Category: Sport

„Lekkoatletyka dla każdego”

Podsumowanie zajęć sportowych w ramach programu

„ Lekkoatletyka dla każdego”    

W szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie w okresie od 3 maja do 24 czerwca 2021 roku były prowadzone przez Panią Krystynę Gliszczyńską – Węsierską dodatkowe pozalekcyjne zajęcia sportowe dla klas I – IV w ramach Programu Lekkoatletyka dla każdego, finansowanego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu po 90 minut w dwóch grupach ćwiczebnych po 15 uczestników. Zajęcia sportowe były bezpłatne dla uczniów. Główne zadanie programu polegało na umożliwieniu podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej w formie zajęć sportowych.                                                                                        Wierzę, że dzięki temu programowi młodzi ludzie pokochają ruch, łatwiej dokonają wyboru tak zwanego „sportu całego życia”, a być może odkryją w sobie talent i pójdą w ślady największych mistrzów sportu. Każdy uczeń na koniec zajęć otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek od trenera. Wszystkim dzieciom bardzo dziękuję za systematyczność i dobry humor podczas zajęć. Rodzicom dziękuję za miłe słowo i dobre serce.

Życzę Państwu i Wam kochane dzieci udanych wakacji . Do zobaczenia już we wrześniu.

Krystyna Gliszczyńska – Węsierska

 

IMG-20210630-WA0009 IMG-20210630-WA0001 IMG-20210630-WA0002 IMG-20210630-WA0003 IMG-20210630-WA0005 IMG-20210630-WA0006 IMG-20210630-WA0007 IMG-20210630-WA0008

XXI Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym

W ostatnią niedzielę, 13 czerwca br. kilkoro uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXI Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym. Zawody zostały zorganizowane w Hali Widowisko Sportowej Torwar w Warszawie. Swoje umiejętności zaprezentowało 684 młodych karatekow z 51 klubów z całej Polski.

Wśród nich byli również : Tosia Szymczyk z klasy IIc, Agata Hoppe i Tina Szewel z klasy IIb, Maciek Chrzan z klasy IId, Laura Błyszczak z klasy IIId i Szymon Piechowski z klasy IVd.
Wyniki :
Tosia Szymczyk i Agata Hoppe – 3 miejsce ex aequo, kata indywidualne, 7 kyu grupa B.
Tosia Szymczyk, Agata Hoppe i Maciek Chrzan – 1 miejsce, kata drużynowe, 9-7 kyu, grupa A+B. Tym samym powtórzyli sukces sprzed roku w Lublinie  i potwierdzili swoją dominację w tej konkurencji.
Ogromne brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników biorących udział w zawodach.
Wszyscy zawodnicy trenują w Karate Klub Bytów u senseia Michała Gawrońskiego i senseia Roberta Kotza.
20210613_100318 20210613_114106 20210613_114149 IMG-20210613-WA0026 IMG-20210613-WA0035 IMG-20210613-WA0079

XXII Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie – Gniew 2021

XXII Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie – Gniew 2021

Bytowska „dwójka” najlepsza w województwie

 W dniu 08.06.2021 r. w Gniewie odbył się XXII Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2006 – 2007) w badmintonie. Do finału awansowało 6 szkół z całego województwa Pomorskiego, niestety jeden zespół nie stawił się na hali w Gniewie, była to szkoła z Gdańska. A więc do ostatecznej rywalizacji przystąpiło 5 zespołów. Rozegrano pojedynki każdy z każdym.

Powiat bytowski i miasto bytów reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie w składzie Wiktoria Skoneczna, Zofia Kiżewska wraz z trenerem Jerzym Saldat.

Zespoły pomiędzy sobą musiały stoczyć pojedynki w grze pojedynczej i podwójnej. Rywalizowano do trzech wygranych pojedynków.

Drużyna z bytowskiej „dwójki” pierwszy pojedynek wygrała z PSP Zelgoszcz 3:1, następnie pokonując SP z Janowa 3:0. W trzecim pojedynku spotkali się z gospodarzami turnieju z SP nr 2 w Gniewie wygrywając 3:1. Przed ostatnim pojedynkiem mając już pewne zwycięstwo w całym finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej, jakby zeszło z naszych dziewcząt powietrze, przegrywając z SP nr 3 Władysławowo 2:3.

Medale i puchar najlepszym szkołom wręczała Pani Urszula Górska (specjalista do spraw sportu w Wojewódzkim Szkolnym Związku Sportowym w Gdańsku).

Po dekoracji dziewczęta wraz z trenerem miały okazję zwiedzić okazały, tak samo, jak nasz bytowski Zamek Krzyżacki w Gniewie.

Ostateczna klasyfikacja

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Gniewie

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 we Władysławowie

IV miejsce – PSP Zelgoszcz

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Janowie

 

W dniu 16.06.2021 r. w Gdańsku odbędzie się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci (rocznik 2008 i młodsi), również nasz powiat bytowski i miasto Bytów będzie reprezentować Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie, czekamy również na medal – mówi Jerzy Saldat nauczyciel i trener bytowskich badmintonistów w SP 2 w Bytowie.

2 (9) 3 (8) 4 (5) 7 (1) 8 (1) 9 (2) 10 (3)

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w badmintonie – Chmielno

UKS „Dwójka” Bytów z 16 medalami

W dniu 06.06.2021 r. w Chmielnie koło Kartuz odbyły się na 12 kortach Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w badmintonie. Organizatorem mistrzostw był Pomorski Związek Badmintona oraz Pomorska Federacja Sportu w Gdańsku. Udział w mistrzostwach wzięło 62 zawodników z 8 klubów z całego województwa Pomorskiego. Wśród nich walkę o medale podjęło 18 zawodników z UKS Dwójka Bytów w 4 kategoriach wiekowych: „Żaki” U11, młodzik młodszy U13, Młodzik U15, junior młodszy U17 w grach pojedynczych oraz w dwóch kategoriach wiekowych w grach podwójnych. Do zdobycia było 42 kompletów medali. Bytowska „dwójka” zdobyła 16 medali wśród nich było 7 medali złotych, 2 srebrne i 7 brązowych.

Rozegrano razem 97 pojedynków.

W klasyfikacji medalowej bytowski klub badmintonowy okazał się najlepszy w województwie Pomorskim.

Multi medalistami okazali się Paweł Szach zdobywca 3 złotych medali, Magdalena Krüger (zdobyła 3 medale – złoty, srebrny i brązowy) oraz Kryspin Garski (zdobył 3 medale – złoty, srebrny i brązowy). Po dwa krążki zdobyli Aleksandra Treder (2 złote medale), Szymon Sylka (dwa medale brązowe) oraz Julia Fabiszewska (dwa medale 1 – srebrny i 1 – brązowy), po jednym krążku zawisło na szyi Michalinie Kurkowskiej, Sebastianowi Saldat (po złotym medalu), Zofii Kiżewskiej, Magdalenie Witak, Nataliii Kosmacińkiej, Zuzannie Masternak, Lenie Sabinie przypadły medale brązowe.

Dla najmłodszych zawodników było to zakończenie sezony badmintonowego 2020/2021, zaś dla juniorów młodszych Pawła Szacha i Sebastiana Saldat był to ostatni sprawdzian przed zbliżającą się Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży (Mistrzostwa Polski), które odbędą się w dniach od 27 do 30 czerwca br. w Piotrkowie Trybunalskim. Uważam, iż sprawdzian ten wypadł bardzo dobrze zarówno dla Pawła jak i Sebastiana. Paweł Szach zdobył trzy złote medale w grze pojedynczej, grze podwójnej z kolego klubowym Sebastianem Saldat i w grze mieszanej z Julią Bajerską z UKS Bursztyn Gdańsk. Natomiast Sebastian Saldat zdobył złoty krążek w grze podwójnej z Pawłem Szachem oraz czwarte miejsce w grze pojedynczej. Zaznaczyć trzeba, iż Sebastian Saldat grał dzień po szczepieniu i zapewne jego wynik w grze pojedynczej byłby lepszy, gdzie zapewne też by zdobył swój drugi medal w grze pojedynczej – komentuje trener Jerzy Saldat.

Na pochwałę zasługuje również Magdalena Krüger, która już w drugim swoim pojedynku w tym dniu doznała drobnej kontuzji skręcenia w kosce prawej stopy, ale mierząc się z bólem w kolejnych pojedynkach gry pojedynczej, podwójnej i mieszanej zdobyła dla klubu 3 medale (złoty, srebrny i brązowy) a to świadczy o bardzo dobrym charakterze badmintonistki, że walczyła do końca nawet z drobną kontuzją – mówi Jerzy Saldat.

Swoje ubiegłoroczne osiągnięcia z Mistrzostw Województwa Pomorskiego w grach pojedynczych obronili Paweł Szach i Kryspin Garski, pokazując tym samym, iż od dwóch sezonów są najlepszymi synglistami w województwie w swoich kategoriach wiekowych, zaś pozostali zawodnicy starają się swoje osiągnięcia poprawiać z mistrzostw z ubiegłego roku – podkreśla trener Jerzy Saldat.

Zapewne na duże wyróżnienie zasługuje zdobywczyni dwóch złotych medali Aleksandra Treder, która wygrała grę podwójną z klubową partnerką Magdaleną Krüger oraz zdobyła złoty medal w grze pojedynczej, gdzie w finale pokonała Martę Czajkę z UKS Bliza Władysławowo w trzech setach 18:21, 21:17 i 21:16.

Na pewno dla Michaliny Kurkowskiej był to kolejny turniej, który dowodzi, iż obecnie nie ma sobie równych w województwie w swojej kategorii wiekowej U11 (żaki) zwyciężając w grze pojedynczej wśród 8 zgłoszonych dziewcząt. Dla Szymona Sylki który zdobył dwa medale brązowe w grze pojedynczej U11 i w grze podwójnej z klubowym partnerem Kryspinem Garskim było dowodem, iż systematyczna praca na treningach przynosi efakty, gdyż Szymon trenuje dopiero od półtora roku badmintona – mówi klubowy trener.

Na pewno dla wszystkich zdobycie medalu było jakimś wyróżnieniem za swoją pracę zostawioną na treningach – komentuje trener bytowskich badmintonistów Jerzy Saldat.

Wyniki Mistrzostw Województwa Pomorskiego 2021

Kategoria Żaki U11

Gra pojedyncza dziewcząt

I miejsce – Michalina Kurkowska

III-IV miejsce – Lena Sabina

V-VI miejsce – Marcelina Pacyno i Ewa Bielawa

VII – VIII miejsce – Julita Lorek i Lena Lisińska

Gra pojedyncza chłopców

III- IV miejsce – Szymon Sylka

 

KategoriaMłodzik Młodszy U13

Gra pojedyncza dziewcząt

I miejsce – Aleksandra Treder

III-IV miejsce – Magdalena Krüger i Julia Fabiszewska

V – VI miejsce – Natalia Kosmacińska i Zuzanna Masternak

VII – VIII miejsce – Magdalena Witak

Gra pojedyncza chłopców

I miejsce – Kryspin Garski

 

Gra podwójna dziewcząt

I miejsce – Magdalena Krüger z Aleksandrą Treder

II miejsce – Natalia Kosmacińska z Julią Fabiszewską

III miejsce – Magdalena Witak z Zuzanną Masternak

Gra podwójna chłopców

III – IV miejsce – Szymon Sylka z Kryspinem Garskim

Gra mieszana

II miejsce – Magdalena Krüger z Kryspinem Garskim

IV miejsce – Michalina Kurkowska z Szymonem Sylką

 

Kategoria młodzik U15

Gra pojedyncza dziewcząt

IV -VI miejsce – Zofia Kiżewska

Gra pojedyncza chłopców

VII – IX miejsce – Jan Kurkowski

 

Kategoria junior młodszy U17

Gra pojedyncza chłopców

I miejsce – Paweł Szach

IV-V miejsce – Sebastian Saldat

 

Gra podwójna dziewcząt

III miejsce – Zofia Kiżewska z Martyną Pierzchlewicz KS Badminton Gdańsk

Gra podwójna Chłopców

I miejsce – Sebastian Saldat z Pawłem Szach

 

Gra mieszana

I miejsce – Paweł Szach z Julią Bajerska z UKS Bursztyn Gdańsk

1 2 3 4 5 6 IMG_20210606_170256394_HDR IMG_20210606_173020234 IMG_20210606_182325928 IMG_20210606_190109392

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie – Suchedniów 2021

Na Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie do Suchedniowa (woj. świętokrzyskie) w dniach 20- 23.05.2021 r., zakwalifikowało się 5 zawodników z UKS „Dwójka” Bytów. Wśród 170 zawodników z całej Polski uczestniczyli w zmaganiach na 4 kortach przez 4 dni. Turniej był rozgrywany systemem pucharowym a więc przegrany odpada z dalszej rywalizacji. Z województwa Pomorskiego uczestniczyło 8 zawodników z tego 5-cioro z bytowskiego klubu badmintonowego.

Bytowscy badmintoniści wystąpili w grze pojedynczej dziewcząt i chłopców, oraz w grze podwójnej dziewcząt oraz w grze mieszanej.

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie (1)

1 (6) 2 (8) 3 (7) 4 (4) 5 (1) 6 (3) a b c d e

 

Krajowy Turniej młodzików i młodzików młodszych w badmintonie

W Miastku odbył się w dniu 08 maja 2021 roku Krajowy Turniej w badmintona w dwóch kategoriach wiekowych młodzik i młodzik młodszy . Na 7 kortach odbyło się w ciągu 12 godzin aż 134 pojedynki w którym rywalizowało 86 zawodników z 4 województw oraz 14 klubów.

Wśród nich trener Jerzy Saldat zabrał 8 zawodników z UKS Dwójka Bytów. Tym razem trener bytowskiego klubu zabrał tylko zawodników w kategorii młodzik młodszy, gdyż w kategorii młodzik tydzień temu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski i już jakby nie było sensu jechać i zbierać punkty do klasyfikacji PZBad., które uprawniają do występu na Mistrzostwa Polski. Zaś dla młodzika młodszego był to ostatni turniej, gdzie można było jeszcze dozbierać jakieś punkty do klasyfikacji PZBad., gdyż za dwa tygodnie 20/23 maja br. odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Suchedniowie dla tej kategorii wiekowej.

Krajowy Turniej młodzików i młodzików młodszych w badmintonie

 

1 2 3 4 5 6 7 8

Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym

Dnia 24.04.2021 r. w hali pomocniczej Ergo Areny w Gdańsku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym. Wzięło w nich udział kilku uczniów z naszej szkoły, jak zwykle osiągając wysokie wyniki. Uczniowie ci to: Antosia Szymczyk klasa IIc, Agata Hoppe klasa IIb, Maciek Chrzan klasa IId, Tina Szewel klasa II b,  Laura Błyszczak klasa IIId oraz Szymon Piechowski z klasy IV d.
Zawody odbyły się w pełnym reżimie sanitarnym, bez udziału publiczności.

Wyniki:

Antosia Szymczyk – I miejsce w kata indywidualnym grupa B  i I miejsce w kata  drużynowym  grupa A+B

Agata Hoppe – II miejsce w kata indywidualnym grupa B  i I miejsce w kata drużynowym  grupa A+B

Maciek Chrzan – II miejsce w kata indywidualnym grupa B  i I miejsce w kata  drużynowym  grupa A+B

Tina Szewel – III miejsce w kata indywidualnym grupa B

Laura Błyszczak – II miejsce w kata indywidualnym grupa C

Szymon Piechowski -  kata indywidualne  grupa C i kata drużynowe grupa C + D – miejsce w środku stawki

Wszyscy uczniowie trenują w Karate Klub Bytów u senseia Michała Gawrońskiego i senseia Roberta Kotza.

Gratulujemy młodym adeptom karate wysokich wyników i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach .

 

177619729_2870354166628193_8956238599771025819_n 178043117_2870354109961532_4481448221883760355_n 178456264_2870354103294866_2471752273075015461_n 178577672_2870353996628210_7540476628029688874_n IMG-20210424-WA0055

Krajowy Turniej Młodzików oraz Młodzików Młodszych w Badmintonie

Badmintoniści z Dabew Team UKS Dwójka Bytów z trzema medalami

 W Sianowie w dniu 27 lutego 2021 r. odbył się Krajowy Turniej dla Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych zaliczany do punktacji Polskiego Związku Badmintona. wystartowało 93 zawodników z 14 klubów i 5 województw.

Trener bytowskich badmintonistów Jerzy Saldat zabrał jedynie na ten turniej młodzików i młodzików młodszych, gdyż juniorzy młodsi będą od 4 do 7 marca br. startować w Otwartych Grand Prix Polski w Sulęcinie (woj.lubuskie).

W gronie sześciu zawodników bytowskiego Dabew Team UKS „Dwójka” Bytów trzech zawodników mogło cieszyć się z medali (2 srebrne i jeden brązowy).

Krajowy Turniej Młodzików oraz Młodzików Młodszych w Badmintonie (1)

3 (4) IMG_20210227_093755674 IMG_20210227_102930559 IMG_20210227_204611592

Zwycięstwo w Judo

17.11.2020r. w czwartym ostatnim rzucie Słupskiej Szkolnej Ligi Judo z udziałem prawie 50 zawodników z roczników 2009-2021 z dobrej strony pokazali się reprezentanci Klubu Judo Pantera Bytów i Bytowskiego Klubu Sportów Walki. Kilkoro zawodników  bytowskich klubów to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie. Ich dobra postawa we wszystkich zawodach Słupskiej Szkolnej Ligi Judo zaowocowało zwycięstwem w kwalifikacji drużynowej cyklu.   Milan Tsyhanov jako jedyny uczestnik ligi wygrał wszystkie cztery turnieje.

IMG_20210217_095704 (1) -9163330629330987295

 

Przygotowania badmintonistów „Dwójki” do drugiej części sezonu 2020/2021

Przygotowania badmintonistów „Dwójki” do drugiej części sezonu 2020/2021

Czas wolny od nauki podczas ferii zimowych badmintoniści UKS „Dwójka” Bytów wykorzystują na zajęcia, aby dobrze przygotować się do drugiej części sezonu i zakończone Mistrzostwami Polski w różnych kategoriach wiekowych na wiosnę.

Jak mówi trener bytowskich badmintonistów Jerzy Saldat zawodnicy przygotowywali się na obozie dochodzeniowym w Bytowie oraz część zawodników na obozach sportowych w Człuchowie pod okiem trenerów kadry województwa Pomorskiego.

W pierwszym tygodniu trener Jerzy Saldat zorganizował dla swoich zawodników z bytowskiej „dwójki” obóz dochodzeniowy w Bytowie, gdzie zawodnicy pracowali nad wytrzymałością, siłą nóg i rąk oraz koordynacją całego ciała podpartymi ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Na tych zajęciach również doskonalili różnego rodzaju uderzenia w badmintonie.

Natomiast w drugim tygodniu 7 zawodników z Bytowa uczestniczyło na obozie w Człuchowie, gdzie wspólnie z zawodnikami z Miastka, Słupska i Gdyni.  Trenerzy kadry wojewódzkiej Łukasz Komar, Mateusz Dynak oraz Krystian Warcholak kładli głównie nacisk na doskonalenie techniki uderzeń lotek oraz na poruszanie się po boisku z dużą ilością lotek oraz na taktyce w grach podwójnych i mieszanych z elementami schematów uderzeń lotek podczas tych gier.

Pozostała część zawodników UKS Dwójka Bytów została w Bytowie i dalej uczestniczyła na zajęciach w hali sportowej SP 2 Bytów z trenerem Jerzy Saldat. Również trener bytowskich badmintonistów głównie skupił się na grze pojedynczej z wykorzystaniem ćwiczeń na dużą ilość oraz na technikę uderzeń lotek z każdej pozycji na boisku.

Na pewno miejscowi badmintoniści nie mogli narzekać na nudę podczas ferii zimowych i liczymy, że efekty tej pracy będzie widać już na najbliższych turniejach.

Mam nadzieję, że ten czas wolny podczas ferii zimowych był wykorzystany bardzo dobrze, aby w drugiej części sezonu zaprezentować się jak najlepiej i awansować do Mistrzostw Polski w największej ilości zawodników w różnych kategoriach i osiągnąć jak najlepsze wyniki i zdobyć kolejne medale Mistrzostw Polski dla naszego klubu i miasta oraz godnie promować i reklamować naszych sponsorów w Polsce. Liczę też, iż najmłodsi nasi badmintoniści zdobędę sporo medali w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego i zdobywać doświadczenia na różnego innego turniejach. A mamy sporą grupę utalentowanych zawodników młodego pokolenia  – mówi Jerzy Saldat trener badmintonistów bytowskich.

A już od 22 do 24 stycznia br. kilkoro zawodników bytowskich będzie uczestniczyło w turnieju z cyklu Grand Prix Polski dla juniorów młodszych i młodzików młodszych w Żyrakowie (województwo podkarpackie) – mówi trener Jerzy Saldat.

 

1      3 4     5