Mistrzostwa Polski Młodzika Młodszego

Michalina Kurkowska brązową medalistką Mistrzostw Polski Młodzika Młodszego w grze podwójnej w parze z Leną Maślanka z klubu Beninca UKS FENIKS KĘDZIERZYN-KOŹLE ad. 2023!
Michalina Kurkowska rozpoczęła turniejod gry singlowej pewnie wygrywajac z Hanną Wylęga z UKS Tornado Donaborów 21-16 i 21-17. W drugiej rundzie przegrała po zaciętym pojedynku z Nikolą Misiaszek z UMKS Junis Szczucin 13-21 oraz 13-21.
W grze podwójnej Michalina w parze z Leną rozpoczeła od wysokiego rozstwienia z nr 2. Dzięki temu w pierwszej rundzie miala wolny los. W drugiej rundzie dziewczyny wygraly na parę Zuzanna Biłas i Amelia Wilisowska 21-12 i 21-17.
W ćwierćfinale Misia i Lena wygrywają z Karoliną Hoszowska z KS Badminton Kobieżyce i Gabrielą Turską z MKS Orlicz Suchedniów 21-18 i 21-11 tym samym zapewniając sobie udział w półfinale i conajmniej brązowy medal!
W półfinale niestety przegrały 21-10 i 21-18 Wiktorią Kaletką i Zuzanną Zemla z AZS AWF Katowice tym samym zajmując 3 miejsce w Polsce w grze podwójnej dziewcząt!
BRAWO Michalina BRAWO Lena!
Szymon Sylka udzial rozpoczął od niespodziewanej porażki, przegrywając z Igorem Szablewskim w dwóch setach na przewagi 20-22 i 23-20
Szymon wystąpił ponadto w grze podwójnej w parze z Aleksandrem Bandrowiczem z SSKS Badminton Przemysl. W pierwszej rundzie, dzięki dużej liczbie punktów w rankingu mieli wolny los. W drugiej rundzie pewnie wygrali z parą Kordian Krawiec i Ignacy Walaszek obaj z LKS TECHNIC GŁUBCZYCE 21-10; 21-7, tym samym meldując sie w ćwierćfinale. Niestyty niespodziewane ulegli w trzech setach parze z Hubal Białystok Filipowi Chojnowskiemu i Patrykowi Lenart 19-21; 21-11; 16-21. Tym samym kończąc Mistrzostwa Polski na 5 miejscu.
Michał Ślepy na Mistrzostwach wystąpił jedynie w grze podwójnej w parze z Miłoszem Przęzakiem z Badmaniak Szczecinek. Niestyty w swoim pierwszym pojedynku ulegli Jaakubowi Kabale i Oscarowi Pawelec obaj z klubu MKS Orlicz Suchedniów 7-21 oraz 7-21.
Gratuluję Michalinie pierwszego w swojej sportowej karierze medalu Mistrzostw Polski!

Comments are closed.