Badminton – Krajowy Turniej w Sianowie

Badminton – Krajowy Turniej w Sianowie

Trzech zawodników i cztery medale na początek sezonu badmintonowego

W dniu 21 sierpnia 2021 w Sianowie (woj. Zachodniopomorskie) odbył się Krajowy Turniej dla Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintonie.

W sianowskim turnieju udział wzięło 61 zawodników z 4 województw min. bardzo silna kadra województwa podkarpackiego, którzy w tym samym czasie przebywali na obózie badmintonowym w Sianowie.

Tydzień po wyczerpującym obozie sportowym w Białce Tatrzańskiej na wyjazd i sprawdzenie się w pierwszym turnieju w sezonie 2021/2022 zdecydowało się tylko troje zawodników z UKS „Dwójka” Bytów.

W kategorii junior młodszy wystąpił Sebastian Saldat, który zagrał w trzech grach (pojedynczej, podwójnej i mieszanej) oraz w tych samych grach ale w kategorii młodzik młodszy wystąpiła Michalina Kurkowska, zaś młodzik młodszy Szymon Sylka wystąpił w grze pojedynczej i podwójnej.

Cała bytowska trójka badmintonistów przywiozła z Sianowa 4 medale (dwa srebrne i dwa brązowe) oraz cenne punkty do klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona na nowy sezon 2021/22.

Medale srebrne zdobyli Michalina Kurkowska w grze mieszanej w parze z Przemysławem Drzyzga (MKS Skarbek Gogołów – woj. podkarpackie) o tym medalu zdecydowało zwycięstwo na parą z Matylda Woźniak (UKS Kometa Sianów) i Igor Dydyński (UKS Orbitek Straszęcin – woj. podkarpackie) w dwóch setach 21:14 i 21:17.

Drugi srebrny medal przypadł bytowiakowi Szymonowi Sylka, który zdobył w grze podwójnej grając w parze z Maciejem Wiorkiem (UKS Kometa Sianów). Para bytowsko – sianowska jedynie przegrała pojedynek o złoty medal z parą Przemysław Drzyzga i Jan Wilczek (obaj MKS Skarbek Gogołów – woj. podkarpackie) 17:21 i 11:21.

Brązowy krążek przypadł juniorowi młodszemu Sebastianowi Saldat w grze podwójnej, który wystąpił w tym turnieju lekko przeziębiony wraz z partnerem Karolem Kuftą z UKS Kometa Sianów. Para bytowsko – sianowska przegrała dwa pojedynki i jeden wygrała na parę Mateusz Oberzig (UKS Bliza Władysławowo) i Kacprem Szumiałem (PKB Lotka Północy Polanów) w trzech setach 21:18, 17:21 i 21:16.

Jak sam zawodnik Sebastian Saldat powiedział po tym turnieju, iż bardzo jeszcze czuje zmęczenie po 10 dniowym obozie sportowym w Białce Tatrzańskiej, które zakończyło się tydzień przed turniejem w Sianowie, gdzie nie było za dużo czasu na regenerację sił, a w dodatku jeszcze to moje lekkie przeziębienie osłabiło mój organizm, ale bardzo się cieszę, że mogłem się już sprawdzić w turnieju na początku nowego sezonu. Myślę, że po drugim obozie w Człuchowie (22-30.08.2021) dojdę do pełnej dyspozycji i następne moje starty w turniejach będą jeszcze bardziej udane.

Drugi brązowy medal dla klubu i dla siebie w tym turnieju zdobyła ponownie Michalina Kurkowska tym razem w grze podwójnej dziewcząt w kategorii młodzik młodszy (U13). Michalina zagrała wspólnie w parze z koleżanką z UKS Kometa Sianów Sofią Semkło. Michalina z Sofią jedynie przegrała z parą rozstawioną z nr 1 w tym turnieju Martą Czajką (UKS Bliza Władysławowo) i Aleksandrą Wasilewską (SKB Suwałki) a zwyciężyli na parę z LUKS Krokus Góralice Hanię Makuchowską i Martynę Sawicką w trzech setach 18:21, 22:20, 21:18. I w gronie 7 par dało to brązowy medal dla pary bytowsko – sianowskiej).

Nie powiodło się naszym zawodnikom w grze pojedynczej, gdzie Michalina Kurkowska uplasowała się na miejscu 5-8 w gronie 13 zawodniczek, ale trzeba zaznaczyć iż nasz „Misia” jest od dwa lata młodsza od innych zawodniczek w tej kategorii wiekowej. Szymon Sylka w grze pojedynczej uplasował się na miejscu od 5 do 6, natomiast junior młodszy Sebastian Saldat w grze pojedynczej miał bardzo silna grupę eliminacyjna ale uplasował się na miejscu 7-9.

Sebastian Saldat zagrał jeszcze w grze mieszanej gdzie wraz z boiskową partnerką Patrycją Ulanowską (UKS Olimpionik Lipiany) przegrali swoje dwa pojedynki min. z ubiegłorocznymi srebrnymi medalistami Mistrzostw Polski Emilią Skrzek (Straszęcin) i Karolem Wąsikiem z MKS Stal Nowa Dęba (woj. podkarpackie).

 

Wyniki Krajowego Turnieju w Sianowie

Kategoria młodzik młodszy

Gra pojedyncza dziewcząt

5-8 miejsce – Michalina Kurkowska

Gra pojedyncza chłopców

5-6 miejsce – Szymon Sylka

Gra podwójna dziewcząt

Brązowy medal – Michalina Kurkowska z Sofią Semkło (UKS Kometa Sianów)

Gra podwójna chłopców

Srebrny medal – Szymon Sylka z Maciejem Wiorek(UKS Kometa Sianów)

Gra mieszana

Srebrny medal– Michalina Kurkowska z Przemysławem Drzyzga ((MKS Skarbek Gogołów– woj. podkarpackie)

Kategoria junior młodszy

Gra pojedyncza chłopców

7-9 miejsce – Sebastian Saldat

Gra podwójna chłopców

Brązowy medal – Sebastian Saldat z Karolem Kuftą z UKS Kometa Sianów

Gra mieszana

5-6 miejsce – Sebastian Saldat z Patrycją Ulanowską (UKS Olimpionik Lipiany)

1 2 3 4 6 7 8 9 10

Comments are closed.