Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w badmintonie – Białystok

Na Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w badmintonie – Białystok, rozgrywane w dniach 24-26.11.2023r. zakwalifikowali się uczniowie bytowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 Szymon Sylka i Michał Ślepy na co dzień trenujący w Klubie UKS Dwójka Bytów. Na kończące szkolne rozgrywki wybrali się pod opieką nauczycielki Wiktorii Szczerba.

W Białymstoku stawiło się 23 szkół z całej Polski. Podzieleni na sześć grup, zawodnicy musieli zagrać 3 spotkania składających się z 5 meczów (każdy zawodnik po 2 mecze singlowe i wspólnie mecz deblowy).

W pierwszym spotkaniu zagrali przeciwko zawodnikom z SP nr 20 Płock przygrywając stosunkiem 0 do 5. W Kolejnym spotkaniu przeciwko szkole SP WÓLKA ROKICKA przy dwóch wygranych meczach Szymona i 2 porażkach Michała decydował mecz deblowy niestety przegranych przez naszych uczniów 10:11, tym samym kończąc przegrane spotkanie stosunkiem 2 do 3

W ostatnim spotkaniu grupowym przeciwnikiem byli uczniowie ze szkoły SP ŚLEDZIEJOWICE. Jak się okazało najłatwiejsze spotkanie ponieważ nasi zawodnicy wygrali je stosunkiem 4 do 1 (2 wygrane Szymona, wygrany mecz deblowy i jeden wygrany mecz Michała).

Ostatecznie uplasowali się na 12 miejscu spośród 23 szkół biorących udział (z 32 zakwalifikowanych).

 

Comments are closed.