Category: Nasze sukcesy

Konkurs powiatowy HIV/AIDS

 

19 listopada 2019r. w naszej szkole odbył się I etap konkursu powiatowego HIV/AIDS.

Do II etapu dostały sie:
- Pola Jenczyk kl.VIII b
- Hanna Simlat kl. VIII b

2 grudnia w Bibliotece Pedagogicznej w Bytowie odbył się II etap Konkursu Powiatowego HIV/AIDS, uczennice zajęły kolejno:
Pola Jenczyk II miejsce
Hanna Simlat III miejsce

Gratulujemy!
opiekun: Bogumiła Żmuda-Trzebiatowska

 

Wyniki konkursu plastycznego pt. „Widokówka z mojej okolicy”

 

Uczniowie naszej szkoły brali udział w powiatowym konkursie plastycznym pt. „Widokówka z mojej okolicy” w ramach zadania „NASZ PATRIOTYZM”.
1. miejsce uzyskał Jan Graban z klasy 1a
2. miejsce uzyskała Daria Złoch z klasy 3c
3. miejsce uzyskał Jakub Zembrowski z klasy 1c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Grand Prix Polski Gold w badmintonie – Józefosław k/Warszawy

Grand Prix Polski Gold w badmintonie – Józefosław k/Warszawy

 

W dniach 30.11 – 01.12.2019 r. w Józefosławie k/Warszawy w Centralnym Ośrodku Szkolenia badmintonistów odbył się turniej Grand Prix Polski Gold w kategorii junior młodszy. Naszym reprezentantem z Bytowa w tym turnieju był Paweł Szach, który występuje w tej kategorii wiekowej dopiero pierwszy rok. A więc jechał aby sprawdzić swoje siły i umiejętności z najlepszymi w Polsce oraz zbierać doświadczenie, taki był cel na ten turniej dla Pawła mówi klubowy trener Jerzy Saldat.

Paweł wystąpił w dwóch grach w mieszanej z Julią Bajerską z UKS Bursztyn Gdańsk oraz z Błażejem Lange z MKB Lednik Miastko w grze podwójnej.

W pierwszym pojedynku mikstowym Paweł wraz Julią w swojej grupie eliminacyjnej od razu trafili na bardzo mocną parę z SKB Suwałki Michała Aleksandrowicza i Ulyanę Volskaya przegrywając pojedynek 7:21 i 11:21. W drugim pojedynku grupowym było już znacznie lepiej , gdzie pokonali parę Adam Krukowski (JKB BadKurp Stegna) i Amelię Jaworską (UKS Korona Pabianice) w dwóch setach 21:8 i 21:18. w trzecim pojedynku grupowym para bytowsko-gdańska rozegrali bardzo zacięty pojedynek przeciwko Filipowi Wiercińskiemu (KS Badminton Kobierzyce) i Justynie Biernot (BKB Set Mazańcowice). Pomimo, iż trwał tylko dwa sety to sety te były rozgrywane na przewagi i po 35 minutach niestety nasza para została pokonana 20:22 i 26:28. W tym pojedynku naprawdę mogło się wydarzyć wszystko i pojedynek mogli na swoją korzyść rozstrzygnąć Paweł i Julia, niestety zabrakło w końcówce trochę pewności siebie – mówi Jerzy Saldat trener Pawła Szacha.

A więc para bytowsko-gdańska zajęła w swojej grupie trzecie miejsce i pozostało im walka o miejsce 13-14 w całym turnieju. Tam spotkali się z parą Michał Szczypka (BKB Set Mazańcowice) i Małgorzata Muszyńska (UKS Plesbad Pszczyna). I ponownie pojedynek ten pomimo walki o 13 miejsce w turnieju to dostarczył wiele emocji i walki zarówno z jednej strony jak i z drugiej strony. W pierwszym secie Paweł z Julią znów przegrali seta na przewagi 20:22, zaś w drugim secie zdecydowanie dominowała para z Bytowa i Gdańska wygrywając 21:14. A więc trzeci set miał zdecydować która para zajmie 13 miejsce. Żadna z par nie chciała oddać tego miejsca i walka toczyła się o każdą lotkę i trzeba było walczyć ponownie na przewagi dwóch lotek i tym razem dobre ataki Pawła i obrona Juli na siatce sprawiły, że to pomorska para wygrała ten bój o 13 miejsce w trzecim secie 26:24. Pojedynek trwał 47 minut.

W grze podwójnej gdzie bytowiak Paweł Szach zagrał wspólnie z Błażejem Lange z Miastka w grupie eliminacyjnej w tym turnieju wygrali dwa pojedynki i jeden przegrali, co dało im walkę w całym turnieju o miejsce 11-12. W pojedynku o pierwsze miejsce w grupie Paweł z Błażejem przegrali z Michałem Szczypką i Jacobem Toczek oboje z BKB Set Mazańcowice. Pojedynek był prowadzony w bardzo szybkim tempie akcje były bardzo krótkie ale niestety to para z Mazańcowic była lepsza wygrywając z naszą parą 21:17 i 21:15.

 

W pojedynku o 11 miejsce para bytowsko-miastecka spotkali się z parą Adam Krukowski (JKB BadKurp Stegna) i Andrzej Pięta (MKS Orlicz Suchedniów). W niedzielne popołudnie gdzie został rozegrany ten pojedynek to para Paweł Szach i Błażej Lange okazali się zdecydowanie lepszą parą od Adama Krukowskiego i Andrzeja Pięty wygrywając pewnie 21:13 i 21:14. Plasując się ostatecznie na 11 miejscu w Grand Prix Polski Gold w Józefosławie. Paweł Szach wspólnie z trenerem Jerzym Saldatem nie do końca są zadowoleni z tego wyniku, gdyż mogło być lepiej i uplasować się w pierwszej dziesiątce, takie były plany. Ale trzeba podkreślić , iż nasz zawodnik wspólnie z partnerami w grach podwójnych pojechali bez trenerów i musieli sobie radzić sami bez żadnych podpowiedzi z boku a jedynie opiekunem był rodzic zawodnika.

 

Wyniki Grand Prix Polski Gold w Józefosławie

Gra podwójna chłopców

XI miejsce – Paweł Szach z Błażejem Lange (MKB Lednik Miastko)

Gra mieszana

XIII miejsce – Paweł Szach z Julią Bajerską (UKS Bursztyn Gdańsk)

 

 

Turniej Badmintona z Decathlon Polska w Gdańsku

 

Dabew Team z „dwójki” Bytów zdobywa medale w Gdańsku

 

Natomiast trener Jerzy Saldat z bytowskiej „dwójki” wraz z młodą kadrą badmintonistów Dabew Team UKS „Dwójka” Bytów wystąpiła w dniu 01.12.2019 r w turnieju badmintonowym Decathlon Polska w Gdańsku.

Trener naszych badmintonistów zabrał 17 młodych zawodników, wśród których była grupa zawodników, którzy po raz pierwszy wystąpili na turnieju badmintonowym. Jak mówi trener Jerzy Saldat celem ich było zdobywanie doświadczenia i ogrywanie się z innymi zawodnikami aby na przyszłość mogli wygrywać i zdobywać medale. Zaś pozostali już bardziej doświadczeni zawodnicy mieli postawiony przez trenera cel zdobycie medalu. W sumie zabraliśmy z Gdańska 5 medali (2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe).

W Gdańskim turnieju były tylko rozgrywane gry pojedyncze w kategorii U9 (dla dziewięciolatków), U11, U13 i U15.

W kategorii U9 wystąpiła nasza młoda badmintonistka ale już ze sporym doświadczeniem turniejowym Michalina Kurkowska, która wygrała swoje wszystkie 4 pojedynki, zdobywając I miejsce. Michalina nie dała żadnej zawodniczce nawet zdobyć ani jednego seta. Bardzo się cieszymy wszyscy z sukcesów naszej „Misi” jak nazywamy Michalinę w naszym klubie, ale też cały czas powtarzamy jej, że musi nadal dużo pracować na treningach i aby czuła się bardziej pewnie z każdych uderzeń na boisku  – mówi Jerzy Saldat.

Natomiast w kategorii U11 wystąpiła Julia Fabiszewska, która wygrała swoja grupę eliminacyjną pokonując trzy zawodniczki z Gdańska, Władysławowa i Gdyni. Tym samym awansowała do półfinału, gdzie spotkała się z zawodniczką Martą Czajką z KS Badminton School Gdynia i aby awansować do finału musiała rozegrać trzy seta 21:16, 17:21 i ostatecznie w trzecim secie pokonać rywalkę 21:18. W finale znów spotkała się z inną gdynianką Antoniną Wnuk, która okazała się lepsza od już zmęczonej Juli Fabiszewskiej i gdynianka wygrała w dwóch setach z naszą zawodniczką 21:13 i 21:11. W półfinale i finale było widać czego brakuje naszej Julii na boisku aby gra Julii była bardziej dojrzała – mówi trener klubowy Jerzy Saldat.

W kategorii U13 dziewcząt wystąpiło aż 7 zawodniczek z Bytowa. W tej kategorii wiekowej do trzynastu lat zgłosiło się 22 zawodniczki. Najbardziej doświadczona w gronie bytowianek była Aleksandra Treder (12 lat), która była rozstawiona z nr 5 w turnieju.  Wszystkie zgłoszone zawodniczki zostały podzielone na 7 grup i aby awansować do dalszych gier trzeba było wygrać dwa pojedynki w swojej grupie. Tego dokonały nasze dwie zawodniczki Aleksandra Treder i Karolina Kozak (po raz pierwszy startowała w turnieju badmintonowym). Tym samym awansowały do ćwierćfinału (najlepsza ósemka). Karolina Kozak w walce o półfinał spotkała się z zawodniczką rozstawioną z nr 2 Mileną Bublewicz (MKB Lednik Miastko). Nasza debiutantka w turnieju nie sprostała niestety bardzie doświadczonej i starszej zawodniczce z Miastka przegrywając pojedynek w dwóch setach 8:21 i 9:21. Natomiast Aleksandra Treder w ćwierćfinale pokonała młodsza o rok od siebie Antoninę Wnuk z KS Badminton School Gdynia 21:12 i 21:9. Awansując do półfinału gdzie przegrała z Mileną Bublewicz z Miastka 18:21 i 14:21. A więc Oli pozostała walka o trzecie miejsce ze starszą o rok Leną Szablewską z Gdańska i w tym pojedynku nasza bytowianka opadła nieco z sił przegrywając pojedynek w dwóch setach 17:21 i 17:21.

Pozostałe nasze debiutantki w turnieju powalczyły o przynajmniej jedno zwycięstwo w grupie eliminacyjnej, co dało Dominice Mularczyk i Magdalenie Krüger miejsce od 9 do 14. Pozostałe zawodniczki bardzo ambitnie i dzielnie walczyły o każdą lotkę i o każdy punkt, co na pewno zaprocentuje w następnych turniejach – mówi trener dziewcząt Jerzy Saldat.

W kategorii chłopców U13 bardzo dobrze zaprezentował się w gronie 10 zgłoszonych zawodników Kryspin Garski, który wygrał swoje dwa pojedynki eliminacyjne i awansował do półfinału w którym przegrał z zawodnikiem z Władysławowa Kacprem Pepką 13:21 i 14:21. Zdobywając tym samym brązowy medal dla siebie i drużyny.

W kategorii U15 dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Karolina Brzozecka z Dabew Team „dwójka” Bytów wygrywając swoje wszystkie pojedynki a w finale pokonała zawodniczkę z Torunia Kingę Bąkowską w trzech setach 21:18, 18:21 i na przewagi 22:20. Również dobrze zaprezentowała się nasza druga zawodniczka Wiktoria Skoneczna zdobywając brązowy krążek dla Dabew Team „dwójka” Bytów. Trzecia nasza reprezentantka w tej kategorii Kornelia Treder wygrała jeden pojedynek i dwa przegrała , co uplasowało ja na miejscu 5-6.

W kategorii U15 chłopców wystąpili w gronie 12 zawodników – Sebastian Saldat i Jan Kurkowski. Sebastian po wygraniu dwóch pojedynków eliminacyjnych przegrał pojedynek z zawodnikiem z Władysławowa, który zadecydował, że nie awansował do najlepszej trójki w turnieju a uplasowało go w przedziale 4-6 miejsce. Natomiast Jan Kurkowski przegrał wszystkie swoje pojedynki w grupie eliminacyjnej, co wyeliminowało go z dalszej gry.

Uważam, że ten turniej pod względem szkoleniowym był bardzo udany dla moich wszystkich zawodników zarówno tych już bardziej doświadczonych jak i tych, którzy wystartowali po raz pierwszym w takim turnieju. I myślę, że nie których zawodników jeszcze bardziej zmobilizuje to do większej pracy na treningach. Chciałbym też w tym miejscu podziękować Magdalenie Tetłak, która od września 2019 rozpoczęła szkolenie młodych adeptów badmintona w naszym klubie.

A doświadczenie jako byłej zawodniczki naszego klubu zapewne przełoży się już niedługo na nowe sukcesy młodych zawodników naszego klubu  – mówi opiekun badmintonistów bytowskich Jerzy Saldat.

 

Wyniki turnieju badmintonowego Decathlon Polska w Gdańsku

 

Kategoria U9 dziewcząt

I miejsce – Michalina Kurkowska

 

Kategoria U11 dziewcząt

II miejsce – Julia Fabiszewska

 

Kategoria U13 dziewcząt

IV miejsce – Aleksandra Treder

V- VIII miejsce – Karolina Kozak

IX – XIV miejsce – Dominika Mularczyk, Magdalena Krüger

XV – XXII – Agata Głodowska, Natalia Kosmacińska i Zofia Kiżewska

 

Kategoria U13 Chłopców

III miejsce – Kryspin Garski

VII – IX miejsca – Filip Bujak

 

Kategoria U15 dziewcząt

I miejsce – Karolina Brzozecka

III miejsce – Wiktoria Skoneczna

V-VI miejsce – Kornelia Treder

 

Kategoria U15 chłopców

IV – VI miejsce – Sebastian Saldat

X – XII miejsce – Jan Kurkowski

 

 

Pomorska Liga Badmintona – Słupsk

Pomorska Liga Badmintona – Słupsk

 

medale bytowskich zawodników

W Słupsku odbyła się w dniu 23.XI.2019 r. druga seria Pomorskiej Ligi Badmintona dla dzieci i dorosłych (amatorów). Tym razem do Słupska przyjechało sporo więcej uczestników niż miesiąc wcześniej podczas pierwszej serii. W turnieju uczestniczyli po raz pierwszy spora grupa zawodników z Polanowa jak i Sianowa, w turnieju również udział brali zawodnicy z Władysławowa, Gdyni, Bytowa jak i Słupska.

Organizatorzy Pomorskiej Ligi Badmintona (Mateusz Dynak i Krystian Warcholak) przeprowadzili turniej dla dzieci w kategorii U9 (do 9 lat), U11, U14, U17 oraz dla amatorów w różnym wieku.

Wśród bytowiaków, którzy wybrali się do Słupska wystąpili zawodnicy w różnych kategoriach dziecięcych, jak również w kategorii dorosłych. Nasza bytowska reprezentacja zdobyła 6 medali (3 złote, 1 srebrny i dwa brązowe medale).

W kategorii do 9 lat wystąpiła tak jak miesiąc temu Michalina Kurkowska (8 lat), miała do pokonania 5 zawodniczek, aby stanąć na pierwszym miejscu tak samo jak miesiąc wcześniej. Nasza popularna „Misia”, nie miała żadnych problemów aby pokonać swoje wszystkie rywalki z Polanowa, Sianowa i ze Słupska i zając I miejsce w swojej kategorii tak jak tego dokonała miesiąc wcześniej.

W kategorii U11 dziewcząt wystąpiła Julia Fabiszewska, która również miesiąc wcześniej w pierwszej serii Pomorskiej Lidze Badmintona zajęła pierwsze miejsce.  I tym razem Julia Fabiszewska nie miała żadnych problemów aby zwyciężyć tym razem pokonując najpierw dwie rywalki w swojej grupie eliminacyjnej, później pokonać kolejną rywalkę w półfinale z Polanowa Karolinę Cznader 15:6, 15:7 oraz wygrać finale z zawodniczką Leną Ogulewicz z Sianowa 15:9, 15:10. Drugą zawodniczka z Bytowa w tej kategorii była Hanna Duda, która niestety przegrała swoje dwa pojedynki i jeden wygrywając odpadła z dalszej rywalizacji zajmując miejsce w przedziale 7-9.

W kategorii U11 chłopców wystąpił Kryspin Garski, który uplasował się na III miejscu ulegając w półfinale zawodnikowi ze Słupska Miłoszowi Cyranowskiemu.

W kategorii U14 dziewcząt wystąpiły nasze dwie zawodniczki Aleksandra Treder i Magdalena Krüger, która po raz pierwszy wystąpiła w turnieju badmintonowym. Zarówno Ola jak i Magda są młodymi zawodniczkami, które musiały toczyć walkę na boisku z o rok i dwa lata starszymi przeciwniczkami. Dla Oli Treder nie był to pierwszy występ na turniejach natomiast dla Magdy Krüger, która na dobre trenuje badmintona dopiero od pół roku był to debiut. W tej kategorii zgłosiło się 12 zawodniczek. Nasze bytowianki w swojej grupie przegrały po jednym pojedynku i po dwa wygrywając. Zarówno Ola jak i Magda mogą mówić o pechu, gdyż do zwycięstwa w grupie i awansu do najlepszej trójki zabrakło minimalnie. Ola zagrała bardzo dobre spotkanie o dwa lata starszą i bardziej doświadczoną zawodniczką z Polanowa Wiktorią Rajkowską, które zakończyło się na korzyść naszej rywalki z Polanowa 20:22 i 16:21. W tym pojedynku jednak Aleksandra Treder zagrała bardzo ambitnie i zostawiła bardzo dużo zdrowia aby wygrać w tym pojedynku. Należą się naszej młodej zawodniczce za ten pojedynek duże brawa – mówi trener Jerzy Saldat.  Natomiast Magdalena Krüger aby wygrać swoją grupę eliminacyjną musiała również pokonać rywalki min. z Polanowa i Sianowa. Sztuka ta by się udała lecz niestety w ostatnim pojedynku z zawodniczką z Polanowa, który decydował o pierwszym miejscu w grupie naszej debiutantce w turnieju zabrakło ogrania i zimnej krwi w końcówce trzeciego seta. Pierwszego seta Magda wygrała 21:17, drugiego przegrała 19:21 i w trzecim secie miała już lotkę meczową przy stanie 21:20 przegrała decydującego seta 23:25. I zarówno Ola jak i Magda zakończyły ten turniej na miejscach 4-6.

W kategorii U14 chłopców wystąpił bytowiak Jan Kurkowski, który zakończył zmagania na etapie grupowym wygrywając jeden pojedynek i jeden przegrywając. I w stawce 13 zawodników uplasował się na miejscu 5-8.

W kategorii U17 nasz dorobek medalowy poprawili Izabela Szlachetka zdobywając I miejsce i Sebastian Saldat zdobywając brązowy krążek. Sporym zaskoczeniem była wygrana Izabeli Szlachetki w tym turnieju, która z turnieju na turniej prezentuje co raz lepszą grę i pokonuje swoje rywalki. Iza jest bardzo ambitną zawodniczką, która swoją przygodę z badmintonem, tak naprawdę rozpoczęła dopiero niecałe dwa lata temu. Iza wygrała w tym turnieju 4 pojedynki aby zdobyć złoty medal i stanąć na najwyższym stopniu podium. Również jej kolega klubowy Sebastian Saldat stanął na podium, lecz na tym najniższym stopniu zdobywając brązowy krążek, po wygranej grupie eliminacyjnej, gdzie pokonał dwóch zawodników z Polanowa. A w półfinale spotkał się znów z zawodnikiem z polanowa Kacprem Pyter i tu niestety musiał uznać wyższość rywal przegrywając 15:21 i 16:21.

W kategorii open amatorów bardzo dobrze zaprezentowała się Anna Gostomska – Treder, która wywalczyła drugą pozycję w tym turnieju. Natomiast Krzysztof Treder i Stanisław Duda po wygranych dwóch pojedynkach i jednym przegranym nie wyszli z grupy eliminacyjnej i odpadając z dalszej rywalizacji.

Już za tydzień 1 grudnia nasi bytowscy badmintoniści będą uczestniczyć w turnieju w Gdańsku. Trener Jerzy Saldat zabiera spora grupę 18 zawodników i zapowiada walkę o medale. Jak mówi w tym turnieju w jego ekipie będą nowi zawodnicy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki jak również doświadczeni zawodnicy. Natomiast Paweł szach będzie uczestniczył w turnieju Grand Prix Gold Polski w Jósefosławie koło Warszawy (w Centralnym Ośrodku badmintona). Natomiast nasze najlepsze obecnie zawodniczki Anna Duda i Laura Bujak wystąpią w turnieju Asów dla seniorów w Białymstoku.

 

Wyniki II serii Pomorskiej Ligi Badmintona – Słupsk

 

Kategoria U9 dziewcząt

I miejsce – Michalina Kurkowska

 

Kategoria U11 dziewcząt

I miejsce – Julia Fabiszewska

7-9 miejsce – Hanna Duda

 

Kategoria U11 chłopców

III miejsce – Kryspin Garski

 

Kategoria U14 – dziewcząt

4-6 miejsce – Magdalena Krüger i Aleksandra Treder

 

Kategoria U14 chłopcy

5-8 miejsce – Jan Kurkowski

 

Kategoria U17 dziewcząt

I miejsce – Izabela Szlachetka

 

Kategoria U17 chłopców

III miejsce – Sebastian Saldat

 

Kategoria open amatorów

II miejsce – Anna Gostomska – Treder

 

 

 

 

Badminton- Krajowy Turniej Żaków, młodzika młodszego i młodzika w Gdyni

 

Dwa miejsca dla bytowianek z „dwójki” na podium

 

W dniu 16 listopada 2019 r. w Gdyni odbył się turniej Krajowy dla młodzika, młodzika młodszego i żaków z udziałem 73 zawodników z klubów całego województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Zawodnicy z bytowskiej „dwójki” wybrali się na ten turniej wraz z rodzicami bez trenera Jerzego Saldata, gdyż ten pojechał z innA grupą badmintonistów w tym samym dniu do Solca Kujawskiego.

W najmłodszej kategorii wiekowej w jakiej była rozgrywana w tym dniu w Gdyni była kategoria Żaków U11 (rocznik 2009 i młodsi). W gronie 7 zawodniczek wystąpiły nasze dwie zawodniczki Julia Fabiszewska i najmłodsza uczestniczka tegoż turnieju Michalina Kurkowska (rocznik 2011). Dla naszej Michaliny ten turniej miał być, dobrym treningiem i ogranie się ze starszymi o rok i dwa lata zawodniczkami, co w tym wieku jest bardzo dużą różnicą na boisku. Zaś Julia Fabiszewska miała za zadanie wskoczyć na podium w tym turnieju i dokonała tego – mówi trener Jerzy Saldat.

Nasza „Misia” rozegrała bardzo dobre spotkania z przeciwniczkami i pomimo, że wszystkie przegrała w swojej grupie zasługuje na bardzo dobre pochwały, że nie przestraszyła się silniejszych i starszych zawodniczek od niej. W niektórych pojedynkach jak np. z Amelią Bakułą z Gdyni, gdzie przegrała naprawdę minimalnie w dwóch setach 16:21 i 20:22, to z chodziła z boiska trochę zła, że przegrała ale też zadowolona, że walczyła do samego końca o każdą lotkę. Natomiast Julia Fabiszewska w drugiej grupie eliminacyjnej wygrała jeden pojedynek i jeden przegrywając zdobywając drugie miejsce w grupie, co dało jej w ogólnej klasyfikacji miejsce III-IV i miejsce na podium. Nasza Julia Fabiszewska w swojej grupie jedyne przegrała minimalnie z późniejsza zwyciężczynią całego turnieju Agnieszką Kopka 16:21 i 16:21.

W kategorii młodzik młodszy wystąpiły w grze pojedynczej Julia Fabiszewska i Aleksandra Treder. Zawodniczki nasze musiały też rozgrywać nieraz swoje pojedynki ze starszymi od siebie zawodniczkami o rok i dwa lata. Niestety Julia Fabiszewska przegrała dwa swoje pojedynki a Aleksandra Treder wygrała jeden pojedynek i dwa minimalnie przegrała odpadając z dalszej rywalizacji w turnieju. Natomiast nasz jedyny młodzik młodszy Kryspin Garski również jako młodszy o rok od swoich przeciwników musiał zejść z boiska dwukrotnie pokonany i odpadając z dalszej rywalizacji.

W grach podwójnych Julia i Kryspin zagrali w grze mieszanej, gdzie dwukrotnie przegrali z rywalami i uplasowali się na miejscu 5-6. Natomiast Aleksandra Treder zagrała z Martyną Cybulska z MKB Lednik Miastko w grze podwójnej i w stawce 5 par uplasowały się na 4 miejscu z jedną wygraną i trzema porażkami. Był to ich pierwszy wspólny start w turnieju, ale umówiły się, iż będą razem startować w następnych turniejach i myślę, ze ich gra nabierze jakiegoś porządku na boisku – mówi trener bytowski Jerzy Saldat.

W kategorii młodzik w grze pojedynczej najlepiej wypadła Izabela Szlachetka, która pokonała swoje wszystkie rywalki i w finale pokonała słupszczankę reprezentującą KS Badminton School Gdynia Ewę Janik 21:9 i 21:7 zdobywając złoty medal. Natomiast Jan Kurkowski w grze pojedynczej musiał uznać dwukrotnie wyższość swoich przeciwników przegrywając swoje dwa pojedynki i zajmując miejsce od 7 do 9.

 

Wyniki turnieju z Gdyni

Kategoria Żaki

Gra pojedyncza

III-IV miejsce – Julia Fabiszewska

7-8 miejsce – Michalina Kurkowska

 

Kategoria młodzik młodszy

Gra pojedyncza

5-8 miejsce – Aleksandra Treder i Julia Fabiszewska

11-15 miejsce – Kryspin Garski

Gra podwójna

4 miejsce – Aleksandra Treder i Martyna Cybulska (MKB Lednik Miastko)

Gra mieszana

5-6 miejsce – Julia Fabiszewska i Kryspin Garski

 

Kategoria Młodzik

Gra pojedyncza

I miejsce – Izabela Szlachetka

7-9 miejsce – Jan Kurkowski

 

 

Mistrzostwa świata w karate

 

W dniu 10.11.2019r. w Brnie, w Czechach odbyły się Światowe Mistrzostwa Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate Platforma 2019. Trzech uczniów naszej szkoły stanęło na podium.

Antosia Szymczyk z klasy 1c, zdobyła złoty medal w kategorii Kata indywidualne dziewczynki (9 kyu), grupa A, oraz złoty medal w Kumite dziewczynki (9 kyu), grupa A.

Agata Hoppe z klasy 1b, zdobyła srebrny medal w Kata indywidualnym oraz brązowy medal w Kumite indywidualnym.

W tych samych zawodach brał również udział Maciek Chrzan z klasy I d, zdobywając złoty medal w kategorii Kata indywidualne chłopcy ( 9 kyu), grupa A, i brązowy w Kumite chłopcy (9 kyu ), grupa A.

Wszyscy zawodnicy ćwiczą w Karate Klub Bytów,  u senseia  Michała Gawrońskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej

 

W dniu 05.11.2019r. odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej w Niezabyszewie. Wzięli w nim udział reprezentanci naszej szkoły.

W kategorii solistów klas 1-3, Maja Predel z klasy 2c zajęła III miejsce.

Zespół wokalny w składzie: Oliwia Jereczek, Zofia Kiżewska i Maria Strasser z klasy 6e zdobył również III miejsce.

Gratulujemy!

 

Podsumowanie I Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Uczniów Klas VII Szkół Podstawowych

Dnia 23.05.2019r. w Szkole Podstawowej im.mjr.Henryka Sucharskiego w Gościcinie odbyło się podsumowanie I Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Uczniów Klas VII Szkół Podstawowych.
Spośród wielu uczestników z całego województwa pomorskiego do finału doszło 12 uczniów.
Wśród laureatów, zajmując bardzo wysokie miejsca, znaleźli się: Weronika Grotkowska (I miejsce) i Maksymilian Turzyński (IV miejsce) z klasy VII a SP2 w Bytowie, przygotowywani przez p.Jolantę Miazga.

Gratulujemy sukcesu!

VI Nocny Turniej dla amatorów badmintona IV Rodzinny Turniej „Badminton łączy pokolenia”

 

VI Nocny Turniej dla amatorów badmintona

IV Rodzinny Turniej „Badminton łączy pokolenia”

 

Rekordowa frekwencja

 

 

     Tegoroczne dwa turnieje, które odbyły się w Bytowie w dniach 02/02.VI.2019 (VI Nocny Turniej dla amatorów badmintona oraz IV Rodzinny Turniej „Badminton łączy pokolenia”)

zgromadziły na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie rekordową ilość zawodników , gdyż zgłosiło się 71 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Po raz pierwszy zawitali do naszej hali zawodnicy ze Słupska, Gdyni i goście z Ukrainy. Jak mówili po turnieju nasi goście, to zapewniali, iż na przyszły rok znów tu przyjadą i będą zachwalać organizację tych dwóch turniejów w Bytowie.

 

W pierwszym dniu turnieju o godzinie 18:00 na boiskach badmintonowych spotkali się po raz szósty badmintoniści amatorzy, aby walczyć o zwycięstwo. Rozpoczęcie turnieju było okazją zaprezentowania po raz pierwszy nowych mat (boisk) typowo do gry w badmintona. Na potrzeby miejskiego klubu UKS „Dwójka” Bytów zakupiono dwa przenośne boiska badmintonowe za kwotę 22 tys. złotych. Jak mówi prezes i trener naszego bytowskiego klubu Jerzy Saldat zawsze marzyłem o takich profesjonalnych boiskach i doczekałem się po 14 latach istnienia klubu. Bardzo dziękuję za zakup tych boisk Gminie Bytów, Starostwu Powiatowemu oraz firmie DAF (Doroty i Adama Wiatrowskim z Bytowa). Mam też nadzieję, że dalsze sukcesy naszych zawodników przyczynią się, aby zakupić kolejne maty i wtedy już będzie można zorganizować w naszym mieście np. Mistrzostwa Polski czy Grand Prix Polski w badmintonie, ale najważniejsze, że mamy już na początek dwie maty (boiska) – mówi zadowolony Jerzy Saldat.

 

Rozpoczęcie rywalizacji w sobotę i w niedzielę było okazją do obserwacji profesjonalnych zawodników w pojedynku pokazowym z Ukrainy (Vladislav Ivanov) i Mateuszem Dynakiem (Polska – Słupsk). Zarówno jeden jak i drugi zawodnik to wielokrotni medaliści swoich krajów w różnych kategoriach wiekowych. Wynik ich rywalizacji nie miał znaczenia jedynie celem było pokazanie innym zawodnikom na czym polega badminton w wydaniu profesjonalnym.

 

W turnieju nocnym po raz pierwszy rozegrano oprócz gier pojedynczych, gry podwójne pod nazwą „wesoły debel”. Polegało to , że partnerzy do wspólnej gry zostały wytypowane losowo, co miało wyrównać rywalizację na boiskach. I tak właśnie było na boiskach rywalizacja wśród 7 par była tak bardzo wyrównana, że każdy z każdym mógł wygrać. Niestety zwycięzcą mogła być tylko jedna para. W finale spotkali się Agata Trawicka z Krzysztofem Treder którzy po bardzo zaciętym pojedynku trzy setowym 2:1 (21:18, 19:21 i 24:22)  pokonali parę Magdalena Tetłak z Pauliną Kryzel. W pojedynku o III miejsce para Stanisław Duda z Danielem Kuźmicz (Słupsk) pokonali parę bytowsko – gdyńską Marka Stoltmana i Annę Toczek (Gdynia) w dwóch setach.

 

W rywalizacji w grach pojedynczych również pojedynki były bardzo wyrównane. Tym razem zwyciężył Wojciech Witak (Bytów) który pokonał Marka Stoltmana . Na trzecim miejscu podium stanął w bytowskim nocnym turnieju Daniel Kuźmicz ze Słupska, który pokonał Krzysztofa Tredra (Bytów). Patrząc okiem trenerskim uważam, że poziom rywalizacji z roku na rok wzrasta na naszym turnieju – ocenia trener badmintona Jerzy Saldat. Turniej zakończył się około godziny 2.30 nad ranem.

 

W drugim dniu zmagań badmintonowych 02 czerwca br. do rywalizacji przystąpiło 24 rodzin, które chciały pograć w badmintona i przypomnieć sobie tą grę z dzieciństwa. Prawo gry miały dzieci wraz z rodzicem. Organizator podzielił dzieci na kategorie wiekowe oraz na ich umiejętności w badmintona. System rozgrywek polegał aby rodziny rozegrały trzy sety. Pierwszy set zagrały ze sobą dzieci, drugiego seta grali rodzice a w trzecim secie rywalizacja była w grze podwójnej między rodzinami.

W kategorii A (dzieci o przynajmniej rocznym stażu gry w badmintona) zwyciężyła rodzina Fabiszewskich (Julia i tata Krzysztof) pokonując w finale rodzinę Tredrów (Ola z tatą Krzysztofem) w setach 2:1. Na trzecim miejscu podium stanęła rodzina Garskich (Kryspin junior z tata Kryspinem seniorem).

W kategorii B (dzieci, które dopiero rozpoczęły niedawno przygodę z badmintonem) wystartowało 9 rodzin. Najlepszą okazała się rodzina Duda (Hania z tatą Stanisławem) pokonując w finale rodzinę Wiatrowskich (Olę i tatę Adama). W rywalizacji o trzecie miejsce zagrały rodziny Mularczyk i Kurkowskich tu rywalizacja była zacięta do samego końca i o trzecim miejscu zadecydowała tylko jedna lotka (jeden punkt), która uplasowała rodzinę Mularczyków (Dominikę z tatą) na podium.

W rywalizację zawodników już nieco starszych, którzy swoją przygodę rozpoczęli 3 lub 4 lata temu w kategorii dziewczyn wygrała Karolina Brzozecka przed Izabelą Szlachetka oraz Wiktorią Skoneczną. Zaś kategorii chłopców najlepszy okazał się Paweł Szach, przed Maćkiem Kuźmiczem ze Słupska oraz na trzecim miejscu uplasował się Sebastian Saldat.

 

Chciałbym podziękować jako prezes i trener naszego klubu UKS „Dwójka” Bytów wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do naszego rozwoju badmintona w naszym mieście oraz wspomagali nas w tych turniejach: Gminie Bytów, Starostwo Powiatowe, Firma Veolia Północ, Firma DAF (Doroty i Adama Wiatrowskich), Firmie Dabew, Firmie SI Metal, Firmie Centrum Handlowe Treder (Anna i Tomasz Treder), Dariuszowi Hawryśko, Firmie Drutex, dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie, Fundacji Narodowy Badminton, Federacji Pomorski Badminton, sędziemu głównemu Krystianowi Warcholak oraz wszystkim rodzicom moich zawodników. Bardzo wam dziękuję, bo bez was by nie było badmintona w Bytowie i takich turniejów w miłej atmosferze – Jerzy Saldat.

 

 

Na zdjęciu nr 1 – Najwyższy zawodnik Vladislav Ivanov (195 cm wzrostu) i najniższa zawodniczka w turnieju Michalina Kurkowska (125 cm wzrostu) a co ich łączy, że oboje grają lewą ręką.

 

Zdjęcia pozostałe to rywalizacja na boiskach w hali sportowej w Bytowie i zdjęcia grupowe najlepszych zawodników wśród Nocnego turnieju oraz Rodzinnego.

 

Badminton – III Otwarte Mistrzostwa Słupska

Badminton – III Otwarte  Mistrzostwa Słupska

Worek medali dla badmintonistów z Bytowa

 

W dniu 26.05.2019 na hali Gryfii w Słupsku odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Słupska w kategorii od najmłodszych (U9) do najstarszych amatorów badmintona. Bardzo liczna, bo licząca 12 zawodników reprezentacja klubu UKS „Dwójka” Bytów i Bytowa zawitała na kortach słupskiej hali Gryfii.

Wśród najmłodszych rewelacyjnie zaprezentowała się nasza najmłodsza zawodniczka Michalina Kurkowska, która zagrała w kategorii U9 i bardzo dobrze radząc sobie na korcie pokonała swoje dwie rywalki ze Słupska stając na I miejscu podium.

Na pewno to zwycięstwo tak młodej zawodniczki naszego klubu, która gra dopiero niespełna 7 miesięcy da wiary, że warto pracować sumiennie na treningach – mówi zadowolony trener Jerzy Saldat.

W następnych kategoriach również nasi zawodnicy odnosili sukcesy zdobywając medale różnego koloru. Aleksandra Treder w kategorii U11 zdobyła srebrny medal, zaś Jan Kurkowski w kategorii U13 zdobył również srebrny medal natomiast w kategorii starszej U15 zdobył brązowy medal. Wiktoria Skoneczna zagrała w kategorii U13 zdobywając srebrny krążek przegrywając jedynie z zawodniczką ze Słupska Anią Lange 10:21 i 20:22. W kategorii U15 zarówno Wiktoria Skoneczna jak i Karolina Brzozecka zdobyły brązowe medale przegrywając swoje pojedynki w półfinałach. W grze podwójnej na pozycji trzeciej  uplasowały się w kategorii U15 Mariia Brechko i Zofia Kizewska.

W kategorii amatorów wystąpiła nasza trójka zawodników Stanisław Duda, Krzysztof Treder oraz Anna Gostomska – Treder. Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza jedynaczka wśród amatorek Anna Gostomska Treder zdobywając dwa medale w grze pojedynczej brązowy medal oraz w grze podwójnej z koleżanką z Gdańska wywalczyła złoty medal. 1)śród amatorów na 5/6 miejscu uplasowali się Stanisław Duda i Krzysztof Treder w grze podwójnej. Natomiast w kategorii open nasz gość z Ukrainy a obecnie mieszkający i pracujący w Bytowie Vladyslav Ivanov uplasował się na trzecim stopniu podium zdobywając brązowy medal.

Kolejną okazją dla amatorów badmintona do zdobycia medali i nagród oraz spotkania się w miłym gronie badmintonistów będzie V Nocny Turniej w Bytowie, który rozpocznie się 01 czerwca na sali w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie. Wszystkich chętnych spróbowania swoich sił w badmintonie zapraszamy na godzinę 18:00. Również zapraszamy kibiców o tej godzinie na pokazowy pojedynek na nowo zakupionych boiskach do gry w badmintona pomiędzy reprezentantem Ukrainy Vladislavem Ivanovem a Mateuszem Dynakiem (Polska). Będzie to na pewno bardzo wyrównany i stojący na bardzo wysokim poziomie pojedynek, gdzie będzie można obserwować i zobaczyć na czym polega gra w badmintona. Zapraszamy do obejrzenia tego pojedynku na godzinę 18:00 w sobotę 1 czerwca 2019 do Szkoły podstawowej nr 2 w Bytowie – wstęp wolny.

Zdj. 1 Michalina Kurkowska ze złotym medalem

Zdj. 2 i 3 Michalina Kurkowska na boisku podczas gry o medal.