IV Otwarte Mistrzostwa Słupska w badmintonie

 

W dniu 20.04.2020 r. w Słupsku odbył się turniej badmintona pierwszy po długiej prawie 3 miesięcznej przerwie spowodowanej zakazami organizacji z powodu korona wirusa.

Organizatorem IV Otwartych Mistrzostwach Słupska był klub KS Badminton School w Gdyni, zaś turniej odbył się na widowiskowej hali „Gryfii” w Słupsku.

Turniej odbywał się w różnych kategoriach wiekowych od U11 (dla jedenastolatków) aż do seniorów. W turnieju uczestniczyło 97 zawodników w różnym wieku z 3 województw (pomorskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego). Wśród uczestników byli również zawodnicy z UKS „Dwójka” Bytów.

Nasza najmłodsza zawodniczka ośmioletnia Michalina Kurkowska musiała zagrać w starszej kategorii dla jedenastolatek U11. W tej kategorii zgłosiło się 5 uczestniczek i wszystkie starsze o dwa lub trzy lata od naszej Michaliny. Ale to nie przestraszyło naszą utalentowaną „Misię”. Dzielnie walczyła na korcie. W pierwszym pojedynku zagrała przeciwko Matyldzie Woźniak z KS Kometa Sianów, która była o trzy lata starsza to jeszcze silniejsza fizycznie co w tym wieku dużo w sporcie znaczy i niestety po 23 minutach gry nasza zawodniczka z Bytowa przegrała z rywalką 21:12 i 21:14. Ale ta przegrana nie załamała naszej ambitnej zawodniczki tylko jeszcze bardzie była zmotywowana , że można wygrać ten turniej i pozostałe trzy pojedynki wygrała na swoją korzyść. W końcowej punktacji wśród 5 zawodniczek trzy zawodniczki miały taką samą ilość wygranych pojedynków (trzy) i przegranych (jeden) tak jak nasza Michalina. A więc o kolejności w turnieju musiały liczyć się małe zdobyte i stracone lotki. I w tej punktacji naszej Michalina uplasowała się na III pozycji i zabrakło 4 lotek aby uplasować się o „oczko” wyżej, ale to i tak bardzo dobry wynik naszej młodej zawodniczki relacjonuje trener klubowy Michaliny Jerzy Saldat.

W starszych kategoriach U13 dziewczyn wystartowała Aleksandra Treder, która w swojej grupie eliminacyjnej wylosowała faworytkę turnieju Zofię Szul z MKB Lednik Miastko przegrywając ten pojedynek 12:21 i :21. W drugim pojedynku grupowym pokonała reprezentantkę Gdyni Antoninę Wnuk 21:9 i 21:13. To zwycięstwo dało III-IV miejsce w turnieju.

Ola jeszcze spróbowała swoich sił w starszej kategorii U15, gdzie wystartowało 5 zawodniczek min. koleżanka klubowa Oli Izabela Szlachetka. Aleksandra Treder w tej kategorii wygrała jeden pojedynek i 3 przegrała zaś Izabela Szlachetka wygrała 2 pojedynki i dwa przegrała co uplasowało ja na III pozycji zaś Ola Treder zajęła IV pozycję.

W tej samej kategorii U15 chłopców wystartował nasz jeden zawodnik Jan Kurkowski który wśród 8 zawodników uplasował się na pozycji VII – VIII bez żadnego zwycięstwa.

Natomiast Paweł Szach jako 16 latek chciał spróbować swoich sił w turnieju otwartym razem z seniorami. W grze pojedynczej w swojej grupie eliminacyjnej uplasował się na 2 pozycji, co nie dało mu awansu do dalszej fazy gry w turnieju a w ogólnej klasyfikacji uplasowało go na miejscu V-VIII wśród 13 zawodników. W swojej grupie eliminacyjne Paweł jeden pojedynek wygrał i jeden przegrał z późniejszym triumfatorem całego turnieju Łukaszem Komarem z KS Badminton School Gdynia 15:21 i 19:21.

Paweł również wystartował wspólnie z Błażejem Lange z MKB Lednik Miastko w grze podwójnej, gdzie po dwóch zwycięstwach i jednej porażce uplasowali się na III – IV miejscu ulegając tylko w półfinale triumfatorom całego turnieju Marcinowi Grzywacz i Piotrowi Łuszkiewiczowi z Sianowa 11:22 i 18:21

Uważam, że taki turniej po takiej długiej przerwie i braku regularnych treningów spowodowanych korona wirusem był potrzebny moim zawodnikom a ich gra była na dobrym poziomie  a na większe sukcesy jeszcze przyjdzie czas – komentuje trener UKS Dwójka Bytów Jerzy Saldat.

W turnieju seniorskim dla Amatorów wystąpiła trójka naszych zawodników amatorów Anna Gostomska – Treder, Krzysztof Treder i Stanisław Duda, którzy ten turniej potraktowali sobie jako dobrą zabawę przez sport. Rozegrali kilka spotkań w grze pojedynczej jak i podwójnej. Mecze w ich wykonaniu z rywalami byli nie raz bardzo zacięte i były pojedynki wygrane jak i przegrane ale nie o wynik i sukces naszym amatorem chodzi tylko aby dobrze się bawić na korcie badmintonowym.

Wyniki

Kategoria U11 dziewcząt

III miejsce – Michalina Kurkowska

Kategoria U13 dziewcząt

III-IV miejsce – Aleksandra Treder

Kategoria U15 dziewcząt

III miejsce – Izabela Szlachetka

IV miejsce – Aleksandra Treder

Kategoria U15 chłopców

VII – VIII miejsce – Jan Kurkowski

Kategoria Otwarta (senior) gra pojedyncza

V – VIII miejsce – Paweł Szach

Kategoria Otwarta (senior) gra podwójna

III – IV miejsce – Paweł Szach z Błażejem Lange MKB Lednik Miastko

 

IMG-20200620-WA0009 IMG-20200620-WA0036

 

 

Comments are closed.