Krajowy Turniej w badmintona w Solcu Kujawskim

W dniach 9 i 10 października 2021 r. odbył się w Solcu Kujawskim Krajowy Turniej w badmintona w trzech kategoriach wiekowych dla juniorów młodszych, młodzików i młodzików młodszych. Turniej ten był zaliczany do klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona. W turnieju wystąpiło 148 zawodników, którzy rozegrali 241 pojedynków na 7 kortach. W turnieju uczestniczyło 36 klubów z 7 województw z całej Polski.
W pierwszym dniu od godziny 9 do 22 były rozgrywane pojedynki min.  grupowe oraz pucharowe do 3 rundy. Na niedzielę i drugi dzień zmagań był przeznaczony na ćwierćfinały, półfinały i finały. Wraz z rodzicami z Bytowskiego klubu UKS Dwójka Bytów pojechała czwórka zawodników. W najmłodszej kategorii wiekowej młodzik młodszy wystąpiła Michalina Kurkowska i Szymon Sylka. Obydwoje zagrali w grze pojedynczej ale niestety nie powiodło im się wygrywając po jednym pojedynku i jednym przegranym musieli zadowolić się miejscami Michalina od 8-16 miejsca zaś Szymon od 17-24.  W grze podwójnej Szymon Sylka uplasował się na miejscu11-15 zaś Michalina Kurkowska wygrywając 3 pojedynki dotarła w grze podwójnej grając wspólnie z Oliwia Kosmowska z UKS Power Bad Gniezno do finału. Gdzie niestety przegrali zdecydowanie z Barbarą Dr Flassilier (AZS WAT Warszawa) i Agatą Szabat (UKS Millenium Warszawa) w dwóch setach 9:21 i 4 :21. Tym samym zdobyła dla siebie i klubu srebrny medal. Trzeba zaznaczyć, iż nasza Michalina Kurkowska jest od wszystkich zawodniczek o rok lub dwa lata młodsza.  W grze mieszanej jeszcze Michalina wystąpiła wspólnie z Bartkiem Korbel  z AZS PSTEEC Łódź gdzie wygrali jeden pojedynek i jeden przegrali zajmując miejsce ostatecznie w turnieju 5-8.  W kategorii młodzi wystąpiła w trzech grach Aleksandra Treder. Najlepiej poszło w grze podwójnej, gdzie Ola zagrała z Anną Lange z KS Badminton Scholl Gdynia i po dwóch wygranych pojedynkach w półfinale spotkały się z siostrami Amelią i Marią Kisiel z UKS Korona Pabianice . Niestety przegrały półfinał do 11:21 i 12:21 tym samym zdobywając brązowy medal. A dziewczyny z Pabianic zwyciężyły w finale zdobywając złoty medal. W grze pojedynczej Aleksandra Treder dotarła po dwóch zwycięstwach do ćwierćfinału gdzie przegrała o wejście do półfinału z Lena Szablowską z KS Politechnika Gdańsk. Zajmując miejsce 5-8. W grze mieszanej bytowianka zagrała z Wiktorem Wyka z Miastka i niestety w pojedynku o wejście do półfinału w trzecim secie mieli już lotkę meczową i niestety popełnili trzy kolejne błędy i walkę o półfinał w trzecim secie 20:22. Uplasowali się na miejscu 5-8.
W kategorii junior młodszy zagrał Sebastian Saldat gdzie najlepiej poszło mu w grze podwójnej grając wspólnie z Tomaszem Kotlarskim (MKS Garwolin) docierając do finału pokonując pod drodze rozstawioną parę z nr 1 Mateusza Oberzig z Władysławowa i Kacpra Szumiała z Polanowa w dwóch setach do 12 i 13. W finale niestety musieli uznać wyższość zawodników Maksymiliana Krokulskiego (KS Hubertus Zalesie Górne) i Michała Melaniuka z UKS Millenium Warszawa w dwóch setach 14:21 i 16:21. Zdobywając srebrny medal. Minimalnie otarł się o medal Sebastian Saldat w grze pojedynczej i mieszanej zajmując miejsca tuż za podium czyli 5-8. Szkoda zwłaszcza pojedynku o wyjście z grupy w grze pojedynczej gdzie bytowiak walczył z rozstawionym zawodnikiem z nr 3/4 Wiktorem Zielińskim z UKS Power Bad Gniezno. Pojedynek trwał 42 minuty i trzy sety 21:19 dla bytowianka w drugim secie bylob16:21 i trzeci set przegrany 15:21. W grze mieszanej również Sebastian Saldat zagrał po raz pierwszy z partnerką której wcześniej nie znał i nie grał ale wygrali jeden pojedynek i jeden przegrali co ich uplasowało w stawce 12 par na miejscu 5-8.
Już w następnym tygodniu badmintoniści z Bytowa wyjeżdżają na krajowy turniej do Miastka a za dwa tygodnie na Grand Prix do Zielonki koło Warszawy mówi Krzysztof Treder sekretarz klubu badmintonowego w Bytowie.
IMG_20211009_123536548 IMG_20211009_123655246_3 IMG_20211009_172832946_2 IMG-20211010-WA0002_2 IMG-20211010-WA0005_2