Otwarte Mistrzostwa Trójmiasta

Dnia 13.01.2014r. siatkarskie drużyny chłopców z naszej szkoły uczestniczyły w Otwartych Mistrzostwach Trójmiasta w mini siatkówce (I etap KINDER+Sport) w kategorii „4”. W zawodach wzięło udział 13 zespołów z całego województwa – w tym najbardziej utytułowane drużyny z naszego województwa . Drużyny podzielono na 3 grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”  i grano 1 seta do 21 pkt. Po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do finału. Pierwsza drużyna SP 2 Bytów  rozgrywała mecze w grupie B osiągając następujące wyniki:

1.

SP 2 Bytów – Libero Łebień – 21:12

2.      SP 2 Bytów – UKS Suchanik Gdańsk – 21:13

3.      SP 2 Bytów – Trefl Gdańsk II – 21:11

Ostateczna kolejność grupy B: 1. SP 2 Bytów I 2. UKS Suchanik Gdańsk 3. Trefl Gdańsk II 4. Libero Łebień

Druga drużyna SP 2 Bytów rozgrywała mecze w grupie C osiągając następujące wyniki:

1.      SP 2 Bytów II – UKS Jasieniak Gdańsk I – 15:21

2.      SP 2 Bytów II – SPS Kobylnica I – 8:20

3.      SP 2 Bytów II – SPS Lębork – 21:13

4.      SP 2 Bytów II – Trefl Gdańsk III– 19:21

Ostateczna kolejność grupy A: 1. SPS Kobylnica I2. UKS Jasieniak Gdańsk I 3. Trefl Gdańsk III 4. SP 2 Bytów II 5. SPS Lębork

Tylko SP I Bytów awansował do finału, gdzie grano również systemem „każdy z każdym” bez zaliczenia wyników z grup eliminacyjnych.

1.      SP 2 BytówI – UKS Jasieniak Gdańsk I – 18:21

2.      SP 2 Bytów I – SPS Kobylnica I – 21:18

3.      SP 2 Bytów I – SP 58 Gdańsk – 21:16

4.      SP 2 Bytów I – Trefl Gdańsk I– 9:21

5.      SP 2 Bytów I – UKS Suchanik Gdańsk – 21:18

Ostateczna kolejność turnieju:

1.      Trefl Gdańsk I

2.      UKS Suchanik Gdańsk

3.      UKS Jasieniak Gdańsk I

4.      SP 2 Bytów

5.      SPS Kobylnica I

6.      SP 58 Gdańsk

10-12. SP II Bytów

Był to I etap rozgrywek o puchar KINDER+Sport, przed nami kolejne turnieje i kolejne doświadczenia. Cieszy fakt, iż pokonaliśmy zespoły, z którymi do tej pory nie udało nam się wygrać czyli SPS Kobylnica i UKS Suchanik Gdańsk (ubiegłoroczny mistrz województwa tych rozgrywek). Brązowy medal przegraliśmy różnicą 4 małych punktów, chłopcy nabywają coraz większych umiejętności siatkarskich a przy systematycznym treningu mogą pokusić się o jeszcze lepsze wyniki – powiedział Sebastian Brucki opiekun drużyn siatkarskich w SP 2 Bytów.

Skład SP 2 Bytów I: Radosław Malek, Jakub Mortas, Szymon Trojański, Karol Sabisz, Patryk Stencel

Skład SP 2 Bytów II: Dominik Czapiewski, Remigiusz Brzeziński, Maciej Pałacha, Krystian Urbański, Robert Turzyński