KRAJOWY TURNIEJ W BADMINTONA O „KRYSZTAŁOWĄ LOTKĘ”

Po raz kolejny już w Bytowie miejscowy klub badmintonowi UKS „Dwójka” Bytów zorganizował Krajowy Turniej o „Kryształową Lotkę”. W dniu 08.03.2014 roku do Szkoły Podstawowej nr 2 przyjechało 8 klubów: KSR Wolant Łódź,SLKS Tramp Orneta, MMKS Gdańsk, UKS Kometa Sianów, UKSOSIR Badminton Sławno, MKB Lednik Miastko, ZKB Maced Polanów, UKS „Dwójka” Bytów, aby walczyć o „Kryształową Lotkę’ jak i również o punkty do klasyfikacji PZBad..

Tych punktów sporo uzbierali nasi zawodnicy z miejscowego UKS „Dwójka” Bytów, którzy, na, co dzień trenują pod okiem Jerzego Saldat w Szkole Podstawowej nr 2.

W całym turnieju w dwóch kategoriach junior młodszy i młodzik młodszy stawali 10 krotnie na podium w tym 6 razy na najwyższym stopniu zajmując I miejsca.

Poza turniejem odbył się mały turniej dla „Żaków” z klas I – III, gdzie najlepszym zawodnikiem okazał się Krzysztof Bibik z KSR Wolant Łódź, ale pozostałe miejsca zdobyli już bytowiacy II miejsce Paweł Szach i III miejsce Sebastian Saldat, Janek Kurkowski i Hubert Reduchowski. Ta kategoria była bardzo mocno dopingowana przez rodziców i dostarczyła wiele emocji nie tylko zawodnikom, ale rodzicom, którzy przezywali każde uderzenie syna w lotkę.

Następnie przystąpiono do turnieju młodzików młodszych, gdzie poza konkurencja praktycznie były nasze zawodniczki Anna Duda, Laura Bujak i Klaudia Peplińska, które wszystkie dotarły na podium. W finale spotkały się Anna Duda z Laura Bujak obecnie rakiety w Polsce nr 1 i 2. mecz dostarczył wiele emocji niemal cała sala podziwiała zagrania tych dziewcząt, które odwdzięczyły się wspaniałymi zagraniami i walka do końca ostatecznie wygrała Anna Duda 21:17 i 23:21.

Zaś w grze podwójnej obie nasze pary dotarły do finału a w finale para Anna Duda z Laurą Bujak pokonały inna parę Olę Sieprawska z Klaudią Peplińską 21:15, 21:16.

W kategorii juniorek młodszych nasz zawodniczka Aneta Niklas (obecnie nr 7 na listach PZBad.) triumfowała trzykrotnie. W grze pojedynczej wygrała wszystkie swoje 4 mecze zajmując I miejsce, następnie wspólnie z koleżanka z Sianowa Kornelią Kowalczyk pokonały dziewczęta ze Sławna, jak również Aneta zagrała jeszcze w trzeciej grze mieszanej wspólnie z Robertem Cybulskim z Miastka i ta para pokonała zawodniczkę Paulę Roman ze Sławna i Nikodema Ratkowskiego z Polanowa.

Myślę, że turniej był udany pod każdym względem a dla nas tym bardziej, bo zdobyliśmy bardzo wysokie miejsca i dużo punktów do klasyfikacji PZBad. – tak ocenia trener i organizator tegoż turnieju Jerzy Saldat.

Na ten turniej również ze swoimi zawodnikami przyjechała trzykrotna olimpijka Kamila Augustyn, która bardzo wysoko oceniła organizacje i poziom zawodów, z czego można się cieszyć, że badminton w Bytowie mocno się rozwija – powiedziała Kamila Augustyn.

WYNIKI KRAJOWEGO TURNIEJU O „KRYSZTAŁOWĄ LOTKĘ” W BYTOWIE 08.03 2014

KATEGORIA „Żaki”

I miejsce – Krzysztof Bibik    KSR Wolant Łódź

II miejsce – Paweł Szach      UKS „Dwójka” Bytów