Otwarty turniej badmintona w Miastku

W dniach 20-21.09.2014 r w Miastku został rozegrany Otwarty Turniej w badmintona.

Nasz klub UKS „Dwójka” Bytów reprezentowało 4 zawodników w dwóch kategoriach: młodzik i młodzik pay someone to do your assignment młodszy. W kategorii młodzika wystartowała Anna Duda i Ola Sieprawska niestety Laura Bujak leczy jeszcze kontuzję, której nabawiła się na turnieju tydzień temu w Zagrzebiu.

Ania Duda wystartowała tylko w grze pojedynczej U-15 (młodziczki), gdzie w eliminacjach grupowych pokonała Michalinę Surówkę (UKS Kometa Sianów) 2:0 (21:3, 21:5) oraz Aleksandrę Ciesielską (MLKS Solec Kujawski) 2:0 (21:6, 21:4). Następnie w półfinałach spotkała się z faworytką gospodarzy Joanną Dorawą z MKB Lednik Miastko. Mecz ten był rozgrywany na drugi dzień wczesnym rankiem o godzinie 9,00, gdzie nasza zawodniczka musiała ponownie dojechać do Miastka i zbyt mało była rozgrzana, co spowodowało przegraną 0:2 (16:21, 12:21), tym samym odpadła z dalszej gry plasując się na miejscu III – IV. W grze podwójnej Ania nie wystąpiła z powodu kontuzji partnerki deblowej Laury Bujak.

Zaś Ola Sieprawska wystartowała w grze pojedynczej, gdzie w grupie eliminacyjnej przegrała dwa pojedynki z Aleksandra Szewdą (MKB Lednik Miastko) 1:2 (21:17, 20:22, 7:21), w tym meczu Ola zagrała bardzo dobrze w pierwszym wygranym secie i w drugim secie gdzie zabrakło minimalnie szczęścia, gdyż Ola miała już nawet lotkę meczową. Natomiast w trzecim secie nasza zawodniczka opadła z sił i praktycznie oddała tego seta. Warto tutaj dodać, iż Ola Sieprawska grała na tym turnieju z ciężkim katarem i gorączką, co dobrze rokuje na przyszłość. Strach pomyśleć, co będzie, kiedy Ola będzie w pełni sił! W ocenie trenerów Ola poczyniła w ostatnim okresie znaczący progres.

Wiemy już, nad czym należy pracować z Olą min. nad wytrzymałością – mówi trener Jerzy Saldat.

W swoim drugim grupowym meczu Ola przegrała z Aleksandrą Martin (UKS Lotka Lubiewo) 0:2 (17:21, 10:21).

Ola Sieprawska, zagrała jeszcze grę podwójną z Pauliną Karską z KSR Wolant Łódź.

Zawodniczki rozegrały w grupie trzy mecze, wszystkie przegrywając, szkoda jedynie meczy z zawodniczkami z Solca Kujawskiego, który to przegrały nieznacznie była realna szansa na brąz medal. Warto tutaj dodać, że również Paulina grała z ciężkim przeziębieniem. Mamy nadzieję, że w następnym turnieju, nasz nowy/mieszany debel, będąc w pełni zdrowia, pokaże jeszcze swoją prawdziwą wartość.

W gronie młodziczek młodszych U-13, wystąpiły dwie zawodniczki z bytowskiego klubu Anna Radtke i Weronika Niklas w grze pojedynczej i podwójnej.

W grupie eliminacyjnej Ania Radtke miała ciężka przeprawę, gdyż spotkała się min. z faworytką turnieju z MMKS Gdańsk Marcelina Franczuk. I jak można było się spodziewać Ania to spotkanie przegrała, lecz w pierwszym secie postawiła rywalce spory opór przegrywając nieznacznie 17:21 i w drugim secie już dominowała zawodniczka z Gdańska 10:21.

W następnych grach grupowych to nasza zawodniczka zrobiła miłą niespodziankę wygrywając z zawodniczkami z MKB Lednik Miastko i UKS Kometa Sianów w stosunkach setowych po 2:0. Należy przypomnieć, że Ania jest o dwa lata młodsza od swoich rywalek. Ostatecznie zajęła 2 miejsce w grupie a w turnieju na miejscach od 5 do 8.

Również Weronika Niklas w swojej grupie wygrała jeden pojedynek z zawodniczką z ZKB Maced Polanów 2:0 i jeden pojedynek przegrała z zawodniczką UKS Kometa Sianów 0:2, co dało jej 2 miejsce w grupie i w turnieju od 5 do 8.

W grze podwójnej Ania Radtke z Weroniką Niklas stoczyły dwa pojedynki w grupie i oba przegrały minimalnie w trzech setach 1:2, gdzie sety naprawdę były bardzo wyrównane, co dało im w gronie 6 par miejsce od 5 do 6.W pojedynkach Ani i Weroniki wydaje się, że zabrakło pewności siebie, ogrania i dokładności – komentuje trener.

Turniej ten pokazał, co należy jeszcze w tym sezonie poprawić u dziewczyn, mam nadzieję, że w następnych turniejach uzyskamy lepsze wyniki – komentuje Jerzy Saldat.

W najbliższy weekend nasze zawodniczki, Laura i Ania wraz z trenerem Jerzym Saldatem, wyjeżdżają do Warszawy na szkolenie Kadry Polski z trenerem Jackiem Hankiewiczm i trenerem gier podwójnych kobiet KN Niemiec Diemo Ruhnowem oraz Marcinem Dernogą.