Ślubowanie klas pierwszych

Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Dnia 14 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2. W ślubowaniu wzięło udział 181 uczniów ( w tym 62 sześciolatków), wychowawcy, rodzice, dziadkowie i inni goście zaproszeni przez pierwszaków.

Uroczystość rozpoczęło odsłuchanie hymnu, następnie odbyła się część teatralna przygotowanaprzez klasy I . Po przedstawieniu dzieci złożyły ślubowanie, po czym każde dziecko zostało pasowane przez Pana Dyrektora. Od tej chwili pierwszoklasiści stali się członkami społeczności szkolnej, czyli nie są już tylko dziećmi, ale też uczniami naszej szkoły. Na końcu zostały wręczone prezenty dla każdej klasy w postaci piłek oraz chusty Klanza, która będzie służyła wszystkim pierwszakom. Prezenty zostały ufundowane przez Radę Szkoły.