Otwarte Grand Prix Polski w Suchedniowie

W dniach 20-22 styczeń 2023 odbyło się Otwarte Grand Prix Polski w Suchedniowie w kategorii Młodzik Młodszy . Z naszego klubu udział wzięło dwóch badmintonistów: Michalina Kurkowska i Szymon Sylka.
Michalina Kurkowska w grze pojedynczej jeden mecz przegrała a jeden wygrała. Nie pozwoliło to na wyjście z grupy i ostatecznie zajęła miejsca 15-28. W grze podwójnej wygrała oba mecze i awansowała do ćwierćfinału. W tym przyszło zmierzyć się z parą z UKS Hubal Białystok i niestety przegrała. Ostatecznie grę deblową zakończyła na miejscu 5-8.
Szymon Sylka w grze pojedynczej również na grupie zakończył swój udział zaliczając jedną wygraną i jedną przegraną. Ostatecznie w grze pojedynczej zakończył na miejscu 17-32 w stawce 48 zawodników. W grze podwójnej chłopców Szymon po raz drugi miał zagrać z partnerem deblowym z Miastka Hubertem Gruba. Po 3 miejscu na super Grand Prix w Sianowie były aspiracje na kolejny medal zwłaszcza że chłopcy byli rozstawieni z nr 1. Niestety choroba zmusiła do zmiany partnera. Już na miejscu sędzia zaproponował zmianę na zawodnika rezerwowego. Pomimo tego udało się wygrać jeden mecz. W drugim minimalnie przegrał.
Ostatecznie kończąc na miejscach 7-12.
Udział w turnieju współfinansowano ze środków Gminy Bytów w ramach zadania publicznego.

 

20230121_183325

Comments are closed.