5 Turniej Pomorskiej Ligi Badmintona – Słupsk

W Słupskim turnieju wygrywają zawodnicy z Bytowa

W dniu 29.02.2020 r. w Słupsku odbyła się piąta seria Pomorskiej Ligi Badmintona. w tej słupskiej imprezie badmintonowej nie zabrakło zawodników z bytowskiej „dwójki”. Po raz piąty w tym sezonie w kategorii U9 i U11 dziewcząt wygrały swoje kategorie Michalina Kurkowska oraz Julia Fabiszewska, które nie dały szans zawodniczkom ze Słupska, gdzie tym razem zjawiła się dużo mniejsza frekwencja zawodników z powodów chorób, spora grupa zawodników nie zjawiła się w słupskiej hali sportowej. Zarówno Michalina Kurkowska jak i Julia Fabiszewska wygrywając swoje wszystkie pojedynki bardzo zdecydowanie zajmując w swoich kategoriach I miejsca.

W kategorii U14 Kryspin Garski w grze pojedynczej w swojej grupie wygrał jeden pojedynek z zawodnikiem ze Sławna i jeden przegrał, co dało mu miejsce w przedziale 5-8.

W starszej kategorii U17 zagrała 12 – letnia Aleksandra Treder z „dwójki”. I minimalnie przegrała swoje dwa pojedynki grupowe z Anną Janik ze Słupska 19:21 i 21:23 oraz z koleżanką klubową Izabelą Szlachetką 11:21 i 14:21, zajmując miejsce III, gdyż jedynie trzy zawodniczki zgłosiły się do tej kategorii. Ale jak sama mówi Ola gry w starszej kategorii z zawodnikami nawet o 5 lat starszymi daje dużo motywacji do walki i dalszych treningów, aby w przyszłości wygrywać takie pojedynki.

W grze pojedynczej w kategorii U17 najlepszą zawodniczką słupskiego turnieju okazała się niespełna 15 – letnia zawodniczka  z UKS Dwójka Bytów Izabela Szlachetka wygrywając swoje wszystkie pojedynki, gdzie w finale pokonała Anię Janik ze Słupska 21:18 i 21:19.

Natomiast w grze podwójnej Ola Treder wspólnie z koleżanką klubową 15 – latką Karoliną Brzozecką w kategorii Open rozegrali dwa pojedynki w grupie i przegrali jeden pojedynek ze zwycięzcami tegoż turnieju oraz jeden pojedynek wygrali, co uplasowało ich na miejscach od 5 do 8. Natomiast w grze mieszanej Izabela Szlachetka (UKS Dwójka Bytów) z Antonim Jabłońskim (KS Badminton School Gdynia) wygrali swoje wszystkie 5 pojedynków i tym samym stanęli na najwyższym stopniu podium, po pokonaniu w finale parę ze Słupska 21:19 i 21:19.

Natomiast nasza piętnastolatka Karolina Brzozecka spróbowała swoich sił w kategorii Open Kobiet w grze pojedynczej. Jak mówi Karolina i trener ten turniej traktujemy jak dodatkową jednostkę treningową i dobre sparingi ze starszymi oraz lepszymi zawodnikami. Karolina rozegrała w grze pojedynczej w swojej grupie dwa pojedynki i jeden przegrała oraz jeden wygrała i odpadła z dalszej rywalizacji. Uważam, że nieraz z przegranych pojedynków z lepszymi zawodnikami wyciągnie się więcej wniosków na przyszłość niż z wygranego ze słabszym rywalem. I tak też do tego podchodzi Karolina Brzozecka – mówi trener Karoliny Jerzy Saldat.

Na zdjęciu 1.
W grze mieszanej I miejsce Izabela Szlachetka z Bytowa i Antoni Jabłoński ze Słupska reprezentujący klub KS Badminton School Gdynia.

Zdjęcie 2 .
Na najwyższym stopniu stoi Izabela Szlachetka zaś na III miejscu stoi Aleksandra Treder obie z UKS Dwójka Bytów w kategorii U17 w grze pojedynczej