Finał wojewódzki sztafet pływackich

W środę 15 stycznia2014 na basenie w Kwidzynie w ramach XLII Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odbył się finał wojewódzki w sztafetach pływackich, w którym po raz pierwszy uczestniczyły nasze dziewczęta (mistrz powiatu bytowskiego). Prawo udziału w sztafecie miały po dwie dziewczynki  odpowiednio z III, IV, V i VI klasy, które płynęły dystans – 25m każda zawodniczka – zaczynając od najmłodszych a kończąc na najstarszych.

W zawodach wzięło udział 17 sztafet z całego województwa pomorskiego. Uczennice naszej szkoły startowały w tych zawodach po raz pierwszy w historii i uzyskując czas 3.17,21 poprawiły swój wynik o sekundę w stosunku do zawodów powiatowych (3.18,24). Dziewczyny popłynęły ambitnie, na miarę swoich możliwości ale wystarczyło to tylko na zajęcie 16 miejsca, przegrały ze szkołami trenującymi i specjalizującymi się w pływaniu.Zawody wygrała SP 2 Gdańsk, na 2 miejscu uplasowała się SP 75 Gdańsk a 3 miejsce zajęła Publiczna SP 1 Starogard Gd.

Dziewczynki popłynęły w składzie – w nawiasie uzyskany czas na danej zmianie:  Karolina Karpińska (30,56), Anna Glazik (25,98), Emilia Brucka (19,38), Maja Wiczkowska (22,76), Zofia Burnicka (20,83),Aleksandra Kerner (23,68), Magdalena Podjaska (28,69) i Julia Strasser (25,33). Opiekunem był pan Sebastian Brucki.