WIZYTA WŁADZ MIASTA BYTOWA NA OBOZIE BADMINTONISTÓW W BYTOWIE

W dniu 15.07.2014r. zajęcia treningowe odwiedzili przedstawiciele władz naszego miasta, tj. v-ce Burmistrz Pan Jacek Czapiewski oraz Pan Andrzej Hrycyna –  od lat wspierających tę dyscyplinę sportu w naszym mieście.

W dniach od 7 do 20 lipca 2014r. w naszym mieście, odbywa się pierwszy komercyjny obóz badmintona z udziałem zawodniczek i zawodników z całego kraju. Osobą prowadzącą oraz trenerem głównym jest słupszczanka, Pani Kamila Augustyn, trzykrotna uczestniczka olimpiad w tej dyscyplinie sportu, kilkunastoletnia, etatowa reprezentantka Polski oraz kilkunastokrotna mistrzyni Polski seniorów, autorytet i wzór dla najmłodszych pokoleń zawodniczek.

W obozie biorą udział zawodnicy z Łodzi, Gdańska, Strzelec Opolskich, Dąbrowy Górniczej, Miastka oraz sześć zawodniczek z Bytowa – Laura Bujak, Ania Duda, Ola Sieprawska, Ania Radtke oraz Aneta i Weronika Niklas. Udział w obozie jest odpłatny, sfinansowany głównie przez rodziców, czasem dziadków. Miejscowe zawodniczki, mają okazję trenować i  uczyć się od najlepszych, dzięki wsparciu i zaangażowaniu trenera naszego klubu Jurka Saldata  oraz Dyrektora SP2 w Bytowie, Pana Jarosława Jakusza.

W trakcie obozu, uczestnicy wzięli udział w spływie kajakowym na rzece Słupi. Często również, zawodnicy korzystają z uroków lata i studzą nadmiar energii w położonym niedaleko miejsca zakwaterowania, jeziorze Jeleń. Wieczorem odbywają się narady, szkolenia multimedialne oraz rozmowy indywidualne z zawodnikami. Wiedza i umiejętności zdobyte w trakcie obozu, będą procentować już  wkrótce, w trakcie nowego sezonu.

Bardzo się cieszę, że Kamila Augustyn zawitała do nas do Bytowa i ma treningi z naszymi medalistami Mistrzostw Polski, gdyż jej doświadczenie jako zawodniczki na pewno jest ogromne i obserwuje jak na treningach przekazuje moim zawodniczkom i nie tylko cenne uwagi dotyczące pracy nóg czy poprawności uderzeń. Nie ukrywam, iż taka pomoc przydała by nam się w klubie na stałę. – mówi Jerzy Saldat. Kamila sama powiedziała, że z checia by nawet przeprowadziła się do Bytowa i pomagała nam , lecz niestety nasz klub nie stać na opłacenie trenera, gdyz sam od 9 lat pracuję społecznie. Ale jakby znalazł się sponsor, który opłacił by wynagrodzenie dla takiego trenera jakim jest Kamila Augustyn to na pewno była by szansa na bardzo dobre wyniki nie tylko na arenach Polski ale i w Europie.– komentuje Jerzy Saldat (ewentualny kontakt Tel. 668 38 99 28)
Z początkiem sierpnia br., nasze zawodniczki będą brały udział w  kolejnym obozie szkoleniowym kadry wojewódzkiej, dofinansowanym i firmowanym przez PZBad w Chmielnie k. Kartuz, prowadzonym przez trenera z Gdańska, Rafała Kasprowa oraz przez Kamilę Augustyn.