Category: Nasze sukcesy

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintona – Gdańsk

 

Dabew Team UKS „Dwójka” Bytów z medalami

W dniu 13.04.2019 roku w Gdańsku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintona. Prawo startu mieli zawodnicy z dwóch województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego w roczniku 2004-2007. W gronie 8 klubów z dwóch województw wystartowało ponad 70 zawodników i zawodniczek. Wśród nich trener Jerzy Saldat z UKS „Dwójka” Bytów zabrał 9 zawodników. Turniej był rozgrywany systemem pucharowym czyli przegrany odpadał z dalszej gry.

Jak mówi trener Jerzy Saldat jeszcze dwa lata temu w takim turnieju startowało najwyżej 4 kluby z Gdańska, Solca Kujawskiego Miastka i Bytowa a teraz badminton jest również popularny w Gdyni, Smólniku i we Władysławowie.

W tym roku liczyliśmy najwyżej na 3-4 medale, tym bardziej, że nasz najlepszy zawodnik w kategorii młodzik Paweł Szach po 3 tygodniach , dwa dni temu ściągnął gips z nogi. Paweł bardzo chciał pomóc klubowi w zdobyciu medali i dlatego zdecydował się na udział w tym turnieju. Lecz było widać wyraźnie, że jeszcze utykał i odczuwał ból w nodze. W grze pojedynczej wśród 20 zawodników wygrał swoje dwa pojedynki i w ćwierćfinale niestety już czuł większy ból w nodze i przegrał pojedynek o półfinał z zawodnikiem z UKS Bliza Władysławowo Konradem Biżewskim w trzech setach 21:14, 18:21, 21:18. Natomiast Jan Kurkowski odpadł już w pierwszej rundzie z zawodnikiem z UKS Bursztyn Gdańsk rozstawionym z nr 1 w dwóch setach.

W grze pojedynczej dziewcząt wystartowało 23 zawodniczki wśród nich pięć bytowianek. Wśród nich najmłodsze rocznikowo i po raz pierwszy w takim turnieju Mariia Brechko i Zofia Kiżewska, które niestety w swoich pierwszych pojedynkach musiały uznać wyższość rywalek. Natomiast trzy pozostałe zawodniczki z Bytowa to miały za cel awans do najlepszej „ósemki” w turnieju. Niestety żadnej z nich nie udała się ta sztuka. Najbliżej tego awansu do ćwierćfinału była Izabela Szlachetka i Kornelia Treder przegrywając z rywalkami o rok i dwa lata starszymi i po zaciętej walce w trzech setach.

To co nie udało się chłopcom i dziewczynom w grze pojedynczej, aby zdobyć medal to w grach podwójnych zdobyli aż 5 krążków.

Pierwszy medal w grze podwójnej dziewcząt i to srebrny zdobyły Karolina Brzozecka z Kornelią Treder przegrywając tylko w finale z parą miastecko – gdyńską Martyną Cybulską i Leną Jachimek. Drugi medal w kolorze brązowym w grze podwójnej dziewcząt przypadł Izabeli Szlachetka z „dwójki” Bytów, która miała za partnerkę Anię Janik z UKS Badminton School Gdynia.

W grze podwójnej chłopców Sebastian Saldat z Pawłem Szach (leczący kontuzję nogi) zdobyli brązowy krążek ulegając w półfinale parze z Władysławowa Konradowi Biżewskiemu i Pawłowi Oberzig 16:21 i 20:22.

Przy normalnej dyspozycji zdrowotnej naszego zawodnika Pawła Szacha z wygraniem całego turnieju nie było by problemu a tak rywale głównie grali wszystkie lotki w kierunku utykającego jeszcze po kontuzji Pawła Szacha, który nie sposób był obronić czy dojść do lotek. Jestem i tak wielce podziwu dla Pawła, że chciał zagrać w tym turnieju – mówi klubowy trener Jerzy Saldat.

Kolejne dwa medale przypadły naszemu klubowi w grze mieszanej i koloru brązowego zdobyli je para Karolina Brzozecka z Sebastianem Saldat oraz Wiktoria Skoneczna z Janem Kurkowskim. Obie nasze pary wygrały po dwa pojedynki i w półfinale musieli już uznać wyższość rywali.

Dziękuję Panu prezesowi Jerzemu Koska z  Firmy Dabew z Bytowa za wsparcie finansowe naszej młodej kadry młodzików uprawiających badmintona w naszym mieście – trener i zawodnicy UKS „Dwójka” Bytów

 

 

Zdj.1 zawodnicy UKS „Dwójka” Bytów z medalami Mędzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Gdańsku

Zdj. 2 para podwójna dziewcząt, które zdobyły srebrne medale. Kornelia Treder (z lewej) i Karolina Brzozecka (z prawej).

Zdj. 3. Na trzecim stopniu podium stoją Sebastian Saldat i Paweł Szach z brązowymi medalami w grze podwójnej

 

 

Wyniki

Gra pojedyncza dziewcząt

IX – XVI miejsce – Wiktoria Skoneczna, Kornelia Treder, Izabela Szlachetka, Mariia Breczko

XVII – XXIII miejsca – Zofia Kiżewska

 

Gra pojedyncza chłopców

V-VIII miejsce – Paweł Szach

IX – XVI miejsca – Jan Kurkowski

 

Gra podwójna dziewcząt

II miejsce – Kornelia Treder z Karoliną Brzozecką

III – IV miejsce – Izabela Szlachetka z Anią Janik (UKS Badminton School Gdynia)

IX miejsce – Mariia Brechko z Zofią Kiżewską

 

Gra podwójna chłopców

III – IV miejsce – Paweł Szach z Sebastianem Saldat

 

Gra mieszana

III- IV miejsce – Sebastian Saldat z Karoliną Brzozecką

III – IV miejsce – Jan Kurkowski z Wiktorią Skoneczną

 

Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej

W dniu 06.11.2018 r. nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Niezabyszewie.

Nasz zespół wokalny ( Hanna Bartosiewicz, Amelia Krasucka, Oliwia Pobłocka i Wiktoria Prach) zdobył I miejsce.

W kategorii solistów otrzymali:

Ada Trzebiatowska – Kirbiyk – II miejsce

Hubert Bober  – III miejsce ( kategoria klas I -III)

Hanna Bartosiewicz – II miejsce (kategoria klas VII -VIII)

Maria Strasser – III miejsce (kategoria klas IV-V)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu życząc dalszych wokalnych sukcesów

Konkurs fotograficzny

W kwietniu 2018r. rozstrzygnięty został XIV Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Przyroda w obiektywie”, który ogłoszony został przez Szkołę Podstawową nr 1 w Miastku

Wyróżnienia otrzymali: Amelia Paszki kl. IV e

Oliwia Jereczek kl. IV e

Kacper Łoza kl. Ve

Maciej Chocianowski kl. V c

Hanna Wiczkowska kl. V c

III miejsce zajęła:  Natalia Prądzińska kl. VI d

I miejsce zajęli:  Tomasz Stachlewicz kl. IV e

Adrian Olik kl. VI d

Paweł Napiontek kl. VI d

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

B. Żmuda Trzebiatowska

OLIMPUS

W miesiącu marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskich Olimpiadach Przedmiotowych z przyrody, biologii i historii. Konkurs wyłonił kilku laureatów:

7 miejsce LAUREAT Bartosz Biernat kl. IV e

9 miejsce LAUREAT Wiktoria Gierszewska kl. V b

11 miejsce LAUREAT Robert Szymańśki kl. VI c

12 miejsce LAUREAT  Katarzyna Stadnik kl. IV a

12 miejsce LAUREAT Kornelia Treder kl. V c

14 miejsce LAUREAT Maria Strasser kl. IV e

Szymon Maszluch kl. IV f

Maciej Rychter kl. V c

Adam Jaworski kl. VI b

15 miejsce LAUREAT Hanna Grodzicka IV c

Dominik Polański  kl. V c

Szymon Sobisz kl. V c

Laureatom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Bogumiła Żmuda Trzebiatowska

Jolanta Lubińska

Jacek Wiczkowski

 

Konkurs piosenki angielskiej

28.05.2018r. odbył się w naszej szkole kolejny Konkurs Piosenki Angielskiej. W tym roku poziom był bardzo wysoki i wszyscy uczestnicy wykazali się niebywałym talentem.

1 miejsce Wiktoria Prach oraz Hanna Metel

2 miejsce Julia Jaworska, Karolina Urbaniak, Nikol Muszak

3 miejsce Hanna Bartosiewicz, Klaudia Klaman, Anna Horbaczuk

Gratulujemy

Finalistka wojewódzkiego konkursu z j. angielskiego

Sara Uchmanowicz uczennica klasy 7 b została finalistką wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego, który odbył się 14 lutego 2018 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Aby zakwalifikować się

do etapu wojewódzkiego musiała przejść etap szkolny, następnie etap rejonowy, który odbył sie w Chojnicach 30 listopada 2017r.

Na stopniu wojewódzkim obowiązywał materiał zawarty w podstawie programowej nauczania języka angielskiego w szkole podstawowej z 2012/2017 z rozszerzeniem do poziomu B1+ i elementami B2. Zadania konkursowe składały sie zadań zamkniętych i otwartych, sprawdzających umiejętności czytania, słuchania, pisania, znajomości słownictwa i gramatyki oraz znajomość wymowy wyrazów, jak również wiedzy na temat kultury, historii i geografii krajów anglojęzycznych (w tym różnice językowe między odmianą brytyjską i amerykańską). Czas rozwiązywania zadań wynosił 90 minut.  Testy konkursowe można zobaczyć na stronie http://www.kuratorium.gda.pl/konkursy-przedmiotowe/

Tytuł finalisty otrzymuje uczeń, który otrzymał co najmniej 30 punktów możliwych do uzyskania w eliminacjach wojewódzkich. Trzeba nadmienić, że Sara uzyskała w ubiegłym roku tytuł laureata w wojewódzkim konkursie języka angielskiego, który to tytuł nadaje się uczniowi, który otrzymał co najmniej 80% punktów możliwych do uzyskania. Tytuł laureata uprawnia do celującej oceny rocznej z przedmiotu, zwalnia z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu co jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku  z tego egzaminu oraz uprawnia do przyjęcia w pierwszej kolejności do wybranej publicznej szkoły ponadpodstawowej.

IMG_4001 (1)

 

Strefowy Turniej Juniorów i młodzików w badmintonie – Polanów

W dniach 17 i 18 marca 2018 roku w Polanowie (zachodniopomorskie) odbyły się dwa turnieje. Pierwszego dnia zagrali w Strefowym Turnieju Juniorze i młodzicy, gdzie stawką był nie tylko Puchar Burmistrza Polanowa, ale punkty do rankingu Polskiego Związku Badmintona. Zaś w drugim dniu (18.III.2018 r.) swoje pojedynki stoczyli najmłodsi zawodnicy o Puchar i medale Burmistrza Polanowa w kategorii do 8, 10 i 12 lat.

W obu turniejach wystąpili zawodnicy z UKS „Dwójka” Bytów.

W turnieju juniorek wystąpiła nasza juniorka młodsza Weronika Niklas, aby sprawdzić się i zagrać ze starszymi zawodniczkami przed zbliżającym się (23/25.III.2018 r.) za tydzień ważnym turniejem Grand Prix Polski w Suchedniowie – mówi Jerzy Saldat trener zawodniczki. Weronika po dwóch wygranych pojedynkach grupowych zagrała w finale z zawodniczka o 3 lata starszą Joanną Dorawą z MKB Lednik Miastko przegrywając 8:21 i 13:21. W finałowym pojedynku było widać, że brakuje Weronice pewności siebie i dokładności – mówi Jerzy Saldat.

W grze podwójnej Weronika zagrała wspólnie z Joanną Dorawą i nie miały żadnych problemów, aby zając pierwsze miejsce w turnieju.

W kategorii młodzików nasz klub reprezentowało 5 zawodników. W grze pojedynczej chłopców Paweł Szach po wygranych pojedynkach w grupie eliminacyjnej w półfinale spotkał się z Kamilem Raman ze Sławna i pewnie pokonując rywala 21:8 i 21:12. Natomiast w finale spotkał się z Błażejem Lange reprezentujący MKB Lednik Miastko i musiał uznać wyższość rywala przegrywając w dwóch setach do 11 i 10.

Zaś Sebastian Saldat jako młodszy zawodnik w tej kategorii trafił do bardzo silnej grupy eliminacyjnej min. z Błażejem Lange i niestety przegrał dwa pojedynki i jeden wygrał, co dało Sebastianowi miejsca 5/6 w turnieju.

W grze podwójnej nie mieli sobie równych przeciwników w całym turnieju Paweł Szach, który zagrał wspólnie z Błażejem Lange z Miastka.

W kategorii młodzik dziewcząt trener bytowskich badmintonistów zabrał zawodniczki o rok młodsze, aby mogły się sprawdzić z zawodniczkami starszymi. Ich celem było zagrać z pełnym zaangażowaniem i wygrać, co najmniej jeden pojedynek w grupie eliminacyjnej. To zadanie zostało zrealizowane przez Karolinę Brzozecką, Kornelię Treder a Wiktoria Skoneczna wygrała swoje dwa pojedynki i jeden przegrała.Natomiast w grze podwójnej wśród pięciu zgłoszonych par do turnieju młodziczek Karolina i Kornelia wygrały dwa pojedynki i dwa przegrały, co dało im III miejsce w turnieju.

Uważam, iż dziewczęta, czym więcej będą grały w turniejach tym bardziej nabiorą większej pewności siebie i ich gra będzie jeszcze lepsza – ocenia Jerzy Saldat.

Wyniki turnieju

Gra pojedyncza juniorek

II miejsce – Weronika Niklas

Gra podwójna juniorek

I miejsce – Weronika Niklas z Joanną Dorawą z MKB Lednik Miastko

Gra pojedyncza młodzik chłopców

II miejsce – Paweł Szach

5-6 miejsce – Sebastian Saldat

Gra pojedyncza dziewcząt

6 – 10 miejsce – Wiktoria Skoneczna

11- 15 miejsca – Karolina Brzozecka i Kornelia Treder

Gra podwójna chłopców

I miejsce – Paweł Szach z Błażejem Lange z MKB Lednik Miastko

Gra podwójna dziewcząt

III miejsce – Karolina Brzozecka z Kornelią Treder

Na zdjęciu najlepsi bytowscy badmintoniści w turnieju w Polanowie wraz z trenerem Jerzym Saldat, którzy idą w ślady Laury Bujak i Ani Dudy oraz Anety Niklas.

8 Polanów 1 (1)

Udany występ „ Żaków” z UKS „Dwójka” Bytów w Polanowie

Natomiast w dniu 18 marca br. pojechali najmłodsi badmintoniści z Bytowa, aby zaprezentować się w Polanowie. Dla naszych najmłodszych badmintonistów z Bytowa był to kolejny sprawdzian pokazania swoich umiejętności na korcie. Natomiast po raz pierwszy i debiut zaliczyła w tym turnieju Magdalena Tetłak jako instruktorka i opiekunka najmłodszej bytowskiej grupy badmintonistów.

Magda, również kiedyś zaczynała swoją przygodę z badmintonem w UKS „Dwójka” Bytów jako zawodniczka i bardzo się cieszę, iż w końcu mam pomoc ze strony byłych swoich wychowanków – mówi z zadowoleniem Jerzy Saldat.

Debiut Magdy jako opiekun grupy na turnieju dla „Żaków” był bardzo udany. Wśród 5 zawodników, których zabrała ze sobą trzech uplasowało się na podium zdobywając medale. W turnieju w Polanowie „Żaki” zagrały jedynie w grach pojedynczych.

W kategorii do 10 lat (II i III klasa) wśród dziewcząt do finału doszła Aleksandra Treder przegrywając w finale z Anią Lange ze Słupska. Natomiast Julia Fabiszewska uplasowała się na III pozycji zdobywając brązowy medal.

Również z brązowym krążkiem wśród 9 badmintonistów do 10 lat wrócił Kryspin Garski.

Natomiast wśród zawodników do 12 lat zarówno Marii Brechko jak i Zosi Kiżewskiej zabrakło trochę szczęścia do medalu i uplasowały się na miejscach odpowiednio V i VI.

Mam nadzieję, że praca Magdy Tetłak z najmłodszymi badmintonistami z Bytowa jeszcze nie raz pokażą, że mamy uzdolnionych zawodników grających w badmintona – mówi twórca badmintona w Bytowie Jerzy Saldat.

Wyniki bytowskich „Żaków”

Kategoria do 10 lat dziewcząt

II miejsce – Aleksandra Treder

III miejsce – Julia Fabiszewska

Kategoria do 10 lat chłopców

III miejsce – Kryspin Garski

Kategoria do 12 lat dziewcząt

V miejsce -Mariia Brechko

VI miejsce – Zofia Kiżewska

Na zdjęciu najmłodsza grupa bytomskich badmintonistów z instruktorka Magdaleną Tetłak

Polanów 2

 

 

konkurs „BYTÓW – MOJE MIASTO”

9 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie odbyło się  podsumowanie XI Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „BYTÓW – MOJE MIASTO”, którego honorowym patronem jest  burmistrz Ryszard Sylka. Celami konkursu były: prezentacja i popularyzacja walorów naszego miasta oraz kultury regionalnej wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na miasto i okolicę, w której mieszkają, popularyzacja wartych uwagi obiektów rodzinnych miejscowości, zarówno zabytków jak i miejsc znanych i „oswojonych” (skwery, place zabaw, ulice, parki, miejsca ulubione, zabytki architektury, kamienice, uliczki, tereny zielone, basen), umiejętność pokazania osobliwych zakątków swojej miejscowości w plastyce, skierowanie uwagi dzieci i młodzieży na ciekawe wydarzenia związane z historią miasta, integracja zdrowych i niepełnosprawnych uczestników konkursu. Na konkurs wpłynęło 36 prac, które zostały wykonane różnorodną techniką plastyczną z placówek Gminy Bytów.  Było to malarstwo, rysunek barwny, grafika, wyklejanie kulkami krepiny i plasteliną, collage, praca wykonana techniką przestrzenną. Komisja konkursowa  oceniała prace pod względem  zgodności pracy z tematem konkursu, oryginalności, kreatywności uczestnika,  walorów estetycznych pracy oraz  stopnia trudności wykonania.

 Oto zwycięzcy w tegorocznym konkursie:

I miejsce zajęła Noemi Litwińska ,  uczennica SP 2 Bytów

II miejsce zajęła Gabrysia Ciżmowska, uczennica SP 2 Bytów

III miejsce zajął Paweł Kuczkowski , uczeń SP 2 Bytów

Wyróżnienia otrzymali:

Ksawier Szwarc, uczeń SP 2 Bytów

Filip Lewandowski, uczeń SP  Dąbrówka Bytowska

Inga Rychter, uczennica SP 2 Bytów

Uroczystego wręczenia  nagród już po raz jedenasty dokonała pomysłodawczyni i organizatorka  konkursu,  pani Urszula Sobczak, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej Nr 2, która zadbała, aby każde dziecko biorące udział w konkursie, było dostrzeżone i zauważone. Sponsorem konkursu był Urząd Miejski Bytów oraz osoby prywatne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za uczestnictwo w konkursie i gratulujemy!

ula

 

Konkurs matematyczny

11 grudnia w SP w Gostkowie odbył się Finał Gminnego Konkurs Matematycznego dla uczniów klas 4 pt. ” Mistrz Tabliczki Mnożenia”

Naszą szkołę reprezentowali:

Jakub Ryś (kl. 4e) – zdobył tytuł WICEMISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA

Dawid Cała (kl 4f) – wyróżnienie

Bartosz Kowalski (kl. 4d)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

IMG_7969 IMG_7970 IMG_7971

Wyróżnienie od Marszałka dla sekcji bytowskich badmintonistów „dwójki”

W dniu 07.grudnia 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku w obecności Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struk odbyło się podsumowanie pracy nauczycieli prowadzących zajęcia w programie „Szkolny Klub Sportowy 2017 – Aktywni Razem”. Program był skierowany do wszystkich nauczycieli w całym kraju przez Instytut Sportu w Warszawie. W naszym województwie Pomorskim głównym operatorem tegoż programu był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku oraz partnerzy Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku i Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

W Programie SKS 2017 w naszym województwie pomorskim uczestniczyło prawie 900 grup dziewcząt i chłopców ze wszystkich typów szkół, ponad 700 nauczycieli brało aktywny udział w prowadzeniu zajęć w 1 lub 2 grupach. Ponad 20 000 dzieci i młodzieży, brała udział w tym programie. Zajęcia odbywały się w 20 powiatach i 114 gminach województwa pomorskiego.

Celem programu było, aby powstawały nowe i już istniejące grupy ćwiczebne dla dziewcząt i chłopców w różnych dyscyplinach sportu przy różnego typu szkół w Polsce i w naszym województwie. Jak również, aby zajęcia te przynosiły dużo emocji, satysfakcji i radości z aktywnego uczestnictwa w zajęciach SKS oraz wspaniałe doświadczenia, nowe umiejętności i pozytywne efekty dla młodzieży uprawiające różne dyscypliny sportu – mówi opiekun SKS przy SP 2 w Bytowie Jerzy Saldat.

Na podsumowaniu pracy nauczycieli i ich efektów pracy podczas zajęć Szkolnego Klubu Sportowego, zostało ogłoszone wyniki najlepszych zajęć w naszym województwie. Nauczyciele musieli przedstawić swoje prowadzące zajęcia na 2 minutowej prezentacji multimedialnej, którą oceniała specjalna powołana komisja na czele z Marszałkiem Województwa Pomorskiego Mieczysławem Struk. Wpłynęło bardzo dużo prezentacji zajęć nauczycieli z całego województwa (ponad 50 prezentacji).

W gronie 10 laureatów nagrodzonych za promowanie i prowadzenie zajęć znalazły się zajęcia SKS sekcji badmintonowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie prowadzące przez nauczyciela i trenera Jerzego Saldata.

Podczas uroczystej Galii wręczania nagród laureatom w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku okazało się, że nasze zajęcia badmintonowi otrzymały II nagrodę za najlepiej prowadzone zajęcia w województwie pomorskim. Nagrodą był Voucher o wartości 1300 zł na zakup sprzętu sportowego dla szkoły. Ta nagroda to nie tylko zasługa moja, ale również moich podopiecznych, którym bardzo dziękuję, bo bez nich te zajęcia by się nie odbywały. Dziękuję im, że swój wolny czas poświęcają na sport, który przynosi im sporo radości i sukcesy – mówi zadowolony opiekun szkolnych zajęć z badmintona Jerzy Saldat

2 4 7 7_o-1 dyplom 2 dypolom 1 dypolom 4