Category: Biblioteka

Zajęcia czytelniczo-teatralne

We wrześniu 2020 roku przekazano pamiątkowe upominki 18 czytelnikom za udział w zajęciach czytelniczo-teatralnych. Prowadzono je w ramach programu innowacyjnego „Sztuka serca zmienia” w roku szkolnym 2019/2020.

We wrześniu 2020 roku przekazano pamiątkowe upominki 18 czytelnikom za udział w zajęciach czytelniczo

Regulamin biblioteki 2020/2021

Regulamin biblioteki 2020/2021

 

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ SP 2 Bytów

Oddawanie podręczników

 

Komunikat !

Oddawanie podręczników i książek do biblioteki oraz zdawanie szafek będzie się odbywało w dniach 23-24.06 br. według ustalonego harmonogramu. Zakończenie roku szkolnego będzie 26.06. br. z udziałem tylko uczniów (klasy zostaną podzielone na 2 grupy) wg ustalonego harmonogramu. Nie będzie ogólnych spotkań. Oba harmonogramy będą dostępne  w dniu 19.06. br.

Dyrektor szkoły
J.Jakusz

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNO -TECHNICZNEGO

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNO-TECHNICZNEGO pt. „ Bawimy się w teatr-pacynka do sztuki „ Domisie” w ramach Programu Innowacyjnego „ Sztuka serca zmienia.”:

Komisja konkursowa w składzie: M.Rogowska-Szach, A.Bartosiewicz, M.Peplińska wyróżniła następujące osoby:

I MIEJSCE: Jakub Wardyn kl.IVc
II MIEJSCE: Jagoda Grzelak kl.VIb, Dawid Rudnik kl.VIa
III Miejsce: Oliwia Strojk kl. VIIa

Wyróżnienie:
Lilianna Pietrzak kl.VIa

Gratulujemy !!! Dziękujemy za udział w konkursie. Dyplomy zostaną wręczone na najbliższym Apelu. Uczestnicy konkursu zostaną zaproszeni na Teatrzyk pacynek w Bibliotece szkolnej w czerwcu 2020r.

Organizatorzy:
A.Gańska-Lipińska, E.Wójtowicz, K.Strojk

IMG_0189

Zapraszamy do konkursu

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym na wykonanie pacynki do przedstawienia teatralnego na podstawie adaptacji książkowej wersji telewizyjnej pt.: Kolekcja Domisie. Ważne słowo „przepraszam”, organizowanym w ramach Programu Innowacyjnego „ Sztuka serca zmienia.”

Regulamin

1. Temat konkursuBawimy się w teatr-pacynka do sztuki „Domisie”.

2. Konkurs adresowany jest do uczniów w następujących kategoriach wiekowych:

I-klasy I-III

II-klasy IV-VIII

3. Celem konkursu jest: propagowanie bajek i baśni, tworzenie atmosfery do zabawy z utworami literackimi, pobudzenie wyobraźni, fantazji i ekspresji plastycznej, a także rozwinięcie pojęcia pracy przestrzennej, doskonalenie umiejętności manualno-artystycznych.

4. Praca w postaci  pacynki  musi mieć formę przestrzenną i przedstawiać  wybraną postać bajkową z wyżej wymienionej sztuki. Dopuszcza się wykonanie pracy o wielkości od 30 cm do 50 cm  z następujących materiałów:  tkaniny, nici, wełna, sznurek, guziki, drut, tworzywo sztuczne itp., techniki łączone.

5. Prace konkursowe należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do p. E. Wójtowicz. Przed wykonaniem pracy należy zgłosić do p. Eli Wójtowicz wybraną  postać ze sztuki „ Domisie”.

6. Do każdej wykonanej pacynki musi być dołączona metryczka, na której należy podać: postać  bajki, imię i nazwisko wykonawcy, klasę..

7. Prace zostaną ocenione przez specjalnie powołane w tym celu jury.

8. Ocena prac: w kategoriach wiekowych.

9. Kryteria oceny prac: pomysłowość, inwencja twórcza, estetyka, zastosowany materiał, wkład pracy oraz ogólne wrażenie artystyczne.

10. Ogłoszenie wyników podane zostanie na stronie internetowej szkoły  w dniu 31 stycznia 2020 r. Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymają dyplomy za udział oraz będą zaproszeni na przedstawienie, które odbędzie się w czerwcu 2020r. w bibliotece szkolnej, natomiast autorzy najlepszych prac otrzymają  nagrody rzeczowe. Nagrody zostaną wręczone podczas Apelu szkolnego.

11.  Nagrodzone prace zostaną wykorzystane do przedstawienia pt .: „ Domisie. Ważne słowo przepraszam.”, które odbędzie się w bibliotece szkolnej w czerwcu 2020r. dla uczniów kl.I

13. Wszystkie prace biorące udział w konkursie przechodzą na własność Organizatora.

14. Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania i wykorzystywania prac konkursowych podczas organizowanych zajęć.

15. Rodzic/opiekun uczestnika, który dostarczy pracę na konkurs, wyraża pisemną zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych na potrzeby konkursu.

16.Postaci do wyboru z bajki: Domisie: Amelka, Eryk, Bazyli, Pan Kołatka,Młody,  Kredka Czerwona, Kredka Niebieska, Sójka,  2 Żabki, Żabuś, Żabcia.

ORGANIZATORZY:

ANNA GAŃSKA- LIPIŃSKA

ELŻBIETA WÓJTOWICZ

KATARZYNA STROJK

 

 

SZKOLNY TEATRZYK PACYNEK

 

SZKOLNY TEATRZYK PACYNEK

     13 czerwca 2019 roku odbyło się w bibliotece szkolnej przedstawienie p.t. ,,Inna historia Kopciuszka”. Role w sztuce odtwarzali świetliczanie z klas 2-5 i uczniowie z klasy 5C oraz najwytrwalsza aktorka szkolna z klasy 8A. Od listopada 2018 roku aktorzy szkolni ćwiczyli swoje role i umiejętność poruszania pacynkami oraz poloneza. Poznawali słownictwo, związane z teatrem i sztuką, doskonalili dykcję oraz kunszt aktorski. Przedstawienie wystawiali dwukrotnie dla klas 1 i rodziców 16 aktorów.

Wiktoria Prach i Amelia Krasucka uświetniły te występy piosenką p.t.

,, Pierwszy raz jak sięga pamięć” z filmu ,,Kraina lodu”. Niektóre stroje pacynek uszyła p. Małgorzata Osowska.

Na zakończenie szkolni aktorzy otrzymali  nagrody i dyplomy oraz słodkie upominki, ufundowane przez  wychowawczynie klas 1.

                                                                                                   Opiekunowie:

Anna Gańska-Lipińska

Elżbieta Wójtowicz

Katarzyna Strojk :

Ogólnopolska akcja masowego czytania ,,JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

8 czerwca 2018 roku uczestniczyliśmy w III edycji w/w akcji. Każda klasa 1- 7 miała przygotować plakat, promujący czytelnictwo. Wszystkie klasy, które miały w tym czasie lekcje spotkały się na boisku szkolnym klas 1-3 na wspólne czytanie. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie.

Po powitaniu troje nauczycieli przeczytało głośno wiersze, dotyczące tematyki 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy uczestnik przyniósł ze sobą swoją ulubioną książkę, by miło sobie poczytać w gronie koleżanek i kolegów. Czytelnicy uświadomili sobie, że książka ma kojarzyć się z rozrywką, a nie ze szkolnym obowiązkiem. Zachęcamy do dalszego czytania książek i nie tylko.

Organizatorzy:

biblioteka szkolna

świetlica szkolna

Spotkanie z pisarzem

SPOTKANIE Z PISARZEM, POŁĄCZONE Z XXXIV MIĘDZYNARODOWYM KONKURSEM LITERACKIEJ TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY IM. WANDY CHOTOMSKIEJ

     12.01.2018 roku odbyło się podsumowanie szkolnych eliminacji do wyżej wymienionego konkursu. Przybyli na nie laureaci konkursu, wyróżnieni pomocnicy biblioteki, uczestnicy teatrzyku pacynek i klasa 3 C z wychowawcą, z której pochodzi najmłodsza uczestniczka konkursu. Honorowym gościem na tym spotkaniu była bytowska pisarka pani Hanna Babińska. Słuchała czytanych przez laureatów wierszy i opowiadań. Należą do nich czytelnicy z klas:

3 C – Milena Pela – opowiadanie p.t. ,,Zagubiony skarb”

7 B – Dominika Fiedler – opowiadanie p.t. ,,Nigdzie nie jest bezpiecznie”

7 B – Sara Uchmanowicz – wiersze p.t. ,,Dorosłość”, ,,Przyjaciółka”, ,,Zima”

7 D – Laura Greinke – wiersze p.t. ,,Czarna Materia”, ,,O straconej przyjaźni”, ,,Marzenie”. Ich prace będą przesłane do Słupska. Rozstrzygnięcie międzynarodowego konkursu nastąpi do 15 kwietnia 2018 roku.

Pisarka udzielała fachowego instruktażu – pochwał i uwag. Była zachwycona pasją czytelniczek w dziedzinie prozy i poezji.

Uroczystość uświetniła szkolna piosenkarka Wiktoria Prach. Zaśpiewała piosenkę z repertuaru Anny Jantar p.t. ,,Radość najpiękniejszych dni”.

Pani pisarka opowiedziała o swojej twórczości. W skład jej dorobku wchodzi książka p.t. ,,Mamo, opowiedz mi bajkę…” i ,,Pod skrzydłami aniołów”. Czytelnicy zadawali mnóstwo pytań. Wyszli ze spotkania usatysfakcjonowani, z autografami i zachęceni do rozwijania swoich zainteresowań literackich.

Organizatorzy:

Anna Gańska-Lipińska

Elżbieta Wójtowicz

IMG_8212 IMG_8207

Konkurs Czytelniczy i Plastyczny

Dnia 11 grudnia 2017 r.  godz. 12.00 w sali audytoryjnej przy LO w Bytowie odbyło się podsumowanie V edycji Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego i Plastycznego „Czy znasz twórczość Barbary Kosmowskiej?”

Konkurs był przeprowadzony w szkołach powiatu bytowskiego  pod patronatem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku – filia Nr 1 w Bytowie.

Program uroczystości:

  • Rozdanie nagród w konkursie plastycznym – „Ilustracja do książki Barbary Kosmowskiej„.
  • Wręczenie dyplomów laureatom szkolnej edycji konkursu czytelniczego – „Czy znasz twórczość Barbary Kosmowskiej?
  • Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską.
  • Stoisko literackie – możliwość zakupu książek.
  • Wystawa pokonkursowa prac plastycznych.

Na spotkanie zaproszono laureatów konkursów z wszystkich uczestniczących szkół. Z naszej szkoły uczestniczyły uczennice nagrodzone w konkursie czytelniczym z klasy 4A – Helena Karcz i Weronika Strojk oraz w konkursie plastycznym nagrodzona Oliwia Jereczek  i wyróżniona Pola Kuźmin z klasy IV c.

25359819_1895565487140762_2079408444_n 25181793_1895565297140781_1301732185_n 25286963_1895565527140758_676502521_n 25323346_1895565163807461_222782642_n

Zaproszenie

Zapraszamy rodziców klas I ( i nie tylko ) na prezentację pt.: ” Wpływ czytania na rozwój dziecka”, która odbędzie się w dniu 5 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w hałaśniku szkolnym.