Medal Mistrzostw Polski Anny Dudy

Kolejny brąz Mistrzostw Polski Młodzieżowców U23. Plan minimum wykonany.

W dniach od 2.06.2023r. do 4.06.2023r. w Białymstoku odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów U19 i Młodzieżowców U23.  Klub z Bytowa reprezentowały dwie najbardziej utytułowane zawodniczki tj. Ania Duda i Laura Bujak w kat. Młodzieżowiec. Niestety nasz jedyny męski reprezentant w kat. juniorskiej, Paweł Szach, doznał bardzo poważnej kontuzji nogi i jest obecnie w trakcie rehabilitacji.

W Mistrzostwa Polski w badmintona, nasze reprezentantki corocznie zdobywały medale na tej imprezie, rok temu były to łącznie trzy medale, jeden Laury, brązowy i dwa Ani, srebrny i brązowy. W tym roku, losowanie pozornie nam dopisało i, mieliśmy spore apetyty na powtórkę medalową sprzed roku. Plany nasze, w tym roku zostały jednak, pokrzyżowane już w pierwszych pojedynkach mistrzostw. Laura Bujak zagrała w grach podwójnych, w deblu kobiet z Urszulą Trusińską z WWL Warszawa oraz w grze mieszanej z Szymonem Cybulskim z Politechniki Gdańska. W pierwszej rundzie gry podwójnej Laura otrzymała walkowera. W ćwierćfinale mistrzostw oraz pierwszym pojedynku deblowym na zawodach, Laura zmierzyła się i przegrała pojedynek z parą naturalizowanych Polek z Białorusi, późniejszymi Mistrzyniami Polski w tej kategorii, Anastazją Khomich/Ulyaną Volskayą w dwóch setach, do 13 i 11. Natomiast w grze mieszanej z Szymonem Cybulskim, zawodnikiem zamieszkującym na co dzień w Miastku, Laura odnotowała kolejną porażkę w dwóch setach do 10 i 19. Szkoda, bo w 2 secie widmo dalszej gry w trzecim secie wisiało na włosku a wtedy wszystko mogło się zdarzyć. W trakcie meczu widać było brak zgrania Laury w grach podwójnych, która na co dzień zamieszkuje i trenuje w Białymstoku.

Ania Duda natomiast liczyła w tym roku na dwa medale, jak przed rokiem, w singlu i deblu. Boisko jednak zweryfikowało jej marzenia dość szybko, gdyż już w grze pojedynczej Ania zmierzyła się z Jessicą Orzechowicz ze Spartakusa Niepołomice, z którą to dotychczasowy bilans jej gier singlowych „head to head” był 4-0, dla Ani. Tym razem jednak obecna kadrowiczka Polski nie dała Ani szans, która od początku źle weszła w ten mecz, może trochę zbyt pewnie i przegrała go w dwóch setach do 14 i 15. Ania to twarda zawodniczka, co nie wyszło w deblu musiało wyjść w deblu, jak mówiła. W grze podwójnej Ania zagrała wraz z Idą Wiśniewską z ABRM Warszawa, z którą na co dzień trenuje na hali na Ursynowie. I tak w pierwszym swym pojedynku w ćwierćfinale(w pierwszej rudzie wolny los), nasza zawodniczka trafiła na bardzo silną i długo już ze sobą grającą parą z Bierunia, Magda Kulska/Zuzia Parysz. Po trzysetowym, bardzo emocjonującym i pełnych zwrotów akcji meczu Ania z Idą wygrały ten pojedynek w trzech setach: 21-18, 18-21, 21-16. Tak więc, mając już brązowy medal Mistrzostw Polski w kieszeni, w meczu półfinałowym Ania wraz z Idą, zagrały z parą Paulina Hankiewicz ABRM Warszawa/ Karolina Szubert SKB Suwałki. W tym pojedynku po pierwszym secie wydawało się że nasza zawodniczka jest pozbawiona już sił i chęci do walki bo pierwszego seta przegraliśmy wyraźnie do 12. W drugim secie również nic zapowiadało zwycięstwa, gdyż prze niemal cały pojedynek prowadziły przeciwniczki. Dopiero od stanu 14:14 nasze zawodniczki odskoczyły na 3 punkty aby na koniec seta walczyć na przewagi od stanu 20:20. Ostatecznie w secie pełnym dramaturgii, upadków i licznych przerw to nasze zawodniczki wyszły zwycięsko, obroniły 2 lotki meczowe(!) i tracąc 4 lotki setowe (!), 26 do 24. W trzecim secie, również rozgorzała ostra walko o finał. Nasze zawodniczki doprowadziły do stanu 19:19 i zmarnowały dwie ostatnie, decydujące lotki meczu. W perspektywie tego półfinałowego meczu, szkoda było przegranego minimalnie 2 seta w ćwierćfinale, gdyż naszym zawodniczkom zabrakło odrobiny sił. Ania po meczu półfinałowym powiedziała, iż nie czuła już nóg i nie pamięta nawet końcówki meczu, gdyż w konsekwencji poprzedniego meczu deblowego, po prostu zabrakło jej już tzw. „prądu”. Szkoda, bo finał był blisko a może i nawet Mistrzostwo Polski, gdyż para, która z nami minimalnie wygrała, minimalnie przegrała pojedynek finałowy z „polskimi Białorusinkami” w trzech setach.

Teraz Ania planuje udział w Mistrzostwach Polski elity w Józefosławiu, które odbędą się w dniach 15-18.06.2023r., gdzie zagra w grze pojedynczej i podwójnej z Oliwią Sochą z Chojnika Jelenia Góra.

Ania Duda – gra pojedyncza – miejsce 5-8, gra podwójna z Ida Wiśniewska, miejsce 3-4

Laur Bujak – gra podwójna z Urszula Trusińska, 5-8, gra mieszana z Szymon Cybulski, 16-32

Wyniki Ania -   Player – Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców, Białystok, 2-4 czerwca 2023 | Polski Zwiazek Badmintona (tournamentsoftware.com)

Polski Zwiazek Badmintona – Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców, Białystok, 2-4 czerwca 2023 – Draws (tournamentsoftware.com)

Wyniki Laura – Player – Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców, Białystok, 2-4 czerwca 2023 | Polski Zwiazek Badmintona (tournamentsoftware.com)

Kolejny brąz Mistrzostw Polski Młodzieżowców U23

Comments are closed.