Category: Sport

Krajowy Turniej w badmintona w Miastku

W rozegranym Krajowym Turnieju w badmintona w Miastku w dniu 16 października 2021 r. o punkty do klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona  dla zawodników w trzech kategoriach junior młodszy, młodzik i młodzik młodszy przyjechało 75 graczy, którzy rozegrali 122 pojedynków na 7 kortach. Wśród nich była 8 osobowa reprezentacja badmintonistów z UKS Dwójka Bytów. Bytowiacy zdobyli 4 medale (3 srebrne i 1 brązowy).

Najliczniejszą grupę startujących zawodników w Miastku była kategoria młodzik młodszy w grze pojedynczej dziewcząt i chłopców gdzie wystąpiło po 19 zawodników z różnych klubów i województw. Również w grze pojedynczej ale w kategorii młodzik dziewcząt wystartowało 17 zawodniczek.
W kategorii U13 (młodzik młodszy) w grze pojedynczej wystąpiła nasza obecnie najmłodsza i najbardziej utalentowana zawodniczka Michalina Kurkowska, która w tym sezonie musi grać o rok i dwa lata starszymi zawodniczkami w tej kategorii. W swojej grupie eliminacyjnej pokonała wszystkie 3 rywalki w ćwierćfinale spotkała się z Matylda Woźniak z UKS Kometa Sianów. W pierwszym secie gdzie nasza bytowianka już prowadziła 19:15 momentalnie stanęła w miejscu i nic jej nie wychodziło i ostatecznie przegrała seta na przewagi 20:22 w drugim secie dały o sobie trochę nerwy i zdenerwowanie przegranym pierwszym secie i drugi również rywalka z Sianowa wygrała seta 21:15 i awansowała do półfinału, zaś Michalina musiała zadowolić się miejscem 5-6. Szkoda bo była szansa jak mówi tata Michaliny oglądając ten pojedynek. W tej samej kategorii wiekowej ale wśród chłopców wystartowali dwóch bytowiaków Szymon Sylka i Michał Ślepy dla którego był to pierwszy turniej punktowany do rankingu PZBad. W tej kategorii chłopców czyli młodzików młodszych zostali rozlosowani do 6 grup (5 grup trzyosobowe i 1 grupa 4 osobowa). Michał Ślepy niestety swój pierwszy pojedynek przegrał z rozstawionym z nr 2 w tym turnieju Hubertem Gruba z Miastka 7:21 i 10:21, zaś w drugim pojedynku minimalnie przegrał z Stanisławem Gregorkiem dwukrotnie do 19. Natomiast Szymon Sylka trafił do grupy 6 gdzie było 4 zawodników. Niestety przegrały swoje dwa pojedynki i jeden wygrał, co dało mu tak, jak i Michałowi Ślepemu miejsca w przedziale od 13-18.
Młodzikom młodszym dużo lepiej poszło w grach podwójnych. Michalina Kurkowska zagrała w grze podwójnej wspólnie z Martą Czajka z UKS Bluza Władysławowo, wygrywając trzy pojedynki co dało im awans do finału a tam niestety przegrali z parą Natalia Banasik i Aleksandra Wróblewską z Lipian w dwóch setach 15:21 i 19:21 tym samym zdobyli srebrny medal. Drugi srebrny medal zdobył dla bytowskiego klubu Szymon Sylka w grze mieszanej grając wspólnie z Aleksandrą Wróblewską z Lipian wygrywając trzy pojedynki w grupie dochodząc do finału a tam niestety przegrali z wyżej notowana parą z UKS Bliza Władysławowo Martą Czajką i Adamem Fikus w dwóch setach do 10 i 13.
W grze mieszanej Michalina Kurkowska zagrała z Miłoszem Cyranowskim z KS Badminton Scholl Gdynia/Słupsk ale niestety uplasowali się na miejscu 5-6 tak samo w grze podwójnej chłopców bytowiak Szymon Sylka grając wspólnie z Miłoszem Cyranowskim uplasowali się na miejscu 5-6.
W kategorii U15 dziewcząt wystąpiło z bytowskiego badmintonowego klubu 4 zawodniczki najlepiej spisała się Aleksandra Treder, która w grze podwójnej ze swoją partnerką Anną Lange z KS Badminton Scholl Gdynia/Słupsk dotarły po trzech wygranych pojedynkach do finału miasteckiego turnieju i tam zagrały o rok starszymi zawodniczkami Zofia Szul z Miastka i Lena Szablowską z Gdańska. Pojedynek był bardzo wyrównany zwłaszcza w drugim secie, gdzie para Bytowsko – Słupska przegrała seta 19:21 a w pierwszym secie przegrali 15:21. Zdobywając dla siebie srebrne krążki i sporo punktów do klasyfikacji PZBad., które będą później przydatne do Mistrzostw Polski na wiosnę. Niestety drugiej naszej parze deblowej Zuzannie Masternak i Magdalenie Witak nie poszło dobrze przegrywając dwa pojedynki i odpadły od razu w grupie eliminacyjnej. W grze pojedynczej wystąpiły nasze cztery badmintonistów ale najlepiej zagrała Aleksandra Treder która wygrała dwa pojedynki eliminacyjne w grupie i awansowała do ćwierćfinału, gdzie o awans do półfinału walczyła z Lena Szablowską z KS Politechnika Gdańsk przegrywając w dwóch setach 8:21 i 11:21, a to uplasowało Olę na miejscu 5 w turnieju. Inne bytowskie zawodniczki Natalia Kosmacińska, Zuzanna Masternak i Magda Witak niestety odpadły już w grupach eliminacyjnych plasując ich ostatecznie na miejscach 11-15.
W kategorii U17 (junior młodszy) nasz jedynak Sebastian Saldat zagrał w dwóch grach w grze pojedynczej gdzie wygrał dwa pojedynki eliminacyjne i o wejście do finału turnieju przegrał z późniejszym zwycięzcą Kamilem Romanem z UKS Kometa Sianów, tym samym uplasował się na miejscu 3-4 zdobywając dla klubu czwarty medal koloru brązowego. W grze mieszanej Sebastian Saldat zagrał dopiero swój drugi turniej wspólnie z Natalią Śrama z OTB Lotka Ostrów Wielkopolski. W swoich trzech miasteckich pojedynkach wszystkie minimalnie przegrali, o czym świadczy, że również mogli je rozstrzygnąć na swoją korzyści sety które przegrywali kończyły się wynikami 19:21, 18:21 czy nawet 20:22. Wszystkie cztery pary startujące w tym turnieju były bardzo równe i każdy mógł z każdym wygrać.
Pojedynki Sebastiana i Natalii którzy będą się wspólnie przygotowywać do występów w Mistrzostwach Polski oglądał trener Kadry Narodowej Polski U15 i zarazem kadry wojewódzkiej Pomorza Mateusz Dynak ze Słupska. Po pojedynkach trener ten zaobserwował, iż w tej parze mieszanej a więc Sebastiana i Natalii jest jeszcze dużo rezerwy w grze i jak się wspólnie zgrają na boisku i poprawią pewne elementy gry, mogą zrobić jeszcze w innych turniejach spore niespodzianki. Tak samo Mateusz Dynak widzi duży postęp w grze podwójnej młodziczek bytowianki Aleksandry Treder i słupszczance Anny Lange. Obie te pary jak jeszcze popracują mocniej min. na obozie zimowym wspólnie i się zgrają się na boisku na turniejach, to można na ich bardzo dobrą grę na Mistrzostwach Polski czy innych turniejach – podsumował Mateusz Dynak.
W dniach 22-24 października br. czwórka zawodników Sebastian Saldat, Michalina Kurkowska, Szymon Sylka oraz Anna Duda z Bytowa będzie reprezentować w Grand Prix Polski w Zielonce koło Warszawy, jak już wiemy wystartuje tam w czterech kategoriach wiekowych 254 zawodników i w 403 pojedynkach. Wiemy też, iż nasza cała czwórka zagra w turnieju głównym i bez eliminacji. Brawo!!!
IMG_20211016_122610896_2 IMG_20211016_140146684 IMG_20211016_154735102_2

Krajowy Turniej w badmintona w Solcu Kujawskim

W dniach 9 i 10 października 2021 r. odbył się w Solcu Kujawskim Krajowy Turniej w badmintona w trzech kategoriach wiekowych dla juniorów młodszych, młodzików i młodzików młodszych. Turniej ten był zaliczany do klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona. W turnieju wystąpiło 148 zawodników, którzy rozegrali 241 pojedynków na 7 kortach. W turnieju uczestniczyło 36 klubów z 7 województw z całej Polski.
W pierwszym dniu od godziny 9 do 22 były rozgrywane pojedynki min.  grupowe oraz pucharowe do 3 rundy. Na niedzielę i drugi dzień zmagań był przeznaczony na ćwierćfinały, półfinały i finały. Wraz z rodzicami z Bytowskiego klubu UKS Dwójka Bytów pojechała czwórka zawodników. W najmłodszej kategorii wiekowej młodzik młodszy wystąpiła Michalina Kurkowska i Szymon Sylka. Obydwoje zagrali w grze pojedynczej ale niestety nie powiodło im się wygrywając po jednym pojedynku i jednym przegranym musieli zadowolić się miejscami Michalina od 8-16 miejsca zaś Szymon od 17-24.  W grze podwójnej Szymon Sylka uplasował się na miejscu11-15 zaś Michalina Kurkowska wygrywając 3 pojedynki dotarła w grze podwójnej grając wspólnie z Oliwia Kosmowska z UKS Power Bad Gniezno do finału. Gdzie niestety przegrali zdecydowanie z Barbarą Dr Flassilier (AZS WAT Warszawa) i Agatą Szabat (UKS Millenium Warszawa) w dwóch setach 9:21 i 4 :21. Tym samym zdobyła dla siebie i klubu srebrny medal. Trzeba zaznaczyć, iż nasza Michalina Kurkowska jest od wszystkich zawodniczek o rok lub dwa lata młodsza.  W grze mieszanej jeszcze Michalina wystąpiła wspólnie z Bartkiem Korbel  z AZS PSTEEC Łódź gdzie wygrali jeden pojedynek i jeden przegrali zajmując miejsce ostatecznie w turnieju 5-8.  W kategorii młodzi wystąpiła w trzech grach Aleksandra Treder. Najlepiej poszło w grze podwójnej, gdzie Ola zagrała z Anną Lange z KS Badminton Scholl Gdynia i po dwóch wygranych pojedynkach w półfinale spotkały się z siostrami Amelią i Marią Kisiel z UKS Korona Pabianice . Niestety przegrały półfinał do 11:21 i 12:21 tym samym zdobywając brązowy medal. A dziewczyny z Pabianic zwyciężyły w finale zdobywając złoty medal. W grze pojedynczej Aleksandra Treder dotarła po dwóch zwycięstwach do ćwierćfinału gdzie przegrała o wejście do półfinału z Lena Szablowską z KS Politechnika Gdańsk. Zajmując miejsce 5-8. W grze mieszanej bytowianka zagrała z Wiktorem Wyka z Miastka i niestety w pojedynku o wejście do półfinału w trzecim secie mieli już lotkę meczową i niestety popełnili trzy kolejne błędy i walkę o półfinał w trzecim secie 20:22. Uplasowali się na miejscu 5-8.
W kategorii junior młodszy zagrał Sebastian Saldat gdzie najlepiej poszło mu w grze podwójnej grając wspólnie z Tomaszem Kotlarskim (MKS Garwolin) docierając do finału pokonując pod drodze rozstawioną parę z nr 1 Mateusza Oberzig z Władysławowa i Kacpra Szumiała z Polanowa w dwóch setach do 12 i 13. W finale niestety musieli uznać wyższość zawodników Maksymiliana Krokulskiego (KS Hubertus Zalesie Górne) i Michała Melaniuka z UKS Millenium Warszawa w dwóch setach 14:21 i 16:21. Zdobywając srebrny medal. Minimalnie otarł się o medal Sebastian Saldat w grze pojedynczej i mieszanej zajmując miejsca tuż za podium czyli 5-8. Szkoda zwłaszcza pojedynku o wyjście z grupy w grze pojedynczej gdzie bytowiak walczył z rozstawionym zawodnikiem z nr 3/4 Wiktorem Zielińskim z UKS Power Bad Gniezno. Pojedynek trwał 42 minuty i trzy sety 21:19 dla bytowianka w drugim secie bylob16:21 i trzeci set przegrany 15:21. W grze mieszanej również Sebastian Saldat zagrał po raz pierwszy z partnerką której wcześniej nie znał i nie grał ale wygrali jeden pojedynek i jeden przegrali co ich uplasowało w stawce 12 par na miejscu 5-8.
Już w następnym tygodniu badmintoniści z Bytowa wyjeżdżają na krajowy turniej do Miastka a za dwa tygodnie na Grand Prix do Zielonki koło Warszawy mówi Krzysztof Treder sekretarz klubu badmintonowego w Bytowie.
IMG_20211009_123536548 IMG_20211009_123655246_3 IMG_20211009_172832946_2 IMG-20211010-WA0002_2 IMG-20211010-WA0005_2

Festiwal badmintona „Mistrzowski Lot Komety”

W piątek 1 października 2021 r. w Sianowie na drugiej hali sportowej odbył się turniej towarzyszący dla dzieci Ogólnopolski festiwal badmintona „Mistrzowski Lot Komety” dla kategorii U11 i U13 ale nie punktowany do klasyfikacji PZBad. Na ten turniej wraz z rodzicem wybrała się trójka badmintonistów z Bytowa. W kategorii U11 bezkonkurencyjna była nasz bytowianka Michalina Kurkowska, która wygrała wszystkie swoje pojedynki zdecydowanie na punkty zajmując pierwsze miejsce w grze pojedynczej. Zaś w kategorii U13 chłopców wystartowali Szymon Sylka i Michał Ślepy, którzy wygrali swoje grupy eliminacyjnej docierając do półfinału, gdzie spotkali się w klubowym pojedynku między sobą. Zwycięstwo w tym półfinale wywalczył Szymon Sylka który zagrał w finale z zawodnikiem gospodarzy i minimalnie przegrywając, tym samym zdobywając srebrny medal dla UKS Dwójka Bytów a Michał Ślepy zdobył brązowy medal dla siebie i bytowskiego klubu. W grze podwójnej chłopców bezkonkurencyjni byli Szymon i Michał którzy wygrali wszystkie pojedynki zdobywając złoty medal. Jak ocenia występ naszych zawodników tata Szymona Sylki, to te medale i zwycięstwa Michaliny i chłopców w turnieju w Sianowie na pewno dowartościują ich bardziej, że można wygrywać i zdobywać medale na turniejach z innymi zawodnikami i nie raz na pewno lepszymi. Po tym turnieju nasi najmłodsi bytowscy badmintoniści na drugą halę sportową kibicować starszym zawodnikom z naszego klubu grającym w Otwartych Grand Prix Polski też w Sianowie.  Teraz czeka zawodników UKS Dwójka Bytów wyjazd 9 października br. do Solca Kujawskiego na punktowany turniej Polskiego Związku Badmintona w kategorii junior młodszy, młodzik i młodzik młodszy.

IMG-20211002-WA0003 IMG-20211002-WA0005 IMG-20211002-WA0006 IMG-20211002-WA0008

Konsultacje badmintonowe z trenerem Kadry Narodowej Polski w kategorii U13 i U15 Mateuszem Dynakiem

W dniu 25 września br. w Bytowie odbyły się konsultacje badmintonowe dla zawodników UKS Dwójka Bytów z trenerem Kadry Narodowej Polski w kategorii U13 i U15 Mateuszem Dynakiem pochodzącym ze Słupska. W tym dniu zaplanowano dwa treningi po 2 godziny każdy do południa i popołudniu. W konsultacjach uczestniczyło 15 zawodników z Bytowa oraz dwójka zawodników ze Słupska, którzy w tym sezonie będą wspólnie grać w grach podwójnych w różnego rodzaju turniejach i przygotowywać się do Mistrzostw Polski z naszymi zawodnikami a mianowicie Anna Lange ze Słupska gra wspólnie z Aleksandrą Treder (Bytów) oraz Antoni Jabłoński również ze Słupska, który będzie grał w kategorii junior w tym sezonie z Pawłem Szachem z Bytowa. Na konsultacjach przedpołudniowych trener Kadry Narodowej skupił się na technice uderzeń oraz na poruszaniu się po korcie w grach podwójnych, zaś na popołudniowych konsultacjach były uderzenia atakujące i obroną z różnych pozycji na boisku. Na koniec odbyły się mini gierki badmintonowe. Jak mówi sekretarz klubu badmintonowego z Bytowa Krzysztof Treder takie konsultacje będziemy chcieli organizować przynajmniej raz w miesiącu, wtedy jak będzie wolny termin w weekend od gier i wyjazdów turniejowych. Podczas zbliżającego się weekendu 1-3.10.2021 siedmioro zawodników z bytowskiego klubu badmintonowego weźmie udział w Otwartych Grand Prix Polski w Sianowie w kategorii junior, młodzik i młodzik młodszy

IMG_20210925_142748857_2 IMG_20210925_153556030 IMG_20210925_154251068_3 IMG_20210925_154322387_2 IMG-20210925-WA0005_2 IMG-20210925-WA0015_2 IMG-20210925-WA0018

Lekkoatletyka

Uczniowie naszej szkoły w dniu 11.09.2021r. wzięli udział w Mistrzostwach Okręgu w zawodach lekkoatletyki dla każdego w Słupsku. Najlepiej wypadł Wojciech Popowicz w skoku w dal zajął 3 miejsce oraz Ania Łosinka z klasy 5c w biegu na 60 metrów. Pozostali uczniowie również uzyskali wartościowe wyniki i miejsca w pierwszych dziesiątkach .

 

sport sport1 sport2 sport4 sport5

Badminton – Krajowy Turniej w Sianowie

Badminton – Krajowy Turniej w Sianowie

Trzech zawodników i cztery medale na początek sezonu badmintonowego

W dniu 21 sierpnia 2021 w Sianowie (woj. Zachodniopomorskie) odbył się Krajowy Turniej dla Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintonie.

W sianowskim turnieju udział wzięło 61 zawodników z 4 województw min. bardzo silna kadra województwa podkarpackiego, którzy w tym samym czasie przebywali na obózie badmintonowym w Sianowie.

Tydzień po wyczerpującym obozie sportowym w Białce Tatrzańskiej na wyjazd i sprawdzenie się w pierwszym turnieju w sezonie 2021/2022 zdecydowało się tylko troje zawodników z UKS „Dwójka” Bytów.

W kategorii junior młodszy wystąpił Sebastian Saldat, który zagrał w trzech grach (pojedynczej, podwójnej i mieszanej) oraz w tych samych grach ale w kategorii młodzik młodszy wystąpiła Michalina Kurkowska, zaś młodzik młodszy Szymon Sylka wystąpił w grze pojedynczej i podwójnej.

Cała bytowska trójka badmintonistów przywiozła z Sianowa 4 medale (dwa srebrne i dwa brązowe) oraz cenne punkty do klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona na nowy sezon 2021/22.

Medale srebrne zdobyli Michalina Kurkowska w grze mieszanej w parze z Przemysławem Drzyzga (MKS Skarbek Gogołów – woj. podkarpackie) o tym medalu zdecydowało zwycięstwo na parą z Matylda Woźniak (UKS Kometa Sianów) i Igor Dydyński (UKS Orbitek Straszęcin – woj. podkarpackie) w dwóch setach 21:14 i 21:17.

Drugi srebrny medal przypadł bytowiakowi Szymonowi Sylka, który zdobył w grze podwójnej grając w parze z Maciejem Wiorkiem (UKS Kometa Sianów). Para bytowsko – sianowska jedynie przegrała pojedynek o złoty medal z parą Przemysław Drzyzga i Jan Wilczek (obaj MKS Skarbek Gogołów – woj. podkarpackie) 17:21 i 11:21.

Brązowy krążek przypadł juniorowi młodszemu Sebastianowi Saldat w grze podwójnej, który wystąpił w tym turnieju lekko przeziębiony wraz z partnerem Karolem Kuftą z UKS Kometa Sianów. Para bytowsko – sianowska przegrała dwa pojedynki i jeden wygrała na parę Mateusz Oberzig (UKS Bliza Władysławowo) i Kacprem Szumiałem (PKB Lotka Północy Polanów) w trzech setach 21:18, 17:21 i 21:16.

Jak sam zawodnik Sebastian Saldat powiedział po tym turnieju, iż bardzo jeszcze czuje zmęczenie po 10 dniowym obozie sportowym w Białce Tatrzańskiej, które zakończyło się tydzień przed turniejem w Sianowie, gdzie nie było za dużo czasu na regenerację sił, a w dodatku jeszcze to moje lekkie przeziębienie osłabiło mój organizm, ale bardzo się cieszę, że mogłem się już sprawdzić w turnieju na początku nowego sezonu. Myślę, że po drugim obozie w Człuchowie (22-30.08.2021) dojdę do pełnej dyspozycji i następne moje starty w turniejach będą jeszcze bardziej udane.

Drugi brązowy medal dla klubu i dla siebie w tym turnieju zdobyła ponownie Michalina Kurkowska tym razem w grze podwójnej dziewcząt w kategorii młodzik młodszy (U13). Michalina zagrała wspólnie w parze z koleżanką z UKS Kometa Sianów Sofią Semkło. Michalina z Sofią jedynie przegrała z parą rozstawioną z nr 1 w tym turnieju Martą Czajką (UKS Bliza Władysławowo) i Aleksandrą Wasilewską (SKB Suwałki) a zwyciężyli na parę z LUKS Krokus Góralice Hanię Makuchowską i Martynę Sawicką w trzech setach 18:21, 22:20, 21:18. I w gronie 7 par dało to brązowy medal dla pary bytowsko – sianowskiej).

Nie powiodło się naszym zawodnikom w grze pojedynczej, gdzie Michalina Kurkowska uplasowała się na miejscu 5-8 w gronie 13 zawodniczek, ale trzeba zaznaczyć iż nasz „Misia” jest od dwa lata młodsza od innych zawodniczek w tej kategorii wiekowej. Szymon Sylka w grze pojedynczej uplasował się na miejscu od 5 do 6, natomiast junior młodszy Sebastian Saldat w grze pojedynczej miał bardzo silna grupę eliminacyjna ale uplasował się na miejscu 7-9.

Sebastian Saldat zagrał jeszcze w grze mieszanej gdzie wraz z boiskową partnerką Patrycją Ulanowską (UKS Olimpionik Lipiany) przegrali swoje dwa pojedynki min. z ubiegłorocznymi srebrnymi medalistami Mistrzostw Polski Emilią Skrzek (Straszęcin) i Karolem Wąsikiem z MKS Stal Nowa Dęba (woj. podkarpackie).

 

Wyniki Krajowego Turnieju w Sianowie

Kategoria młodzik młodszy

Gra pojedyncza dziewcząt

5-8 miejsce – Michalina Kurkowska

Gra pojedyncza chłopców

5-6 miejsce – Szymon Sylka

Gra podwójna dziewcząt

Brązowy medal – Michalina Kurkowska z Sofią Semkło (UKS Kometa Sianów)

Gra podwójna chłopców

Srebrny medal – Szymon Sylka z Maciejem Wiorek(UKS Kometa Sianów)

Gra mieszana

Srebrny medal– Michalina Kurkowska z Przemysławem Drzyzga ((MKS Skarbek Gogołów– woj. podkarpackie)

Kategoria junior młodszy

Gra pojedyncza chłopców

7-9 miejsce – Sebastian Saldat

Gra podwójna chłopców

Brązowy medal – Sebastian Saldat z Karolem Kuftą z UKS Kometa Sianów

Gra mieszana

5-6 miejsce – Sebastian Saldat z Patrycją Ulanowską (UKS Olimpionik Lipiany)

1 2 3 4 6 7 8 9 10

Badminton – Przygotowania do nowego sezony 2021/2022 zawodników UKS „Dwójka” Bytów

Badminton – Przygotowania do nowego sezony 2021/2022 zawodników UKS „Dwójka” Bytów

Zawodnicy wraz z klubowym trenerem UKS „Dwójka” Bytów już pod koniec czerwca br. planowali obozy szkoleniowe, które maja przygotować badmintonistów do nowego sezonu 2021/2022. Najstarsze dziewczęta w klubie Anna Duda, Aneta Niklas i Laura Bujak przygotowują się indywidualnie bądź z zawodnikami Kadr Narodowych w Warszawie.

Natomiast najmłodsi bytowscy badmintoniści wraz z trenerami Kadry Województwa Pomorskiego pojechali na dwa obozy wraz z innymi zawodnikami z całego województwa.

Pierwszy obóz szkoleniowy odbył się w Białce Tatrzańskiej w dniach od 5 do 15 sierpnia br. w którym uczestniczyło ponad 40 zawodników z dwóch województw pomorskiego i małopolskiego wśród nich uczestniczyło 8 bytowiaków.

Bytowscy badmintoniści w Białce Tatrzańskiej przez 10 dni zaliczyli wyczerpujące treningi, które dały się we znaki wszystkim zawodnikom. Obóz szkoleniowy miał na celu pracę nad techniką oraz taktyką na korcie ale również nad elementami motorycznymi, mającymi przygotować zawodników do trudów w nadchodzącym sezonie.

Było tez sporo dodatkowych atrakcji jak wyjścia na górskie termy i zwiedzanie pobliskich terenów z przewodnikiem.

Po powrocie bytowiacy mieli tydzień wolnego a następnie od 22 do 30 sierpnia ponownie wyjechali na drugi obóz badmintonowy do Człuchowa, gdzie doskonalą technikę i taktykę gry pojedynczej, podwójnej i mieszanej. Na ten obóz wybrało się 8 zawodników z UKS „Dwójka” Bytów, którzy wraz z trenerami Kadry Wojewódzkiej będą spędzać wiele godzin dziennie na kortach badmintonowych.

Jedyna nasza zawodniczka Aleksandra Treder prosto z obozu w Białce Tatrzańskiej pojechała do Warszawy na tygodniowe zgrupowanie Kadry Narodowej B młodzików do Warszawy, gdzie doskonaliła umiejętności badmintonowe i poruszanie się po korcie. 

Mamy nadzieję, iż po powrocie z tych szkoleń badmintonowych w Białce Tatrzańskiej i w Człuchowie zawodnicy wyniosą jak najwięcej i efekt będzie widać już na jesiennych turniejach w całym kraju – mówi trener bytowskich badmintonistów Jerzy Saldat.

Bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe i możliwość uczestniczenia tych badmintonowych szkoleniach Starostwu Powiatowemu oraz Gminie Bytów.

Zdjęcia z obozu sportowego w Białce Tatrzańskiej wśród zawodników są bytowscy badmintoniści.

Zdjęcie Aleksandry Treder na tle kortów badmintonowych w Warszawie.

0 11 12 13

 

„Lekkoatletyka dla każdego”

Podsumowanie zajęć sportowych w ramach programu

„ Lekkoatletyka dla każdego”    

W szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie w okresie od 3 maja do 24 czerwca 2021 roku były prowadzone przez Panią Krystynę Gliszczyńską – Węsierską dodatkowe pozalekcyjne zajęcia sportowe dla klas I – IV w ramach Programu Lekkoatletyka dla każdego, finansowanego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu po 90 minut w dwóch grupach ćwiczebnych po 15 uczestników. Zajęcia sportowe były bezpłatne dla uczniów. Główne zadanie programu polegało na umożliwieniu podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej w formie zajęć sportowych.                                                                                        Wierzę, że dzięki temu programowi młodzi ludzie pokochają ruch, łatwiej dokonają wyboru tak zwanego „sportu całego życia”, a być może odkryją w sobie talent i pójdą w ślady największych mistrzów sportu. Każdy uczeń na koniec zajęć otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek od trenera. Wszystkim dzieciom bardzo dziękuję za systematyczność i dobry humor podczas zajęć. Rodzicom dziękuję za miłe słowo i dobre serce.

Życzę Państwu i Wam kochane dzieci udanych wakacji . Do zobaczenia już we wrześniu.

Krystyna Gliszczyńska – Węsierska

 

IMG-20210630-WA0009 IMG-20210630-WA0001 IMG-20210630-WA0002 IMG-20210630-WA0003 IMG-20210630-WA0005 IMG-20210630-WA0006 IMG-20210630-WA0007 IMG-20210630-WA0008

XXI Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym

W ostatnią niedzielę, 13 czerwca br. kilkoro uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXI Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym. Zawody zostały zorganizowane w Hali Widowisko Sportowej Torwar w Warszawie. Swoje umiejętności zaprezentowało 684 młodych karatekow z 51 klubów z całej Polski.

Wśród nich byli również : Tosia Szymczyk z klasy IIc, Agata Hoppe i Tina Szewel z klasy IIb, Maciek Chrzan z klasy IId, Laura Błyszczak z klasy IIId i Szymon Piechowski z klasy IVd.
Wyniki :
Tosia Szymczyk i Agata Hoppe – 3 miejsce ex aequo, kata indywidualne, 7 kyu grupa B.
Tosia Szymczyk, Agata Hoppe i Maciek Chrzan – 1 miejsce, kata drużynowe, 9-7 kyu, grupa A+B. Tym samym powtórzyli sukces sprzed roku w Lublinie  i potwierdzili swoją dominację w tej konkurencji.
Ogromne brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników biorących udział w zawodach.
Wszyscy zawodnicy trenują w Karate Klub Bytów u senseia Michała Gawrońskiego i senseia Roberta Kotza.
20210613_100318 20210613_114106 20210613_114149 IMG-20210613-WA0026 IMG-20210613-WA0035 IMG-20210613-WA0079

XXII Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie – Gniew 2021

XXII Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie – Gniew 2021

Bytowska „dwójka” najlepsza w województwie

 W dniu 08.06.2021 r. w Gniewie odbył się XXII Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2006 – 2007) w badmintonie. Do finału awansowało 6 szkół z całego województwa Pomorskiego, niestety jeden zespół nie stawił się na hali w Gniewie, była to szkoła z Gdańska. A więc do ostatecznej rywalizacji przystąpiło 5 zespołów. Rozegrano pojedynki każdy z każdym.

Powiat bytowski i miasto bytów reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie w składzie Wiktoria Skoneczna, Zofia Kiżewska wraz z trenerem Jerzym Saldat.

Zespoły pomiędzy sobą musiały stoczyć pojedynki w grze pojedynczej i podwójnej. Rywalizowano do trzech wygranych pojedynków.

Drużyna z bytowskiej „dwójki” pierwszy pojedynek wygrała z PSP Zelgoszcz 3:1, następnie pokonując SP z Janowa 3:0. W trzecim pojedynku spotkali się z gospodarzami turnieju z SP nr 2 w Gniewie wygrywając 3:1. Przed ostatnim pojedynkiem mając już pewne zwycięstwo w całym finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej, jakby zeszło z naszych dziewcząt powietrze, przegrywając z SP nr 3 Władysławowo 2:3.

Medale i puchar najlepszym szkołom wręczała Pani Urszula Górska (specjalista do spraw sportu w Wojewódzkim Szkolnym Związku Sportowym w Gdańsku).

Po dekoracji dziewczęta wraz z trenerem miały okazję zwiedzić okazały, tak samo, jak nasz bytowski Zamek Krzyżacki w Gniewie.

Ostateczna klasyfikacja

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Gniewie

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 we Władysławowie

IV miejsce – PSP Zelgoszcz

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Janowie

 

W dniu 16.06.2021 r. w Gdańsku odbędzie się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci (rocznik 2008 i młodsi), również nasz powiat bytowski i miasto Bytów będzie reprezentować Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie, czekamy również na medal – mówi Jerzy Saldat nauczyciel i trener bytowskich badmintonistów w SP 2 w Bytowie.

2 (9) 3 (8) 4 (5) 7 (1) 8 (1) 9 (2) 10 (3)