Category: Sport

Udane starty badmintonowych „żaków” z bytowskiej „dwójki”

W ciągu dwóch ostatnich tygodni udanie zaprezentowali się najmłodsze pokolenie badmintonistek z bytowskiej „dwójki” – Julia Fabiszewska i Ola Treder.

W dniu 06 października 2018 r. w Gdańsku odbył się turniej „Garnizon Cup”. W kategorii „żacy” U9 najlepiej spisała się Julia Fabiszewska, która pokonała wszystkie swoje rywalki i w finale pokonała zawodniczkę z Gdyni w dwóch setach 21:14 i 21:15. Niestety nie udało się stanąć na podium Oli Treder, która zagrała w kategorii „żaki”, ale w U13, gdzie musiała rywalizować z zawodniczkami o rok i dwa lata starszymi a w tym wieku taka różnica ma bardzo duże znaczenie. Choć nasza zawodniczka bardzo dzielnie walczyła to po jednej wygranej i dwóch porażkach uplasowała się na miejscu od 5 do 8.

Natomiast w dniu 13 października 2018 roku w Pucku został rozegrany turniej „Badminton Puck Cup”. Tam ponownie najlepszą zawodniczką w swojej kategorii do 9 lat okazała się Julia Fabiszewska. W grupie eliminacyjnej pokonała dwie rywalki i w finale pokonała Martę Czajkę z Pucka 20:22, 21:15 i 21:14.

Zaś czwartoklasistka Ola Treder uplasowała się w starszej kategorii klas IV – VI na 4 pozycji. W najbliższy weekend zawodnicy UKS „Dwójka” Bytów wybierają się na Mistrzostwa Województwa Pomorskiego do Stargardu Gdańskiego (20.X.2018)

 

 

Podsumowanie szkolnego współzawodnictwa sportowe

Dnia 27.09.2018 roku nasi uczniowie Oliwia Mudyń i Kacper Klafka wspólnie z p. Lucyną Brucką uczestniczyli w Kościerzynie w podsumowaniu szkolnego współzawodnictwa sportowego  za rok 2017/2018. Była to jednoczenie wojewódzka inauguracja sportowego roku szkolnego 2018/2019.

Było nam niezmiernie miło odebrać nagrodę za zajęcie 1 miejsca we szkolnym współzawodnictwie sportowym w województwie pomorskim za ubiegły rok.  W rywalizacji sklasyfikowano 442 szkoły z całego województwa pomorskiego. Poniżej pierwsza dziesiątka szkół:

  1. 1.       SP 2 Bytów –     324 pkt
  2. SP 6 Kwidzyn – 300 pkt
  3. SP 48 Gdynia – 287 pkt
  4. SP Czernin –      234 pkt
  5. SP 11 Tczew –   231 pkt
  6. SP 12 Gdańsk – 228 pkt
  7. SP 1 Człuchów – 227 pkt
  8. SP 2 Sztum  –    226 pkt
  9. SP Debrzno –    221 pkt
  10. SP 85 Gdańsk – 218,5 pkt

 

Za osiągnięty wynik nasza szkoła otrzymała voucher w kwocie 800 zł na zakup sprzętu sportowego. Wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do tego sukcesu serdecznie dziękujemy.

Młodzi badmintoniści z „dwójki” z sukcesami – 7 medali

W dniu 27maja 2018 r w Gdańsku odbyła się III edycja turnieju Shuttle Time. Od trzech lat w naszym województwie jak i w pięciu innych województwach jest prowadzony program Shuttle Time dla nauczycieli uczących w szkołach badmintona. W takim programie jest też Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie od 3 lat, gdzie prowadzi się zajęcia z badmintona pod okiem nauczyciela Jerzego Saldata. Jak mówi koordynator tego programu w naszym mieście Jerzy Saldat celem tego programu jest min. pomagać nauczycielom rozwijać umiejętności, wiedzę oraz daje im poczucie pewności w planowaniu i wdrażaniu bezpiecznych i radosnych lekcji badmintona oraz jest to program, który pokazuje nauczycielom jak uczyć badmintona w szkołach. Gdańsk jest, co roku gospodarzem w naszym województwie pomorskim turnieju Shuttle Time, gdzie dzieci mogą wykazać się swoimi zdobytymi umiejętnościami na zajęciach badmintonowych. Trener Jerzy Saldat zabrał do Gdańska 15 młodych badmintonistów, niestety ta ilość była by większa lecz jest to niestety okres Pierwszej Komunii Świętej w naszym mieście i niektórzy młodzi badmintoniści nie mogli uczestniczyć w tym turnieju. Zaś ci zawodnicy, co pojechali do Gdańska na pewno godnie reprezentowali nasze miasto i zdobywali swoje pierwsze sukcesy. Nasi młodzi badmintoniści zdobyli w sumie 7 medali (4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe krążki).

Najlepiej zaprezentowali się w grze pojedynczej Paweł Szach, który pokonał wszystkich swoich rywali w kategorii U14 (do 14 lat) i Karolina Brzozecka w kategorii U14 również nie miała problemów z pokonaniem wszystkich swoich rywalek oraz Julia Fabiszewska w kategorii U10,  która zajęła także I miejsce. Na podium w grze pojedynczej jeszcze uplasowali się Kryspin Garski (II miejsce) przegrał jedynie z zawodnikiem z Miastka oraz na trzecim miejscu uplasowały się Zofia Kiżewska (U10) i Wiktoria Skoneczna w kategorii U12.

Natomiast w grze podwójnej jedynie na podium, ale za to na najwyższym stopniu (I miejsce) stanęli w kategorii U14 Sebastian Saldat z Pawłem Szachem. Inne pary w grze podwójnej uplasowały się tuż za podium.

Dziękuję wszystkim moim zawodnikom, którzy wystąpili w Gdańsku za zostawione wszystkie swoje poty na kortach badmintonowych i mimo przegranych pojedynków u niektórych było widać, że gra w badmintona sprawia im wielką radość – mówi Jerzy Saldat.

Uważam, że takie turnieje dla najmłodszych badmintonistów są wspaniała nauką na przyszłość, gdyż nie tylko sukcesy cieszą, ale porażki mobilizują do większego wkładu sił na treningach, aby być lepszym w następnym turnieju. – mówi Jerzy Saldat.

Następnym turniejem dla dzieci, gdzie będą mogły powalczyć o jak najlepsze miejsca będzie turniej zorganizowany po raz trzeci w naszym mieście już 10 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 pod nazwą Turnieju Rodzinnego „Badminton łączy pokolenia”, na który zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą pograć i przypomnieć sobie grę w badmintona do hali sportowej przy szkole (kontakt z organizatorem Jerzy Saldat 668 38 99 28).

 

 

Finały wojewódzkie turnieju „Z podwórka na stadion”

Dnia 16 kwietnia 2018 roku odbyły się finały wojewódzkie dzieci z rocznika 2006 /2007  turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-12, a stawką był wyjazd do Warszawy na finał Ogólnopolski, było to trzecie z rzędu, a zarazem ostatnie podejście naszego zespołu. W turnieju wzięło udział 20 mistrzów powiatowych z województwa pomorskiego, po rejestracji drużyn i losowaniu grup, nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju, a po nim mecze grupowe. Zajmując pierwsze miejsce w grupie awansowaliśmy do ćwierćfinałów.

U2 Bytów – SP Sierakowice 6:1 (1:1)

w Dniu 17 kwietnia drużyna z rocznika 2008 zdobyła 3 miejsce w województwie pomorskim.

Otwarte Mistrzostwa Gdańska w badmintonie

W Gdańsku w dniu 11 marca br. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gdańska w badmintonie. W hali Politechniki Gdańskiej przyjechali z województwa Pomorskiego zawodnicy w kategoriach od tych najmłodszych, aż do weteranów. Pojedynki rozgrywane były od samego rana do wieczora na 6 kortach.

Wśród uczestników znalazło się czworo zawodników z UKS „Dwójka” Bytów, którzy wybrali się wspólnie z rodzicami na ten turniej.

W kategorii do lat 11 wystartowała Julia Fabiszewska (9 lat) i Aleksandra Treder (10 lat). W gronie 16 zawodniczek w swojej grupie eliminacyjnej zarówno Ola jak i Julia wygrały po dwa pojedynki awansują do najlepszej piątki w turnieju. Niestety o wejście do półfinału Ola minimalnie przegrała z zawodniczką z Gdyni, tym samym zajmując V miejsce w turnieju. Natomiast Julia Fabiszewska bezpośrednio awansowała do półfinału, w którym pokonała swoja rywalkę z Gdańska w dwóch setach awansując do finału. W finale spotkała się o rok starsza koleżanką Anią Lange ze Słupska i minimalnie przegrywając pojedynek w dwóch setach 21:23 (set na przewagi) i 17:21. Zajmują II miejsce w turnieju.

W kategorii U15 (do 15 lat) Paweł Szach w stawce 15 zawodników bezproblemów wygrał swoja grupę eliminacyjną, następnie w półfinale pokonał kolejnego rywala w dwóch setach zaś w finale stoczył bardzo zacięty bój z Bartłomiejem Butkusem z Gdańska w dwóch setach 23:21 (set na przewagi) i 21:15, zajmując ostatecznie II pozycję w turnieju.

W kategorii do lat 19 żadnych problemów nie miała z pokonaniem trzech rywalek Ola Sieprawska wygrywając turniej w swojej kategorii bez straty nawet seta.

Bardzo się cieszę, iż młodzi moi badmintoniści tacy jak np. Julia Fabiszewska i Ola Treder robią spore postępy w grze i ogrywają się w takich turniejach – mówi trener bytowskich badmintonistów Jerzy Saldat

Wyniki zawodników UKS „Dwójka” Bytów

Kategoria U11

II miejsce – Julia Fabiszewska

V miejsce – Aleksandra Treder

Kategoria U15

II miejsce – Paweł Szach

Kategoria U19

I miejsce – Ola Sieprawska

Na zdjęciu Julka Fabiszewska na drugim miejscu w turnieju

Julia Fabiszewska Gdańsk 2018

Medalowa „Dwójka” Bytów

Badminton – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego

Medalowa „Dwójka” Bytów

W dniu 09.12.2017 r. w hali sportowej IV liceum Ogólnokształcącego w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Województwa w badmintonie dla kategorii młodzik młodszy, młodzik i junior młodszy. W mistrzostwach uczestniczyło 58 zawodników min. z Miastka, Słupska, Gdańska, Gdyni i Bytowa. a więc z największych ośrodków badmintonowych w województwie pomorskim.

Trener Jerzy Saldat zabrał na te mistrzostwa zawodników już doświadczonych jak i tych, którzy dopiero swoje pierwsze kroki stawiają na boisku badmintonowym (Julka Fabiszewska rocznik 2009 i Kryspin Garski rocznik 2008). Na te mistrzostwa nie mogły pojechać dwie juniorki młodsze Anna Duda jak i Laura Bujak, które w tym czasie startowały w I lidze badmintona w Białymstoku.

Wszyscy zawodnicy bardzo dobrze zaprezentowali się na parkiecie hali w Słupsku.

Ekipa UKS „Dwójki” Bytów zdobyła w sumie 10 medali (4 złote, 1 srebrny i 5 brązowych). Na najwyższym stopniu podium stanęli w grze pojedynczej juniorka młodsza Ola Sieprawska i młodziczka Weronika Niklas, zaś w grze podwójnej Karolina Brzozecka z Kornelią Treder ora z para młodzików Paweł Szach z Błażejem Lange z MKB Lednik Miastko. Srebrny krążek zdobyła w grze pojedynczej młodziczek młodszych Karolina Brzozecka. Na najniższym podium stanęli w grze pojedynczej, młodzików młodszych Kornelia Treder, Sebastian Saldat i Kryspin Garski oraz młodzików Paweł Szach. Zaś w grze podwójnej piąty brązowy krążek dla bytowskiego klubu zdobyli: para młodziczek młodszych Wiktoria Skoneczna z Dominiką Parzątką Lipińską.

Bardzo cieszą wszystkie medale, zwłaszcza tych najmłodszych badmintonistów. Natomiast dla juniorek młodszych i młodzików był to dobry start przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się za tydzień w Lubinie. Na Mistrzostwa Polski do Lubina trener Jerzy Saldat zabiera 6 zawodników.

W klasyfikacji medalowej w Mistrzostw Województwa Pomorskiego nasz klub uplasował się na I miejscu.

Wyniki Mistrzostw Województwa Pomorskiego

Kategoria młodzik młodszy

Gra pojedyncza dziewcząt

 II miejsce – Karolina Brzozecka

III miejsce – Kornelia Treder

IV – VI miejsce – Julia Fabiszewska

VII – IX miejsce – Wiktoria Skoneczna i Dominika Parzątka Lipińska

Gra pojedyncza chłopców

 III/IV miejsce – Sebastian Saldat i Kryspin Garski

Gra podwójna dziewcząt

 I miejsce – Karolina Brzozecka z Kornelia Treder

III miejsce – Wiktoria Skoneczna z Dominika Parzątka Lipieńska

Kategoria młodzik

Gra pojedyncza dziewcząt

 I miejsce – Weronika Niklas

Gra pojedyncza chłopców

 III miejsce – Paweł Szach

Gra podwójna chłopców

 I miejsce - Paweł Szach z Błażejem Lange MKB Lednik Miastko

Kategoria juniorek młodszych

Gra pojedyncza dziewcząt

 I miejsce – Ola Sieprawska

Na zdjęciu Paweł Szach (w zielonej koszulce) w grze podwójnej z partnerem z Miastka Błażejem Lange oraz na I miejscu podium młodziczka Weronika Niklas

20171209_150858 20171209_151151 3-1 4

Badminton – Turniej II edycji Shuttle Time „Badminton u wybrzeża Bałtyku”

Młode pokolenie „dwójki” atakuje

II edycja programu badmintonowego Shuttle Time w województwie pomorskim odbył się w Gdańsku 02.12.2017 r. turniej finałowy pod nazwą „Badminton u wybrzeża Bałtyku”.

Turniej zorganizowany przez Pomorska Federację Sportu w Gdański i Pana Krzysztofa Englandera oraz Pomorski Okręgowy Związek Badmintona.

W gronie 75 zawodników i zawodniczek z całego województwa uczestniczyła najliczniejsza w tym gronie ekipa z UKS „Dwójki” Bytów licząca 14 zawodników. Trener bytowskich zawodników Jerzy Saldat zabrał najmłodsze pokolenie zawodników, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na boisku badmintonowym oraz tych zawodników, którzy już mają kilka startów na swoim koncie w takich turniejach.

Jak mówi trener Jerzy Saldat celem głównym jego zawodników było sprawdzenie się z innym zawodnikami w województwie, aby zobaczyć na jakim jesteśmy poziomie w województwie w szkoleniu młodzieży. Młode pokolenie badmintonistów z Bytowa walczyło bardzo dzielnie i na dodatek z sukcesami zdobywając w sumie 13 medali w tym 4 złote, 3 srebrne i 6 brązowych krążków, co zapewne bardzo cieszy trenera i samych zawodników. Zawodnicy grali w grach pojedynczych i podwójnych. Złote krążki zdobyli w grze pojedynczej Julia Fabiszewska (kategoria U8), Sebastian Saldat (U12), Karolina Brzozecka (U12) i w grze podwójnej Kornelia Treder z Karoliną Brzozecką (U12).

Można powiedzieć, że bytowscy badmintoniści są odpowiednio szkoleni i nie odstają a wręcz pokazują swoje umiejętności na bardzo dobrym poziomie. I na pewno taki turniej dla niektórych zawodników „dwójki” będzie mobilizacją do jeszcze większego wysiłku na treningu, aby pokazać się w następnych starcie jeszcze lepiej.

Medaliści turnieju z UKS „Dwójki” Bytów

Kategoria U8 (rocznik 2009 i młodsi)

I miejsce – Julia Fabiszewska

Kategoria U10 (rocznik 2008 – 2007)

Dziewczęta

II miejsce – Mariia Brechko

III – IV miejsce – Aleksandra Treder i Zofia Kiżewska

Chłopcy

III miejsce – Filip Bujak

Gra podwójna

III – IV miejsce – Mariia Brechko z Agatą Soldatke

Kategoria U12 (rocznik 2005 – 2006)

Dziewczęta

I miejsce – Karolina Brzozecka

II miejsce – Kornelia Treder

III – IV miejsce – Wiktoria Skoneczna

Chłopcy

I miejsce – Sebastian Saldat

III – IV miejsce – Jan Kurkowski

Gra podwójna

I miejsce – Kornelia Treder z Karoliną Brzozecką

II miejsce – Wiktoria Skoneczna z Julią Fabiszewską

Na zdjęciu zbiorowym

Brawo! Brawo!, Brawo! Ekipa UKS „Dwójka” Bytów z medalami i dyplomami.

 

20171202_100648 20171202_165828 20171202_170111 20171202_170357 20171202_170736 20171202_171134 20171202_172247

XLVI WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA DZIECI W BADMINTONIE – GNIEW

XLVI WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA DZIECI W BADMINTONIE – GNIEW

DZIEWCZĘTA Z „DWÓJKI” BYTÓW NAJLEPSZE

Po eliminacjach gminnych, powiatowych i półfinałach wojewódzkich czas na występ w finale wojewódzkim XLVI Igrzysk Dzieci w drużynowym badmintonie, które odbyły się w Gniewie w dniu 10 listopada 2017 r.

Na finały wojewódzkie awansowali min. dziewczęta z Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie oraz po raz pierwszy w historii szkoły na ten szczebel rozgrywek awansowali chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie.

Dla chłopców z bytowskiej „piątki” był to debiut w tej imprezie. Niestety jak było widać, aby liczyć się w tych rozgrywkach drużynowych trzeba mieć przynajmniej dwóch równorzędnych dobrych badmintonistów. W zespole Szkoły Podstawowej nr 5 z Bytowa wystąpił niestety tylko jeden doświadczony zawodnik Sebastian Saldat, któremu partnerował o dwa lata młodszy Filip Bujak, którego niestety „zjadła” trema. S. Saldat wygrał wszystkie swoje pojedynki pojedyncze a F. Bujak wszystkie przegrał, co dało im 6 pozycję w finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci. Na pewno jest to też spory sukces, że uczniowie „piątki” z Bytowa wystąpili po raz pierwszy w finale wojewódzkim.

Zaś dziewczęta z bytowskiej „dwójki” pod opieką Jerzego Saldat były przed turniejem zaliczane do faworytek tegoż finału. Gdyż w ostatnich pięciu lat wygrywały finały wojewódzkie a nawet zdobywały 4 – krotnie medale Mistrzostw Polski Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych.

W swojej grupie eliminacyjnej dziewczęta pokonały przeciwniczki ze Szkoły Podstawowej w Zelgoszczy oraz z Janowa. W tych dwóch pojedynkach nasze dziewczęta nie straciły nawet seta. Te dwa zwycięstwa dały prawo gry w finale, gdzie spotkały się z najlepszym zespołem z grupy drugiej Szkołą Podstawową w Gniewie.

Pojedynek zaplanowany był na pięć spotkań 4 pojedynki w grze pojedynczej i jeden w grze podwójnej. W pierwszym pojedynku niestety nasza zawodniczka Kornelia Treder przegrała w trzech setach 1:2. Natomiast w drugim pojedynku bytowianka Karolina Brzozecka pokonała rywalkę z Gniewu w dwóch setach 2:0 i stan pojedynku był 1 do 1. trzeci pojedynek to gra podwójna i tu pojedynek był bardzo wyrównany, który toczył się w trzech setach i zakończony zwycięstwem bytowianek z SP 2 Bytów. Dwa kolejne pojedynki w grze pojedynczej były toczone równocześnie na dwóch kortach. Zarówno Kornelia jak i Karolina nie dały już szans rywalką gospodarzy wygrywając swoje pojedynki i cały pojedynek pomiędzy SP 2 Bytów a SP Gniew 4:1. Zajmując I miejsce, które gwarantuje udział w maju 2018 roku w Finale Mistrzostw Polski Igrzysk Dzieci w Głubczycach pod czeską granicą.

Wyniki finału XLIV Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w drużynowym badmintonie

I miejsce dziewcząt Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie (Karolina Brzozecka, Kornelia Treder, Wiktoria Skoneczna i Dominika Parzątka Lipińska)

VI miejsce chłopców Szkoła Podstawowa nr 5 w Bytowie (Sebastian Saldat, Filip Bujak)

20171110_145202 20171110_143847 20171110_144702 20171110_145009 20171110_145134

 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzków woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz Otwarte Mistrzostwa dla dzieci i żaków w Pucku

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzków woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz Otwarte Mistrzostwa dla dzieci i żaków w Pucku

Cztery medale dla UKS „dwójki” Bytów

W dniu 30 września 2017 roku w Pucku odbyły się jednocześnie dwie imprezy badmintonowe na 9 kortach – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzków woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz Otwarte Mistrzostwa dla dzieci i żaków.

Do Pucka wraz z trenerem Jerzym Saldat wybrała się skromna reprezentacja „dwójki” Bytów (względy finansowe klubu) sześcioosobowa reprezentacja. Ale jak się później okazało reprezentancji Bytowa zdobyła 4 medale.

Otwarte Mistrzostwa dla dzieci i żaków

W kategorii dzieci (rocznik 2009 – 2010) wystąpiła Julia Fabiszewska, która w gronie 10 zawodników nie miała sobie równych na boisku badmintonowym w Pucku. W swojej grupie eliminacyjnej wygrała 3 pojedynki docierając do finału gdzie spotkała się z zawodniczką z Gdyni Karoliną Pniewską pokonując ją w pierwszym secie na przewagi 22:20 zaś w drugim secie swój styl gry narzuciła nasza bytowianka i pewnie wyrywając drugiego seta 21:4 i cały finałowy pojedynek.

Julia jest obiecującą zawodniczką na przyszłość i jeżeli będzie dalej robiła postępy i tak się przykładała do treningów jak dotychczas to będzie odnosiła duże sukcesy – mówi trener Jerzy Saldat.

W gronie żaków (rocznik 2008 – 2007) wystąpił Kryspin Garski. Niestety w gronie 9 zawodników Kryspin uplasował się na V miejscu.

Kryspinowi niestety zabrakło nieco umiejętności i ogrania badmintonowego oraz warunków fizycznych. Na pewno nie zabrakło Kryspinowi zaangażowania i woli walki do końca – podkreśla klubowy trener Jerzy Saldat

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzków woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego

W Pucku podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików  województw pomorskiego i kujawsko – pomorskiego zawodniczy walczyli w kategorii młodzików (roczniki 2002 – 2005) o punkty do współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

Nasza skromna reprezentacja 4 zawodników w tym dwójka Karolina Brzozecka i Sebastian Saldat byli najmłodszymi uczestnikami (rocznik 2005) tego turnieju.

Przed wyjazdem liczyliśmy na ewentualnie 4 – 5 pkt. do współzawodnictwa dzieci i młodzieży – mówi Jerzy Saldat.

Już w pierwszym pojedynku, gdzie stawką był awans do „ósemki” w grze mieszanej i zdobycie przynajmniej 1 pkt. Sebastian Saldat wraz z Karoliną Brzozecką zrobili wielką niespodziankę pokonując o 3 lata starszą parę z MLKS Solec Kujawski w trzech setach 18:21, 26:24 (rywale już prowadzili 15:20, ale bardzo dobra i konsekwentna gra naszej pary pozwoliła najpierw wyrównać 20:20 i później wygrać na przewagi drugiego seta) i trzeciego seta wygrać 21:18.

Na tym młodzi badmintoniści Jerzego Saldata nie chcieli tego dnia przestać i w następnej rundzie gdzie stawką był półfinał i już gwarantowany medal zagrali z inną parą z Solca Kujawskiego (tym razem starszych o dwa lata) pokonując ich w dwóch setach 21:19 i 21:14.

W półfinale niestety trafili na drugą parę z Bytowa Weronikę Niklas i Pawła Szach i tu już odegrało wielkie doświadczenie drugiej pary z Bytowa Weroniki i Pawła wygrywając 21:11, 21:14. Tym samym Paweł i Weronika awansowali do finału, w którym pokonali w trzech seta parę z Gdańska 18:21, 21:18 i 21:15 zdobywając złoty medal i 3 pkt. dla naszego klubu.

Natomiast nasza para Sebastian Saldat i Karolina Brzozecka tego dnia zrobili wielka radość sobie jak i trenerowi oraz zdziwienie innych zawodników i trenerów zdobywając brązowy medal i 1 pkt. dla klubu – komentuje Jerzy Saldat

W grze pojedynczej zarówno Sebastian Saldat jak i Karolina Brzozecka nie zdołali wygrac pojedynku i zostali sklasyfikowani poza ósemką turnieju.

Natomiast Paweł Szach w pierwszej rundzie pokonał rywala z Gdyni w dwóch setach i w następnej rundzie przegrał z zawodnikiem z Gdańska Bartkiem Butkusem (zwycięzcą całego turnieju) w trzech bardzo wyrównanych setach 18:21, 21:16 i 19:21.

Natomiast nasza najstarsza zawodniczka w tym turnieju Weronika Niklas (rocznik 2003) pokonała w grze pojedynczej 3 rywalki, aby w finale spotkać się z Joanną Kosarzycką z MKB Lednik Miastko i po walce trwającej prawie 40 minut minimalnie przegrać złoty medal 19:22 i 21:23.

Ale zarówno Weronikę jak i trenera cieszy też srebrny krążek w tych mistrzostwach – mówi Jerzy Saldat.

 

W tych mistrzostwach zdobyliśmy:

1 złoty medal (Weronika Niklas i Paweł Szach – gra mieszana)

1 srebrny medal (Weronika Niklas – gra pojedyncza)

1 medal brązowy (Karolina Brzozecka i Sebastian Saldat – gra mieszana)

W klasyfikacji klubowej nasz klub UKS „Dwójka” Bytów uplasował się na czwartym miejscu z dorobkiem 7 pkt. do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

I miejsce – MLKS Solec Kujawski – 14 pkt (14 zawodników)

II miejsce – UKS Bursztyn Gdańsk – 13 pkt (9 zawodników)

III miejsce – MKB Lednik Miastko – 11 pkt. (4 zawodników)

IV miejsce – UKS Dwójka Bytów – 7 pkt (4 zawodników)

V miejsce – KS Badminton School Gdynia – 4 pkt (6 zawodników)

VI miejsce – bez klubu – 1 pkt. (2 zawodników)

I miejsce Julia Fabiszewska Julia Fabiszewska Weronika Niklas i Paweł Szach medalowa czwórka Sebastian, Karolina Weronika Paweł Kryspin i Julia Kryspin Garski i Julia fabiszewska

 

IV Nocny Turniej Amatorów w badmintona w Bytowie

IV Nocny Turniej Amatorów w badmintona w Bytowie

Badmintonowy maraton

W Bytowie 02/03.06.2017 r. w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 odbył się po raz czwarty nocny turniej dla amatorów badmintona, jego organizatorem był miejscowy klub UKS „Dwójka” Bytów.

Turniej z roku na rok ma coraz więcej zwolenników nocnego grania w badmintona – mówi prezes i trener klubu badmintonowego w Bytowie Jerzy Saldat. W tym roku wystartowało 19 zawodników i 4 zawodniczki. Tak jak w roku ubiegłym tak i w tym roku również swoją obecność na turnieju zaszczycili zawodnicy z zaprzyjaźnionego klubu z Berlina (4 osoby).

Rozegrano 74 pojedynków na 4 kortach w ciągu 9 godzin. Należy podkreślić, iż jeden pojedynek trwał średnio od 20 do 25 minut a turniej rozpoczął się o godzinie 19,00 a skończył o 4,30 nad ranem. Każdy z uczestników rozegrał 8 lub 9 pojedynków. Pojedynki były bardzo wyrównane i bardzo często pojedynki były trzy setowe – komentuje Jerzy Saldat. Jak tylko nadarzyła się jakaś przerwa między pojedynkami zawodnicy odpoczywali na regenerację sił przed następnym pojedynkiem leżąc na materacach i często zdarzały się zawodnikom mała drzemka – mówi jeden z uczestników.

Jak mówi organizator było trzech zawodników w tym turnieju Krzysztof Sławski (starostwo powiatowe), Tomasz Piekarski (trener klubu tenisowego) jak i Zbigniew Kraszewski (lekkoatletyka – Talex Borzytuchom), którzy w niedzielę (4.06.br.) pobiegli półmaraton „Gochów”.

Wśród kobiet wygrała Magdalena Tetłak (Gdańsk – Bytów), która w finałowym pojedynku pokonała Agatę Raj (Berlin, ubiegłoroczną triumfatorkę tegoż turnieju). O miejsce na podium walczyły Anna Treder (Bytów) z Magdaleną Kowarską (Berlin). Pojedynek na swoją korzyść wygrała bytowianka Anna Treder w setach 2:0.

W kategorii mężczyzn bardzo dużo pojedynków kończyło się dopiero w trzech setach (było 21 takich pojedynków).

Do najlepszej „czwórki” w turnieju awansowali Wojciech Witak (prezes firmy SI Metal – fundator statuetek w kształcie lotki), Andrzej Żarski, Marek Stoltman i Marek Gliniecki (najstarszy uczestnik turnieju), którzy rozegrali ze sobą każdy z każdym pojedynki. O pierwsze miejsce decydował pojedynek pomiędzy Markiem Stoltmanem a Wojciechem Witakiem. Wygrał Marek Stoltman w dwóch setach 2:0 (21:10, 21:17). Zaś o trzecie miejsce pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnął Marek Gliniecki zwyciężając Andrzeja Żarskiego 2:1 (18:21, 21:14 i 23:21).

Pozostali zawodnicy również toczyli pasjonujące pojedynki o kolejne miejsca: Zbigniew Kraszewski (V miejsce), Fabian Wirkus (VI miejsce), Tomasz Piekarski (VII miejsce), Dariusz Hawryśko (VIII miejsce), Stanisław Duda (IX miejsce). Następne miejsca zajęli: Timmi Steffen (Berlin), Jacek Sieprawski, Mirosław Matuszyński, Adam Cesak, Krzysztof Sławski, Dominik Lalik, Krzysztof Piankowski, Krzysztof Treder, Zbigniew Sobisz, Michał Raj.

Jak mówili uczestnicy turnieju i organizator nie tylko wynik na korcie był najważniejszy a dobra zabawa, promocja badmintona i pokazanie, iż w każdym wieku można uprawiać badmintona. Całemu turniejowi przyglądali się i kibicowali oraz pomagali regenerować siły zawodnikom ich żony, mężowie i przyjaciele, którzy licznie przybyli na ten turniej i oglądali pojedynki do samego końca.

Również gry amatorów oglądały zawodniczki UKS „Dwójki” Bytów min. Anna Duda i Laura Bujak (medalistki Mistrzostw Polski i reprezentantki Kadry Narodowej Polski), mówiąc, iż bardzo fajnie, że organizowany jest taki turniej dla takich ludzi w naszym mieście oraz super, że nasz trener Jerzy Saldat organizuje dla amatorów badmintona zajęcia w każdy czwartek, aby mogli utrzymać swoją sprawność fizyczną i doskonalić umiejętności badmintonowi. Dodając, że poziom z roku na rok tych amatorów podnosi się coraz bardziej i pogratulować im tylko za ich kondycję fizyczną, jaką zostawiają na boisku – mówią Ania i Laura.

 

Organizator Jerzy Saldat wspólnie ze wszystkimi tegorocznymi zawodnikami turnieju już teraz zapraszają na następny turniej i zajęcia badmintonowi (w każdy czwartek (od października 2017 r.)

18836870_1170025976434938_1960708995822286457_o 18839759_1170026106434925_7256484674407382938_o DSC04602 DSC04807