Category: Nasze sukcesy

Sprawozdanie z ogólnopolskiej olimpiady wiedzy przyrodniczej ,,Olimpus”- sesja wiosenna 2013r.

W dniu 26 III 2012r. odbyła się w całej Polsce olimpiada z wiedzy przyrodniczej

przeznaczona dla uczniów klas IV, V ,VI szkół podstawowych.

Olimpiada ta stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów. Laureatami zostali uczniowie, którzy zajęli od 1- 15 miejsca.  

  Nasze osiągnięcia:

  1. Staszkiewicz Natalia-11miejsce-laureatka kl. IV b (218p.)
  2. Szewczuk Piotr-14 miejsce- laureat IV c (212p.)
  3. Wantoch- Rekowska- 15 miejsce IV b (210p.)

  1. Jereczek Kacper- 29 miejsce V a (180p.)
  2. Sylka Joanna-30 miejsce V c (178p.)
  3. Maikowska Julia- 32 miejsce V c (174p.)

Klasy szóste - wzięło udział 1868 uczniów. Średnia z  wyników- 182 punktów, maksymalna

 

1.      Sawicki Igor- 8 miejsce – laureat  VI e ( 224 p.)

2.      Malinowski Kacper-8 miejsce- laureat VI e ( 224p.)

3.      Płaksa Wiktoria- 12 miejsce- laureatka VI e (216p.)

4.      Aurang Julia- 13 miejsce- laureatka VI e (214p.)

Sprawozdanie z IX Powiatowego Konkursu ,, Przyroda w Obiektywie ‘’

       W dniu 10.05.2013r w Szkole Podstawowej nr 1 w Miastku został         rozstrzygnięty konkurs fotograficzny ,, Przyroda w obiektywie ‘’.W konkursie wzięło udział 123 uczestników z 15 szkół podstawowych , wysłano 270 zdjęć.

 Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Bytowie oraz Urząd Miejski w Miastku ( Wydział Ochrony Środowiska).

Uczniowie naszej szkoły zdobyli znaczące miejsca w konkursie.

 

W kategorii ,, Rośliny” :

        I miejsce- Wiktoria Aurang kl. IV c

        III miejsce – Julia Aurang  kl.  VI e.

 

W kategorii ,, Zwierzęta” :

        II miejsce- Klaudia Ryś kl. V a

        III miejsce- Paulina Jaworska kl. IV a.

 

W kategorii ,, Osobliwości przyrodnicze „ :

        II miejsce- Caroll Konopacki kl. IV e.

        III miejsce- Laura Bujak kl. V a

 

Wyróżnienia otrzymali:

       Natan Strojk kl. IV Szymon Kuźnicki kl. IV d , Adam Szmidke kl. IV d,

       Natalia Zielińska kl. IV d.

 

Opiekunem uczniów były nauczycielki przyrody Jolanta Lubińska, Bożena Woronkowicz.

 

 

 

 

Olimpus język angielski

22.03.2013r. odbył się w naszej Szkole ogólnopolski konkurs języka angielskiego OLIMPUS. Uczniowie z klas IV – VI chętnie wzięli w nim udział. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

Stanął na podium!!

Uczeń klasy IIId, Marcel Dąbrowski zajął III miejsce w „7 Turnieju Judo im. M. Stoltmana i M. Tarnowskiego”, który odbył się 15 grudnia  w Ugoszczy. Gratulujemy !!!

 

Ważniejsze osiągnięcia uczniów w konkursach przeglądach

Gminny konkurs recytatorski poezji o Janie Pawle II – I miejsce Tymoteusz Mielnicki

Powiatowy Turniej wiedzy Ekologiczno – Przyrodniczej – I miejsce klasyfikacja zespołowa Cyra Agata, Mikołajczyk Agata

Powiatowy Konkurs  „Przyroda w obiektywie” – I miejsce Aurang Julia i  Kamil Pogoda

 

Osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty

Pomorski konkurs matematyczny dla uczniów klas III

etap gminny i powiatowy- I miejsce Antoni Hering, II miejsce Marek Kożykowski, Maciej Bednarek

Pomorski konkurs ortograficzny dla uczniów klas III

etap gminny i powiatowy – I miejsce Zuzanna Malinowska, II miejsce Marta Rolbiecka

 

 

 

 

 

 

Ważniejsze osiągnięcia uczniów w sporcie

Półfinał wojewódzki w mini piłkę ręczną dziewcząt organizowany przez WSZS w Gdańsku – II miejsce

Półfinał wojewódzki w mini koszykówkę dziewcząt organizowany przez WSZS w Gdańsku – II miejsce

Półfinał wojewódzki w mini koszykówkę chłopców organizowany przez WSZS w Gdańsku – II miejsce

Finał wojewódzki w badmintona organizowany przez WSZS w Gdańsku – I miejsce drużyna dziewcząt , I miejsce drużyna chłopców.

Wojewódzki finał rozgrywek w piłkę nożną o puchar Tymbarku organizowany przez POZPN/WSZS -  I miejsce

Słupska Liga Okręgowa Juniorów D1 organizowana przez POZPN/WSZS -  I miejsce

Powiatowa Liga „ORLIK” organizowana przez Orzeł Kołczygłowy/ U-2 Bytów -  I miejsce