Mistrzowie Polski w badmintona u Burmistrza Bytowa

W dniu 08.01.2014 r. na zaproszenie Burmistrza Gminy Bytów Ryszarda Sylki i kierownika Wydziału Edukcji i Promocji Andrzeja Hrycyny na spotkanie do Urzędu Miasta zostali zaproszeni Mistrzowie Polski młodzi badmintoniści z Lotki Bytów, którzy nie tak dawno zdobyli złote medale w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Choroszczy k/ Białegostoku.

Oprócz medalistów również na spotkaniu uczestniczył trener Jerzy Saldat, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie, do której chodzą wszystkie zawodniczki jak również był obecny rodzic jednej z zawodniczek Stanisław Duda oraz zastępca Burmistrza Pan Jacek Czapiewski.

Spotkanie rozpoczęło się od gratulacji władz Miasta dla dziewczyn za Mistrzostwo Polski, następnie Burmistrz był bardzo ciekawy o przebiegu tych mistrzostw, o których krótko omówił trener Jerzy Saldat. Zarówno burmistrz jak i jego zastępca wypytali zawodniczki np. jak długo już trenują, ile razy w tygodniu czy udaje im się pogodzić sport z nauką.

Natomiast dziewczęta jak i trener byli bardzo zaskoczeniu dużą wiedzą władz Miasta na temat badmintona.

Natomiast dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie Pan Jarosław Janusz powiedział, iż jest bardzo dumny z takiego sukcesu jego uczniów ze szkoły i żałuje, że muszą w czerwcu opuścić mury szkoły podstawowej, aby kontynuować naukę w gimnazjach. Co jednak na pewno nie będzie przeszkadzało im uczestniczyć w dalszych treningach w tejże szkole.

Po luźnej rozmowie Pan Burmistrz Ryszarda Sylka wręczył podziękowania zarówno zawodniczką jak i trenerowi w formie listu gratulacyjnego i upominków oraz karnetów na basen.

Złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w badmintonie zdobyli: Laura Bujak, Klaudia Peplińska, Anna Duda, Ola Sieprawska, Weronika Niklas i Anna Radtke, a trenerem jest Jerzy Saldat

 

 

Comments are closed.