Świątecznie w kaszubskich barwach.

W lekko zimowej aurze w sobotę, 27.11.2021, grupa dzieci z klasy 1d i klasa 2b, wyruszyła do Płotowa. Na miejscu dzieci zwiedziły Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie, gdzie wysłuchały opowieści pani przewodnik o licznych problemach rodziców i ich dzieci, aby te mogły uczyć się polskiej mowy oraz miały okazję doświadczyć siedzenia w ławkach, które mają już ponad sto lat… Następnie grupa udała się na warsztaty plastyczne  do zagrody Styp-Rekowskich, gdzie wykonywała lampiony z elementami kaszubskiego wzornictwa. Kiedy już każde z dzieci uporało się ze swoim zadaniem, wróciliśmy do Bytowa, gdzie na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka – seans filmowy w kinie BCK! W świąteczną aurę wprowadziła wszystkich, krówka Klara Mu i jej przedświąteczne perypetie oraz pewien osobliwy skrzat. Po filmie, w bajkowym nastroju, wszyscy wrócili do domu.