Kaszubskie warsztaty w ,,Jałowcowej Dolinie”.

20 kwietnia 2024 r. odbył się wyjazd dzieci uczących się j.kaszubskiego na warsztaty regionalno-edukacyjne do Sylczna do Zagrody Jałowcowa Dolina. Tam poznawały tajniki związane z pieczeniem chleba oraz własnoręcznie wykonali bułki, które wzięły do domu. Dodatkowo zdobyły wiedzę na temat zbóż, jego pozyskiwania, uprawy oraz przeznaczenia. Następnie zajęły się pracami plastycznymi  -malowaniem na desce wzorów kaszubskich bądź innych elementów kaszubskiej stylistyki.  Poznały tajniki pracy rzeźbiarza, obróbki drewna oraz obróbki gliny. Dzieci odwiedziły zabudowania gospodarskie, w których czekały na nich krowy, kucyk, owce, koza, króliki, kury oraz niezwykle przyjacielski piesek Misiek. Pomimo chłodnej aury, dzieci spędziły aktywnie czas na placu zabaw, gdzie atrakcją okazała się zabawa w przeciąganie liny. Na koniec rozpalono ognisko i upieczono kiełbaski, które wraz z herbatą i słodką bułką dzieciom bardzo smakowało. Do Bytowa wróciliśmy posileni i pozytywnie nastawieni.