Category: Aktualności

Spotkanie z policjantami

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów klas pierwszych z policjantami panem Jarosławem Juchniewicz oraz panem Danielem Chadacz poruszające tematykę „Bezpieczne ferie”. Uczniowie zostali poinformowani o podstawowych zasadach zachowania się podczas zabaw zimowych.
IMG-20200103-WA0001IMG-20200103-WA0004IMG-20200103-WA0002

Zapraszamy do konkursu

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym na wykonanie pacynki do przedstawienia teatralnego na podstawie adaptacji książkowej wersji telewizyjnej pt.: Kolekcja Domisie. Ważne słowo „przepraszam”, organizowanym w ramach Programu Innowacyjnego „ Sztuka serca zmienia.”

Regulamin

1. Temat konkursuBawimy się w teatr-pacynka do sztuki „Domisie”.

2. Konkurs adresowany jest do uczniów w następujących kategoriach wiekowych:

I-klasy I-III

II-klasy IV-VIII

3. Celem konkursu jest: propagowanie bajek i baśni, tworzenie atmosfery do zabawy z utworami literackimi, pobudzenie wyobraźni, fantazji i ekspresji plastycznej, a także rozwinięcie pojęcia pracy przestrzennej, doskonalenie umiejętności manualno-artystycznych.

4. Praca w postaci  pacynki  musi mieć formę przestrzenną i przedstawiać  wybraną postać bajkową z wyżej wymienionej sztuki. Dopuszcza się wykonanie pracy o wielkości od 30 cm do 50 cm  z następujących materiałów:  tkaniny, nici, wełna, sznurek, guziki, drut, tworzywo sztuczne itp., techniki łączone.

5. Prace konkursowe należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do p. E. Wójtowicz. Przed wykonaniem pracy należy zgłosić do p. Eli Wójtowicz wybraną  postać ze sztuki „ Domisie”.

6. Do każdej wykonanej pacynki musi być dołączona metryczka, na której należy podać: postać  bajki, imię i nazwisko wykonawcy, klasę..

7. Prace zostaną ocenione przez specjalnie powołane w tym celu jury.

8. Ocena prac: w kategoriach wiekowych.

9. Kryteria oceny prac: pomysłowość, inwencja twórcza, estetyka, zastosowany materiał, wkład pracy oraz ogólne wrażenie artystyczne.

10. Ogłoszenie wyników podane zostanie na stronie internetowej szkoły  w dniu 31 stycznia 2020 r. Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymają dyplomy za udział oraz będą zaproszeni na przedstawienie, które odbędzie się w czerwcu 2020r. w bibliotece szkolnej, natomiast autorzy najlepszych prac otrzymają  nagrody rzeczowe. Nagrody zostaną wręczone podczas Apelu szkolnego.

11.  Nagrodzone prace zostaną wykorzystane do przedstawienia pt .: „ Domisie. Ważne słowo przepraszam.”, które odbędzie się w bibliotece szkolnej w czerwcu 2020r. dla uczniów kl.I

13. Wszystkie prace biorące udział w konkursie przechodzą na własność Organizatora.

14. Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania i wykorzystywania prac konkursowych podczas organizowanych zajęć.

15. Rodzic/opiekun uczestnika, który dostarczy pracę na konkurs, wyraża pisemną zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych na potrzeby konkursu.

16.Postaci do wyboru z bajki: Domisie: Amelka, Eryk, Bazyli, Pan Kołatka,Młody,  Kredka Czerwona, Kredka Niebieska, Sójka,  2 Żabki, Żabuś, Żabcia.

ORGANIZATORZY:

ANNA GAŃSKA- LIPIŃSKA

ELŻBIETA WÓJTOWICZ

KATARZYNA STROJK

 

 

Przerwa świąteczna

Informujemy, iż w przerwie świątecznej szkoła pracuje następująco:

23.12.2019: świetlica pracuje od 6.30 do 16.30

24.12.2019: świetlica pracuje od 6.30 do 13.30, SEKRETARIAT NIECZYNNY

27.12.2019: świetlica pracuje od 6.30 do 16.30

30.12.2019: świetlica pracuje od 6.30 do 16.30

31.12.2019: świetlica pracuje od 6.30 do 13.30

Życzenia świateczne

zyczenia 2019

Wręczenie nagród

Uroczyste wręczenie nagród uczniom nagrodzonym w konkursach zorganizowanych przez nauczycieli świetlicy odbyło się w świetlicy szkolnej 20.19.2019r. Uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach pt. „ NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA” oraz „ NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIATECZNA”. Wszystkie prace z konkursu ozdoba choinkowa udekorowały choinkę na holu szkoły gdzie cieszą oko uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, natomiast kartki świąteczne zostały przekazane podopiecznym ZOL w Bytowie dając wiele radości z okazji zbliżających się ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach, a wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy.
bdr

Kolędowanie

W świetlicy szkolnej odbyło się wspólne kolędowanie przy dźwiękach puzonu. Pani Magdalena Czerwonka Puzonistka Orkiestry Dętej z Bytowa przeprowadziła z uczniami krótką lekcję na temat tego instrumentu. Uczniowie odgadywali tytuły zagranych kolęd, a następnie wspólnie zaśpiewali znane kolędy oraz pastorałki.
bty

bty

bdr

bty

Róg myśliwski

Dnia 19.12.2019r. Pani Magdalena Czerwonka przedstawiła uczniom róg myśliwski zwany PAR FORCE i PLESS. Opowiedziałam o instrumencie pokazując uczniom wszystkie jego elementy. Zagrała kilka sygnałów myśliwskich m.in. sygnał dzika, jelenia, sarny, lisa i zająca. Chętni uczniowie mieli możliwość wydobycia z tego instrumentu kilku dźwięków, a nie było to łatwe. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w prowadzonych zajęciach.
bty

bty

bty

„Niewidzialna ręka – pomaganie ma sens”

Laureaci konkursu plastycznego Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pn. „Niewidzialna ręka – pomaganie ma sens” w formie komiksu zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek SzkolnoWychowawczy w Bytowie. Oto lista zwycięzców: I miejsce Marta Tymosz – kl.IIIc Magdalena Zwara – kl. Ve III miejsce Magdalena Lemann – kl. IIIc Wyróżnienie Agata Kolaszt – kl. III

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego
NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ !!!
Uczniowie własnoręcznie wykonali świąteczne kartki. Technika pracy była dowolna. Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:
Klasy II-III
Miejsce I – Kinga Malek kl. II a
Miejsce II- Lena Pałasz kl. II a
Miejsce III- Bartłomiej Majer kl. II d
Wyróżnienie: Igor Łukowicz kl. II c
Radosław Majer kl. III a
Klasy IV-V
Miejsce I- Dziki Michał kl. V a
Miejsce II- Bryzek Amelia kl. IV b

Wszystkim uczestnikom dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy.
Kartki zostaną przekazane podopiecznym Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Bytowie.
Nauczyciele świetlicy
bty

bty

bty

bty

Wygrana w konkursie

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8 b Pola Jenczyk zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego.
Poli serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie.