Category: Nasze sukcesy

Badminton- Krajowy Turniej Żaków, młodzika młodszego i młodzika w Gdyni

 

Dwa miejsca dla bytowianek z „dwójki” na podium

 

W dniu 16 listopada 2019 r. w Gdyni odbył się turniej Krajowy dla młodzika, młodzika młodszego i żaków z udziałem 73 zawodników z klubów całego województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Zawodnicy z bytowskiej „dwójki” wybrali się na ten turniej wraz z rodzicami bez trenera Jerzego Saldata, gdyż ten pojechał z innA grupą badmintonistów w tym samym dniu do Solca Kujawskiego.

W najmłodszej kategorii wiekowej w jakiej była rozgrywana w tym dniu w Gdyni była kategoria Żaków U11 (rocznik 2009 i młodsi). W gronie 7 zawodniczek wystąpiły nasze dwie zawodniczki Julia Fabiszewska i najmłodsza uczestniczka tegoż turnieju Michalina Kurkowska (rocznik 2011). Dla naszej Michaliny ten turniej miał być, dobrym treningiem i ogranie się ze starszymi o rok i dwa lata zawodniczkami, co w tym wieku jest bardzo dużą różnicą na boisku. Zaś Julia Fabiszewska miała za zadanie wskoczyć na podium w tym turnieju i dokonała tego – mówi trener Jerzy Saldat.

Nasza „Misia” rozegrała bardzo dobre spotkania z przeciwniczkami i pomimo, że wszystkie przegrała w swojej grupie zasługuje na bardzo dobre pochwały, że nie przestraszyła się silniejszych i starszych zawodniczek od niej. W niektórych pojedynkach jak np. z Amelią Bakułą z Gdyni, gdzie przegrała naprawdę minimalnie w dwóch setach 16:21 i 20:22, to z chodziła z boiska trochę zła, że przegrała ale też zadowolona, że walczyła do samego końca o każdą lotkę. Natomiast Julia Fabiszewska w drugiej grupie eliminacyjnej wygrała jeden pojedynek i jeden przegrywając zdobywając drugie miejsce w grupie, co dało jej w ogólnej klasyfikacji miejsce III-IV i miejsce na podium. Nasza Julia Fabiszewska w swojej grupie jedyne przegrała minimalnie z późniejsza zwyciężczynią całego turnieju Agnieszką Kopka 16:21 i 16:21.

W kategorii młodzik młodszy wystąpiły w grze pojedynczej Julia Fabiszewska i Aleksandra Treder. Zawodniczki nasze musiały też rozgrywać nieraz swoje pojedynki ze starszymi od siebie zawodniczkami o rok i dwa lata. Niestety Julia Fabiszewska przegrała dwa swoje pojedynki a Aleksandra Treder wygrała jeden pojedynek i dwa minimalnie przegrała odpadając z dalszej rywalizacji w turnieju. Natomiast nasz jedyny młodzik młodszy Kryspin Garski również jako młodszy o rok od swoich przeciwników musiał zejść z boiska dwukrotnie pokonany i odpadając z dalszej rywalizacji.

W grach podwójnych Julia i Kryspin zagrali w grze mieszanej, gdzie dwukrotnie przegrali z rywalami i uplasowali się na miejscu 5-6. Natomiast Aleksandra Treder zagrała z Martyną Cybulska z MKB Lednik Miastko w grze podwójnej i w stawce 5 par uplasowały się na 4 miejscu z jedną wygraną i trzema porażkami. Był to ich pierwszy wspólny start w turnieju, ale umówiły się, iż będą razem startować w następnych turniejach i myślę, ze ich gra nabierze jakiegoś porządku na boisku – mówi trener bytowski Jerzy Saldat.

W kategorii młodzik w grze pojedynczej najlepiej wypadła Izabela Szlachetka, która pokonała swoje wszystkie rywalki i w finale pokonała słupszczankę reprezentującą KS Badminton School Gdynia Ewę Janik 21:9 i 21:7 zdobywając złoty medal. Natomiast Jan Kurkowski w grze pojedynczej musiał uznać dwukrotnie wyższość swoich przeciwników przegrywając swoje dwa pojedynki i zajmując miejsce od 7 do 9.

 

Wyniki turnieju z Gdyni

Kategoria Żaki

Gra pojedyncza

III-IV miejsce – Julia Fabiszewska

7-8 miejsce – Michalina Kurkowska

 

Kategoria młodzik młodszy

Gra pojedyncza

5-8 miejsce – Aleksandra Treder i Julia Fabiszewska

11-15 miejsce – Kryspin Garski

Gra podwójna

4 miejsce – Aleksandra Treder i Martyna Cybulska (MKB Lednik Miastko)

Gra mieszana

5-6 miejsce – Julia Fabiszewska i Kryspin Garski

 

Kategoria Młodzik

Gra pojedyncza

I miejsce – Izabela Szlachetka

7-9 miejsce – Jan Kurkowski

 

 

Mistrzostwa świata w karate

 

W dniu 10.11.2019r. w Brnie, w Czechach odbyły się Światowe Mistrzostwa Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate Platforma 2019. Trzech uczniów naszej szkoły stanęło na podium.

Antosia Szymczyk z klasy 1c, zdobyła złoty medal w kategorii Kata indywidualne dziewczynki (9 kyu), grupa A, oraz złoty medal w Kumite dziewczynki (9 kyu), grupa A.

Agata Hoppe z klasy 1b, zdobyła srebrny medal w Kata indywidualnym oraz brązowy medal w Kumite indywidualnym.

W tych samych zawodach brał również udział Maciek Chrzan z klasy I d, zdobywając złoty medal w kategorii Kata indywidualne chłopcy ( 9 kyu), grupa A, i brązowy w Kumite chłopcy (9 kyu ), grupa A.

Wszyscy zawodnicy ćwiczą w Karate Klub Bytów,  u senseia  Michała Gawrońskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej

 

W dniu 05.11.2019r. odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej w Niezabyszewie. Wzięli w nim udział reprezentanci naszej szkoły.

W kategorii solistów klas 1-3, Maja Predel z klasy 2c zajęła III miejsce.

Zespół wokalny w składzie: Oliwia Jereczek, Zofia Kiżewska i Maria Strasser z klasy 6e zdobył również III miejsce.

Gratulujemy!

 

Podsumowanie I Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Uczniów Klas VII Szkół Podstawowych

Dnia 23.05.2019r. w Szkole Podstawowej im.mjr.Henryka Sucharskiego w Gościcinie odbyło się podsumowanie I Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Uczniów Klas VII Szkół Podstawowych.
Spośród wielu uczestników z całego województwa pomorskiego do finału doszło 12 uczniów.
Wśród laureatów, zajmując bardzo wysokie miejsca, znaleźli się: Weronika Grotkowska (I miejsce) i Maksymilian Turzyński (IV miejsce) z klasy VII a SP2 w Bytowie, przygotowywani przez p.Jolantę Miazga.

Gratulujemy sukcesu!

VI Nocny Turniej dla amatorów badmintona IV Rodzinny Turniej „Badminton łączy pokolenia”

 

VI Nocny Turniej dla amatorów badmintona

IV Rodzinny Turniej „Badminton łączy pokolenia”

 

Rekordowa frekwencja

 

 

     Tegoroczne dwa turnieje, które odbyły się w Bytowie w dniach 02/02.VI.2019 (VI Nocny Turniej dla amatorów badmintona oraz IV Rodzinny Turniej „Badminton łączy pokolenia”)

zgromadziły na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie rekordową ilość zawodników , gdyż zgłosiło się 71 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Po raz pierwszy zawitali do naszej hali zawodnicy ze Słupska, Gdyni i goście z Ukrainy. Jak mówili po turnieju nasi goście, to zapewniali, iż na przyszły rok znów tu przyjadą i będą zachwalać organizację tych dwóch turniejów w Bytowie.

 

W pierwszym dniu turnieju o godzinie 18:00 na boiskach badmintonowych spotkali się po raz szósty badmintoniści amatorzy, aby walczyć o zwycięstwo. Rozpoczęcie turnieju było okazją zaprezentowania po raz pierwszy nowych mat (boisk) typowo do gry w badmintona. Na potrzeby miejskiego klubu UKS „Dwójka” Bytów zakupiono dwa przenośne boiska badmintonowe za kwotę 22 tys. złotych. Jak mówi prezes i trener naszego bytowskiego klubu Jerzy Saldat zawsze marzyłem o takich profesjonalnych boiskach i doczekałem się po 14 latach istnienia klubu. Bardzo dziękuję za zakup tych boisk Gminie Bytów, Starostwu Powiatowemu oraz firmie DAF (Doroty i Adama Wiatrowskim z Bytowa). Mam też nadzieję, że dalsze sukcesy naszych zawodników przyczynią się, aby zakupić kolejne maty i wtedy już będzie można zorganizować w naszym mieście np. Mistrzostwa Polski czy Grand Prix Polski w badmintonie, ale najważniejsze, że mamy już na początek dwie maty (boiska) – mówi zadowolony Jerzy Saldat.

 

Rozpoczęcie rywalizacji w sobotę i w niedzielę było okazją do obserwacji profesjonalnych zawodników w pojedynku pokazowym z Ukrainy (Vladislav Ivanov) i Mateuszem Dynakiem (Polska – Słupsk). Zarówno jeden jak i drugi zawodnik to wielokrotni medaliści swoich krajów w różnych kategoriach wiekowych. Wynik ich rywalizacji nie miał znaczenia jedynie celem było pokazanie innym zawodnikom na czym polega badminton w wydaniu profesjonalnym.

 

W turnieju nocnym po raz pierwszy rozegrano oprócz gier pojedynczych, gry podwójne pod nazwą „wesoły debel”. Polegało to , że partnerzy do wspólnej gry zostały wytypowane losowo, co miało wyrównać rywalizację na boiskach. I tak właśnie było na boiskach rywalizacja wśród 7 par była tak bardzo wyrównana, że każdy z każdym mógł wygrać. Niestety zwycięzcą mogła być tylko jedna para. W finale spotkali się Agata Trawicka z Krzysztofem Treder którzy po bardzo zaciętym pojedynku trzy setowym 2:1 (21:18, 19:21 i 24:22)  pokonali parę Magdalena Tetłak z Pauliną Kryzel. W pojedynku o III miejsce para Stanisław Duda z Danielem Kuźmicz (Słupsk) pokonali parę bytowsko – gdyńską Marka Stoltmana i Annę Toczek (Gdynia) w dwóch setach.

 

W rywalizacji w grach pojedynczych również pojedynki były bardzo wyrównane. Tym razem zwyciężył Wojciech Witak (Bytów) który pokonał Marka Stoltmana . Na trzecim miejscu podium stanął w bytowskim nocnym turnieju Daniel Kuźmicz ze Słupska, który pokonał Krzysztofa Tredra (Bytów). Patrząc okiem trenerskim uważam, że poziom rywalizacji z roku na rok wzrasta na naszym turnieju – ocenia trener badmintona Jerzy Saldat. Turniej zakończył się około godziny 2.30 nad ranem.

 

W drugim dniu zmagań badmintonowych 02 czerwca br. do rywalizacji przystąpiło 24 rodzin, które chciały pograć w badmintona i przypomnieć sobie tą grę z dzieciństwa. Prawo gry miały dzieci wraz z rodzicem. Organizator podzielił dzieci na kategorie wiekowe oraz na ich umiejętności w badmintona. System rozgrywek polegał aby rodziny rozegrały trzy sety. Pierwszy set zagrały ze sobą dzieci, drugiego seta grali rodzice a w trzecim secie rywalizacja była w grze podwójnej między rodzinami.

W kategorii A (dzieci o przynajmniej rocznym stażu gry w badmintona) zwyciężyła rodzina Fabiszewskich (Julia i tata Krzysztof) pokonując w finale rodzinę Tredrów (Ola z tatą Krzysztofem) w setach 2:1. Na trzecim miejscu podium stanęła rodzina Garskich (Kryspin junior z tata Kryspinem seniorem).

W kategorii B (dzieci, które dopiero rozpoczęły niedawno przygodę z badmintonem) wystartowało 9 rodzin. Najlepszą okazała się rodzina Duda (Hania z tatą Stanisławem) pokonując w finale rodzinę Wiatrowskich (Olę i tatę Adama). W rywalizacji o trzecie miejsce zagrały rodziny Mularczyk i Kurkowskich tu rywalizacja była zacięta do samego końca i o trzecim miejscu zadecydowała tylko jedna lotka (jeden punkt), która uplasowała rodzinę Mularczyków (Dominikę z tatą) na podium.

W rywalizację zawodników już nieco starszych, którzy swoją przygodę rozpoczęli 3 lub 4 lata temu w kategorii dziewczyn wygrała Karolina Brzozecka przed Izabelą Szlachetka oraz Wiktorią Skoneczną. Zaś kategorii chłopców najlepszy okazał się Paweł Szach, przed Maćkiem Kuźmiczem ze Słupska oraz na trzecim miejscu uplasował się Sebastian Saldat.

 

Chciałbym podziękować jako prezes i trener naszego klubu UKS „Dwójka” Bytów wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do naszego rozwoju badmintona w naszym mieście oraz wspomagali nas w tych turniejach: Gminie Bytów, Starostwo Powiatowe, Firma Veolia Północ, Firma DAF (Doroty i Adama Wiatrowskich), Firmie Dabew, Firmie SI Metal, Firmie Centrum Handlowe Treder (Anna i Tomasz Treder), Dariuszowi Hawryśko, Firmie Drutex, dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie, Fundacji Narodowy Badminton, Federacji Pomorski Badminton, sędziemu głównemu Krystianowi Warcholak oraz wszystkim rodzicom moich zawodników. Bardzo wam dziękuję, bo bez was by nie było badmintona w Bytowie i takich turniejów w miłej atmosferze – Jerzy Saldat.

 

 

Na zdjęciu nr 1 – Najwyższy zawodnik Vladislav Ivanov (195 cm wzrostu) i najniższa zawodniczka w turnieju Michalina Kurkowska (125 cm wzrostu) a co ich łączy, że oboje grają lewą ręką.

 

Zdjęcia pozostałe to rywalizacja na boiskach w hali sportowej w Bytowie i zdjęcia grupowe najlepszych zawodników wśród Nocnego turnieju oraz Rodzinnego.

 

Badminton – III Otwarte Mistrzostwa Słupska

Badminton – III Otwarte  Mistrzostwa Słupska

Worek medali dla badmintonistów z Bytowa

 

W dniu 26.05.2019 na hali Gryfii w Słupsku odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Słupska w kategorii od najmłodszych (U9) do najstarszych amatorów badmintona. Bardzo liczna, bo licząca 12 zawodników reprezentacja klubu UKS „Dwójka” Bytów i Bytowa zawitała na kortach słupskiej hali Gryfii.

Wśród najmłodszych rewelacyjnie zaprezentowała się nasza najmłodsza zawodniczka Michalina Kurkowska, która zagrała w kategorii U9 i bardzo dobrze radząc sobie na korcie pokonała swoje dwie rywalki ze Słupska stając na I miejscu podium.

Na pewno to zwycięstwo tak młodej zawodniczki naszego klubu, która gra dopiero niespełna 7 miesięcy da wiary, że warto pracować sumiennie na treningach – mówi zadowolony trener Jerzy Saldat.

W następnych kategoriach również nasi zawodnicy odnosili sukcesy zdobywając medale różnego koloru. Aleksandra Treder w kategorii U11 zdobyła srebrny medal, zaś Jan Kurkowski w kategorii U13 zdobył również srebrny medal natomiast w kategorii starszej U15 zdobył brązowy medal. Wiktoria Skoneczna zagrała w kategorii U13 zdobywając srebrny krążek przegrywając jedynie z zawodniczką ze Słupska Anią Lange 10:21 i 20:22. W kategorii U15 zarówno Wiktoria Skoneczna jak i Karolina Brzozecka zdobyły brązowe medale przegrywając swoje pojedynki w półfinałach. W grze podwójnej na pozycji trzeciej  uplasowały się w kategorii U15 Mariia Brechko i Zofia Kizewska.

W kategorii amatorów wystąpiła nasza trójka zawodników Stanisław Duda, Krzysztof Treder oraz Anna Gostomska – Treder. Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza jedynaczka wśród amatorek Anna Gostomska Treder zdobywając dwa medale w grze pojedynczej brązowy medal oraz w grze podwójnej z koleżanką z Gdańska wywalczyła złoty medal. 1)śród amatorów na 5/6 miejscu uplasowali się Stanisław Duda i Krzysztof Treder w grze podwójnej. Natomiast w kategorii open nasz gość z Ukrainy a obecnie mieszkający i pracujący w Bytowie Vladyslav Ivanov uplasował się na trzecim stopniu podium zdobywając brązowy medal.

Kolejną okazją dla amatorów badmintona do zdobycia medali i nagród oraz spotkania się w miłym gronie badmintonistów będzie V Nocny Turniej w Bytowie, który rozpocznie się 01 czerwca na sali w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie. Wszystkich chętnych spróbowania swoich sił w badmintonie zapraszamy na godzinę 18:00. Również zapraszamy kibiców o tej godzinie na pokazowy pojedynek na nowo zakupionych boiskach do gry w badmintona pomiędzy reprezentantem Ukrainy Vladislavem Ivanovem a Mateuszem Dynakiem (Polska). Będzie to na pewno bardzo wyrównany i stojący na bardzo wysokim poziomie pojedynek, gdzie będzie można obserwować i zobaczyć na czym polega gra w badmintona. Zapraszamy do obejrzenia tego pojedynku na godzinę 18:00 w sobotę 1 czerwca 2019 do Szkoły podstawowej nr 2 w Bytowie – wstęp wolny.

Zdj. 1 Michalina Kurkowska ze złotym medalem

Zdj. 2 i 3 Michalina Kurkowska na boisku podczas gry o medal.

 

Badminton – Krajowy Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w Polanowie

Badminton – Krajowy Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w Polanowie

 

Trzy medale Pawła z UKS „Dwójka” Bytów

 

W dniu 25.05.2019 roku odbył się w Polanowie ostatni turniej punktowany do klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona w kategorii młodzik przed Mistrzostwami Polski w tej kategorii, które odbędą się w Mysłowicach (woj. Śląskie) w dniach 06-09.06.2019 r. Na turniej do województwa zachodniopomorskiego wybrali się dwaj zawodnicy bytowskiego klubu UKS „Dwójka” Bytów wraz z trenerem Jerzym Saldatem, aby poprawić swoje pozycje w rankingu PZBad. a którzy już mają zapewniony start w Mistrzostwach Polski. Paweł Szach zagrał w trzech grach: pojedynczej, podwójnej i mieszanej. Zdobywając trzy medale i sporo punktów do rankingu PZBad. W grze podwójnej Paweł zagrał wspólnie z zawodnikiem MKB Lednik Miastko Błażejem Lange, którzy wygrali swoje wszystkie trzy pojedynki zdobywając złoty medal. W finale pokonali parę gdańsko – sulęcińską Bartłomiej Butkus i Łukasz Chudziński w trzech setach 21:18, 18:21 i 21:18. Drugi swój złoty medal Paweł zdobył z partnerką Julią Bajerską z UKS Bursztyn Gdańsk pokonują cztery pary bez straty żadnego seta. Natomiast w grze pojedynczej Paweł Szach pokonał w grze eliminacyjnej (w grupie) swoich trzech rywali z Miastka, Polanowa oraz z Władysławowa awansując do półfinału. W pojedynku o finał spotkał się z Bartłomiejem Butkusem z UKS Bursztyn Gdańsk i niestety lekkie zmęczenie Pawła wcześniejszymi pojedynkami w grach podwójnych dało o sobie znać. Dwukrotnie zawodnik z Gdańska pokonał naszego zawodnika 21:8 i 21:16.

Zaś drugi nasz zawodnik Sebastian Saldat, który również ma już przepustkę na Mistrzostwa Polski zagrał w polanowskim turnieju tylko w grze pojedynczej. Niestety nie miał szczęścia w losowaniu i trafił do grupy, gdzie zagrał z Błażejem Lange z Miastka rozstawionym z nr 2 w tym turnieju. Ale po bardzo dobrej grze i walce do samego końca nasz zawodnik przegrał w dwóch setach 16:21 i 16:21. Jestem zadowolony z postawy mojego zawodnika, iż walczył do samego końca o korzystny wynik, co rokuje dobrą grą za dwa tygodnie na Mistrzostwach Polski – mówi trener Jerzy Saldat.

Nasi młodzicy z Dabew Team (sponsor) Paweł Szach na Mistrzostwach Polski w Mysłowicach zagra w grze pojedynczej i podwójnej z Błażejem Lange (MKB Lednik Miastko), zaś Sebastian Saldat wystąpi w grze pojedynczej i mieszanej z Klaudią Gliwińską z MLKS Solec Kujawski.

W Polanowie również wystąpiła nasza jedyna młodziczka młodsza Julia Fabiszewska, która miała za cel ogrywanie się z lepszymi i starszymi zawodniczkami. Pomimo, że nasza zawodniczka jest dopiero wiekowo młodsza od pozostałych zawodniczek w tej kategorii o dwa i trzy lata  to bardzo dobrze zaprezentowała się w swoich dwóch grupowych pojedynkach – ocenia klubowy trener Julii Jerzy Saldat. W pierwszym pojedynku Julia minimalnie przegrała pojedynek z Zofią Biel z Sulęcina 17:21 i 18:21. W drugi pojedynku miała za przeciwniczkę z nr 3 Wiktorię Rajkowska z Polanowa starsza o dwa lata zawodniczkę przegrywając dwukrotnie 11:21.

Uważam, że ten turniej pokazał mojej młodej jeszcze zawodniczce, że czeka ją dużo pracy na treningach, aby osiągać lepsze wyniki na turniejach, ale cieszę się, że Julia nie załamuje się i wierzę w to, że jej praca na treningach będzie teraz jeszcze większa – mówi trener.

 

 

Na zdjęciu

Nr 1 Julia Fabiszewska w Polanowie

Zdj. 2 Dekoracja najlepszych par w grze mieszanej przy numerze jeden stoją Paweł Szach i Julia Bajerska z Gdańska

 

 

Rozstrzygnięto szkolny konkurs logopedyczny: „Rysujemy i piszemy, logopedię promujemy”!!!

 

W kategorii klas I – III:
1 miejsce zajęła: Lena Cała – klasa II c
2 miejsce zajęła: Kinga Malek – klasa I a

 

W kategorii klas IV – VIII:
1 miejsce zajęła: Martyna Cieślińska – klasa V d.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy !!!

Organizatorzy:
Aurelia Parol
Elżbieta Wischka von Borczyskowka

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KLAS I-III Z OKAZJI DNIA ZIEMI pt. :„ Jak dbamy o naszą planetę Ziemię.?”

 

W dniu 22 maja 2019r komisja konkursowa w składzie: A.Gańska-Lipińska, E.Wójtowicz  oceniła prace konkursowe następująco:

I MIEJSCE

Sonia Tomaszewska kl.IId

II MIEJSCE

Maja Serafinowska kl.IIIa

III MIEJSCE

Robert Woźniak kl.IIc

Lena Pałasz kl.Ia

WYRÓŻNIENIA:

Igor  Popowicz kl.Ia

Maja Rychter kl.IId

Kinga Malek kl.Ia

Julita Lorek kl.IId

Zofia Loll kl.IIIa

Igor Łukowicz kl..Ic

 

Zwycięzcom i uczestnikom  serdecznie  gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie !  Dyplomy i nagrody laureatom zostaną wręczone na najbliższym Apelu szkolnym. Prace konkursowe są wyeksponowane na holu szkolnym.

Organizatorzy: Katarzyna Strojk,  Anna Duda, Magdalena Czerwonka.

Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej

 

Dnia 16 maja 2019r. odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej im. Danuty Siedzikówny w Podjazach.

Nasza uczennica Hanna Bartosiewicz zdobyła II miejsce.

Gratulujemy !