Warsztaty Literackie z poetami

” Polska Majem Przyodziana”

Warsztaty Literackie z poetami Klubu Literackiego „WERS” w Bytowie.

19 maja w świetlicy szkolnej w ramach programu „Przez sztukę do serc”, odbyły się 10-te, jubileuszowe warsztaty literackie z poetami klubu literackiego „Wers”. W trakcie spotkania dwie uczennice naszej szkoły Laura Greinke oraz Sara Uchmanowicz zaprezentowały swoje wiersze. Wszyscy byli pod wrażeniem kunsztu literackiego młodych poetek. Następnie słuchaliśmy wierszy zaproszonych gości. Mieliśmy okazję zadać pytania związane ze źródłem inspiracji twórczej. Podsumowaniem było wspólne układanie wiersza pt.: ” Polska majem przyodziana”. Każdy mógł podać wyraz kluczowy jakiś związek frazeologiczny bądź cały wers. Było to fascynujące doświadczenie. Wspólnie z nauczycielami, uczniami i poetami stworzyliśmy wiersz napisany na tablicy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy , specjalne podziękowania dla pani Elżbiety Wójtowicz i Hanny Zwara za pomoc w przygotowaniu warsztatów.

Anna Gańska – Lipińska

Anna Duda