Wycieczka do Tuchlina i Chmielna

Dnia 07.10.2023r, odbyła się wycieczka z języka kaszubskiego do Tuchlina i Chmielna. W Tuchlinie byliśmy w Parku Edukacyjnym  Zoo-Egzotyczne Kaszuby , gdzie oglądaliśmy ekspozycję różnorodnych zwierząt. Mogliśmy też doświadczyć większych emocji biorąc niektóre okazy do ręki lub szyję. Następnie udaliśmy się do Chmielna.  Tam zwiedzaliśmy  i uczestniczyliśmy  w warsztatach garncarskich w Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie. Praca z gliną dzieciom bardzo się podobała. Po doznaniach artystycznych pojechaliśmy do Bytowa do kina BCK. W kinie obejrzeliśmy film pod tytułem ,,Kosmiczny chłopiec”. Po emisji filmu, w dobrych humorach rozeszliśmy się do domu.

Więcej zdjęć znajdziecie państwo w zakładce język kaszubski na stronie internetowej szkoły.