XXII Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie – Gniew 2021

XXII Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie – Gniew 2021

Bytowska „dwójka” najlepsza w województwie

 W dniu 08.06.2021 r. w Gniewie odbył się XXII Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2006 – 2007) w badmintonie. Do finału awansowało 6 szkół z całego województwa Pomorskiego, niestety jeden zespół nie stawił się na hali w Gniewie, była to szkoła z Gdańska. A więc do ostatecznej rywalizacji przystąpiło 5 zespołów. Rozegrano pojedynki każdy z każdym.

Powiat bytowski i miasto bytów reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie w składzie Wiktoria Skoneczna, Zofia Kiżewska wraz z trenerem Jerzym Saldat.

Zespoły pomiędzy sobą musiały stoczyć pojedynki w grze pojedynczej i podwójnej. Rywalizowano do trzech wygranych pojedynków.

Drużyna z bytowskiej „dwójki” pierwszy pojedynek wygrała z PSP Zelgoszcz 3:1, następnie pokonując SP z Janowa 3:0. W trzecim pojedynku spotkali się z gospodarzami turnieju z SP nr 2 w Gniewie wygrywając 3:1. Przed ostatnim pojedynkiem mając już pewne zwycięstwo w całym finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej, jakby zeszło z naszych dziewcząt powietrze, przegrywając z SP nr 3 Władysławowo 2:3.

Medale i puchar najlepszym szkołom wręczała Pani Urszula Górska (specjalista do spraw sportu w Wojewódzkim Szkolnym Związku Sportowym w Gdańsku).

Po dekoracji dziewczęta wraz z trenerem miały okazję zwiedzić okazały, tak samo, jak nasz bytowski Zamek Krzyżacki w Gniewie.

Ostateczna klasyfikacja

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Gniewie

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 we Władysławowie

IV miejsce – PSP Zelgoszcz

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Janowie

 

W dniu 16.06.2021 r. w Gdańsku odbędzie się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci (rocznik 2008 i młodsi), również nasz powiat bytowski i miasto Bytów będzie reprezentować Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie, czekamy również na medal – mówi Jerzy Saldat nauczyciel i trener bytowskich badmintonistów w SP 2 w Bytowie.

2 (9) 3 (8) 4 (5) 7 (1) 8 (1) 9 (2) 10 (3)

Comments are closed.