MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO W BADMINTONIE 2020 – GDYNIA

 

W dniu 15.11.2020 w Gdyni zostały zorganizowane przez Pomorski Związek Badmintona w Gdańsku Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w badmintonie w kategorii młodzik młodszy, młodzik, junior młodszy i junior. Do Gdyni przyjechało 79 zawodników z 7 klubów województwa Pomorskiego.

W takiej imprezie nie mogło zabraknąć przedstawicieli bytowskiego klubu badmintonowego UKS „Dwójka” Bytów. Trener bytowskich badmintonistów Jerzy Saldat zabrał 15 swoich najlepszych zawodników w tych kategoriach wiekowych. Jak mówi trener Jerzy Saldat, mistrzostwa te były jednocześnie przeglądem dla trenerów kadry wojewódzkiej na powołania nowych obiecujących zawodników z naszego województwa do kadry wojewódzkiej w przyszłym roku 2022.

Obecnie nasz klub ma 7 zawodników w kadrze wojewódzkiej w różnych kategoriach wiekowych od młodzika młodszego do juniora.

Myślę, że jednak w przyszły roku ilość naszych zawodników się zwiększy, gdyż bardzo dobrze wypadliśmy w tych Mistrzostwach Województwa. Nasz klub UKS „Dwójka” Bytów, zdobył na 56 możliwych do zdobycia medali aż 17 w tym 7 złotych, 2 srebrne i 8 brązowych krążków, wygrywając ogólną klubową klasyfikację medalową. Być może jeszcze doszły by 2 medale więcej, lecz Aleksandra Treder pojechał w tym samym czasie na Grand Prix Polski do Warszawy (Mazovia Cup) – mówi zadowolony ze swoich podopiecznych Jerzy Saldat.

Złote medale zawisły na szyi naszych zawodników min. juniorce Weronice Niklas (2 medale), juniorce młodszej Karolinie Brzozeckiej (2 medale), juniorowi młodszemu Pawłowi Szach, oraz w kategorii młodzik młodszy Julii Fabiszewskiej i Kryspinowi Garskiemu.

Srebrnymi medalami cieszyli się Sebastian Saldat (junior młodszy) i Natalia Kosmacińska (młodzik młodszy).

Natomiast brązowe medale zabrali do Bytowa min. Sebastian Saldat (junior młodszy), Kryspin Garski, Magdalena Krüger (2 medale), Zuzanna Świeboda, Zuzanna Masterniak jako młodzik młodszy ,Wiktoria Skoneczna i Jan Kurkowski w kategorii młodzik.

Jedynie z naszej ekipy zabrakło medali dla dwóch młodych zawodników Michaliny Kurkowskiej i Szymona Sylki, którzy jeszcze występują w kategorii Żacy (do lat 10), ale spróbowali swoich sił ze starszymi zawodnikami w tych mistrzostwach i mogli powalczyć z najlepszymi zawodnikami z województwa Pomorskiego o jedną kategorię wyżej niż na co dzień grają. Uważam, że zarówno dla Michaliny jak i Szymona było to bardzo dobre doświadczenie, które zdobyli na boiskach badmintonowych w Gdyni. Było widać u nich dużą chęć walki i zdobycia jak najwięcej punktów w każdym meczu – komentuje klubowy trener Jerzy Saldat.

Zawodnicy UKS „Dwójka” Bytów mają jeszcze w tym roku kalendarzowym zaplanowane turnieje w Białymstoku, Miastku, Gdyni i Solcu Kujawskim oby tylko pandemia korona wirusa nie przeszkodziła naszym zawodnikom w uczestnictwie. Natomiast Laura Bujak i Aneta Niklas wystąpią jeszcze w grach ligowych.

 

Klasyfikacja medalowa w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego 2020 w Gdyni

1 miejsce – UKS „DWÓJKA” BYTÓW – 17 medali (7 złotych, 2 srebrne, 8 brązowych)

2 miejsce – KS Badminton School Gdynia – Słupsk – 12 medali (6 złotych, 1 srebrny, 2 brązowe)

3 miejsce – UKS Bliza Władysławowo – 10 medali (1 złoty, 3 srebrne, 6 brązowych)

4 miejsce – MKB Lednik Miastko – 8 medali (0 złotych, 6 srebrnych, 2 brązowe)

5 miejsce – UKS Bursztyn Gdańsk – 6 medali (2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe)

6 -7 miejsce – KS Badminton Gdańsk i Sportowa Politechnika Gdańsk  -  po 2 medale brązowe

 

 1 (1)

Comments are closed.