Dziewczęta bezkonkurencyjne w województwie

Do Gniewu w dniu 29.XI.2013 r. wybrała się reprezentacja dziewcząt z bytowskiej „dwójki” na XLII Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie, która wcześniej wygrała eliminacje powiatowe. W Gniewie wystartowało 6 szkół podstawowych z województwa pomorskiego, mecze rozgrywane były wg klucza: dwie gry pojedyncze i gra podwójna do 3 wygranych gier przez zespól.
Bytowianki trafiły do grupy gdzie spotkały się z dziewczętami ze Szkół Podstawowych nr 40 w Gdyni i Opalenicy. Nasze dziewczęta bez problemów wygrały swoje wszystkie mecze w setach po 2:0 i w meczach 3:0. W finale spotkały się najlepszym zespołem z grupy pierwszej ze Szkołą Podstawową w Gniewie i również bez żadnych problemów pokonały gospodynie w setach po 2:0 i cały mecz 3:0 zajmując I miejsce w turnieju.
Tym samym Laura Bujak, Anna Duda, Ola Sieprawska i Klaudia Ryś awansowały do majowych Mistrzostw Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które najprawdopodobniej zostaną rozegrane w Białymstoku.
Przy okazji nasze dziewczęta z trenerem Jerzym Saldatem zwiedzili krzyżacki zamek w Gniewie.

Wyniki:
SP 2 Bytów – SP 40 Gdynia 3:0