Otwarty Turniej młodzików, młodzików młodszych i żaków w badmintona w Miastku

 

Turniejowy sprawdzian bytowskich badmintonistów 

W dniu 11.01.2014 roku do Miastka wybrała się 6 osobowa reprezentacja bytowskich badmintonistów na Otwarty Turniej młodzików, młodzików młodszych i żaków.

W turnieju oprócz naszej reprezentacji wystartowali zawodnicy z Sianowa, Sławna, Polanowa, Miastka.

W gronie 13 zawodniczek w kategorii żaki (rocznik 2003 i młodsi kl.I-IV) wystartowała nasza Ania Radtke, która jako trzecioklasistka pokonała swoje wszystkie rywalki w grupie. Najpierw Hanię Bublewicz z MKB Lednik Miastko 2:0, następnie Zuzannę Urbaniak z ZKB Maced Polanów 2:0, tym samym awansując do półfinału turnieju, gdzie spotkała się z inną zawodniczka z Miastka Oliwią Pawłowską pokonując ja w setach 2:0. a więc Ania Radtke stanęła przed szansą uzyskania po raz pierwszy zwycięstwa turniejowego już jako trzecioklasistka. Szansę ta wykorzystała i w finale pokonała Amelię Gryguła z ZKB Maced Polanów w setach 2:0 zajmując pierwsze miejsce w turnieju „żaków”. Było widać we wszystkich meczach naszej zawodniczki, że już pomimo takiego młodego wieku jej umiejętności techniczne w grze w badmintona nie są dla niej obce i bardzo dobrze czuła się na boisku.

Nasza młoda zawodniczka spróbowała jeszcze swoich sił w grze podwójnej ze starsza o rok koleżanką klubową Weroniką Niklas w kategorii wyższej młodzików młodszych (klasa V-VI). Tam już w gronie 5 par wygrały tylko jeden pojedynek i 4 przegrały, choć dwa z nich były przegranymi to minimalnie. W grze naszych młodych badmintonistek było widać brak zrozumienia na boisku. Jak mówi trener Jerzy Saldat te zawodniczki dotychczas grały tylko gry pojedyncze i w grze podwójnej takim turnieju wystąpiły p oraz pierwszy. W grze podwójnej niestety należy grać zespołowo i sobie nawzajem nie przeszkadza, ale do dobre doświadczenie dla nich w takim turnieju, które już będą coraz częściej wspólnie występować w grze podwójnej.

 

Weronika Niklas wspólnie z Olą Sieprawską i Klaudią Peplińską wystąpiły w kategorii młodzik młodszy w grach pojedynczych, aby uzyskać jak najlepsze miejsce wśród 12 zawodniczek startujących w tej kategorii w tym turnieju i zdobyć jak największą ilość punktów do klasyfikacji PZBad.

Wszystkie nasze trzy zawodniczki nie miały problemów z pokonaniem swoich dwóch rywalek w grupie awansując do czołowej „czwórki”, aby powalczyć o finał.

W półfinale niestety Ola spotkała się z Klaudią i mecz na swoja korzyść 2:0 (21:6, 21:15) rozstrzygnęła awansując do finału Klaudia Peplińska. W drugim półfinale Weronika spotkała się z o dwa lata starszą zawodniczką z polanowskiego ZKB Macedu. Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale minimalnie przegrała go nasza zawodniczka 18:21, w drugi secie

bardzo dobrze zagrała nasza młoda zawodniczka i wgrała seta 21:17, zaś w trzecim secie nasza zawodniczka opadła z sił i bardziej silniejsza warunkami fizycznym rywalka wygrała decydującego seta 21:15 i cały mecz 2:1.

To, co nie udało się Weronice to w finale Klaudia Peplińska już nie dała żadnych szans zawodniczce z Polanowa i pewnie wygrała finał 2:0 (21:15, 21:8) i cały turniej.

Klaudia Peplińska jeszcze swoich sił spróbowała w grze mieszanej z Szymonem Cybulskim z MKB Lednik Miastko gdzie w gronie 5 par zdecydowanie wygrali swoje wszystkie spotkania zajmując pierwsze miejsce.

Natomiast nasze młodziczki młodsze Laura Bujak i Anna Duda w tym turnieju nie wystartowały w swojej kategorii tylko w kategorii wyższej jako młodziczki.

Zdecydowaliśmy wspólnie z zawodniczkami, żeby w tym turnieju sprawdzić się z rywalkami o rok czy dwa lata starszymi, dlatego wystartowały w wyższej kategorii. Tym bardziej, że moje zawodniczki od września przejdą i będą grały w tej kategorii jako młodziczki – mówi Jerzy Saldat.

Już w fazie grupowej zarówno Ania jak i Laura musiały się spotkać z głównymi faworytkami tegoż turnieju. Ania spotkała się z Joanna Dorawą z MKB Lednik Miastko, po bardzo zaciętym meczu nasza zawodniczka zeszła z boiska pokonana 1:2 (13:21, 12:21, 15:21), taki sam los spotkał Laurę, która w spotkaniu grupowym uległa innej zawodniczce z Miastka Klaudii Ostrowskiej i również w trzech setach 1:2 (18:21, 24:22, 19:21). Drugie swoje pojedynki grupowe zarówno Ania jak i Laura wygrały w setach po 2:0 zajmując 2 miejsca w grupach zaś w całym turnieju 5 – 8.Zaś w finale Joanna Dorawa pokonała Klaudię Ostrowską.

Również Ania z Laura wystąpiły w grze podwójnej i też w starszej kategorii. W gronie 5 par 3 pojedynki z zawodniczkami z Polanowa, Sianowa i Miastka zwyciężyły po 2:0 w setach. I w finale spotkały się z już wcześniejszymi swoimi rywalkami z gry pojedynczej K. Ostrowska i J. Dorawą z Miastka i tu ponownie lesze okazały się miastczanki wygrywając finał 2:0.

Mamy nadzieję, że takie turnieje ze starszymi zawodniczkami będą procentować na przyszłość i na pewno jeszcze nie raz wystartujemy w tej kategorii w tym sezonie – komentuje opiekun UKS „Dwójki” Bytów.

Teraz czeka ciężka praca naszych wszystkich badmintonistów z „Dwójki” na obozach podczas ferii zimowych. W pierwszym tygodniu na dochodzeniowym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie następnie w drugim tygodniu ferii najlepsze zawodniczki wyjadą z kadrą województwa na obóz do Solca Kujawskiego

WYNIKI

Kategoria „Żaki”

Gra pojedyncza

I miejsce – Anna Radtke

Kategoria Młodzik Młodszy

 Gra pojedyncza

I miejsce – Klaudia Peplińska

III – IV miejsce – Ola Sieprawska i Weronika Niklas

Gra podwójna

IV miejsce – Anna Radtke z Weroniką Niklas

Gra mieszana

I miejsce – Klaudia Peplińska z Szymonem Cybulskim MKB Lednik Miastko

Kategoria Młodzik

Gra pojedyncza

5 – 8 miejsce – Anna Duda i Laura Bujak

gra podwójna

II miejsce – Anna Duda z Laurą Bujak

Comments are closed.