w Gniewie, drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie awansowała na Drużynowe Mistrzostwa Polski w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Białymstoku. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie Karolina Brzozecka, Wiktoria Skoneczna i Izabela Szlachetka opiekunem był trener i nauczyciel Jerzy Saldat. Do turnieju awansowały najlepsze zespoły z każdego województwa. Do stolicy województwa podlaskiego zjawiło się niestety 12 zespołów dziewcząt zamiast 16. W wyniku losowania podzielono na dwie grupy po 6 zespołów, które rozegrały ze sobą 5 pojedynków (4 gry singlowe i jedna grę podwójną). Nasza szkoła trafiła do tzw. „grupy śmierci”, jak ocenili wszyscy trenerzy zespołów. Jak się później okazało to zespoły z tej grupy uplasowali się w całym turnieju na czołowych miejscach. Grupę „A” w której oprócz Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie, znalazły się ZS Suwałki, PSP 19 Kędzierzyn – Koźle, SP 34 Białystok, SP Stołeczna, SP Straszęcin. Jak mówi trener Jerzy Saldat wszystkie te miejscowości mają w swoich szeregach zawodników, którzy na co dzień trenują w tak mocnych liczących się w Polsce ośrodkach badmintonowych.

Nasze dziewczęta rozpoczęły gry od dwóch przegranych pojedynków po 0:5 z gospodarzami SP 34 Białystok oraz PSP 19 Kędzierzyn – Koźle. Następnie dziewczęta zmobilizowały się i pokonały SP Stołeczną w stosunku 3:2 oraz SP w Straszęcinie 4:1. W ostatnim pojedynku nasze bytowianki spotkały się z faworytkami całego turnieju ZS 2 w Suwałkach, w którym musiały zejść z kortów pokonane 0:5. Trzy porażki i dwa zwycięstwa uplasowało nasz zespół na 4 pozycji w grupie „A” i dało to walkę z zespołem, który również uplasował się na 4 pozycji w grupie „B” o miejsce VII w całym turnieju. Naszym rywalem o VII miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie była Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulęcinie. Nasze dziewczęta były bardzo zmotywowane aby zdobyć to VII miejsce wywalczyć i pomimo wyrównanych pojedynków z zawodniczkami z Sulęcina nasz zespół pokonał rywalki 5:0. Po końcowych wszystkich pojedynkach podsumowaliśmy cały turniej i doszliśmy do wniosku, iż jakby los nas przydzielił do grupy „B” można było by się pokusić o walkę o miejsca 4-6, gdyż wszystkie szkoły, które zdobyły medale były poza zasięgiem w umiejętnościach naszych dziewcząt. Mistrzostwo Polski szkół zdobył zespół rywal z naszej grupy „A” ZS 2 Suwałki.

 

5 runda Lotto Ekstraligi w badmintonie

Dobre występy Ani Dudy i Laury Bujak w ekstralidze badmintona

Oprócz rozgrywanych Drużynowych Mistrzostw Polski dla Szkół Podstawowych w tych samych dniach 06-08.03.2020 r. w Białymstoku na tej samej hali rozgrywane były pojedynki 5 i ostatniej rundy Lotto Ekstraligi w badmintona. W składzie OSSM – SMS Białystok grały nasze na wypożyczeniu zawodniczki z UKS „Dwójka” Bytów Anna Duda i Laura Bujak. W pierwszym pojedynku przeciwko MKS Stal Nowa Dęba zarówno w grze pojedynczej (Ania Duda) jak i mieszanej (Laura Bujak z Robertem Cybulskim) wygrały swoje pojedynki, przyczyniając się do pewnego zwycięstwa nad rywalem 7:0. W następnym pojedynku, który był rozgrywany w tym samym dniu przeciwko KS Chojnik Jelenia Góra zagrała tylko w grze pojedynczej Ania Duda zwyciężając Aleksandrę Paja w trzech setach 11:15, 15:10, 15:7 a cały pojedynek wygrał zespół z Białegostoku 6:1. W ostatnim pojedynku ligowym zespół OSSM – SMS Białystok pokonał zespół UKS Unię Bieruń w pojedynkach 5:2, gdzie w grze pojedynczej Anna Duda pokonała rywalkę z Bierunia Agatę Iskrę 15:8, 15:13. Laura w tym pojedynku nie zagrała.

Ostatecznie zespół Ani i Laury w całej lidze uplasował się na 6 miejscu wśród 14 zespołów. Do półfinałów Lotto Ekstraligi rozgrywek awansowały 4 zespoły, które zajęły pierwsze 4 miejsca w rundzie zasadniczej. Wśród nich drużyna KU AZS UM Łódź zespół bytowianki, która również jest na wypożyczeniu ligowym Anety Niklas. Aneta w ostatniej 5 rundzie rozegrała 3 pojedynki z czego dwa wygrała i jeden przegrała. Jej drużyna uplasowała się na 4 miejscu po 5 rundach i daje jej zespołowi szanse w półfinale walkę o medal, gdzie w półfinale jej zespół z Łodzi spotka się z zespołem SKB Litpol – Malow Suwałki. Trzymamy kciuki za Anetę Niklas i jej zespół.

 

Przy okazji, iż nasze młode badmintonistki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie grały pojedynki na tej samej hali co były rozgrywane pojedynki ligowe badmintona na najwyższym poziomie w Polsce mogły obserwować wspaniałe i bardzo wyrównane mecze najlepszych drużyn w Polsce a wśród nich dopingować nasze bytowianki Anię Dudę i Laurę Bujak, które zagrały pojedynki w zespole z Białegostoku a w zamian Ania z Laura dopingowały nasze młode badmintonistki a jak najlepsze miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych.

 

Zdj. 1

wspólne zdjęcie dziewczyn reprezentujące SP 2 w Bytowie oraz bytowianek reprezentujących w lidze badmintonowej zespół z Białegostoku Annę Dudę i Laurę Bujak.

Zdj. 2

od lewej Karolina Brzozecka, Wiktoria Skoneczna i Izabela Szlachetka z pucharami i dyplomem za VII miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Białymstoku.

Zdj. 3

od lewej Karolina Brzozecka, Wiktoria Skoneczna i Izabela Szlachetka z pucharami i dyplomem za VII miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Białymstoku.

Zdj. 4

Laura Bujak w parze z Robertem Cybulskim w grze mieszanej przeciwko zespołowi MKS Stal Nowa Dęba.

 

Zdj. 5

Drużynowe Mistrzostwa Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Białymstoku, uroczyście dokonał Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

 

1 2 3 4 5

Konkurs piosenki polskiej i religijnej

 

W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II /KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ I RELIGIJNEJ/

W dniu 4 marca b.r. w naszej szkole odbył się konkurs piosenki polskiej i religijnej z okazji zbliżającego się 100-lecia urodzin świętego Jana Pawła II. Do konkursu przystąpiło 35 uczniów z klas młodszych i starszych. Jak mówi stare przysłowie: „Ci, którzy chcą śpiewać, znajdą piosenkę” i tak dzieci znalazły ulubione utwory (m.in. „Siedem”, „Góry do góry”, „Lolek”, „Bohater”, „Biegnij przed siebie”, „Pół kroku stąd”, „Nie mów mi nie”, „Miasto 44”) i zaprezentowały je przed społecznością szkolną, rodzicami oraz komisją konkursową, w składzie której zasiadły najstarsze uczennice klasy VIII b, a także pani Danuta Rekowska-Rezmer (muzyk) i szkolny katecheta – pan Sławek Wierzejski. Wszystkie dzieci pięknie śpiewały i pokazały, że sprawia im to wiele radości. Jury – jak zawsze – miało trudny orzech do zgryzienia, jednak stanęło na wysokości zadania i ustaliło ostateczny werdykt.

Postanowiono jednomyślnie, że nagrodę główną konkursu – Grand Prix –  otrzymuje Kinga Spierewka (uczennica klasy III d). Jej występ wywarł na wszystkich słuchaczach olbrzymie wrażenie i nie pozostawił cienia wątpliwości w czyje ręce powinna trafić ta nagroda. Gratulujemy Kindze !

Bardzo dobrze zaprezentowali się inni uczestnicy konkursu, co doceniła Komisja przyznając kolejne nagrody i wyróżnienia.

Wyniki Konkursu Piosenki Polskiej

I miejsce – Anastazja Okroy

II miejsce – Hanna Chylewska

III miejsce – Anna Kukla, Maja Rychter, Aleksandra Żabińska

Wyróżnienia – Nadia Szymczyk, Sonia Tomaszewska, Kacper Łoza, Paweł Sylka, Lena Metel, Marta Treder

Wyniki Konkursu Piosenki Religijnej

I miejsce – Maja Jaworska

II miejsce – Maja Predel

III miejsce – Marcelina Pacyno, Julita Lorek

Wyróżnienia – Hanna Wojaczek, Nikola Lemańczyk

ORGANIZATORZY DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM WYKONAWCOM ZA UDZIAŁ W KONKURSIE I PIĘKNY REPERTUAR. DYPLOMY, NAGRODY I WYRÓŻNIENIA ZOSTANĄ WRĘCZONE NA SZKOLNYM APELU. ZAPRASZAMY ZNÓW ZA ROK !!!

Danuta Rekowska-Rezmer/Sławomir Wierzejski

5 Turniej Pomorskiej Ligi Badmintona – Słupsk

W Słupskim turnieju wygrywają zawodnicy z Bytowa

W dniu 29.02.2020 r. w Słupsku odbyła się piąta seria Pomorskiej Ligi Badmintona. w tej słupskiej imprezie badmintonowej nie zabrakło zawodników z bytowskiej „dwójki”. Po raz piąty w tym sezonie w kategorii U9 i U11 dziewcząt wygrały swoje kategorie Michalina Kurkowska oraz Julia Fabiszewska, które nie dały szans zawodniczkom ze Słupska, gdzie tym razem zjawiła się dużo mniejsza frekwencja zawodników z powodów chorób, spora grupa zawodników nie zjawiła się w słupskiej hali sportowej. Zarówno Michalina Kurkowska jak i Julia Fabiszewska wygrywając swoje wszystkie pojedynki bardzo zdecydowanie zajmując w swoich kategoriach I miejsca.

W kategorii U14 Kryspin Garski w grze pojedynczej w swojej grupie wygrał jeden pojedynek z zawodnikiem ze Sławna i jeden przegrał, co dało mu miejsce w przedziale 5-8.

W starszej kategorii U17 zagrała 12 – letnia Aleksandra Treder z „dwójki”. I minimalnie przegrała swoje dwa pojedynki grupowe z Anną Janik ze Słupska 19:21 i 21:23 oraz z koleżanką klubową Izabelą Szlachetką 11:21 i 14:21, zajmując miejsce III, gdyż jedynie trzy zawodniczki zgłosiły się do tej kategorii. Ale jak sama mówi Ola gry w starszej kategorii z zawodnikami nawet o 5 lat starszymi daje dużo motywacji do walki i dalszych treningów, aby w przyszłości wygrywać takie pojedynki.

W grze pojedynczej w kategorii U17 najlepszą zawodniczką słupskiego turnieju okazała się niespełna 15 – letnia zawodniczka  z UKS Dwójka Bytów Izabela Szlachetka wygrywając swoje wszystkie pojedynki, gdzie w finale pokonała Anię Janik ze Słupska 21:18 i 21:19.

Natomiast w grze podwójnej Ola Treder wspólnie z koleżanką klubową 15 – latką Karoliną Brzozecką w kategorii Open rozegrali dwa pojedynki w grupie i przegrali jeden pojedynek ze zwycięzcami tegoż turnieju oraz jeden pojedynek wygrali, co uplasowało ich na miejscach od 5 do 8. Natomiast w grze mieszanej Izabela Szlachetka (UKS Dwójka Bytów) z Antonim Jabłońskim (KS Badminton School Gdynia) wygrali swoje wszystkie 5 pojedynków i tym samym stanęli na najwyższym stopniu podium, po pokonaniu w finale parę ze Słupska 21:19 i 21:19.

Natomiast nasza piętnastolatka Karolina Brzozecka spróbowała swoich sił w kategorii Open Kobiet w grze pojedynczej. Jak mówi Karolina i trener ten turniej traktujemy jak dodatkową jednostkę treningową i dobre sparingi ze starszymi oraz lepszymi zawodnikami. Karolina rozegrała w grze pojedynczej w swojej grupie dwa pojedynki i jeden przegrała oraz jeden wygrała i odpadła z dalszej rywalizacji. Uważam, że nieraz z przegranych pojedynków z lepszymi zawodnikami wyciągnie się więcej wniosków na przyszłość niż z wygranego ze słabszym rywalem. I tak też do tego podchodzi Karolina Brzozecka – mówi trener Karoliny Jerzy Saldat.

Na zdjęciu 1.
W grze mieszanej I miejsce Izabela Szlachetka z Bytowa i Antoni Jabłoński ze Słupska reprezentujący klub KS Badminton School Gdynia.

Zdjęcie 2 .
Na najwyższym stopniu stoi Izabela Szlachetka zaś na III miejscu stoi Aleksandra Treder obie z UKS Dwójka Bytów w kategorii U17 w grze pojedynczej

zdj.1 zdj.2