Category: Nasze sukcesy

Konkurs matematyczny

11 grudnia w SP w Gostkowie odbył się Finał Gminnego Konkurs Matematycznego dla uczniów klas 4 pt. ” Mistrz Tabliczki Mnożenia”

Naszą szkołę reprezentowali:

Jakub Ryś (kl. 4e) – zdobył tytuł WICEMISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA

Dawid Cała (kl 4f) – wyróżnienie

Bartosz Kowalski (kl. 4d)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

IMG_7969 IMG_7970 IMG_7971

Wyróżnienie od Marszałka dla sekcji bytowskich badmintonistów „dwójki”

W dniu 07.grudnia 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku w obecności Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struk odbyło się podsumowanie pracy nauczycieli prowadzących zajęcia w programie „Szkolny Klub Sportowy 2017 – Aktywni Razem”. Program był skierowany do wszystkich nauczycieli w całym kraju przez Instytut Sportu w Warszawie. W naszym województwie Pomorskim głównym operatorem tegoż programu był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku oraz partnerzy Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku i Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

W Programie SKS 2017 w naszym województwie pomorskim uczestniczyło prawie 900 grup dziewcząt i chłopców ze wszystkich typów szkół, ponad 700 nauczycieli brało aktywny udział w prowadzeniu zajęć w 1 lub 2 grupach. Ponad 20 000 dzieci i młodzieży, brała udział w tym programie. Zajęcia odbywały się w 20 powiatach i 114 gminach województwa pomorskiego.

Celem programu było, aby powstawały nowe i już istniejące grupy ćwiczebne dla dziewcząt i chłopców w różnych dyscyplinach sportu przy różnego typu szkół w Polsce i w naszym województwie. Jak również, aby zajęcia te przynosiły dużo emocji, satysfakcji i radości z aktywnego uczestnictwa w zajęciach SKS oraz wspaniałe doświadczenia, nowe umiejętności i pozytywne efekty dla młodzieży uprawiające różne dyscypliny sportu – mówi opiekun SKS przy SP 2 w Bytowie Jerzy Saldat.

Na podsumowaniu pracy nauczycieli i ich efektów pracy podczas zajęć Szkolnego Klubu Sportowego, zostało ogłoszone wyniki najlepszych zajęć w naszym województwie. Nauczyciele musieli przedstawić swoje prowadzące zajęcia na 2 minutowej prezentacji multimedialnej, którą oceniała specjalna powołana komisja na czele z Marszałkiem Województwa Pomorskiego Mieczysławem Struk. Wpłynęło bardzo dużo prezentacji zajęć nauczycieli z całego województwa (ponad 50 prezentacji).

W gronie 10 laureatów nagrodzonych za promowanie i prowadzenie zajęć znalazły się zajęcia SKS sekcji badmintonowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie prowadzące przez nauczyciela i trenera Jerzego Saldata.

Podczas uroczystej Galii wręczania nagród laureatom w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku okazało się, że nasze zajęcia badmintonowi otrzymały II nagrodę za najlepiej prowadzone zajęcia w województwie pomorskim. Nagrodą był Voucher o wartości 1300 zł na zakup sprzętu sportowego dla szkoły. Ta nagroda to nie tylko zasługa moja, ale również moich podopiecznych, którym bardzo dziękuję, bo bez nich te zajęcia by się nie odbywały. Dziękuję im, że swój wolny czas poświęcają na sport, który przynosi im sporo radości i sukcesy – mówi zadowolony opiekun szkolnych zajęć z badmintona Jerzy Saldat

2 4 7 7_o-1 dyplom 2 dypolom 1 dypolom 4

Powiatowy Festiwal Piosenki Szkolnej

W dniu 16.XI.2017r. odbył się XI Powiatowy Festiwal Piosenki Szkolnej. Poziom imprezy był bardzo wysoki pod względem wokalno-emisyjnym jak i repertuarowym. Nasi uczniowie zdobyli w kategorii klas młodszych: Artur Cyrzan kl. I c – II miejsce, Agata Karpińska kl. I c – II miejsce, opiekun Renata Tempska. W kategorii klas starszych Szymon Nazarko – III miejsce, Wiktoria Prach – III miejsce. Wyróżnienie otrzymała Hanna Bartosiewicz. Gratulacje !!!

P1050104 P1050117 P1050122 P1050127 P1050135 P1050144 P1050155 P1050160 Kopia P1050092

Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej

W dniu 7.11.2017 r. nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej w Niezabyszewie. W kategorii solistów klas IV – VII Szymon Nazarko kl. IV b zdobył I miejsce, a Wiktoria Prach kl. VII a III miejsce. Nasz zespół wokalny za wykonanie ” Dziś idę walczyć mamo” otrzymał II miejsce. Gratulujemy wokalistom i życzymy dalszych sukcesów.

P1040988 P1050001 P1050007 P1050024 P1050032 P1050049 P1050061P1050058

Eko- Foto 2017

Sprawozdanie

z Powiatowego Konkursu Fotograficznego Eko- Foto.

 

   W  czerwcu 2017 r. w  został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny .

 

Nasi  uczniowie osiągnęli duży sukces:

 

Kategoria ,,Zjawiska przyrodnicze”

1 – miejsce Lena Misiura kl.  IV c- opiekun J. Lubińska

2- miejsce Anna Glazik kl. VI d – opiekun J. Lubińska

 

Kategoria ,,Krajobraz przyrodniczy” :

1-miejsce – Zofia Wera kl. IV b- opiekun  J. Lubińska

2-miejsce – Kornelia Treder kl.  IV c-opiekun  J. Lubińska.

 

Kategoria ,, Obiekt przyrodniczy”:

3- miejsce  – Szymon Sobisz  kl.  IV c – opiekun J. Lubińska

wyróżnienie- Aleksandra Kobus kl.  IV e- opiekun J. Lubińska

 

II Rodzinny turniej „Badminton łączy pokolenia”

II Rodzinny turniej „Badminton łączy pokolenia”

Pokoleniowa rodzinna rywalizacja

 

W niedzielę 04.06.2017 roku, również do rywalizacji po turnieju amatorów przystąpiło 20 rodzin, aby spróbować swoje umiejętności na korcie badmintonowym. Organizatorem również był miejscowy klub działający przy Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie UKS „Dwójka” Bytów. Jak mówi jego pomysłodawca trener Jerzy Saldat celem tego turnieju jest pokazanie młodym zawodnikom, że rodzice potrafią bawić się i grać w badmintona. Organizator podzielił uczestników na dwie grupy wiekowe dzieci (klasa I – III i klasa IV – VI). Każda rodzina miała do rozegrania po 5 lub 6 pojedynków. Mecze rozgrywane były pomiędzy rodzinami według klucza: pierwszego seta grali dzieci, drugiego seta ich rodzice a trzeci set był rozgrywany jako gra podwójna dziecko z rodzicem. Sety grano do skróconego seta do 11 punktów to i tak niektórzy rodzice schodzili z boiska bardzo zmęczeni, ale zadowoleni – komentuje Jerzy Saldat.

Wśród najmłodszych rywalizację wygrała rodzina Fabiszewskich (Julia i Krzysztof), na drugiej pozycji uplasowała się rodzina Garskich z synem Kryspinem jr. na podium stanęła jeszcze rodzina Treder (Ola i jej tata Krzysztof). Pozostałe miejsca zajęły rodziny: Brechko, Kiżewscy, Duda i Syldatk.

W starszej kategorii najlepszą parą rodzinną okazała się Ania i Anita Radtke, którzy w finale pokonali Sebastiana i Jerzego Saldat w trzech setach 2:1 (11:5, 4:11, 11:9). W pierwszej „czwórce’ znalazły się jeszcze rodzinna Szach (z synem Pawłem) i Brzozeckich (z córką Karoliną). Pozostałe rodzinny również zostawiły dużo sił i „serca” w walce o jak najlepszy wynik. Jako organizator bardzo dziękuję wszystkim rodzinom za przybycie na turniej: rodzinie: Treder z córką Kornelią, Sobisz z synem Mateuszem, Zganiacz z córką Natalią, Szyp z córką Anią, Słonecznej z córką Wiktorią, Soldatke z córkami Agatą i Pauliną, Dębskiej z córką Michaliną, Jesiołowskiej z synem Oliwierem oraz rodzinie Syldatk z synem Olkiem.

Jako sympatyk badmintona mam nadzieję, że te 4 godziny spędzone na boisku badmintonowym przyczyni się do popularyzacji badmintona w naszym mieście – komentuje Jerzy Saldat.

Konkurs Dzieci Świata

30 maja w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu  ” Podróże bliskie i dalekie” – ” Dzieci Świata”. W uroczystym rozdaniu nagród uczestniczyły dziewczynki z kl. III d :

Maja Bigus – III miejsce

Maja Zielińska – wyróżnienie.

 

Toyota Badminton Słupsk

Toyota Badminton Słupsk

Medalowa Toyota zawodników UKS „Dwójka”

Na turniej do Słupska, który odbył się 28.05. 2017 pod hasłem „Toyota Badminton Słupsk”, wybrała się skromna ekipa zawodników UKS „Dwójka” Bytów licząca 4 młodych zawodników do 12 lat. Niestety okres ten nie sprzyjał, aby wszyscy moi zawodnicy mogli uczestniczyć w tej imprezie – mówi trener bytomskich młodych badmintonistów Jerzy Saldat.

Moi zawodnicy wystąpili w dwóch kategoriach dzieci do 9 lat i żacy do 12 lat. W najmłodszej kategorii najlepiej w gronie 8 zawodniczek spisała się Julia Fabiszewska, która uplasowała się z trzema zwycięstwami i jedną porażką na trzecim miejscu. Natomiast jej klubowy kolega w kategorii żacy do lat 12 Sebastian Saldat w gronie 12 zawodników uległ dopiero po 3 wcześniejszych zwycięstwach w finale z zawodnikiem ze Sławna Kamilem Romanem 9:21 i 18:21 zajmując drugie miejsce w turnieju. Nieco gorzej poszło pozostałym zawodnikom „dwójki”, gdzie Karolina Brzozecka po dwóch wygranych pojedynkach i jednej porażce w półfinale uplasowała się na IV miejscu w kategorii żacy do 12 lat. Zaś Aleksandra Treder w kategorii dzieci do 9 lat uplasowała się na 6 miejscu. Bardzo się cieszę, że coraz częściej są organizowane takie turnieje dla najmłodszych bo tydzień temu odbyły się w Gdańsku teraz w Słupsku a w nadchodzącym weekendzie odbędą się w Bytowie pod hasłem „Badminton łączy pokolenia”, bo jest to najlepszą forma spędzenia na sportowo czasu i rywalizacja sportowa wśród najmłodszych – komentuje Jerzy Saldat.

Wyniki

Kategoria dzieci do 9 lat

III miejsce – Julia Fabiszewska

VI miejsce – Aleksandra Treder

 

Kategoria żacy do 12 lat

II miejsce – Sebastian Saldat

IV miejsce – Karolina Brzozecka

 

Na zdjęciu Sebastian Saldat stojący na drugim miejscu

Konkurs OLIMPUS

Sprawozdanie z ogólnopolskiej olimpiady wiedzy przyrodniczej ,,Olimpus”- sesja wiosenna 2017r.

W dniu 24.III. 2017r. odbyła się w całej Polsce olimpiada z wiedzy przyrodniczej

przeznaczona dla uczniów klas IV, V, VI szkół podstawowych.

Olimpiada ta stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.

 Laureatami zostali uczniowie, którzy zajęli od 1- 15 miejsce.

Nasze osiągnięcia:

    Klasy IV- laureaci:

1.      Małgorzata Lis  -12 miejsce – kl. IV d (210p.)

2.      Oliwier Jesiołowski -13 miejsce-  IV e (208p.)

3.      Kornelia Treder – 14 miejsce IV b (206p.)

4.      Aleksandra Sabina -15 miejsce IV b (204p.)

5.      Jan Kurkowski – 15 miejsce IV b (204 p.)

 

Klasy szóste- laureaci:

  1.  Paweł Szach – 12 miejsce VI d ( 212 p.)
  2.  Marcin Rolbiecki  – 12 miejsce VI d (212 p.)
  3. Wojciech Chrzan– 14 miejsce VI d (208 p.)
  4. Karolina Karpińska  – 15 miejsce VI d ( 206p.)
  5. Anna Glazik – 15 miejsce VI d ( 206 p.)

Konkurs Fotograficzny ,, Przyroda w obiektywie”

Sprawozdanie

z XIII Powiatowego Konkursu Fotograficznego,, Przyroda w obiektywie”

W maju 2017r w SP nr 1 w Miastku został rozstrzygnięty XIII Powiatowy Konkurs Fotograficzny .

Nasi  uczniowie osiągnęli duży sukces :

W kategorii,, Rośliny”

- I m.  Hanna Chylewska kl. IV a- opiekun J. Lubińska

- II m. Matylda Knop kl. VI d- opiekun J .Lubińska

- III m. Anna Kruger  kl.VI d – opiekun J. Lubińska

Kategoria ,, Zwierzęta” :

- II m. Szymon Sobisz  kl. IV c- opiekun J. Lubińska

- III m. Hanna Wiczkowska kl. IV c-opiekun J. Lubińska.

Kategoria ,, Osobliwości przyrodnicze”:

- II m. Jan Kurkowski kl. IV b – opiekun J. Lubińska.

- III m. Natalia Trzebiatowska kl. VI d – opiekun J. Lubińska

 

Wyróżnienia zdobyli:

- Wiktoria Gierszewska kl. IV b, Aleksandra Kowalonek kl. IV b, Igor

-  Jaworski kl. IV a- opiekun J. Lubińska.

- Adrian Olik kl. V d, Paulina Domaszk kl. VI b – opiekun B. Żmuda Trzebiatowska.