JESTEŚMY V-CE MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

W dniu 25.02.2014 r.w Gdańsku (SP 85 Gdańsk) odbył się finał wojewódzki w mini piłce siatkowej chłopców. W zawodach wzięło udział sześć zespołów, które wcześniej zwycięsko przebrnęły przez rozgrywki półfinałowe.  Były to: zwycięzca półfinału w strefie II (obejmuje powiaty: Chojnice, Kościerzyna, Pruszcz Gd., Starogard Gd.) – PSP Starogard Gdański, zwycięzca półfinału w strefie III (obejmuje powiaty: Kwidzyn, Nowy Dwór Gd., Malbork, Sztum) – SP Trumiejki,zwycięzca półfinału w strefie IV (obejmuje wszystkie szkoły z Gdańska) –SP 85 Gdańsk(gospodarz zawodów), zwycięzca półfinału w strefie V (obejmuje powiaty: Lębork, Wejherowo, Kartuzy, Puck) – SP Pępowo, zwycięzca półfinału w strefie VI (obejmuje szkoły z Gdyni, Sopotu i Tczewa) – SP 48 Gdyniaoraz nasza drużyna jako zwycięzca półfinału w strefie I (obejmuje powiaty: Człuchów, Bytów, Słupsk oraz miasto Słupsk).

Mecze w pierwszej fazie rozgrywane były w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. W kolejnym etapie rozgrywek zespoły z III miejsc w grupach rywalizowały o V miejsce w turnieju, zespoły z II miejsc w grupach rywalizowały o III miejsce a zwycięzcy grup grali o mistrzostwo województwa pomorskiego.

Chłopaki rywalizowali w grupie Bosiągając następujące wyniki:

1. SP 2 Bytów – SP Pępowo 2:1 (25:12, 23:25, 15:7)
    2. SP 2 Bytów – SP 48 Gdynia 2:0 (25:10, 25:18)

Ostateczna kolejność grupy B:

1.      SP 2 Bytów

2.      SP Pępowo

3.      SP 48 Gdynia

Przyszedł czas na finał, w którym przyszło nam się spotkać z obrońcą tytułu sprzed roku i jednocześnie gospodarzem zawodów – SP 85 Gdańsk. Po bardzo emocjonującym meczu musieliśmy uznać wyższość rywali przegrywając w tiebreaku 1:2.

SP 85 Gdańsk – SP 2 Bytów – 2:1 (25:21, 18:25, 15:13)

Ostateczna kolejność finału:

1.      SP 85 Gdańsk

2.      SP 2 Bytów

3.      SP Pępowo

4.      PSP Starogard Gdański

5.      SP 48 Gdynia

6.      SP Trumiejki

Chłopcy zostali v-ce mistrzem województwa pomorskiego osiągając swój największy sukces do tej pory. Mistrzostwo było na wyciągnięcie ręki, gdyż w tiebreaku wygrywaliśmy 13:11, wystarczyło skończyć 2 piłki i bylibyśmy mistrzami. Niestety straciliśmy 4 punkty z rzędu  i to rywal cieszył się z wygranej. Chłopcy po ostatnim gwizdku mieli miny jak Holender, który przegrał w SOCZI z  Polakiem Zbyszkiem Bródką ale już ochłonęli i cieszą się ze srebrnego medalu. Siatkówka jest grą nieprzewidywalną i dlatego tak przez wielu uwielbianą. Porażki uczą pokory i na pewno wyciągniemy z niej odpowiednie wnioski. Przed nami kolejne turnieje, zawody ale na chwilę obecną jesteśmy V-CE MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA i to jest naprawdę olbrzymi sukces mojej drużyny – powiedział opiekun i jednocześnie trenerSebastian Brucki.

Zespół chłopców składał się z następujących zawodników: Radosław Malek, Patryk Stencel, Jakub Mortas, Szymon Trojański, Karol Sabisz, Maciej Pałacha, Robert Turzyński, Krystian Urbański, Remik Brzeziński, Dominik Czapiewski.