PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI O PUCHAR KINDER + SPORT

Po ubiegłorocznych sukcesach drużyn chłopców w rozgrywkach o puchar KINDER + SPORT,w tym roku przyszedł czas również na dziewczynki. Dnia 05.03.2014r. w Wejherowie „siatkarska dwójka”dziewcząt z naszej szkoły uczestniczyła w Wojewódzkim PółfinalePółnocnym o puchar KINDER + SPORT i rozgrywała mecze w kategorii „2”. W zawodach wzięło udział 31par z północnej części naszego województwa. W pierwszym etapie drużyny podzielono na 8 grup, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”  i grano 1 seta do 15 pkt. Drużyna SP 2 Bytów rozgrywała mecze w grupie A osiągając następujące wyniki:

1.      SP 2 Bytów – SP 9 Rumia 1 – 2:15

2.      SP 2 Bytów – Lider Dębogórze 2 – 15:6

3.      SP 2 Bytów – SPS Lębork 6 – 15:11

Zwycięzcy grup awansowali bezpośrednio do dwóch grup finałowych,  natomiast zespoły z 2 i 3 miejsc, aby awansować dalej, musiały rozegrać dodatkowy 1 mecz. Zajmując drugie miejsce w grupie, drużyna SP 2 Bytów rozegrała mecz z zespołem UKS Szóstka Wejherowo 2 (3 miejsce w grupie B), który wygrała 15:7. Tym sposobem dziewczynki wraz z 7 innymi zespołami awansowały do grupy I, z której awans do finału wojewódzkiego uzyskiwały 3 najlepsze pary. Na tym etapie grano również systemem „każdy z każdym”  1 seta do 15 pkt. Poniżej wyniki SP 2 Bytów:

7.      SP 2 Bytów – UKS Wieżyca Stężyca 4 – 15:4

Dziewczynki zajęły 5 miejsce w grupie i ostatecznie zostały sklasyfikowane na miejscach IXX na 31 zespołów. Do finału wojewódzkiego awansowało 6 najlepszych zespołów z półfinału. Szkołę reprezentowały: Maja Wiczkowska i Emilia Brucka a opiekunem był pan Sebastian Brucki.

Dziewczynki zagrały na tak „dużym” turnieju po raz pierwszy i zaprezentowały się bardzo dobrze. Umiejętnościami technicznym w żaden sposób nie odbiegały od najlepszych, zabrakło tylko ogrania. Gdyby nie to, jestem pewien, że uzyskałyby awans do finału – powiedział opiekun Sebastian Brucki