Program ,,Ocalimy świat”

Ekologiczna Szkoła

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przystąpiła do programu „Ocalimy Świat”.

W ramach projektu „Ocalimy Świat” zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne w klasach (1-3) w oparciu o zbiory opowiadań „Oddech smoka” oraz w klasie 4 – zbiory opowiadań „Latający talerz” oraz „Ty też możesz uratować świat” .

W pierwszym etapie uczniowie wysłuchali poszczególnych opowiadań czytanych  przez nauczycielki. Na lekcjach były poruszane problemy ekologiczne i sposoby ich rozwiązania. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach praktycznych, które odbyły się w bibliotece szkolnej.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy uczniowie wykonywali ekologiczne ozdoby wielkanocne mi.in koszyki, jajka, zajączki, które wykonane były z wydmuszek, rolek po papierze, papierowych wkładów do jajek, wełenki. Wspaniałe prace uczniów zostały wystawione w bibliotece szkolnej i miały zachęcić innych do wykonywania prac na konkretne okazje z materiałów powszechnie wyrzucanych w naszych domach.

Jak widać na załączonych zdjęciach pojęcie recyklingu jest naszym uczniom znane i praktycznie stosowane.

Koordynatorzy projektu w szkole: Pani Karolina Jażdżewska i Pani Maria Sobisz.