Janusz Chomontek, czyli mistrz świata w naszej szkole

Dzisiaj do naszej szkoły przybył wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek – Janusz Chomontek. Swoją karierę wyczynową rozpoczął w 1989. Od tego czasu aż 19 razy ustanawiał i pobijał rekordy Guinnessa. Międzynarodową sławę zdobył we Włoszech, gdy pobił rekord 7 000  odbić piłki należący do Diego Armando Maradony, podbijając piłkę 35 tys. razy.W Księdze rekordów Guinessa można znaleźć 17 rekordów Janusza Chomontka w żonglowaniu różnymi rodzajami piłek. Między innymi  ustanowił rekord podbijając piłkę do nogi na trasie 30 km  z Ustki do Słupska, w czasie 8 godzin i 20 minut.

Pan Chomontek zaprezentował nam swoje umiejętności , których pokaz odbył się na sali gimnastycznej o godzinie 11.00.Po krótkim wstępie, w którym nasz gość opowiedział o sobie, zaczął swój występ. Podrzucił piłkę,  a następnie podbijał ją głową, nogami, barkami i innymi częściami ciała. Zaczął od piłki nożnej, następnie była piłka do koszykówki, siatkówki, tenisa, a nawet tenisa stołowego.  Obecni aż zaniemówili z wrażenia!! Nigdy nie widzieliśmy czegoś podobnego. Żonglując różnymi piłkami, ubierał się, rozbierał, rzucał do kosza.Pod koniec pokazu kilkoro uczniów zmierzyło się ze sobą w żonglowaniu piłką. Podjęło się tego czterech chłopców, którzy byli naprawdę bardzo dobrzy. Najlepszy okazał się Filip Data z klasy VI, Pan Janusz wręczył chłopcom zdjęcia  z autografami.

Występ mistrza trwał około godziny. Na koniec każdy mógł poprosić o autograf i zrobić sobie  zdjęcie pamiątkowe.

]