Worek medali badmintonistów UKS „Dwójka” Bytów

Miniony weekend był bardzo udany dla zawodników klubu UKS „Dwójka” Bytów, z dwudniowego turnieju w Miastku wrócili z 10 medalami.

W dniu 26.03.2022 w Miastku odbył się Krajowy Turniej Badmintona. Nasz klub reprezentowali: Michalina Kurkowska, Michał Ślepy, Natalia Kosmacińska, Magdalena Krüger, Aleksandra Treder i Paweł Szach.
Z turnieju wróciliśmy z 6 medalami, w tym 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.
Wyniki:
MŁODZIK MŁODSZY
Michalina Kurkowska
2 miejsce – gra pojedyncza
1 miejsce – gra podwójna z Antoniną Wnuk z KS Badminton School Gdynia
Michał Ślepy
6 -10 miejsce – gra pojedyncza
3 – 4 miejsce – gra podwójna z Julian Krukowski z JKB BadKurp Stegna
MŁODZIK
Natalia Kosmacińska
5 -8 miejsce – gra pojedyncza
5-6 miejsce – gra podwójna z Magdaleną Krüger
Magdalena Krüger
9-12 miejsce – gra pojedyncza
5-6 miejsce – gra podwójna z Natalią Kosmacińską
Aleksandra Treder
3-4 miejsce – gra podwójna z Martą Czajka z UKS BLIZA Władysławowo
4-6 miejsce – gra mieszana z Mikołajem Firlej z KS Badminton Gdańsk.
JUNIOR
Paweł Szach
2 miejsce – gra pojedyncza
1 miejsce – gra podwójna z Antonim Jabłońskim z KS Badminton School Gdynia.
„Na dużą pochwałę zasługuje gra Michaliny, która dotarła do finału singla, pokonując wyżej od siebie notowane zawodniczki wg listy rankingowej Polskiego Związku Badmintona. Nie mniej jednak brawa należą się dla wszystkich zawodników za ich walkę i grę do ostatniej lotki – powiedział prezes klubu Krzysztof Treder.

Dzień później w niedzielę odbyło się Grand Prix Miastka, na które wybrała się grupa 6 najmłodszych zawodników, którzy trenują pod okiem pani Magdalena Tetłak-Maszke od stycznia tego roku. Do Miastka pojechali: Zosia Kudlik, Mikołaj Bronk, Franciszek Szreder, Marcin Kruger, Dominik Treder i Jan Orzeł. Był to ich pierwszy turniej wyjazdowy, z którego wrócili z 4 medalami.
WYNIKI:
kat.U9 krasnale chłopaki
2 miejsce Dominik Treder
3 miejsce Marcin Kruger
4 miejsce Mikołaj Bronk
Kat.U11 żaki
dziewczęta
3 miejsce Zosia Kudlik
chłopaki
5 miejsce Franciszek Szreder
Kat.U13 młodzik młodszy
3 miejsce Jan Orzeł
 „Jesteśmy bardzo zadowoleni z gry naszych najmłodszych zawodników, potrafili wykorzystać wszystko to co nauczyli się do tej pory na treningach. Pokazali, że mimo, iż był to ich pierwszy turniej wcale nie byli gorsi od zawodników, którzy trenują dłużej i uczestniczyli w innych turniejach. Wielkie brawa!! – powiedział prezes klubu Krzysztof Treder.

WhatsApp Image 2022-03-26 at 21.45.41 WhatsApp Image 2022-03-26 at 21.45.55 Młodzi zawodnicy 2 Młodzi zawodnicy