Przygotowania badmintonistów „Dwójki” do drugiej części sezonu 2020/2021

Przygotowania badmintonistów „Dwójki” do drugiej części sezonu 2020/2021

Czas wolny od nauki podczas ferii zimowych badmintoniści UKS „Dwójka” Bytów wykorzystują na zajęcia, aby dobrze przygotować się do drugiej części sezonu i zakończone Mistrzostwami Polski w różnych kategoriach wiekowych na wiosnę.

Jak mówi trener bytowskich badmintonistów Jerzy Saldat zawodnicy przygotowywali się na obozie dochodzeniowym w Bytowie oraz część zawodników na obozach sportowych w Człuchowie pod okiem trenerów kadry województwa Pomorskiego.

W pierwszym tygodniu trener Jerzy Saldat zorganizował dla swoich zawodników z bytowskiej „dwójki” obóz dochodzeniowy w Bytowie, gdzie zawodnicy pracowali nad wytrzymałością, siłą nóg i rąk oraz koordynacją całego ciała podpartymi ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Na tych zajęciach również doskonalili różnego rodzaju uderzenia w badmintonie.

Natomiast w drugim tygodniu 7 zawodników z Bytowa uczestniczyło na obozie w Człuchowie, gdzie wspólnie z zawodnikami z Miastka, Słupska i Gdyni.  Trenerzy kadry wojewódzkiej Łukasz Komar, Mateusz Dynak oraz Krystian Warcholak kładli głównie nacisk na doskonalenie techniki uderzeń lotek oraz na poruszanie się po boisku z dużą ilością lotek oraz na taktyce w grach podwójnych i mieszanych z elementami schematów uderzeń lotek podczas tych gier.

Pozostała część zawodników UKS Dwójka Bytów została w Bytowie i dalej uczestniczyła na zajęciach w hali sportowej SP 2 Bytów z trenerem Jerzy Saldat. Również trener bytowskich badmintonistów głównie skupił się na grze pojedynczej z wykorzystaniem ćwiczeń na dużą ilość oraz na technikę uderzeń lotek z każdej pozycji na boisku.

Na pewno miejscowi badmintoniści nie mogli narzekać na nudę podczas ferii zimowych i liczymy, że efekty tej pracy będzie widać już na najbliższych turniejach.

Mam nadzieję, że ten czas wolny podczas ferii zimowych był wykorzystany bardzo dobrze, aby w drugiej części sezonu zaprezentować się jak najlepiej i awansować do Mistrzostw Polski w największej ilości zawodników w różnych kategoriach i osiągnąć jak najlepsze wyniki i zdobyć kolejne medale Mistrzostw Polski dla naszego klubu i miasta oraz godnie promować i reklamować naszych sponsorów w Polsce. Liczę też, iż najmłodsi nasi badmintoniści zdobędę sporo medali w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego i zdobywać doświadczenia na różnego innego turniejach. A mamy sporą grupę utalentowanych zawodników młodego pokolenia  – mówi Jerzy Saldat trener badmintonistów bytowskich.

A już od 22 do 24 stycznia br. kilkoro zawodników bytowskich będzie uczestniczyło w turnieju z cyklu Grand Prix Polski dla juniorów młodszych i młodzików młodszych w Żyrakowie (województwo podkarpackie) – mówi trener Jerzy Saldat.

 

1      3 4     5

Comments are closed.