Category: Nasze sukcesy

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego LDK

10 września 2023 r. w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego LDK. Oto wyniki osób reprezentujących naszą szkołę:
I miejsce Kajetan Brucki bieg na 300 metrów
IV miejsce Szymon Węsierski bieg na 600 metrów
Bieg na 60 metrów:
XIII miejsce Anna Mazurkiewicz
XIV miejsce Anna Łosińska
XVII miejsce Blanka Czapiewska
XIX miejsce Agata Karpińska
Skok w dal:
X miejsce Anna Łosińska
XI miejsce Anna Mazurkiewicz
XIII miejsce Blanka Czapiewska
XIV miejsce Agata Karpińska
Gratulacje dla zawodników i trenerów

Mistrzostwa Polski Młodzika Młodszego

Michalina Kurkowska brązową medalistką Mistrzostw Polski Młodzika Młodszego w grze podwójnej w parze z Leną Maślanka z klubu Beninca UKS FENIKS KĘDZIERZYN-KOŹLE ad. 2023!
Michalina Kurkowska rozpoczęła turniejod gry singlowej pewnie wygrywajac z Hanną Wylęga z UKS Tornado Donaborów 21-16 i 21-17. W drugiej rundzie przegrała po zaciętym pojedynku z Nikolą Misiaszek z UMKS Junis Szczucin 13-21 oraz 13-21.
W grze podwójnej Michalina w parze z Leną rozpoczeła od wysokiego rozstwienia z nr 2. Dzięki temu w pierwszej rundzie miala wolny los. W drugiej rundzie dziewczyny wygraly na parę Zuzanna Biłas i Amelia Wilisowska 21-12 i 21-17.
W ćwierćfinale Misia i Lena wygrywają z Karoliną Hoszowska z KS Badminton Kobieżyce i Gabrielą Turską z MKS Orlicz Suchedniów 21-18 i 21-11 tym samym zapewniając sobie udział w półfinale i conajmniej brązowy medal!
W półfinale niestety przegrały 21-10 i 21-18 Wiktorią Kaletką i Zuzanną Zemla z AZS AWF Katowice tym samym zajmując 3 miejsce w Polsce w grze podwójnej dziewcząt!
BRAWO Michalina BRAWO Lena!
Szymon Sylka udzial rozpoczął od niespodziewanej porażki, przegrywając z Igorem Szablewskim w dwóch setach na przewagi 20-22 i 23-20
Szymon wystąpił ponadto w grze podwójnej w parze z Aleksandrem Bandrowiczem z SSKS Badminton Przemysl. W pierwszej rundzie, dzięki dużej liczbie punktów w rankingu mieli wolny los. W drugiej rundzie pewnie wygrali z parą Kordian Krawiec i Ignacy Walaszek obaj z LKS TECHNIC GŁUBCZYCE 21-10; 21-7, tym samym meldując sie w ćwierćfinale. Niestyty niespodziewane ulegli w trzech setach parze z Hubal Białystok Filipowi Chojnowskiemu i Patrykowi Lenart 19-21; 21-11; 16-21. Tym samym kończąc Mistrzostwa Polski na 5 miejscu.
Michał Ślepy na Mistrzostwach wystąpił jedynie w grze podwójnej w parze z Miłoszem Przęzakiem z Badmaniak Szczecinek. Niestyty w swoim pierwszym pojedynku ulegli Jaakubowi Kabale i Oscarowi Pawelec obaj z klubu MKS Orlicz Suchedniów 7-21 oraz 7-21.
Gratuluję Michalinie pierwszego w swojej sportowej karierze medalu Mistrzostw Polski!

Konkurs Plastyczny ”Żłóbek betlejemski oczami dzieci i młodzieży”

W 2023 roku w grudniu przypadnie 800-setna  rocznica przygotowania przez św. Franciszka z Asyżu żłóbka betlejemskiego w Greccio, Publiczna SP im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie przygotowała międzynarodowy konkurs plastyczny „Żłóbek betlejemski oczami dzieci i młodzieży”, który rozpoczął się 25 marca, w uroczystość zwiastowania NMP, i zakończył 5 maja br.

Gala finałowa Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego pt.,, Uczę się bezpieczeństwa”.

W dniu 21 czerwca br. w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się gala finałowa Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”. Projekt realizowany był przez profilaktyków i dzielnicowych jednostek miejskich i powiatowych Policji województwa pomorskiego w roku szkolnym 2022/2023, w klasach pierwszych szkół podstawowych. Przez cały rok szkolny funkcjonariusze spotykali się z dziećmi i prowadzili zajęcia w pięciu obszarach tj. Bezpieczny w drodze do szkoły, Bezpieczny w czasie ferii, Bezpieczny w domu, Bezpieczny w sieci oraz Bezpieczny w czasie wakacji. Pierwszoklasiści po przeprowadzonych przez policjantów spotkaniach przygotowali rysunki, które były odzwierciedleniem ich spojrzenia na kwestie bezpieczeństwa. W trakcie gali finałowej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Laureatem tego konkursu z terenu powiatu bytowskiego  został nasz uczeń Michał Klafka z klasy I „b” Brawa dla Michała.

 

Historyczny sukces Anny Dudy !

Historyczny sukces Anny Dudy !

Po zdobyciu brązowego medalu w zakończonych młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Białymstoku na początku czerwca br. zawodniczki Dwójki Bytów miały pewien niedosyt. Nasza niespełna 22-letnia brązowa medalistka Ania Duda,  zdobywając brązowy medal powiedziała, iż nie wyszedł jej wówczas mecz w grze pojedynczej, gdyż nieco spóźniła się na pojedynek i źle weszła w mecz, co skrzętnie wykorzystała dobrze przygotowana przeciwniczka. Powiedziała jednak, że co nie wyszło w singlu, musi już wyjść w deblu, z Idą Wiśniewską, zdobywając wówczas brązowy medal w grze podwójnej.

Każdy  zawodnik badmintona, w tym również  juniorzy i młodzieżowcy, corocznie mają za cel udział w najbardziej prestiżowych  Indywidualnych Mistrzostwach  Polski w kat. Elita.

W tym roku po raz pierwszy mistrzostwa zorganizowano w Ośrodku Kadry Narodowej badmintona LAVO  w Józefosławiu w dniach 16-19.06.2023r.  Mistrzostwa w tym roku przyciągnęły rekordową ilość 138 zawodników z całego kraju. Powodem tak licznej obecności, najlepszych z najlepszych, była między innymi rekordowa pula nagród oraz nagroda specjalna, samochód ma-ki Toyota. W tym gronie, nie mogło zabraknąć dwóch naszych reprezentantek tj. Laury Bujak i Ani Dudy. Wielu zawodników, aby dostać się do turnieju głównego musiało rozegrać wcześniej  eliminacje. Ania dostała się bezpośrednio do turnieju głównego w grze pojedynczej i podwójnej, tym razem z Oliwią Sochą z Chojnika Jelenia Góra. Laura Bujak natomiast rozpoczęła Mistrzostwa Polski od eliminacji w grze mieszanej z Konradem Płochem z Hubala Białystok. Nasza zawodniczka po dwóch wygranych pojedynkach  wygrała rywalizacje w eliminacjach gry mieszanej. W decydującym pojedynku o wejście do turnieju Laura z Konradem, stoczyli bardzo ciężki ale zwycięski,  trzysetowy pojedynek z dobrze znaną im pomorską parą Marcelina Franczuk i Adam Bibik z Gdańska w setach 17-21,25-22,23-21. Następnego dnia, w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski para Bujak/Płoch wygrali kolejny trzysetowy pojedynek w pierwszej rundzie z parą warszawska suchedniowską, Marta Styczyńska/Piotr Tomaszewski w setach  20-22, 21-18, 21-12 by w 1/8 turnieju uznać wyższość późniejszych medalistów Mistrzostw Polski, pary Dominika Kwaśnik/Szymon Ślepecki w setach do 11 i 18.

Nasza najbardziej utytułowana zawodniczka, Ania Duda zagrała w Mistrzostwach w grze podwójnej z Oliwią Sochą i w grze pojedynczej. W pierwszym pojedynku singlowym na Mistrzostwach Ania pokonała, po dość zaciętym pojedynku, szczególnie w pierwszym secie, z młodziutką ale utalentowaną zawodniczką z Bierunia, Kingę Stokfisz w setach do 19 i 15. Ania na tych Mistrzostwach postawiła wszystko na grę podwójną i nie specjalnie przygotowywała się fizycznie do gry singlowej. Trenowała natomiast intensywnie, ze swoją coroczną partnerką deblową, Oliwią Sochą, głównie gry podwójne. W pierwszej rundzie Ania zagrała z doskonale znaną jej parą z Bierunia, Magdalena Kulska/Zuzanna Parysz. W Mistrzostwach Młodzieżowych Ania wraz z Idą pokonały te zawodniczki w trzech setach i wiedziała na co je stać. Tak też się stało. Zawodniczki z Bierunia, wzięły odwet za porażkę sprzed dwóch tygodni w Białymstoku i pokonały naszą bytowsko-jeleniogórską parę w pierwszej rundzie, w  trzech wyrównanych setach 21-15,14-21,24-22. Był to wieki wstrząs dla naszej zawodniczki, gdyż kilka ostatnich m-cy przygotowań zakończył się minimalną porażką, już w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski. Ani pozostał już tylko singiel a Oliwa pożegnała się z turniejem i zobowiązała się do wsparcia trenerskiego Ani, w pojedynkach singlowych. Tak więc w kolejnej rundzie gry pojedynczej Ania z pozytywną dla siebie złością, przystąpiła do kolejnego pojedynku z Mają Janko, której ona osobiście, bardzo kibicuje. Ania pokonała tę perspektywiczną zawodniczkę młodego pokolenia w dwóch setach 21:15 i 6:2, gdyż w drugim secie, młodziutka zawodniczka doznała niegroźnej kontuzji.

W kolejnej rundzie, Ania miała zagrać z ubiegłoroczną Mistrzynią Polski, Zuzanną Jankowską z ABRM Warszawa, z którą to dotychczasowy bilans Ani w grze pojedynczej wynosił 4:3 dla Ani, aczkolwiek Zuzia to zawodniczka kadry narodowej i ostatnie zwycięstwo nad Zuzą, Ania odniosła w styczniu  2019 r. a ostatnie trzy mecze przegrała od 2020r. Zarówno Zuzia, jak Ania, doskonale się znają, razem niegdyś nawet trenowały na obozach w Bytowie. Rok temu, na Mistrzostwach Polski w Białymstoku, Zuzia wygrała z Anią w ćwierćfinale w dwóch setach. W tym roku, na Mistrzostwach Polski, to Ania zagrała koncertowy wręcz mecz i wygrała go w trzech setach 18-21, 21-16, 21-8 a tym samym zapewniła sobie wejście do półfinału i pierwszy, historyczny, brązowy medal Mistrzostw Polski w elicie. Szok i niedowierzanie oraz ogromna radość zapanowała w naszym rodzinnym teamie na tych mistrzostwach.

Przed Anią, otworzyła się historyczna szansa na walkę w półfinale Mistrzostw Polski z utytułowaną zawodniczką z ABRM Warszawa, Joanna Rudną. Mieliśmy obawy, co do kolejnej rundy oraz  zawodniczki, z którą to Ania, nigdy jeszcze nie wygrała i co tu dużo mówić, wątpiliśmy nieco w końcowy sukces, w tym meczu, zadowalając się brązem. Przed meczem, nie mając nic do stracenia, Ania powiedziała – po prostu gramy i just fun. Dotychczasowy bilans tych zawodniczek H2H był 3 do 0, na korzyść zawodniczki z Warszawy. To jak perfekcyjnie zagrała Ania w tym meczu, przejdzie to do kanonu szkoleniowego polskiego badmintona, a przynajmniej pomorskiego, gdyż Ania, idealnie serwowała, grała precyzyjne skróty, dropy a czasem również smecze i widać było, że taktyką na ten mecz była „głowa” a nie siła. Szok nastąpił już w pierwszym secie w który to Ania wygrała zaskakująco gładko do 14. W drugim Ania musiała uznać wyższość starszej koleżanki i przegrała seta bez historii do 12.  To co stało się w trzecim secie, było wręcz niewiarygodne. Ania po fantastycznej końcówce, po raz pierwszy w swoje karierze pokonała doświadczoną i trenującą na co dzień w kadrze narodowej zawodniczkę elity, ostatecznie w trzech setach  21-14, 12-21, 21-14. Nierealne marzenie stało się faktem. Ania w finale Mistrzostw Polski w grze pojedynczej ! Nie dość, że pierwszy medal dla klubu, pierwszy dla bytowskich kibiców badmintona na Kaszubach, to jeszcze w takim stylu i w grze pojedynczej oraz dodatkowo wiadomo już było wtedy, że minimum srebrny.

W finale Mistrzostw Polski Ania zmierzyła się z utytułowaną juniorką, Joanną Podedworną z Bierunia, z którą nigdy dotychczas nie zagrała jeszcze w swojej karierze. Mecz podobnie, jak wszystkie finały transmitowano na żywo w stacji TVP Sport, w poniedziałkowe południe. Mecz finałowy Ani, również miał wyjątkowo dramatyczny przebieg. Pierwszy set, Ania przegrała po bardzo wyrównanej grze do 15. W drugim secie Ania przegrywała 20:17 aby wygrać(!) seta, po obronie trzech lotek meczowych i zdobyciu kolejnych dwóch punktów 22:20. W trzecim secie natomiast do stanu 15:13 Ania utrzymywała kontakt punktowy z przeciwniczką. Od 16 punktu Ania utraciła kontakt punktowy z rywalką, gdyż zabrakło już nieco sił na końcówkę seta i przegrała go ostatecznie, po kilku własnych błędach, 21 do 16.

Pojedynek ten niewątpliwie był ozdobą meczu finałowego Mistrzostw Polski, podobnie jak singiel mężczyzn, który zwyciężył młodzieżowiec Dominik Kwita. Komentujący redaktor w TVP Sport stwierdził, iż Ania Duda to taki „czarny koń” tych Mistrzostw a jej pojedynek finałowy był ozdobą finałów.

Pierwszy historyczny medal i tytuł vice Mistrzyni Polski stał się faktem. Nasza utalentowana zawodniczka, obecnie bez sztabu szkoleniowego i sponsora sprzętowego, bez wsparcia medycznego i dietetycznego, trenującą na co dzień samodzielnie na Ursynowie lub okazjonalnie na zgrupowaniach kadry Polski młodzieżowej, zdobywa srebrny medal Mistrzostw Polski !  Mamy nadzieję, iż ten sukces zwiększy i tak już duże zainteresowanie tym sportem, w naszym mieście, w którym to liczni amatorzy badmintona oraz zawodnicy zrzeszeni w klubie, mają do dyspozycji jedynie 4 korty do gry, w jednej szkole, co zniechęca przyszłych adeptów, długim oczekiwaniem na trening. Czy Bytów już za kilka lat dołączy do innych uznanych stolic badmintona takich jak Głubczyce, Suwałki, Nowa Dęba, Pszczyna, Kobierzyce, Szklarska Poręba czy Słupsk ?

Ania Duda jest coroczną stypendystką Burmistrza Miasta w Bytowie i Starosty Powiatowego w Bytowie, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie. Ania występowała  także w sezonie 2022/2023 w II lidze francuskiej w MSBSM Metz oraz w Lotto Ekstralidze badmintona  w AZS UMed Łódź.

Wyniki Mistrzostw Polski w Józefosławiu 16-19.06.2023r.

Laura Bujak, gra mieszana z Konrad Płoch z Hubala Białystok

Miejsce 9-16

Ania Duda, gra podwójna z Oliwia Socha z Chojnika Jelenia Góra

M-sce -16-32

Gra pojedyncza

M-sce 2 – V-ce Mistrzyni Polski

Finałowe pojedynki do obejrzenia nadal w archiwum TVP Sport z dn. 19.06.. Zachęcamy !!!!

Medal Mistrzostw Polski Anny Dudy

Kolejny brąz Mistrzostw Polski Młodzieżowców U23. Plan minimum wykonany.

W dniach od 2.06.2023r. do 4.06.2023r. w Białymstoku odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów U19 i Młodzieżowców U23.  Klub z Bytowa reprezentowały dwie najbardziej utytułowane zawodniczki tj. Ania Duda i Laura Bujak w kat. Młodzieżowiec. Niestety nasz jedyny męski reprezentant w kat. juniorskiej, Paweł Szach, doznał bardzo poważnej kontuzji nogi i jest obecnie w trakcie rehabilitacji.

W Mistrzostwa Polski w badmintona, nasze reprezentantki corocznie zdobywały medale na tej imprezie, rok temu były to łącznie trzy medale, jeden Laury, brązowy i dwa Ani, srebrny i brązowy. W tym roku, losowanie pozornie nam dopisało i, mieliśmy spore apetyty na powtórkę medalową sprzed roku. Plany nasze, w tym roku zostały jednak, pokrzyżowane już w pierwszych pojedynkach mistrzostw. Laura Bujak zagrała w grach podwójnych, w deblu kobiet z Urszulą Trusińską z WWL Warszawa oraz w grze mieszanej z Szymonem Cybulskim z Politechniki Gdańska. W pierwszej rundzie gry podwójnej Laura otrzymała walkowera. W ćwierćfinale mistrzostw oraz pierwszym pojedynku deblowym na zawodach, Laura zmierzyła się i przegrała pojedynek z parą naturalizowanych Polek z Białorusi, późniejszymi Mistrzyniami Polski w tej kategorii, Anastazją Khomich/Ulyaną Volskayą w dwóch setach, do 13 i 11. Natomiast w grze mieszanej z Szymonem Cybulskim, zawodnikiem zamieszkującym na co dzień w Miastku, Laura odnotowała kolejną porażkę w dwóch setach do 10 i 19. Szkoda, bo w 2 secie widmo dalszej gry w trzecim secie wisiało na włosku a wtedy wszystko mogło się zdarzyć. W trakcie meczu widać było brak zgrania Laury w grach podwójnych, która na co dzień zamieszkuje i trenuje w Białymstoku.

Ania Duda natomiast liczyła w tym roku na dwa medale, jak przed rokiem, w singlu i deblu. Boisko jednak zweryfikowało jej marzenia dość szybko, gdyż już w grze pojedynczej Ania zmierzyła się z Jessicą Orzechowicz ze Spartakusa Niepołomice, z którą to dotychczasowy bilans jej gier singlowych „head to head” był 4-0, dla Ani. Tym razem jednak obecna kadrowiczka Polski nie dała Ani szans, która od początku źle weszła w ten mecz, może trochę zbyt pewnie i przegrała go w dwóch setach do 14 i 15. Ania to twarda zawodniczka, co nie wyszło w deblu musiało wyjść w deblu, jak mówiła. W grze podwójnej Ania zagrała wraz z Idą Wiśniewską z ABRM Warszawa, z którą na co dzień trenuje na hali na Ursynowie. I tak w pierwszym swym pojedynku w ćwierćfinale(w pierwszej rudzie wolny los), nasza zawodniczka trafiła na bardzo silną i długo już ze sobą grającą parą z Bierunia, Magda Kulska/Zuzia Parysz. Po trzysetowym, bardzo emocjonującym i pełnych zwrotów akcji meczu Ania z Idą wygrały ten pojedynek w trzech setach: 21-18, 18-21, 21-16. Tak więc, mając już brązowy medal Mistrzostw Polski w kieszeni, w meczu półfinałowym Ania wraz z Idą, zagrały z parą Paulina Hankiewicz ABRM Warszawa/ Karolina Szubert SKB Suwałki. W tym pojedynku po pierwszym secie wydawało się że nasza zawodniczka jest pozbawiona już sił i chęci do walki bo pierwszego seta przegraliśmy wyraźnie do 12. W drugim secie również nic zapowiadało zwycięstwa, gdyż prze niemal cały pojedynek prowadziły przeciwniczki. Dopiero od stanu 14:14 nasze zawodniczki odskoczyły na 3 punkty aby na koniec seta walczyć na przewagi od stanu 20:20. Ostatecznie w secie pełnym dramaturgii, upadków i licznych przerw to nasze zawodniczki wyszły zwycięsko, obroniły 2 lotki meczowe(!) i tracąc 4 lotki setowe (!), 26 do 24. W trzecim secie, również rozgorzała ostra walko o finał. Nasze zawodniczki doprowadziły do stanu 19:19 i zmarnowały dwie ostatnie, decydujące lotki meczu. W perspektywie tego półfinałowego meczu, szkoda było przegranego minimalnie 2 seta w ćwierćfinale, gdyż naszym zawodniczkom zabrakło odrobiny sił. Ania po meczu półfinałowym powiedziała, iż nie czuła już nóg i nie pamięta nawet końcówki meczu, gdyż w konsekwencji poprzedniego meczu deblowego, po prostu zabrakło jej już tzw. „prądu”. Szkoda, bo finał był blisko a może i nawet Mistrzostwo Polski, gdyż para, która z nami minimalnie wygrała, minimalnie przegrała pojedynek finałowy z „polskimi Białorusinkami” w trzech setach.

Teraz Ania planuje udział w Mistrzostwach Polski elity w Józefosławiu, które odbędą się w dniach 15-18.06.2023r., gdzie zagra w grze pojedynczej i podwójnej z Oliwią Sochą z Chojnika Jelenia Góra.

Ania Duda – gra pojedyncza – miejsce 5-8, gra podwójna z Ida Wiśniewska, miejsce 3-4

Laur Bujak – gra podwójna z Urszula Trusińska, 5-8, gra mieszana z Szymon Cybulski, 16-32

Wyniki Ania -   Player – Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców, Białystok, 2-4 czerwca 2023 | Polski Zwiazek Badmintona (tournamentsoftware.com)

Polski Zwiazek Badmintona – Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców, Białystok, 2-4 czerwca 2023 – Draws (tournamentsoftware.com)

Wyniki Laura – Player – Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców, Białystok, 2-4 czerwca 2023 | Polski Zwiazek Badmintona (tournamentsoftware.com)

Kolejny brąz Mistrzostw Polski Młodzieżowców U23

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dnia 24.03.2023r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Bytowie odbyły się eliminacje na szczeblu gminnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Władysław Fijałkowski, Mikołaj Rogalski oraz Jan Tarnowski.
II miejsce zdobył Władysław Fijałkowski.

Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

1679655387896 1679655387901 1679655387906 1679655387912 1679655387917 1679655387922

XXIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

W dniu 23.03.br. w Tuchomiu odbył się XXIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Zofia Sikorska, Filip Grabowski, Patrycja Harasiuk.
II miejsce zdobyła Patrycja Harasiuk.

Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

1679655387882 1679655387889 1679655387928 1679655387934 1679655387941 1679655387946

Mistrzostwa Gminy w Unihokeju

18 października br. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy w Unihokeju w ramach Igrzysk Młodzieży -rocznik 2007 i 2008.
Chłopcy reprezentujący szkołę po zaciętej walce zajęli II miejsce, zaś dziewczynki zwyciężyły i awansowały do rozgrywek powiatowych.

255942270_128936582853868_3234557831317665527_n 257778035_128936562853870_3580455397157309249_n 256380414_128936606187199_5282645183927061930_n 257325287_128936576187202_4052495195976690980_n 257766106_128936599520533_739974246722601624_n 257662619_128936512853875_523752291540294896_n

I miejsce w Powiatowym Turnieju Szachowym

W dniu 30.09.2021r. czterech uczniów naszej szkoły: Michał Kaszubowski z klasy IIIc, Marta Rybarczyk z klasy Vd, Franciszek Bentkowski oraz Julian Durawa z klasy Vc uczestniczyło w Powiatowym Turnieju Szachowym. Po bardzo zaciętych pojedynkach z SP Parchowo i SP Łubno nasi uczniowie zajęli I miejsce.

GRATULUJEMY!!!

image3 image4 image6 image7image2