Krajowy Turniej w badmintona Solec Kujawski UKS Dwójka Bytów

W dniu 20 listopada 2021 r. w Solcu Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie) odbył się Krajowy Turniej w badmintona dla juniorów i młodzików. W tyturnieju wystartowało 50 zawodników z 4 województw oraz 14 klubów. Wśród nich znalazła się czteroosobowa reprezentacja bytowskiego klubu badmintonowego UKS Dwójka Bytów. Bytowscy badmintoniści rozegrali w sumie 26 pojedynków z czego 17 wygrali oraz 9 przegrali. Ten bilans przyniósł dla bytowiakow 3 medale (1 złoty i 2 srebrne). Nasi badmintoniści wystąpił trzykrotnie w finale tegoż turnieju.
Najlepiej spisał się junior Paweł Szach który zdobył dwa medale: złoty w grze podwójnej z Antonim Jabłońskim z KS Badminton Scholl Gdynia/Słupsk oraz medal srebrny w grze pojedynczej. W stawce 5 par w grze podwójnej para bytowsko – slupska nie miała żadnych większych problemów aby zdobyć złoty medal a nawet w swoich pojedynkach nie stracili seta. W grze pojedynczej Paweł Szach dotarł do półfinału pokonując wcześniej dwójkę innych badmintonistów. W półfinale spotkały się z Wojciechem Kamińskim z UKS Bursztyn Gdańsk. Stawką był awans do finału. Bytowiak stanął na wysokości zadania i pokonał rywala w półfinale 21:16 i 21:18. W finale zmierzył się ze swoich deblowym partnerem Antonim Jabłońskim ale niestety w tym finałowym pojedynku to Paweł Szach musiał uznać wyższość rywala przegrywając w dwóch setach 15:21 i 14:21. Tym samym zdobywając dla siebie i klubu srebrny krążek w tym turnieju.
Trzeci medal z Solca Kujawskiego przywiozła bytowianka Aleksandra Treder, która w grze podwójnej w gronie 10 par dotarła do finału ze swoją partnerką Nadią Złotoś (Sportowa Politechnika Gdańsk). Po wygraniu trzech pojedynków eliminacyjnych w półfinale pokonały parę z KS Hubertus Zalesie Górne Lenę Baranowska i Karolinę Różańską 21:16, 21:13. W finale spotkały się o rok starsza wiekowo parą Zofią Szul z MKB Lednik Miastko i Leną Szablowską z Sportowej Politechniki Gdańsk. Mimo, iż pojedynek trwał 37 minut to para bytowsko-gdańska zeszła z boiska jak przegrani 17:21,18:21. Jak mówi ojciec naszej Oli i vice prezes bytowskiego klubu Krzysztof Treder to rywalki w końcówkach setów miały więcej doświadczenia i pewność siebie, ale z całego przebiegu pojedynku nie było widać aż tak dużej różnicy iż rywalki grają ze sobą dłużej i są o rok starsze.
Aleksandra Treder wystąpiła jeszcze w grze pojedynczej, gdzie dotarła do ćwierćfinału spotykając się o wejście do półfinału i strefy medalowej z Julią Koralewska z UKS Korona Pabianice. Niestety ten pojedynek całkowicie bytowiance nie wyszedł nic nie wychodziło i przegrała gob@2:21, 13:21. Tym samym uplasowała się na miejscu 5-6 w tym turnieju. W trzecim swoim występie Aleksandra Treder w grze mieszanej zagrała z Mikołajem Firlej (KS Badminton Gdańsk). Niestety nie mieli szczęścia w losowaniu i w grupie eliminacyjnej trafili na parę miastecko-gdańską Zofię Szul i Igora Skolimowskiego przegrywając z nimi pojedynek a para ta później triumfowała w całym turnieju zdobywając złoty medal.
Dwie inne nasza zawodniczki Magdalena Krüger i Natalia Kosmacińska w kategorii młodzik w grze pojedynczej wygrały po jednym pojedynku i jednym przegrały zajmując miejsca w stawce 19 zawodniczek od 7 do 12. Natomiast w grze podwójnej Magda z Natalią przegrały swoje wszystkie trzy pojedynki zajmując ostatnie 10 miejsce. Natalia Kosmacińska chciała jeszcze spróbować swoich sił w grze mieszanej lecz jej partner boiskowy z Gniezna rozchorował się i nie dojechał na turniej i trzeba było wszystkie pojedynki oddać walkowerem.
Do świąt Bożego Narodzenia zostało nam około miesiąc a nasi zawodnicy mają jeszcze w planach pięć turniejów, juz najbliższy to Grand Prix Polski w Suchedniowie, Krajowy Turniej w Lubniewicach, Gdyni i Polanowie a na koniec turniej rodzinny w Bytowie, którego organizatorem jest UKS Dwójka Bytów przy udziale Urzędu Gminy Bytow, Powiatu Bytowskiego, Federacji Sportu w Gdańsku oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie. Na turniej bytowski serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci lubiących grać w badmintona. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 609 714 955 u vice prezesa klubu UKS Dwójka Bytów Krzysztofa Treder.
Na zdj. 1 Aleksandra Treder obecnie najlepszą bytowska badmintonista w kategorii młodziczek
Zdj.2 na podium ze srebrnym medalem junior Pawel Szach
Zdj. 3 nasza reprezentacja w nowych strojach na Krajowym Turnieju w Solcu Kujawskim
Zdj. 4 para Paweł Szach serwujący i Antoni Jabłoński zdobyli w Solcu Kujawskim w grze podwójnej złoty medal
IMG-20211120-WA0003~2 IMG-20211120-WA0004~2 IMG-20211120-WA0025~2 IMG-20211120-WA0045~2

Comments are closed.