Po raz siódmy „dwójka” najlepsza w województwie

W dniu 17 listopada 2016 r. w Gniewie zostały rozegrane XLV Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowym badmintonie dziewcząt i chłopców. Nasz powiat reprezentował zespół dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Miastku wśród chłopców.

W skład dziewcząt z Bytowa uczestniczyły zawodniczki Anna Radtke, Kornelia Treder i Karolina Brzozecka. Jak wylicza nauczyciel i trener badmintonistek z „dwójki” Jerzy Saldat jest to nasz 7 start w finale wojewódzkim i siódme zwycięstwo drużynowo, które daje przepustkę do finału Ogólnopolskiego (czerwiec 2017 r.). Natomiast w finale Ogólnopolskim startowaliśmy również siedmiokrotnie i pięciokrotnie stawaliśmy na podium – przypomina Jerzy Saldat.

Do tegorocznego finały wojewódzkiego w Gniewie zakwalifikowało się 6 zespołów – SP nr 2 Bytów, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie Gdańskim, SP w Nebrowie Wielkim, Społeczna Szkoła Podstawowa STO Gdańsk, SP Hel, SP nr 11 Tczew.

Zespoły zostały losowo podzielone na dwie grupy po 3 zespoły. Nasz zespół w grupie walczył z Gdańskiem i Starogardem Gdańskim. W pierwszej kolejności grano dwie gry pojedyncze, następnie gra podwójna i ewentualnie następne gry pojedyncze.

Grano do trzech zwycięstw zespołu.

Nasza drużyna w pierwszym meczu pokonała Gdańsk 3:1, następnie dziewczęta z Bytowa pokonały 3:0 drużynę ze Starogardu Gdańskiego. Te dwa zwycięstwa dały awans do finału turnieju, gdzie spotkały się z dziewczętami z Helu.

Nasz zespół nie miał, żadnych problemów, aby pokonać najlepszą drużynę z drugiej grupy w stosunku 3:0. Tym samym zdobywając złote krążki  oraz puchar i przepustkę na czerwcowe finały Ogólnopolskie, które prawdopodobnie odbędą się jak w roku ubiegłym w Straszęcinie (woj. podkarpackie).

Również zespół chłopców z Miastka nie miał sobie równych i wygrali finał wojewódzki.