Ślubowanie klas pierwszych

Dzisiaj 19 października odbyło się pasowanie klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2. W ślubowaniu wzięło udział 102 uczniów, wychowawcy, rodzice, dziadkowie i inni goście zaproszeni przez pierwszaków.

Uroczystość rozpoczęło odsłuchanie hymnu, następnie odbyła się część teatralna przygotowana przez klasy I i ich starszych kolegów. Po przedstawieniu dzieci złożyły przysięgę, po czym każde dziecko zostało pasowane przez Pana Dyrektora na ucznia Szkoły. Na końcu zostały wręczone prezenty dla każdej klasy w postaci piłek i instrumentów muzycznych.

Po uroczystościach dzieci wraz z rodzicami rozeszły się do klas na rozdanie dyplomów i zrobienie zdjęć pamiątkowych z tej jakże ważnej dla Nich uroczystości.