Turniej Finałowy Pomorskiej Ligi Badmintona 2029/2020 w Słupsku

Sukcesy badmintonistów z Bytowa

W dniu 21.06.2020 w Słupsku odbył się ostatni 6 turniej finałowy Pomorskiej Ligi Badmintona. Od jesieni 2019 roku co miesiąc rozgrywane były w Słupsku turniej Pomorskiej Ligi Badmintona, lecz z powodu przerwy spowodowanej korona wirusem w miesiącu marzec, kwiecień i maj turnieje zostały odwołane. W tych turniejach spora grupa badmintonistów z Bytowa uczestniczyła w różnych kategoriach od U9 do kategorii Open Amator.

W turnieju finałowym, który odbył się na Hali „Gryfii” w Słupsku również zawodnicy z Bytowa nie zawiedli. Zawodnicy z UKS „Dwójka” Bytów wraz z bytowskimi sympatykami badmintona zameldowali się na kortach słupskich w ilości 12 osób. Do łącznej klasyfikacji zaliczało się 5 najlepszych turniejów.

Wszystkie swoje 6 turniejów bez porażek zaliczyły nasze dwie najmłodsze zawodniczki Michalina Kurkowska w kategorii U9 oraz Julia Fabiszewska w kategorii U11. Zarówno Michalina jak i Julia wszystkie turniej wygrały plasując się na I miejscu i w łącznej klasyfikacji również zwyciężyły.

Po raz pierwszy w swoim występie w turnieju zaprezentował się po półrocznej przygodzie z badmintonem Michał Ślepy w kategorii U11 chłopców pomimo wszystkich przegranych pojedynkach było widać iż Michał ma potencjał na grę w badmintonie, bo nawet wygrał jednego seta z zawodnikiem ze Słupska – komentuje trener Jerzy Saldat.

Pozostałym naszym zawodnikom wiodło się na tych turniejach różnie, ale w łącznej klasyfikacji plasowali się na bardzo wysokich i medalowych pozycjach.

W Turnieju Finałowym PLBad. w kategorii U14 chłopców Kryspin Garski uplasował się na II pozycji w finale przegrał o dwa lata starszym zawodnikiem ze Słupska Maćkiem Kuźmiczem 6:21 i 7:21. Natomiast Jan Kurkowski uplasował się na 5-6 miejscu.

W kategorii U14 dziewcząt najlepiej zaprezentowała się z bytowskich zawodniczek Aleksandra Treder, która stoczyła bardzo dobry pojedynek finałowy z Anią Lange ze Słupska i minimalnie przegrywając 17:21 i 15:21. Tym samym zajęła II miejsce zaś w łącznej klasyfikacji po 6 turniejach Ola uplasowała się na I miejscu. Natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się nasza inna bytowianka Wiktoria Skoneczna pokonując w walce o brązowy medal zawodniczkę ze Słupska Ewę Janik 21:14 i 21:9. Dla Wiktorii był to jedyny turniej w Lidze i dlatego nie została sklasyfikowana w łącznej punktacji. Za to Natalia Kosmacińska, która w tym turnieju uplasowała się na miejscu IV – V, lecz zaliczyła swoich 5 turniejów w całej edycji Pomorskiej Ligi i dało jej to w łącznej klasyfikacji III miejsce.

W kategorii U17 chłopców najlepiej w tym turnieju spisał się Sebastian Saldat wygrywając swoje wszystkie pojedynki i w finale pokonał Sebastiana Narbuta ze Słupska w trzech setach 17:21, 21:19 i 21:18 tym samym zajął I miejsce. Niestety z powody kontuzji Sebastian Saldat miał zaliczone tylko 3 turnieje w całej edycji i nie mógł być sklasyfikowany. Natomiast Jan Kurkowski i Kryspin Garski, którzy również spróbowali swoich sił w starszej kategorii uplasowali się na dalszych poza medalowych pozycjach.

Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze dziewczyny w kategorii U17 zarówno Aleksandra Treder (zagrała o kategorię wyżej) jak i Izabela Szlachetka. W Turnieju finałowym Ola uplasowała się na II pozycji i tuż za nią na III pozycji była Izabela Szlachetka. Natomiast w łącznej klasyfikacji PLBad. po 6 turniejach kolejność naszych dziewcząt była taka sama.

W grze podwójnej wśród zawodników Open do finału dotarli zawodnicy z Bytowa Sebastian Saldat z Pawłem Szachem, którzy zmierzyli się z Izabelą Szlachetka (Bytów) i Antonim Jabłońskim (Słupsk). Pojedynek trwał 38 minut w trzech setach 21:19, 19:21 i 21:19 wygrali Sebastian z Pawłem zajmując I pozycję.

Bardzo dobrze również zaprezentowała się w kategorii Wesoły Amator Anna Gostomska – Treder plasując się na miejscu III – IV w grze pojedynczej.

W łącznej klasyfikacji wszystkich zawodników w całym cyklu po 6 turniejach nasz klub UKS „Dwójka’ Bytów uplasował się na I miejscu. Na ten sukces zapracowali Michalina Kurkowska, Julia Fabiszewska, Hanna Duda, Michał Ślepy, Magdalena Krüger, Natalia Kosmacińka, Kryspin Garski, Aleksandra Treder, Izabela Szlachetka, Karolina Brzozecka, Wiktoria Skoneczna, Sebastian Saldat, Jan Kurkowski, Paweł Szach oraz bytowscy amatorzy Anna Gostomska – Treder, Krzysztof Treder, Stanisław Duda -  za ten sukces bardzo dziękuje trener Jerzy Saldat.