Badmintoniści z SP 2 trenują na „Orliku”

 

Od 11 maja br. najstarsza grupa badmintonistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie pod okiem opiekuna Jerzego Saldata, biorą udział w zajęciach badmintonowych na szkolnym „Orliku”. Od tego dnia kiedy postanowiliśmy wznowić swoje zajęcia można było brać udział tylko na świeżym powietrzu i na dodatek w małych 6-ścio osobowych grupach. Trener bytowskich badmintonistów podzielił swoją najstarszych zawodników na 3 grupy w każdej znajdowało się 6 zawodników. Zajęcia odbywają się w różnych godzinach i dniach, aby nie robić wielkich skupisk młodzieży w jednym miejscu w jednym czasie.  Jest to na pewno bardzo uciążliwe dla trenera który podwójnie a nawet potrójnie spędza z każdą grupą osobno na treningu. Ale niestety nie ma innego wyjścia, ale już od 18 maja br. będziemy mogli wrócić na swoją halę sportową przy SP 2 w Bytowie i normalnie trenować ale niestety jeszcze w mniejszych grupach. Nasze treningi na świeżym powietrzu i pogoda (wiatr, zimno i deszcz) na pewno nie sprzyjały nam a tylko utrudniamy z ćwiczeniach. Ale było widać, iż zawodnicy byli już bardzo spragnieni spotkania się jak również ćwiczeń na trochę większej powierzchni niż tylko w domu – mówi Jerzy Saldat.

Jako trener badmintonistów wysyłałem zdalnie ćwiczenia przez ten ostatni okres kiedy młodzież musiała zastać w domu w formie filmików z ćwiczeniami do badmintona, aby mogli zawodnicy wykonywać je samemu w domu – mówi trener Jerzy Saldat.

Ale zajęcia nawet w najmniejszej grupie są na pewno dużo ciekawsze ćwiczenia pod okiem trenera niż te które musieliśmy sami wykonywać w domu – mówią zawodnicy z bytowskiego klubu i dlatego bardzo cieszymy się z powrotu do normalnych zajęć.

Ten czas prawie dwu miesięcznej przerwy z badmintonem teraz trzeba będzie szybko nadrobić do jesieni, gdzie są planowane najbliższe turnieje min. przesunięte z miesiąca kwiecień i maja Mistrzostwa Polski w różnych kategoriach wiekowych – mówi Jerzy Saldat.

Planujemy również rozpocząć jeszcze w tym roku szkolnym zajęcia dla najmłodszej grupy wiekowej, która za pewnie również jest spragniona zajęć z badmintona.

 

Zdjęcia z zajęć bytowskich badmintonistów na świeżym powietrzy na „Orliku” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie.

 

 

Comments are closed.