Sprawozdanie z programu Laboratoria Przyszłości

#Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Nasza szkoła w roku 2022 przystąpiła do  programu Laboratorium Przyszłości  i otrzymała środki na realizację tego projektu. Uzyskane  środki pozwoliły na zakup nowoczesnego  sprzętu, który umożliwił uczniom rozwijać zainteresowania w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a także w ramach zajęć pozalekcyjnych i innych form rozwijania umiejętności.

Jednym z najczęściej stosowanych narzędzi do świetnej zabawy, ale też nauki i kształtowania nowych umiejętności jest sprzęt nagłaśniający oraz kamera z gimbalem i aparat fotograficzny z akcesoriami. Sprzęt ten wykorzystany został podczas różnych uroczystości szkolnych, wycieczek, konkursów i akcji społecznych. Uczniowie prezentowali swoje uzdolnienia, rozwijali swoje umiejętności sceniczne, wokalne, jak również rozwijali kompetencje cyfrowe oraz uczyli się świadomie i odpowiedzialnie rejestrować obraz i dźwięk. Podczas zajęć dodatkowych uczniowie rozwijali swoje umiejętności związane z wykorzystywaniem sprzętu, jak i obsługą.

Drukarka 3D służy jako narzędzie do nauki jak i zabawy. Dzięki technologii druku 3D uczniowie mają możliwość udziału w kreatywnych zajęciach. Starsi uczniowie zapoznali się z działaniem drukarki 3D i mieli możliwość drukowania gotowych elementów, podczas zajęć przedmiotowych nauczyciele wykorzystują Google Vr oraz stację lutowniczą na gorące powietrze. Uczniowie klas I-III rozwijali kreatywność za pomocą klocków LEGO EDUCATION SPIKE PRIME.

Sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoriów Przyszłości odpowiada potrzebom naszej szkoły i jest wykorzystywany na lekcjach obowiązkowych – do realizacji podstawy programowej, a także na zajęciach dodatkowych oraz kołach zainteresowań.

Sprawozdanie z programu Laboratoria przyszłości 2022 2023                                                  Galeria

Sprawozdanie z programu laboratoriów przyszłości 2023-2024                                                Galeria

BANNER-LABORATORIA-PRZYSZLOSCI-1024x576