Category: Sport

XVI BIEG STUDZIENICKI

XVI BIEG STUDZIENICKI
Nowy sezon Cross Festival rozpoczęty. Uczniowie naszej szkoły jak zawsze spisali się doskonale walcząc do ostatniego metra.
Dzisiaj na podium stanęli:
Barbara Brucka – 1m
Kajetan Brucki – 2m
Szymon Węsierski – IVm
Zofia Zieman – VIm
Ogromne brawa dla wszystkich dzieci startujących z naszej szkoł

Mistrzostwa Polski Młodzika Młodszego

Michalina Kurkowska brązową medalistką Mistrzostw Polski Młodzika Młodszego w grze podwójnej w parze z Leną Maślanka z klubu Beninca UKS FENIKS KĘDZIERZYN-KOŹLE ad. 2023!
Michalina Kurkowska rozpoczęła turniejod gry singlowej pewnie wygrywajac z Hanną Wylęga z UKS Tornado Donaborów 21-16 i 21-17. W drugiej rundzie przegrała po zaciętym pojedynku z Nikolą Misiaszek z UMKS Junis Szczucin 13-21 oraz 13-21.
W grze podwójnej Michalina w parze z Leną rozpoczeła od wysokiego rozstwienia z nr 2. Dzięki temu w pierwszej rundzie miala wolny los. W drugiej rundzie dziewczyny wygraly na parę Zuzanna Biłas i Amelia Wilisowska 21-12 i 21-17.
W ćwierćfinale Misia i Lena wygrywają z Karoliną Hoszowska z KS Badminton Kobieżyce i Gabrielą Turską z MKS Orlicz Suchedniów 21-18 i 21-11 tym samym zapewniając sobie udział w półfinale i conajmniej brązowy medal!
W półfinale niestety przegrały 21-10 i 21-18 Wiktorią Kaletką i Zuzanną Zemla z AZS AWF Katowice tym samym zajmując 3 miejsce w Polsce w grze podwójnej dziewcząt!
BRAWO Michalina BRAWO Lena!
Szymon Sylka udzial rozpoczął od niespodziewanej porażki, przegrywając z Igorem Szablewskim w dwóch setach na przewagi 20-22 i 23-20
Szymon wystąpił ponadto w grze podwójnej w parze z Aleksandrem Bandrowiczem z SSKS Badminton Przemysl. W pierwszej rundzie, dzięki dużej liczbie punktów w rankingu mieli wolny los. W drugiej rundzie pewnie wygrali z parą Kordian Krawiec i Ignacy Walaszek obaj z LKS TECHNIC GŁUBCZYCE 21-10; 21-7, tym samym meldując sie w ćwierćfinale. Niestyty niespodziewane ulegli w trzech setach parze z Hubal Białystok Filipowi Chojnowskiemu i Patrykowi Lenart 19-21; 21-11; 16-21. Tym samym kończąc Mistrzostwa Polski na 5 miejscu.
Michał Ślepy na Mistrzostwach wystąpił jedynie w grze podwójnej w parze z Miłoszem Przęzakiem z Badmaniak Szczecinek. Niestyty w swoim pierwszym pojedynku ulegli Jaakubowi Kabale i Oscarowi Pawelec obaj z klubu MKS Orlicz Suchedniów 7-21 oraz 7-21.
Gratuluję Michalinie pierwszego w swojej sportowej karierze medalu Mistrzostw Polski!

Krajowy Turniej Badmintona w Jastrowiu

W sobotę na ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Młodzika Młodszego, które odbędą sie na zakończenie roku szkolnego, na Krajowy Turniej Badmintona w Jastrowiu wybrala się trójka zawodników UKS DWÓJKA BYTÓW.
Michalina Kurkowska
w singlu U13
w grze deblowej U13 w parze z Kamilą Sakowicz z UKS Kometka Jastrowie
Szymon Sylka
w singlu U13
w grze deblowej U13 w parze z Antonim Pohl z UKS Baranowo
Michał Ślepy
17-24 w singlu
4-6 w grze deblowej w parze z Oliwierem Wojciechowskim z LUKS Krokus Góralice

 

Medal Mistrzostw Polski Anny Dudy

Kolejny brąz Mistrzostw Polski Młodzieżowców U23. Plan minimum wykonany.

W dniach od 2.06.2023r. do 4.06.2023r. w Białymstoku odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów U19 i Młodzieżowców U23.  Klub z Bytowa reprezentowały dwie najbardziej utytułowane zawodniczki tj. Ania Duda i Laura Bujak w kat. Młodzieżowiec. Niestety nasz jedyny męski reprezentant w kat. juniorskiej, Paweł Szach, doznał bardzo poważnej kontuzji nogi i jest obecnie w trakcie rehabilitacji.

W Mistrzostwa Polski w badmintona, nasze reprezentantki corocznie zdobywały medale na tej imprezie, rok temu były to łącznie trzy medale, jeden Laury, brązowy i dwa Ani, srebrny i brązowy. W tym roku, losowanie pozornie nam dopisało i, mieliśmy spore apetyty na powtórkę medalową sprzed roku. Plany nasze, w tym roku zostały jednak, pokrzyżowane już w pierwszych pojedynkach mistrzostw. Laura Bujak zagrała w grach podwójnych, w deblu kobiet z Urszulą Trusińską z WWL Warszawa oraz w grze mieszanej z Szymonem Cybulskim z Politechniki Gdańska. W pierwszej rundzie gry podwójnej Laura otrzymała walkowera. W ćwierćfinale mistrzostw oraz pierwszym pojedynku deblowym na zawodach, Laura zmierzyła się i przegrała pojedynek z parą naturalizowanych Polek z Białorusi, późniejszymi Mistrzyniami Polski w tej kategorii, Anastazją Khomich/Ulyaną Volskayą w dwóch setach, do 13 i 11. Natomiast w grze mieszanej z Szymonem Cybulskim, zawodnikiem zamieszkującym na co dzień w Miastku, Laura odnotowała kolejną porażkę w dwóch setach do 10 i 19. Szkoda, bo w 2 secie widmo dalszej gry w trzecim secie wisiało na włosku a wtedy wszystko mogło się zdarzyć. W trakcie meczu widać było brak zgrania Laury w grach podwójnych, która na co dzień zamieszkuje i trenuje w Białymstoku.

Ania Duda natomiast liczyła w tym roku na dwa medale, jak przed rokiem, w singlu i deblu. Boisko jednak zweryfikowało jej marzenia dość szybko, gdyż już w grze pojedynczej Ania zmierzyła się z Jessicą Orzechowicz ze Spartakusa Niepołomice, z którą to dotychczasowy bilans jej gier singlowych „head to head” był 4-0, dla Ani. Tym razem jednak obecna kadrowiczka Polski nie dała Ani szans, która od początku źle weszła w ten mecz, może trochę zbyt pewnie i przegrała go w dwóch setach do 14 i 15. Ania to twarda zawodniczka, co nie wyszło w deblu musiało wyjść w deblu, jak mówiła. W grze podwójnej Ania zagrała wraz z Idą Wiśniewską z ABRM Warszawa, z którą na co dzień trenuje na hali na Ursynowie. I tak w pierwszym swym pojedynku w ćwierćfinale(w pierwszej rudzie wolny los), nasza zawodniczka trafiła na bardzo silną i długo już ze sobą grającą parą z Bierunia, Magda Kulska/Zuzia Parysz. Po trzysetowym, bardzo emocjonującym i pełnych zwrotów akcji meczu Ania z Idą wygrały ten pojedynek w trzech setach: 21-18, 18-21, 21-16. Tak więc, mając już brązowy medal Mistrzostw Polski w kieszeni, w meczu półfinałowym Ania wraz z Idą, zagrały z parą Paulina Hankiewicz ABRM Warszawa/ Karolina Szubert SKB Suwałki. W tym pojedynku po pierwszym secie wydawało się że nasza zawodniczka jest pozbawiona już sił i chęci do walki bo pierwszego seta przegraliśmy wyraźnie do 12. W drugim secie również nic zapowiadało zwycięstwa, gdyż prze niemal cały pojedynek prowadziły przeciwniczki. Dopiero od stanu 14:14 nasze zawodniczki odskoczyły na 3 punkty aby na koniec seta walczyć na przewagi od stanu 20:20. Ostatecznie w secie pełnym dramaturgii, upadków i licznych przerw to nasze zawodniczki wyszły zwycięsko, obroniły 2 lotki meczowe(!) i tracąc 4 lotki setowe (!), 26 do 24. W trzecim secie, również rozgorzała ostra walko o finał. Nasze zawodniczki doprowadziły do stanu 19:19 i zmarnowały dwie ostatnie, decydujące lotki meczu. W perspektywie tego półfinałowego meczu, szkoda było przegranego minimalnie 2 seta w ćwierćfinale, gdyż naszym zawodniczkom zabrakło odrobiny sił. Ania po meczu półfinałowym powiedziała, iż nie czuła już nóg i nie pamięta nawet końcówki meczu, gdyż w konsekwencji poprzedniego meczu deblowego, po prostu zabrakło jej już tzw. „prądu”. Szkoda, bo finał był blisko a może i nawet Mistrzostwo Polski, gdyż para, która z nami minimalnie wygrała, minimalnie przegrała pojedynek finałowy z „polskimi Białorusinkami” w trzech setach.

Teraz Ania planuje udział w Mistrzostwach Polski elity w Józefosławiu, które odbędą się w dniach 15-18.06.2023r., gdzie zagra w grze pojedynczej i podwójnej z Oliwią Sochą z Chojnika Jelenia Góra.

Ania Duda – gra pojedyncza – miejsce 5-8, gra podwójna z Ida Wiśniewska, miejsce 3-4

Laur Bujak – gra podwójna z Urszula Trusińska, 5-8, gra mieszana z Szymon Cybulski, 16-32

Wyniki Ania -   Player – Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców, Białystok, 2-4 czerwca 2023 | Polski Zwiazek Badmintona (tournamentsoftware.com)

Polski Zwiazek Badmintona – Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców, Białystok, 2-4 czerwca 2023 – Draws (tournamentsoftware.com)

Wyniki Laura – Player – Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców, Białystok, 2-4 czerwca 2023 | Polski Zwiazek Badmintona (tournamentsoftware.com)

Kolejny brąz Mistrzostw Polski Młodzieżowców U23

Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie w Słupsku

Najmłodsze talenty naszej szkoły wczoraj startowały na zawodach Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie w Słupsku i mogły odebrać medale, koszulki oraz autografy od Mistrzyni Olimpijskiej Małgorzaty Hołub – Kowalik, mistrzyni Europy Angeliki Cichockiej oraz rekordzisty Polski Tomasza Czubak. Awans do finału w Toruniu wywalczył Kajetan Brucki zajmując 1 miejsce w dwuboju 300 metrów i skok w dal. Ogromne gratulacje dla wszystkich startujących.

XXIX Nauczycielski Turniej Drużyn Mieszanych w Piłce Siatkowej im. Barbary Pliszki

W sobotę 20.05.2023r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się XXIX Nauczycielski Turniej Drużyn Mieszanych w Piłce Siatkowej im. Barbary Pliszki. 

W tym roku w turnieju brało udział się 7 drużyn: SP 2 Bytów (organizator turnieju), ZSP Bytów, SP 5 Bytów, ZSP Łodzierz, ZSOiT Miastko SP Niezabyszewo i SSP Niepoględzie.

Drużyna nauczycieli z naszej szkoły w składzie: Sebastian Brucki, Lucyna Brucka, Magdalena Micheńko – Fabiszewska, Celina Tryba, Cezary Kołakowski, Jacek Wiczkowski, Krzysztof Melchert, Marek Typa (nauczyciel SP1 Bytów), Łukasz Gliniecki (nauczyciel SP1 Bytów), Magdalena Jursza (pracownik administracji SP Pomysk Wielki)  zwyciężyła pokonując w finale ZSP w Bytowie.

Serdecznie gratulujemy!

Turniej foto

 

 

Mistrzostwa Powiatu Bytowskiego w Lekkoatletyce dzieci U12/U10

16 maja na stadionie MOSiR w Bytowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bytowskiego w Lekkoatletyce dzieci U12/U10. Oto wyniki osób reprezentujących naszą szkołę:
Skok w dal
I miejsce Barbara Brucka
II miejsce Antonina Wróbel
III miejsce Julia Wróbel
II miejsce Kajetan Brucki
III miejsce Krzysztof Rychter
Bieg na 60 metrów
I miejsce Karina Marciniak
Bieg na 300 metrów
I miejsce Barbara Brucka
I miejsce Kajetan Brucki
Pozostałym uczniom serdecznie gratulujemy za ambitną walkę i super wyniki. Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Cross Festival w Kołczygłowach.

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ostatnich zawodach z cyklu Cross Festival w Kołczygłowach. Na najwyższym stopniu podium stanęła Barbara Brucka. Serdecznie gratulujemy wszystkim startującym za super wyniki.

345905026_703719348425124_7255798090443032553_n 346799322_1038637110443544_4240966212937998832_n 346776763_3449546015333756_7750462896456429984_n345900886_1589568671541001_7902543105279731395_n 345905870_3492399301006034_734132386548193953_n346984193_769913141155505_8490769005645556582_n345898345_1173563396657264_8379886899478844211_n

 

Cross Festival w XXXII Biegu Orłów w Czarnej Dąbrówce

Dnia 3 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnych zawodach z cyklu Cross Festival w XXXII Biegu Orłów w Czarnej Dąbrówce. Ogromne gratulacje za super walkę i ambitną postawę dla Szymona Sylki, Szymona Węsierskiego i Tymona Dzienniak. Rodzicom dziękujemy za wsparcie i kibicowanie swoim dzieciom. Życzymy dalszych sukcesów sportowych.
344165711_786465342750788_8778514983351116025_n 344802889_654232713188485_1479245082942813025_n 344815463_3454763494793482_6153520106252587721_n344771136_3593748990910595_4685703876091117490_n 344555271_1021966568773021_2530980702319843283_n344852979_1350035345778459_1827457688527705800_n

 

 

Czwartki lekkoatletyczne

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnych zawodach z cyklu Czwartki lekkoatletyczne. Serdecznie gratulujemy wszystkim startującym za super wyniki pomimo trudnej pogody.

343419443_2813006212166337_6803213981315099357_n 343412961_617397233761943_8483258194445039867_n 343439315_1218740702112359_4089536967714180556_n 343418374_1972430799798859_8295895107525077758_n 343413712_995188748327531_4488871044103227070_n 342737247_919159869322518_3760201064174636852_n 343416590_1577997976029546_5543372427770405811_n 343623387_220036917328898_8151310429435768078_n 343657551_988164272350084_2988034224097448518_n 343415131_200253459469581_3953932097386517356_n343685234_256997926718699_1755109888130308648_n343171946_605208504878202_357797826989662922_n