Category: Aktualności

Internetowy Puchar Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach

Dwaj uczniowie naszej szkoły:

Michał Kaszubowski z kl Ic
oraz
Filip Grabowski z kl Vb
wzięli udział w Internetowym Pucharze Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych w Szachach. Odbywał się on on-line przez trzy niedziele: 26.04, 03.05, 10.05. Spośród kilkuset uczestników tego turnieju nasi uczniowie zdobyli wysokie miejsca.
Serdecznie im gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w następnych turniejach.

Szanowni rodzice!

Szanowni Rodzice. W związku z możliwością od dnia 25.05 br. zorganizowania na terenie szkoły zajęć opiekuńczych dla uczniów klas I-III i konsultacji przedmiotowych dla uczniów klas VIII, a od 01.06 br. konsultacji przedmiotowych dla pozostałych uczniów w załączniku są dostępne Procedury regulujące pracę szkoły w zakresie organizacji zajęć oraz zapobiegania i rozprzestrzeniania się choroby COVID – 19 wśród pracowników, dzieci i ich rodziców.
Załącznik nr 1:
Zarządzenie nr12z2020

Załącznik nr 2
Zarządzenie nr13z2020

Państwowa Szkoła Muzyczna w Słupsku

szkolamuzyczna

Badmintoniści z SP 2 trenują na „Orliku”

 

Od 11 maja br. najstarsza grupa badmintonistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie pod okiem opiekuna Jerzego Saldata, biorą udział w zajęciach badmintonowych na szkolnym „Orliku”. Od tego dnia kiedy postanowiliśmy wznowić swoje zajęcia można było brać udział tylko na świeżym powietrzu i na dodatek w małych 6-ścio osobowych grupach. Trener bytowskich badmintonistów podzielił swoją najstarszych zawodników na 3 grupy w każdej znajdowało się 6 zawodników. Zajęcia odbywają się w różnych godzinach i dniach, aby nie robić wielkich skupisk młodzieży w jednym miejscu w jednym czasie.  Jest to na pewno bardzo uciążliwe dla trenera który podwójnie a nawet potrójnie spędza z każdą grupą osobno na treningu. Ale niestety nie ma innego wyjścia, ale już od 18 maja br. będziemy mogli wrócić na swoją halę sportową przy SP 2 w Bytowie i normalnie trenować ale niestety jeszcze w mniejszych grupach. Nasze treningi na świeżym powietrzu i pogoda (wiatr, zimno i deszcz) na pewno nie sprzyjały nam a tylko utrudniamy z ćwiczeniach. Ale było widać, iż zawodnicy byli już bardzo spragnieni spotkania się jak również ćwiczeń na trochę większej powierzchni niż tylko w domu – mówi Jerzy Saldat.

Jako trener badmintonistów wysyłałem zdalnie ćwiczenia przez ten ostatni okres kiedy młodzież musiała zastać w domu w formie filmików z ćwiczeniami do badmintona, aby mogli zawodnicy wykonywać je samemu w domu – mówi trener Jerzy Saldat.

Ale zajęcia nawet w najmniejszej grupie są na pewno dużo ciekawsze ćwiczenia pod okiem trenera niż te które musieliśmy sami wykonywać w domu – mówią zawodnicy z bytowskiego klubu i dlatego bardzo cieszymy się z powrotu do normalnych zajęć.

Ten czas prawie dwu miesięcznej przerwy z badmintonem teraz trzeba będzie szybko nadrobić do jesieni, gdzie są planowane najbliższe turnieje min. przesunięte z miesiąca kwiecień i maja Mistrzostwa Polski w różnych kategoriach wiekowych – mówi Jerzy Saldat.

Planujemy również rozpocząć jeszcze w tym roku szkolnym zajęcia dla najmłodszej grupy wiekowej, która za pewnie również jest spragniona zajęć z badmintona.

 

Zdjęcia z zajęć bytowskich badmintonistów na świeżym powietrzy na „Orliku” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie.

 

 

Robert Zahl – osiągnięcia w konkursach

 

Robert Zahl uczeń klasy „Ic” wziął udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt „Bohaterowie wierszy Jana Brzechwy” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Miastku. Prace wykonywano dowolnymi technikami w formacie a4. Robert techniką mieszaną zilustrował Kaczkę Dziwaczkę, za co w swojej kategorii zajął drugie miejsce.

http://www.sp3.miastko.pl/druk.php?opcja=news&id=587

bty

 

Robert Zahl brał również udział w konkursie zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Słupsku pod patronatem Marszałka Województwa pomorskiego Mieczysława Struka pt. „Siostro bracie – zostań w chacie„. Konkurs zorganizowany był w kilku kategoriach artystycznych. Od plastycznych po kulinarne. Był to okres kiedy ze względu na pandemię byliśmy zamknięci w domu i odizolowani od świata, dlatego zdecydował się na wzięcie udziału w kategorii „Super przepis”. Robert upiekł kilkanaście babeczek i otoczył je napisem wykonanym na blacie w mące ”Siostro bracie – zostań w chacie„. Za to otrzymał wyróżnienie.

bty dav

15 lat klubu – UKS „Dwójka” Bytów

 

W marcu 2020 roku klub UKS „Dwójka” Bytów obchodził 15 lat istnienia. Ale niestety uroczystości zostały odwołane ze względu na obecną sytuację w kraju związku z koronawirusem.

Jak wspomina Jerzy Saldat -  pomysł zrodził się, aby utworzyć sekcję badmintona w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie w listopadzie 2004 roku.

Ale dopiero w marcu 2005 roku Krzysztof Melchert (informatyk w SP 2 Bytów) i Jerzy Saldat (trener II klasy, nauczyciel wychowania fizycznego) jako pierwsi w naszym mieście zakładają i podejmują się prowadzenia Sekcji Badmintona działającej przy Szkole Podstawowej  nr 2 w Bytowie i wtedy powstaje klub ULKS „Lotka” Bytów. Z dniem 01.01.2014 r. Klub ULKS U-2 Lotka Bytów przestał istnieć. Ale w tym samym dniu zawiązano nowy klub, dwusekcyjny - badminton i siatkówka - UKS „DWÓJKA” Bytów. Prezesem klubu został Jerzy Saldat a v-ce prezesem Sebastian Brucki. I do dnia dzisiejszego zarówno Jerzy Saldat jak i Sebastian Brucki prowadzą ten klub i szkolą zawodników z badmintona i siatkówki.

Przez okres piętnastu lat przez drużynę badmintonową „przewinęło” się ponad 400-stu zawodników z terenu Bytowa i Powiatu Bytowskiego.

Obecnie trenuje i szkoli się około 50 zawodników (w tym 27 zawodników z licencją Polskiego Związku Badmintona) w kategorii młodzieżowiec, junior, junior młodszy, młodzik, młodzik młodszy oraz najmłodsze pokolenie w kategorii żaki.

Sekcja badmintona również posiada zawodników amatorów badmintona w kategorii „masters” około 20 osób, którzy grają na różnego rodzaju turniejach dla mastersów.
Zapoczątkowanie działalności klubowej przerosło najśmielsze oczekiwania założyciela, trenera i nauczyciela Jerzego Saldata a także rodziców zawodników. Sukcesy, pomimo trudności finansowych, przychodziły w trakcie, niemal samorzutnie, na miarę talentu szkolonej młodzieży. Wielomiesięczne treningi skutkowały sukcesami na arenie ogólnopolskiej, w różnych kategoriach wiekowych. Sukcesy znalazły swoje odzwierciedlenie w ogólnopolskim rankingu prowadzonym przez Polski Związek Badmintona oraz medalach Mistrzostw Polski min. w Ostrowie Wlkp., Głubczycach, Choroszczy, Białymstoku, Sobótce, Gnieźnie i Piotrkowie Trybunalskim oraz innych miastach w całej Polsce w latach 2005-2020.

 Pierwszy medal (koloru brązowego) Mistrzostw Polski dla klubu został zdobyty po 8 lata istnienia klubu w 2013 roku w grze podwójnej młodziczek młodszych Anny Dudy i Laury Bujak w Ostrowie Wielkopolskim.

 Łącznie w dorobku klubu znajduje się obecnie 22 medale Indywidualnych Mistrzostw Polski (4 złote, 5 srebrnych i 13 brązowych) oraz 2 złote medale i 1 brązowy podczas Drużynowych Mistrzostw Polski w kat. Młodzik Młodszy i Młodzik oraz junior młodszy.

Zawodnicy naszego klubu również zdobywali medale na szczeblu centralnym podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej (Drużynowe Mistrzostwa Polski dla Szkół Podstawowych). Łącznie zdobyliśmy podczas tych imprez 3 medale (1 srebrny i 2 brązowe medale).

W sumie klub zdobył 28 medali w swoim 15 – letnim dorobku na turniejach rangi  Mistrzostw Polski (Indywidualnie i drużynowo) oraz na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tym 6 złotych, 6 srebrnych, 16 brązowych.

Dotychczasowy dorobek medalowy w Mistrzostwach Polski zdobywało dla klubu 8 zawodników.

Ale jak miałbym ocenić największe sukcesy klubu to nie tylko bym wyliczał zdobyte medale Mistrzostw Polski dla naszego klubu, również uważam za największy sukces w historii naszego klubu  to V miejsce na Mistrzostwach Europy juniorów młodszych w Tallinie (Estonia) w 2018 r. oraz IX miejsce w Mistrzostwach Europy juniorów młodszych w Pradze (Czechy) w 2017 roku w grze podwójnej Anny Dudy i Laury Bujak. Dziewczęta również odniosły spory sukces na turnieju Li–NING Cyprus Junior – Nikozja w 2019 roku, gdzie zdobyły złoty medal w grze podwójnejmówi trener Jerzy Saldat.

 

UKS „Dwójka” Bytów na badmintonowej mapie Polski

Co roku Polski związek Badmintona publikuje ranking najlepszych klubów badmintonowych w Polsce. Klasyfikacja współzawodnictwa powstaje w oparciu o wyniki sportowe wszystkich klubów badmintonowych, których zawodnicy brali udział w turniejach młodzieżowych i juniorskich rangi Mistrzostw Polski oraz MMM (Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików).

I do największego sukcesu bytowskiego klubu należał rok 2018, gdzie spośród 82 klubów z całej Polski UKS „Dwójka” Bytów uplasowała się na 6 miejscu oraz rok 2019 na „11” miejscu spośród już 100 klubów.

 

Obecnie mamy dwie zawodniczki w Kadrze Narodowej Polski juniorek młodszych: Anna Duda i Laura Bujak, ale były lata, że siostry Niklas Aneta i Weronika znajdowały się w tej kadrze w swoich kategoriach wiekowych.

 

Amatorsko badminton może uprawiać każdy. Profesjonalnie – tylko nieliczni. To dyscyplina sportowa, w którym dużą rolę odgrywa umiejętność dostosowania się do szybkiego tempa gry. Wymaga się natychmiastowych startów do lotki i znakomitej kondycji. Współzawodnictwo sportowe, gra fair play, wyznaczenie sobie celów i konsekwentne dążenie do ich osiągnięcia to wartości które stanowią prawdziwą istotę tego sportu – tak określają swoją dyscyplinę sportu medalistki MP min. Aneta Niklas, Anna Duda i Laura Bujak.

 

 

Emocje,  które towarzyszą rywalizacji sportowej sprawiają, że lokalna społeczność żyje losami klubu i identyfikuje się z nim. Więź łącząca kibiców z drużyną spowodowana również zaangażowaniem rodziców niemal 50 młodych ludzi, aktywnie grających w naszym klubie sprawia, że grono ludzi interesujących się wynikami naszego klubu jest coraz większa. To właśnie rodzice zawodników są najlepszymi kibicami swoich pociech. Nie można zapomnieć o sponsorach naszego klubu bez których klub nie mógł istnieć: Gmina Bytów, Starostwo Powiatowe, Veolia Północ, firma Dabew Bytów, Adam Wiatrowski PPHU „DAF”, SI Metal Bytów, również firmie Drutex z Bytowa, która zakupiła nam kilka lat temu profesjonalną maszynę do wyrzucania lotek bardzo przydatną na treningach. Dziękujemy wam !!!

 

Obecnie w klubie zajęcia treningowe prowadzone są cztery razy w tygodniu w zależności od dostępności sali treningowej w dwóch grupach wiekowych przez dwóch trenerów Jerzego Saldata i Magdalenę Tetłak (była zawodniczka naszego klubu a obecnie trenerka i nauczycielka wychowania fizycznego), ale myślę iż niedługo również dołączy jeszcze jeden trener do nas, gdyż mamy co raz więcej dzieci i młodzieży która chce grać w badmintona i odnosić sukcesy – mówi prezes i trener Jerzy Saldat.
Wszystkie zawody, w których uczestniczą nasi zawodnicy, są szeroko komentowane i opisywane przez prasę o zasięgu nie tylko lokalnym oraz w internecie. Przed nami jeszcze ogromne wyzwania, turnieje o zasięgu europejskim, ogólnopolskim i ponadregionalnym w których nadal liczymy na medale Mistrzostw Polski – takie cele stawiają sobie obecnie klubowi trenerzy Magdalena Tetłak i Jerzy Saldat.

 

Statystyki medalowe zawodników UKS „Dwójka” Bytów

MISTRZOSTWA POLSKI – 28 MEDALI

Medale Indywidualnych Mistrzostw Polski

4 złote

5 srebrnych

13 brązowych

Razem 22 medale

Medale Drużynowych Mistrzostw Polski

2 złote

1 brązowy

Razem 3 medale

 

Medale  drużynowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej (Mistrzostwa Polski dla Szkół Podstawowych)

1 srebrny

2 brązowe

Razem 3 medale

 

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW – 71 MEDALI

 

16 złotych

18 srebrnych

37 brązowych

Razem 71 medali

 

 

 

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO JUNIORÓW MŁODSZYCH I MŁODZIKÓW – 116 MEDAL

 

34 złotych

37 srebrnych

45 brązowych

Razem 116 medali

 

 

PLASTYCZNY KONKURS EKOLOGICZNY DLA KLAS I – III

W PONIŻSZYM LINKU INFORMACJE DOTYCZĄCE KONKURSU:

PLASTYCZNY_SZKOLNY_KONKURS_EKOLOGICZNY_DLA_KLAS_1_3___3_edycja__pt (1)

Lista kandydatów do klasy I

 

Listę kandydatów przyjętych do klasy I do Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie na rok szkolny 2020/2021 wywieszono na drzwiach szkoły.

Nauczanie zdalne

 

Informuję, że według nowelizacji rozporządzenia MEN, do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym. Do tego czasu, będzie dalej funkcjonowało nauczanie zdalne.

Życzenia świąteczne

Drodzy Rodzice, uczniowie z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy dużo zdrowia, spokoju, radości, wypoczynku i nadziei na lepsze jutro.
Dyrekcja i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie