Warsztaty literackie

Tradycyjnie, w ramach programu „Przez sztukę do serc” odbyły się 5 grudnia 2014r. w świetlicy szkolnej warsztaty literackie, tym razem pod hasłem „Miłość i przyjaźń w świetle świąt Bożego Narodzenia.
Uczniowie klas integracyjnych, Ig oraz IVa oraz wychowankowie świetlicy wzięli udział w spotkaniu z poetami literackiego klubu Wers w Bytowie. Po raz pierwszy gościliśmy tylko troje poetów. Zabrakło zmarłej w ubiegłym roku, stałej bywalczyni w naszej szkole, pani Wandy Majewicz-Kulon. Obecnością zaszczycili nas natomiast pani Genowefa Gańska, pan Andrzej Szczepanik i pan Wacław Pomorski. Uczniowie na co dzień pomagający w bibliotece szkolnej recytowali wiersze bytowskich poetów. Następnie poeci sami czytali swoją twórczość bożonarodzeniową. Głównym punktem warsztatów było wspólne pisanie świątecznego wiersza. Uczniowie podawali słowa i rymy, a poeci zamieniali je w wersy i zwrotki. Tak powstał wiersz pt. „Zimowa tajemnica”.

„Zimowa tajemnica”
Zimowa tajemnica, to zamarznięta rzeka,
Zimne wzory na trawach,
Każdy na coś czeka.
Gwiazda z nieba spada,
Mroźną zimę zapowiada.

Święty Mikołaj jedzie saniami,
Wiezie worki z prezentami.
Dzieci w oknach cicho siedzą,
Myślą, co Mikołajowi powiedzą.

Zwieńczeniem warsztatów była wizyta Św. Mikołaja , który przyszedł do nas z worem cukierków dla wszystkich grzecznych dzieci, poetów i nauczycieli.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości na stronie Telewizji Bytów.
Relacja

Comments are closed.