Badminton – Przygotowania do nowego sezony 2021/2022 zawodników UKS „Dwójka” Bytów

Badminton – Przygotowania do nowego sezony 2021/2022 zawodników UKS „Dwójka” Bytów

Zawodnicy wraz z klubowym trenerem UKS „Dwójka” Bytów już pod koniec czerwca br. planowali obozy szkoleniowe, które maja przygotować badmintonistów do nowego sezonu 2021/2022. Najstarsze dziewczęta w klubie Anna Duda, Aneta Niklas i Laura Bujak przygotowują się indywidualnie bądź z zawodnikami Kadr Narodowych w Warszawie.

Natomiast najmłodsi bytowscy badmintoniści wraz z trenerami Kadry Województwa Pomorskiego pojechali na dwa obozy wraz z innymi zawodnikami z całego województwa.

Pierwszy obóz szkoleniowy odbył się w Białce Tatrzańskiej w dniach od 5 do 15 sierpnia br. w którym uczestniczyło ponad 40 zawodników z dwóch województw pomorskiego i małopolskiego wśród nich uczestniczyło 8 bytowiaków.

Bytowscy badmintoniści w Białce Tatrzańskiej przez 10 dni zaliczyli wyczerpujące treningi, które dały się we znaki wszystkim zawodnikom. Obóz szkoleniowy miał na celu pracę nad techniką oraz taktyką na korcie ale również nad elementami motorycznymi, mającymi przygotować zawodników do trudów w nadchodzącym sezonie.

Było tez sporo dodatkowych atrakcji jak wyjścia na górskie termy i zwiedzanie pobliskich terenów z przewodnikiem.

Po powrocie bytowiacy mieli tydzień wolnego a następnie od 22 do 30 sierpnia ponownie wyjechali na drugi obóz badmintonowy do Człuchowa, gdzie doskonalą technikę i taktykę gry pojedynczej, podwójnej i mieszanej. Na ten obóz wybrało się 8 zawodników z UKS „Dwójka” Bytów, którzy wraz z trenerami Kadry Wojewódzkiej będą spędzać wiele godzin dziennie na kortach badmintonowych.

Jedyna nasza zawodniczka Aleksandra Treder prosto z obozu w Białce Tatrzańskiej pojechała do Warszawy na tygodniowe zgrupowanie Kadry Narodowej B młodzików do Warszawy, gdzie doskonaliła umiejętności badmintonowe i poruszanie się po korcie. 

Mamy nadzieję, iż po powrocie z tych szkoleń badmintonowych w Białce Tatrzańskiej i w Człuchowie zawodnicy wyniosą jak najwięcej i efekt będzie widać już na jesiennych turniejach w całym kraju – mówi trener bytowskich badmintonistów Jerzy Saldat.

Bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe i możliwość uczestniczenia tych badmintonowych szkoleniach Starostwu Powiatowemu oraz Gminie Bytów.

Zdjęcia z obozu sportowego w Białce Tatrzańskiej wśród zawodników są bytowscy badmintoniści.

Zdjęcie Aleksandry Treder na tle kortów badmintonowych w Warszawie.

0 11 12 13

 

Comments are closed.