Wycieczka do Ustki

W  słoneczną sobotę dnia 03.06.2023 grupa dzieci ucząca się języka kaszubskiego z klasy 1a, 2d oraz 3b wyruszyli na letnią eskapadę do malowniczej nadmorskiej miejscowości Ustka. Po dotarciu autokarem do miejsca docelowego eksplorację  rozpoczęliśmy od zwiedzania Bunkrów Blüchera -Parku Historii i Rozrywki. Dodatkowo na dzieci czekała zabawa animacyjna –Poszukiwanie skarbów z wykorzystaniem wykrywaczów metalu. Następnie poprzez charakterystyczną zwodzoną kładkę, przeszliśmy na drugi brzeg, gdzie zjedliśmy pyszne lody. Po krótkim pobycie na plaży i  spacerku  po promenadzie na dzieci czekała kolejna niespodzianka –pizza! Kolejnym punktem wycieczki było wypłynięcie w rejs po morzu galeonem Unicus. Dzieci mogły poczuć wiatr we włosach i bujanie fal pod stopami. Po morskich atrakcjach przejechaliśmy do Słupska do Multikina Jantar, gdzie dzieci obejrzały film animowany ,,Super Mario Bros”. Droga powrotna do Bytowa upłynęła szybko i w miłej atmosferze, wśród opowieści o wrażeniach z kończącej się właśnie wycieczki. A gdzie nas nogi poniosą kolejny raz?