Festiwal badmintona „Mistrzowski Lot Komety”

W piątek 1 października 2021 r. w Sianowie na drugiej hali sportowej odbył się turniej towarzyszący dla dzieci Ogólnopolski festiwal badmintona „Mistrzowski Lot Komety” dla kategorii U11 i U13 ale nie punktowany do klasyfikacji PZBad. Na ten turniej wraz z rodzicem wybrała się trójka badmintonistów z Bytowa. W kategorii U11 bezkonkurencyjna była nasz bytowianka Michalina Kurkowska, która wygrała wszystkie swoje pojedynki zdecydowanie na punkty zajmując pierwsze miejsce w grze pojedynczej. Zaś w kategorii U13 chłopców wystartowali Szymon Sylka i Michał Ślepy, którzy wygrali swoje grupy eliminacyjnej docierając do półfinału, gdzie spotkali się w klubowym pojedynku między sobą. Zwycięstwo w tym półfinale wywalczył Szymon Sylka który zagrał w finale z zawodnikiem gospodarzy i minimalnie przegrywając, tym samym zdobywając srebrny medal dla UKS Dwójka Bytów a Michał Ślepy zdobył brązowy medal dla siebie i bytowskiego klubu. W grze podwójnej chłopców bezkonkurencyjni byli Szymon i Michał którzy wygrali wszystkie pojedynki zdobywając złoty medal. Jak ocenia występ naszych zawodników tata Szymona Sylki, to te medale i zwycięstwa Michaliny i chłopców w turnieju w Sianowie na pewno dowartościują ich bardziej, że można wygrywać i zdobywać medale na turniejach z innymi zawodnikami i nie raz na pewno lepszymi. Po tym turnieju nasi najmłodsi bytowscy badmintoniści na drugą halę sportową kibicować starszym zawodnikom z naszego klubu grającym w Otwartych Grand Prix Polski też w Sianowie.  Teraz czeka zawodników UKS Dwójka Bytów wyjazd 9 października br. do Solca Kujawskiego na punktowany turniej Polskiego Związku Badmintona w kategorii junior młodszy, młodzik i młodzik młodszy.