Gala finałowa Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego pt.,, Uczę się bezpieczeństwa”.

W dniu 21 czerwca br. w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się gala finałowa Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”. Projekt realizowany był przez profilaktyków i dzielnicowych jednostek miejskich i powiatowych Policji województwa pomorskiego w roku szkolnym 2022/2023, w klasach pierwszych szkół podstawowych. Przez cały rok szkolny funkcjonariusze spotykali się z dziećmi i prowadzili zajęcia w pięciu obszarach tj. Bezpieczny w drodze do szkoły, Bezpieczny w czasie ferii, Bezpieczny w domu, Bezpieczny w sieci oraz Bezpieczny w czasie wakacji. Pierwszoklasiści po przeprowadzonych przez policjantów spotkaniach przygotowali rysunki, które były odzwierciedleniem ich spojrzenia na kwestie bezpieczeństwa. W trakcie gali finałowej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Laureatem tego konkursu z terenu powiatu bytowskiego  został nasz uczeń Michał Klafka z klasy I „b” Brawa dla Michała.