Konkurs piosenki polskiej i religijnej

 

W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II /KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ I RELIGIJNEJ/

W dniu 4 marca b.r. w naszej szkole odbył się konkurs piosenki polskiej i religijnej z okazji zbliżającego się 100-lecia urodzin świętego Jana Pawła II. Do konkursu przystąpiło 35 uczniów z klas młodszych i starszych. Jak mówi stare przysłowie: „Ci, którzy chcą śpiewać, znajdą piosenkę” i tak dzieci znalazły ulubione utwory (m.in. „Siedem”, „Góry do góry”, „Lolek”, „Bohater”, „Biegnij przed siebie”, „Pół kroku stąd”, „Nie mów mi nie”, „Miasto 44”) i zaprezentowały je przed społecznością szkolną, rodzicami oraz komisją konkursową, w składzie której zasiadły najstarsze uczennice klasy VIII b, a także pani Danuta Rekowska-Rezmer (muzyk) i szkolny katecheta – pan Sławek Wierzejski. Wszystkie dzieci pięknie śpiewały i pokazały, że sprawia im to wiele radości. Jury – jak zawsze – miało trudny orzech do zgryzienia, jednak stanęło na wysokości zadania i ustaliło ostateczny werdykt.

Postanowiono jednomyślnie, że nagrodę główną konkursu – Grand Prix –  otrzymuje Kinga Spierewka (uczennica klasy III d). Jej występ wywarł na wszystkich słuchaczach olbrzymie wrażenie i nie pozostawił cienia wątpliwości w czyje ręce powinna trafić ta nagroda. Gratulujemy Kindze !

Bardzo dobrze zaprezentowali się inni uczestnicy konkursu, co doceniła Komisja przyznając kolejne nagrody i wyróżnienia.

Wyniki Konkursu Piosenki Polskiej

I miejsce – Anastazja Okroy

II miejsce – Hanna Chylewska

III miejsce – Anna Kukla, Maja Rychter, Aleksandra Żabińska

Wyróżnienia – Nadia Szymczyk, Sonia Tomaszewska, Kacper Łoza, Paweł Sylka, Lena Metel, Marta Treder

Wyniki Konkursu Piosenki Religijnej

I miejsce – Maja Jaworska

II miejsce – Maja Predel

III miejsce – Marcelina Pacyno, Julita Lorek

Wyróżnienia – Hanna Wojaczek, Nikola Lemańczyk

ORGANIZATORZY DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM WYKONAWCOM ZA UDZIAŁ W KONKURSIE I PIĘKNY REPERTUAR. DYPLOMY, NAGRODY I WYRÓŻNIENIA ZOSTANĄ WRĘCZONE NA SZKOLNYM APELU. ZAPRASZAMY ZNÓW ZA ROK !!!

Danuta Rekowska-Rezmer/Sławomir Wierzejski

Comments are closed.